Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-11-12 20:31:56

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

5 lat temu mialam partnera ,który miaÅ‚ sporo kobiet ,zastanawiam sie czy chlamydiów nie podÅ‚apaÅ‚am czy moga okazywac w taki sposob  ze mam zapalenia cewki pieczenie szczypanie szczególnie w okresie owulacji ,ostatnio bralam cipronex i zapalenie mimo to przyszÅ‚o
troche miaÅ‚am przerwy i znowu sie pojawiÅ‚o ,czuje jak by tez zaraz dochodzilo zapalenie pochwy.co radzicie zrobic?jakie kupic preparaty bez recepty na ta cewke  by pomogÅ‚o?robie nasiadówki z rumianku ale narazie nic pare dni to juz trwa
posiew pol roku temu jałowy w tym roku bralam duzo antybiotykow


spełnienia marzeń

Offline

 

#2 2011-11-12 20:38:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Nie rozumiem. Posiew ostatni pół roku temu, czyli ok. maja - jałowy... To na co Ty brałaś te antybiotyki?

Co radzimy? Zrobić badania (zacząć od dobrego posiewu moczu, wymazu z cewki i szyjki), a potem od wizyty u dobrego urologa i ginekologa.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2011-11-16 09:27:17

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

antybiotyki na zatoki
a co polecicie na swedzenie cewki takie bez recepty?czym smarowac  poki nie pojde do lekarza ?siedziaÅ‚am wczoraj w korze debu czy to moze pomoc na swedzenie czy pogorszyc?ja podmywam sie mydÅ‚em moze powinnam uzywac pÅ‚ynu intymnego mozecie cos polecic?moze ja mam tylko alergie na mydÅ‚o ?czy stosowac nasiadówki?


spełnienia marzeń

Offline

 

#4 2011-11-16 10:06:57

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

siusiu robie normalnie ,nie latam duzo ,jedynym problemem jest szczypanie cewki calodzienne od paru dni co mi polecicie cos kupic do Å‚ykania i smarowac?


spełnienia marzeń

Offline

 

#5 2011-11-16 10:41:43

wawa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 148

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Mozesz robić nasiadówki z rumianku na cewkę moczową - pomagają - jesli nie jestes uczulona.
Wrzątek do miski, kilka saszetek rumianku jak będzie letnia woda , siadaimy w tym i czekamy prawie wystygnie.

Offline

 

#6 2011-11-16 11:10:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Ale najpierw zrób wymaz z cewki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2011-11-16 16:58:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

to robić nasiadówki w Vagosanie--tani jest i bardziej kompleksowy---ale nie w gorącym lecz w lekko ciepłym.
Skoro masz chore zatoki to jest 100% pewności że ten sam czynnik siedzi w zatokach i w pęcherzu. Posiew z zatok też warto-by.
Problemem jest wybór pracowni w której posiew wychodziłby prawdziwie a nie jałowo (Warszawa ul, Lelka 26--tu robić ).
Domowe metody to pasta Fitolizyna do picia, olej z wiesiołka lub Ecomer, i na receptę Furagin lub Palin (każdy lekarz da ci taką receptę = internista np. lub ....dentysta, a może pani w aptece ci da od reki....? ). No i tabletki z żurawiny.
Problem jesrt w kosztach-------dobry posiew na PRAWDZIWEJ pożywce kosztuje 100----120 złotych a badanie na chlamydie--drożej !!!!!!!!!!!!
www.badbak.pl

Offline

 

#8 2011-11-16 19:35:42

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

aptekarka dała urofuraginum czy zjesc wszystkie 30 tabletek?
od roku problem mam teraz powrocil ,lekarz nie dal na wymaz tylko usg pecherza
kto by dał skierowanie na wymaz na fundusz czy prywatnie robia tylko ?jestem z koszalina ,posiewy wyszły jałowe ,ostatnio zatoki zielony katar
mam kore debu czy tez moge ja uzyc?
dała aptekarka lacto lady czy oprócz tego kupic jeszcze zurawine inna?


spełnienia marzeń

Offline

 

#9 2011-11-16 23:52:19

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

ja nie wiedziałem ,że istnieje jakieś ""urofuraginum" ale rozumiem że to inna nazwa tego samego Furaginu.
Ja zawsze biorę 2 x dziennie po pół tabletki---to malutka dawka ale bierze się aż do końca opakowania więc to trwa długo.
Żurawinę kupujeny niezależnie od innych leków--zawsze.
Kora dębu do nasiadówek (lub płukania gardła) sama jest za ostra i dlatego pisałem o Vagosanie, w którym ona też występuje jako składnik. Vagosan jest bardzo tani (mieszanka ziołowa do nasiadówek) i warto go używać.
Co do posiewów , to :
1----nie robi się posiewu jeśli bierze się większe dawki leku (nawet Furaginu) --więc raczej należy zrobić posiew przed taką kuracją / furagin jest rodzajem antybiotyku więc wynik może wyjśc fałszywy/.

2----Zrobić posiew BEZ skierowania w prywatnej pracowni, bo państwowe są do niczego. Nawet w prywatnej trzeba powiedzieć ,żeby oznaczyli KAŻDĄ ilość bakterii, nawet malutką (to się nazywa "nawet dziesięć do minus drugiej potęgi). Bo często nawet małe ilości dają jednak objawy choroby. Nie musi być aż tak dużo bakterii..........

Offline

 

#10 2011-11-17 19:10:58

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

czy w tej sytuacji powinnam kupic pÅ‚yn do higieny intymnej myje sie mydlem ,moze tez podrazniam cewke?mozecie jakis polecic  na podrazniona cewke ?
mam w szafce monural kiedys nie uzyłam,czy wziasc samemu na ta cewke?czy raczej bez wymazu z cewki leczyc tylko furagina?
biore furagine ale od niedzieli wciaz swedzenie


spełnienia marzeń

Offline

 

#11 2011-11-18 00:06:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Mydłem? W kostce? Oj, zabolało sad...

Ja - HIT-owiec, a więc uczulona na lactobacillusy - stosuję do całego ciała z Rossmannowej marki Alterra Dusch&Schampoo (taki bladoniebieski) - w ogóle nie uczula i ma tylko chyba 8 składników (jeden to woda). Ale jak tolerujesz kwas mlekowy (choć przy podrażnieniach może je nasilać), to niezły był płyn Tołpy.

Ale NAJPIERW zrób wymaz, potem bierz leki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2011-11-18 08:29:39

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

od tygodnia czuje ze te miesnie cewki sa napiete pewno przez to ból odczuwam troche,co bym mogła na to wziasc bez recepty zeby nie były takie napiete?wzielam scopolan ale nie pomógł


spełnienia marzeń

Offline

 

#13 2011-11-18 11:54:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Leila, poczytaj trochę wątki innych osób, bo na razie mylisz sporo rzeczy i trochę po omacku się poruszasz. Poczytaj serwis, do którego forum jest tylko dodatkiem. I przestać leczyć się w ciemno na własną rękę, na zasadzie - co tam mam w apteczce, bo sobie zrobisz krzywdę. Nikt Ci tu nie pomoże, jeśli nie będziesz miała jakichś wyników i wstępnie ustalonej ścieżki postępowania (czyli nie zrobisz badań i nie skonsultujesz się z ginekologiem i urologiem), bo nikt tu nie ma uprawnień do "leczenia przez Internet". Co można było poradzić Ci w ciemno, to zostało Ci doradzone.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2011-11-19 19:10:28

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

mam rzut choroby jelita teraz(biegunka,krew w kale )jednoczesnie lecze sie furagina od tygodnia ,czy w tej sytuacji powinnam odłozyc furagine ,czy ona moze zaszkodzic na jelito i leczyc sie samym zurawitem?mam fitolizyne w domu ,czytałam ze jest na alkoholu moze ona pomóc ?czy rozdmucha stan jelita?


spełnienia marzeń

Offline

 

#15 2011-11-19 22:16:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

A jakÄ… Ty masz chorobÄ™ jelit?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2011-11-21 13:48:07

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

cu


spełnienia marzeń

Offline

 

#17 2011-11-21 17:29:03

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Akurat teraz ludzie mają (epidemicznie jakby) takie jelitowe sprawy---to jest jakiś wirus i co ciekawe potrafi on też dawać korzonki, ale takie że ruszać się nie można.
To niezależne od wrodzonych felerów jelitowych.
Furagin w małych dawkach można dalej.
Fitolizynę--na ciepłą wodę, taki paseczek 1 cm można także (tam są substancje powlekające i one nie pozwolą na podrażnianie). pij 3 razy taką dawkę dziennie.

Jesłi występują wogółe jakieś jelitowe sprawy, to badanie kału na pasożyty jest konieczne i to niezależnie od lekarskiej diagnozy co do istoty dolegliwości jelit. BO często sie mylą :-)
Tym bardziej że pasożyty wywołują podrażnienia pęcherza itp. A źródłem tych jelitowych spraw ==zakaźnych-----może być dawny partner.
Mnie zaraziła partnerka lambliami--co ja miałem i mam nadal to szkoda pisać.

PS. Redakcjo----nie dziw sie że ludzie chcą sie leczyć w ciemno bez lekarza. Powodem jest np. brak forsy, a jak wiemy posiewy BEZ SKIEROWANIA w pryw. pracownich to będzie min.300 zł.
W dodatku głupota lekarzy powoduje że pacjent otoczony lekarzami akurat tak samo długo choruje jak i bez tego.

Offline

 

#18 2011-11-21 17:54:04

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

do postu pulkosa doloze jeszcze, ze mimo iz placi sie grube pieniadze efekty nie sa zawsze, nie mowiac o calkowitym wyleczeniu, to jest dopiero paranoja

Offline

 

#19 2011-11-22 01:03:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

Leila, a na jakim tle?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2012-01-12 19:03:14

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

znowu pojawiło sie potezne swędzenie cewki prawie całodzienne od paru dni czy moge posmarowac to clotrimazolem a moze jakas inna mascia bez recepty?co z tym swedzeniem zrobic?
od pary tygodni myje sie płynem intima ziaji ale to chyba on mnie nie uczula?


spełnienia marzeń

Offline

 

#21 2012-04-02 12:00:21

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

biore antybiotyk na zapalenie gardła czy mozecie mi cos polecic bez recepty .od paru dni nie robie swobodnie tylko pre siusiu.wziełam juz scopolan ale nie chce sie przeciwbólowymi truc


spełnienia marzeń

Offline

 

#22 2012-06-21 02:02:40

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

robie dzisiaj czesto siusiu latam ,mocz biały .mozecie cos polecic?kupic jakas zurawine?a w poniedziałek jade autoubesem wiec powinnam szybko sie wyleczyc poradzcie i zeby nie działało zle na jelita


spełnienia marzeń

Offline

 

#23 2013-04-16 19:26:49

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

od tygodnia znów pieczenie cewki
czy mozecie poradzic ktora z zurawin kupic ?kupiłam urosept ale moze lepiej cos z zurawina?cewka zaczela szczypac bo za mocno parlam aby zrobic siusiu bo duzo byłam w podrózy


spełnienia marzeń

Offline

 

#24 2013-04-16 19:46:22

leila
Użytkownik
Skąd: koszalińskie
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 27

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

jak ta cewka tak szczypie to czym sie podmywac?mam dzieciece białe mydło,szare mydło jelen i płyn do higieny intymnej intima ziaji?moze cos czym myje mnie uczula?


spełnienia marzeń

Offline

 

#25 2013-04-16 21:28:57

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: czy to chlamydioza przyczyna zapalenia cewki?

teoretycznie jelen jest dobry i nie powinien uczulac, zurawine kup w owocach mrozona i gotuj ja z mala iloscia wody przed 1,5 godz. do tego dodaj troche cukru zeby tobie twarzy od kwasow nie wykrzywialo zbyt mocno.
zrob lepiej wymazy z cewki lacznie z urea i chlama bo widac ze strasznie bladzisz

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson