Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-03-27 09:44:46

Polo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-02-16
Posty: 94

Gentamycyna

Mam pytanie. Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z gentamycyną w przypadku pęcherza? Z jakimi efektami? U mnie jest taka sprawa, że praktycznie straciłam wrażliwość na wszelkie antybiotyki (choć bardzo się ich wystrzegam i bardzo dawno nie brałam) i jedynie pozostała mi z antybiogramu gentamycyna podawana tylko klinicznie.
Nie wiem, czy się na nią zdecydować, bo to ponoć silny antybiotyk. A ja nadal mam dolegliwości i bakterie. Wprawdzie tylko w cewce (w moczu nic nie wychodzi), ale strasznie mi dokuczają.

Offline

 

#2 2009-04-10 01:18:48

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Gentamycyna

daaawno temu bralem gentamycynę--nawet nie pamiętam w jakiej formie i dawce. Ale brałem ją w domu a nie w szpitalu. No i nie w związku z nerkami.....
Nie było żadnych sensacji.. A mówiono, że może wywołać głuchnięcie........
Moim zdaniem wszystko zależy od indywidualnej wrażliwoÅ›ci..Nie należy "demonizować" antybiotyków, a wiele takich opinii już jest  (niesÅ‚usznych).. PrzykÅ‚adem jest detreomycyna--Å›wietny antybiotyk po którym wszystko przechodzi (serio). Ale byÅ‚y wypadki uszkodzenia krwinek--w dodatku bardzo ciężkie do wyleczenia. Ja sam braÅ‚em ten antybiotyk wiele razy gdy jeszcze byÅ‚ dostÄ™pny powszechnie ::żadnych sensacji a skutecznosć REWELACYJNA --takze w wypadku zapaleÅ„ nerkowych.
Rozmawiałem z lekarzami gdy została ona wycofana (jest zdaje sie tylko szpitalnie i to wyjątkowo) : mówili mi że to pic na wodę i przez wiele lat praktyki nie mieli żadnych ubocznych działań tego antybiotyku !!!! Zdaje się, że sprawa tego antybiotyku (detreomycyna czyli chloramphenicol) jest bardziej ""polityczna"" niz lekarska.
Jest to antybiotyk który zwalcza także niektóre wirusy !!!!!!!
Jest po prostu za dobry !!!!!! Za skuteczny !!!!!!!
Jeśli masz okazję dostać go (bywał w postaci opłatków kilka lat temu z trwałością 3----4 dni w dystrybucji szpitali) to weź go bez strachu !!!!
Podobnie --gentamycynÄ™--bez paniki !!!

Offline

 

#3 2011-11-16 13:08:10

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Gentamycyna

Ostatnio braÅ‚am GentamycynÄ™ na e.coli, bakteria byÅ‚a dodatkowo wrażliwa na Biseptol, ale na pierwszy rzut Biseptol nie daÅ‚ by sobie rady, wiÄ™c wybraÅ‚am 19!!! zastrzyków i dobiÅ‚am Biseptolem i jestem strasznie Happy, wreszcie coÅ› na mnie zadziaÅ‚aÅ‚o, aż mi wstyd, że tak dÅ‚ugo zwlekaÅ‚am z posiewem, ale byÅ‚am  ciÄ…gle przekonana, że nie wyjdzie i takie tam...
Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych po tym leku, od razu w wyniku moczu było białko śladowe, ale teraz jest już ok...

Offline

 

#4 2011-11-18 12:32:53

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Gentamycyna

Offline

 

#5 2011-11-19 13:21:37

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Gentamycyna

Offline

 

#6 2012-06-14 14:44:52

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Gentamycyna

Sonja tą gentamycynę brałaś w szpitalu czy w domu?bo to były zastrzyki tak? jeżeli w domu to jaki lekarz Ci je przepisał?

Offline

 

#7 2012-07-12 15:15:34

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Gentamycyna

Offline

 

#8 2014-03-03 16:29:49

ninek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-06-08
Posty: 41

Re: Gentamycyna

Brałam gentamycynę domięśniowo przez 7 dni, zgodnie z antybiogramem.
Było cudownie wink Tzn. antybiotyk zadziałał pierwszorzędnie, objawy minęły po paru dniach i utrzymywały się tydzień po zakończeniu kuracji.
Niestety coś we mnie jest najwidoczniej zepsute, bo później objawy wróciły. Może za krótko, może za mała dawka, może wybiło jedno gówno, a na wolnym miejscu wyrosło drugie gówno, nie wiem. Ale te prawie dwa tygodnie bez bólu i jakichkolwiek objawów, z moczem o zapachu apteki - dla mnie były bezcenne.
Nie ogłuchłam, ze skutków ubocznych zauważyłam, że jest dość mocna, chwile po zastrzyku byłam trochę słabsza i "zmulona".

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson