Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-06-17 11:20:03

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Co mi jest? wÄ…tek Fali

ZacznÄ™ od tego, że zmagam siÄ™ już z moim problemem od 4 lat. Już w dzieciÅ„stwie zdarzaÅ‚y mi siÄ™ problemy z zapaleniem pÄ™cherza, ale nikomu o tym ze wstydu nie mówilam i tak to przenaszaÅ‚am i jakoÅ› mijaÅ‚o. Wtedy wielokrotnie wstrzymywaÅ‚am mocz, ledwo udawaÅ‚o mi siÄ™ ze szkoÅ‚y dotrzeć do toalety w domu, a kilka razy zsikaÅ‚am siÄ™ jeszcze przed. Jenakże po ponad 10 latach wracajÄ…c ze szkoÅ‚y nie wytrzymaÅ‚am i siÄ™ zsikaÅ‚am siÄ™, byÅ‚ to dla mnie ogromny szok. I od tej pory zaczęły siÄ™ moje problemy, chciaÅ‚o mi siÄ™ siku częściej zaczęło siÄ™ piecznie cewki. Chodzilam do lekarza rodzinnego dostawaÅ‚m furagin i nie mijaÅ‚o, robiÅ‚am jakieÅ› stopnie czystoÅ›ci oraz niedobrze wykonane usg bo pobierzne i z pustym pÄ™cherzem, nikt mi nie powiedziaÅ‚, że ma być peÅ‚ny. I tak siÄ™ mÄ™czyÅ‚am  przez 2 lata, a problem siÄ™ nasilaÅ‚. MiaÅ‚am parcia naglace i piecznie po każdym porannym oddaniu moczu, szczególnie rano, jak również w ciagu dnia. W wyniku takiej sytuacji zaczęłam sobie jeszcze bardziej szkodzić, bo robiÅ‚am siku "na zapas". RobiÅ‚am posiewy i badanie ogolne moczu, jednak nic nie wychodziÅ‚o, pewna ginekolog zobaczyÅ‚a u mnie nadzerkÄ™, jednak potem powiedziaÅ‚a, że znikÅ‚a, a inna w ogole nic nie widziaÅ‚a. W 3 roku trafiÅ‚am do urologa, wzięłam chyba wszystkie możliwe antybiotyki, bez posiewow. Ten sam urolog wykonaÅ‚ mi cystoskopiÄ™ i stwierdziÅ‚ zakosmacenia Å›luzowki na tle hormonalnym, byÅ‚am u gin.-endokrynologa, ale on powiedziaÅ‚, że to nie od tego. Bo wtedy wyglÄ…daÅ‚o to tak, że miaÅ‚am zazwyczaj czÄ™stomocz na zaminÄ™ z takimi zastojami(szczegolnie po jakiejkolwiek iloÅ›ci alkoholu, ale nie zawsze), wtedy musiaÅ‚am napÄ…powac siÄ™ wodÄ… i sikaÅ‚am co 20 min i piecznie ustepowaÅ‚o. On powiedziaÅ‚, że to mu wyglada na IC. Bo wczeÅ›niej miaÅ‚am rowniez wymaz w kier, chlamydii, uroplazmy i mykoplazmy , wszystko jaÅ‚owe. Również miaÅ‚am rtg (nic nie wykazaÅ‚o) i usg, ktore pokazaÅ‚o zaleganie moczu w pÄ™cherzu, wtedy braÅ‚am omnic i driptane jednoczesnie, ale nic mi nie pomagaÅ‚o. A i jeszcze na te problemy hormonalne aplikowaÅ‚am sobie taki krem z estiolem oekolp, ale nic mi to nie pomogÅ‚o. MiaÅ‚am rownież badanie w kierunku bakteryjnej waginozy i posiewy z pochwy, z ktorych wyszÅ‚a tylko pewna ilość leukocytów ale w normie, Posiewy również byÅ‚y jaÅ‚owe, być może a labolatorium nie brali pod uwage maÅ‚ych iloÅ›ci bakteri, ale o tym juz nie wiem. Potem trafiÅ‚am do kolejnego urologa, wykonano mi badanie urodynamiczne, i oprocz braku korelacji zwieracz-wypieracze i obnizonego czucia nic nie wykazaÅ‚o. DostaÅ‚am omniec na 3 miesiÄ…ce, miaÅ‚am robic siku co 3 godziny, nie przetrzymywac i nie wypierac moczu. Nawet na pewien czas to pomogÅ‚o, ale w miÄ™dzyczasie, być moze po licznych antybiotykach zaczęłam mieć problemy z zoÅ‚Ä…dkiem. Takie poranne rozwolnienia, a kiedy indziej juz w ciÄ…gu dnia zaparcia, Å‚Ä…czyÅ‚o siÄ™ to u mnie ze swÄ™dzeniem odbytu, dostaÅ‚am na to proctogliwenol ale nie pomogÅ‚o. NiedÅ‚ugo wybieram siÄ™ do ginekologa, bo mam jakies napady swÄ™dzenia pochwy, które po kilku dniach mijajÄ…, nie wiem co to jest. MiaÅ‚am po tych 3 miesiÄ…cach mieć powtorzonÄ… urodynamikÄ™, ale sama tak se myÅ›lalam czy jest sens skoro moje problemy sie nie zmieniÅ‚y, a na dodatek teraz mam sesjÄ™, ale z pewnoÅ›ciÄ… zgÅ‚osze siÄ™ do lekarza, tylko co mi on zaproponuje. teraz jestem w takiej sytuacji, że o ile wczesniej miaÅ‚am jakieÅ› prawidÅ‚owoÅ›ci w dziaÅ‚aniu tego pÄ™charza, np piekÅ‚o mnie z rana, zastoje moczu w okreÅ›lonych sytuacjach, to teraz jest już samowolka, że tak to nazwÄ™. Piecze mnie już w róznych momentach, parcia nagace sie nie pojawiajÄ…, bo staram siÄ™ robić te siku co 3 godziny, chociaż czasami jak mam jakiÅ› napad to sikam co 30 min, a czasmi prze 5 godzin nic i same piecznie. Wszystko to sie pojawia w dowolnych momentach i nigdy nie wiem , kiedy siÄ™ tego piecznie moge spodziewać. Jestem już na skraju zaÅ‚amania, nie wiem co mam robić, bo przez to wszystko z tylu rzeczy w życiu musze rezygnować. OpisaÅ‚am to wszystko najdokÅ‚adniej, jak mogÅ‚am, licze na jakÄ…Å› pomoc. Pozdrwaim ciÄ™ johanna gorÄ…co, myÅ›lalam , ze już ci lepiej skoro siÄ™ nie pojawiaÅ‚as ostatnio na kafeterii, ale niestety...W ogole wszystkie trzymajcie sie ciepÅ‚o!!

Offline

 

#2 2006-06-17 16:32:32

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Odpowiedź dla Fali
Wydaje mi siÄ™, że ginekolog zdecydowanie lekceważy Twoje dolegliwosci spowodowane kuracjÄ… ntybiotykowa, to po pierwsze, po drugie nie masz zrobionej cystoscopii z biopsja, wiec skad lekarz wie, ze to IC ?  Grzybica pochwy nie zawsze jest uchwytna, spróbuj przeleczyc siÄ™ GYNO-FEMIDAZOLEM i to przez 15 dni (tabletki dopochwowe). może je przepisac nawet internista, powiedz mu, ze po antybiotykach masz pieczenie i ze te tabletki dopochwowezawsze Ci pomagaÅ‚y. Zobaczysz jaka bedzie reakcja. Po każdej mikcji (oddaniu moczu) lekko posmaruj okolice cewki moczowej maÅ›ciÄ… clotrimazol (do nabycia bez recepty), Å‚agodzi swÄ™dzenie. Mam pytanie do Ciebie, skoro urolog rozpoznaÅ‚ IC, to jakie podjÄ…Å‚ leczenie? , bo z tego , co napisalaÅ› zrozumialam, ze na stwierdzeniu sie zakonczyla jego rola  (skÄ…d my to znamy). W jakim miescie mieszkasz?, może musisz poszukać innego urologa. pozdrawiam dan-rom

Offline

 

#3 2006-06-17 16:47:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala, co zrobiono z tą informacją o zaleganiu moczu? Jak urolodzy potraktowali to w kontekście tego pieczenia w cewce? Zgadzam się z Dan-Rom: na jakiej podstawie lekarz stwierdził IC? Bo - na podstawie tego, co piszesz - to raczej jednak wygląda na pęcherz neurogenny (obniżenie czucia, zaleganie moczu itp.)? Zobacz np. na www.zum.org.pl, dział "pęcherz neurogenny". Ginekologicznie też się przebadaj jeszcze raz, no i rzeczywiście te kłopoty żołądkowe są po antybiotykach - jeśli Ci nie pomagają, odstaw, bo tylko sobie szkodzisz. Poza tym prowadzą do grzybic, więc dodatkowo gorzej się czujesz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2006-06-17 17:43:40

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

O IC przepraszam, że sie chyba niejasno wyraziłam powiedział mi ten gin. -endokrynolog, do ktorego skierował mnie urolog po cystoskopii i diagnozie, że moja suzowka w pęcherzu wyglada jak po zaburzeniach horomalnych. Ten gin dał mi namiary na innego urologa( bo mowił o konieczności pobrania wycinka z pęcherza), jednak ja dla tego urol nie chcialam niczego narzucac więc nie mówiłam o IC. A on mnie wysłał tylko na tę urodynamikę, z której wynikło to co napisałam, a ponadto rozciagniety pęcherz.
Jak wyszło u mnie te zaleganie to ten pierwszy , do jakiego chodziłam, urolog powiedział, ze od tego może być piecznie i przypisał omnic, jednak jak pieczenie nie mijało to zrobił tę cystoskopię i podał mnie czyli piłeczkę dalej.
A jakie badania czy wymazy powinnam zrobić?? Chodzi mi o stronę ginekologiczną.
Mieszkam w Białymstoku.

Offline

 

#5 2006-06-17 20:24:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Ale zrobił biopsję przy cystoskopii? Masz wyniki? Możesz dokładnie napisać, co stwierdzono Ci w cystoskopii i w badaniu urodynamicznym (najlepiej zacytuj wynik)?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2006-06-18 04:59:52

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala - obawiam sie, ze w BiaÅ‚ymstoku nie znajdziesz dobrego urologa, przynajmniej o takim nie sÅ‚yszaÅ‚am, moja siostrzenica mieszka w Bialymstoku,czasami choruje na zapalenie pÄ™cherza  (mam nadziejÄ™, że to tylko zapalenie p.), ale lekarze ograniczaja sie do badania moczu i bez wzgledu na wyniki profilaktycznie przepisujÄ… furagin. Mieszkasz niedaleko, wiec moze skorzystaj z konsultacji jednego z lekarzy podanych na forum. Cena konsultacji 80-100zÅ‚. i nawiazujÄ…c do wypowiedzi powyzej podaj (przepisz) dokÅ‚adnie to, co masz napisane w wyniku, mamy troche doswiadczenia w tej sprawie, wiec Å‚atwiej bedzie zorientować sie, o co tak naprawde chodzi, a przynajmniej podpowiemy, jakie badania powinnas zrobić. -pozdrawiam dan-rom

Offline

 

#7 2006-06-18 16:53:53

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Jeżeli chodzi o urodynamikę to jest tak: ocena czynności-zaburzenia czynnościowe (brak korelacji wypieracz-obydwa zwieracze) przyczyną dolegliwości. Urodynamicznie bez przeszkody. Rozpoznanie: dysfunkcja wydalania. Proponowane lecznie: zachowawcze- trening pęcherza - w dzien mocz oddawać nie rzadziej niż co 3 godziny, ćwiczenia rozluźniające krocza, podczas oddawnaia moczu, aby nie przeć, należy "gwizdać". Omnic przez 3 miesiące jena tabl po sniadaniu, Diclofenac na noc doodbytniczo 20 dni.
Faza wypełnianiania i utrzymywania: prawidłowa pojemność, czucie nieco obnizone, wypieracz stabilny, dowolna czynność zwier. zewn.
Faza wydalania:sprawne opróźnienie, ciśnienia mikcyjne prawidłowe.
Pierwsze wrażenie wypełnienia: 292 ml
Normalna potrzeba mikcji:487 ml.
Silna potrzeba mikcji: 579 ml.
Maksymalna pojemność cystometryczna : 584 ml. ( lekarz mi powiedział że mam rozciągniety pęcherz, nie wiem jak to się ma do tej pojemności, nie znam się na tym)
Przy cystoskopii nie pobrano mi żadnego materiału do przebadania, a w wyniku napisano tak: Wprowadzenie cystoskopu- bez oporu, mocz zalegajacy- ok. 50 ml.
Pęcherz- opis ogólny: śluzówka pęcherza w okolicy trójkata oraz na fałdzie międzymoczowodowym głównie po stronie lewej wybujała, kosmkowata-twory typowe dla zaburzeń hormonalnych
Trójkąt pęcharza i ujścia moczowodów:Ujścia moczowe wydzielają czyty mocz(jakoś tak mam problem z rozczytaniem)
Szyja pęcharza:bez zmian.
Cewka moczowa: w normie.
Rozpoznanie:diagnostyka zaburzeń hormonalnych.
Wskazania dotyczÄ…ce dalszego leczenia: Kontrola w por. Ginekologicznej.

Offline

 

#8 2006-06-18 18:00:41

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala, wyglada mi to faktycznie na sprawy hormonalne, bo z badań nie wynika, że masz uszkodzony pecherz,co jest bardzo typowe przy IC, ale bez cystoscopii to tak naprawde nie wszystko jest jasne. Czy brałaś może dopochwowo jakieś hormony, czy masz zbadany ich poziom?

Offline

 

#9 2006-06-18 19:06:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala, nie wiem, jak mają się do tego zaburzenia hormonalne, tu się nie wypowiem, myślę, że powinnaś porozmawiać z dobrym ginekologiem. Nie miałam nigdy takich problemów, więc nie wskażę Ci, które badania hormonalne mają sens. Z samej urodynamiki na IC to raczej nie wygląda (to, oczywiście, moja subiektywna ocena). Jeśli leczenie ginekologiczno-hormonalne nie przyniesie rezultatów, w dalszym ciągu optowałabym za pęcherzem neurogennym, przy czym nie w tej wersji, która się standardowo pacjentom kojarzy, czyli tzw. hiperrefleksji wypieracza (nadmiernymi skurczami, powodującymi częstomocz, parcia naglące, nietrzymanie moczu), ile w odwrotnej, czego efektem (?) jest problem ze zwieraczami przy prawidłowym funkcjonowaniu wypieracza (tj. bez tej nadreaktywności), duża pojemność pęcherza. Prawie 600 ml to dużo. Ilość moczu zalegającego jest w normie, mnie urolog mówił, że zalegać po mikcji może nawet do 100 ml. Chyba że powodowałaby ona jakieś infekcje, ale z tego, co piszesz, to nie masz bakterii. Pieczenie może (ale nie musi) być spowodowane problemami ze zwieraczami. Nie znam Omnicu, Diclofenac jest przeciwbólowy.
Słowem: ja zaczęłabym od porządnego przyjrzenia się tym zaburzeniom w obrazie pęcherza na tle hormonalnym, potem - jak wyżej. Niestety, nie znam dobrego ginekologa w Białymstoku, mogłabym Ci polecić we Wrocławiu, tyle że to drugi koniec kraju.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2006-06-19 11:15:01

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Vesicare nie brałam, w ogóle nikt mi nie proponował tego leku. A jakie on ma działanie?? Jakoś tak głupio dla urologa proponowac samemu leki, zobaczyłam , że fatalnie reagują na jakiekolwiek teoje propozycje, czy dywagace na temat twojego schorzenia. A propo tych hormonów to byłam u najlepszego gin.- endok. w moim mieście, na poczatku przypisał mi ten krem z estriolem dopochwowy, ale i tak był sceptyczny i mówił, że wg niego to nied od tego, bo mam prawidłowy cykl), podał za to inną diadnozę:IC. Stwierdził, że wg niego mój pęcherz tak wyglada przez ciagły stan zapalny, a nie brak hormonów. Żadnych badań na poziom hormonów prakrtcznie nie robiłam, tylko prolaktyna i tsh, nie wiem czy było to potrzebe, bo ta lekarka okazała się później niezłą naciągarą. Ja w ogole nie wiem teraz do jakiego lekarza się udać, tym bardziej, że nie mam zadnego wsparcia, bo moja mama mowi , żebym se dała spokoj bo z tym da sie zyć i się nie umiera....marna pociecha.

Offline

 

#11 2006-06-20 10:19:20

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

nie sÅ‚uchaj mamy, bo oczywiÅ›cie w poczatkowym okresie da siÄ™ z tym żyć, ale później zaczyna boleć i robi sie coraz gorzej, mi tez tak mówli, że  sobie wymyÅ›lam i rzeczywiscie w czasie kiedy tylko biegaÅ‚am czÄ™sto do toalty, to sama dawaÅ‚am sobie  z tym spokój, bo tez myÅ›laÅ‚am, że z tym można życ, ale co to za życie, jak ciÄ…gle myÅ›lisz tylko o tym ze musisz mieć gdziÅ› w pobliżu toaletÄ™ itp. no a później zaczyna boleć i nie jest to już przyjemne, spóbuj jednak "powalczyć" o siebie, niestety wiem że w innych miejscowoÅ›ciach jest trudno o dobrego lekarza, ja dopiero jak przeprowadzilam siÄ™ do Warszawy mam możliwość leczenia, nie poddawaj siÄ™

Offline

 

#12 2006-06-20 11:19:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2006-06-20 12:34:00

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Dzięki za wszystko co mi radzicie, zgadzam się z wami , że musze coś z tym zrobić, coś próbować leczyć się dalej. Chciałabym spytać o pewnego lekarza, ale to już w dziale lekarz, prawda?

Offline

 

#14 2006-06-20 16:12:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Ja myślę, że najpierw kompetentny urolog powinien stwierdzić, czym są te zmiany w pęcherzu (histopatologia) - stan zapalny czy jednak coś posthormonalnego (jeśli...). Potem popatrzeć na te parcia naglące, brak korelacji, obniżone czucie - jednak pod kątek pęcherza neurogennego (tak na upartego jedno nie wyklucza drugiego). A o lekarzu napisz w dziale Lekarze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2006-06-21 09:56:00

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Byłam dzisiaj u ginekologa, nie powiedziała mi ci mi jest, ale ze coś jest....Przypisała mi Metronidazol(globulki) i PImafucort(maść) i mam sie podmywać tantum rosa. Mam nadzieję, że nie wpłynie to jakoś na moją cewkę, chociaż ostatnio moje piecznie jakby trochę zelżało i jakiś czas sie nie pojawia, nawet rano, po pierwszym oddaniu moczu.

Offline

 

#16 2006-06-21 18:22:39

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Do Fali -Trzeba przyznać, że bardzo Cię podbudowała tą diagnozą, ale dobrze, ze przeleczy Cie pod kątem grzybicy, gdyż bardzo często dolegliwości (pieczenie) spowodowane jest stanami zapalnymi (grzybicami) pochwy. Jesli po tym pieczenie ustapi, to z calą pewnoscia to jest zasadniczy powód. Bardzo uwazaj na toalety publiczne i kąpieliska. - pozdrawiam dan-rom

Offline

 

#17 2006-06-21 18:30:11

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Ja niestety przez moje dolegliwości muszę się wykręcac od jakichkolwiek wyjazdów, gdziekolwiek, w ciągu tych 4 lat kapałam się w jakimś akwenie wodnym może z 3 razy. Wszystko dlatego by unikac publicznych toalet...

Offline

 

#18 2006-06-22 20:35:38

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Wiecie może co oznacza ból tak bardzo nisko, praktycznie na spojeniu łonowym, tak po prawej stronie?? Bo dzisiaj miałam takowy, a dodatkowo straszne rozwolnienie, jak po jakiejś niestrawności, a przecież nic specjalnego nie jadłam, może tylko truskawki.

Offline

 

#19 2006-06-22 20:50:51

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

no to jest wlasnie bol pecherza, często promieniuje do cewki, pochwy, a nawet odbytu, natomiast rozwolnienie napewno masz po truskawkach, owoce surowe a zwlaszcza truskawki dla pecherza nie sa dobre, poczytaj sobie link o diecie, jest w jez angielskim, ale ze slownikiem mozna latwo przetlumaczyc, czego nie wolno jesc. Mam nadzieje, ze niebawem uda sie zamiescic w jez, polskim, ale na razie tzeba samemu sie przyłozyć lub kogos poprosic. Rozumiem Cię, ze jestes bardzo cierpiaca, ale moze ktos zyczliwy zabralby Ciebie samochodem do Warszawy do specjalisty, bo nie wiem czy w Bialymstoku znajdziesz dla siebie jakis ratunek, pomysl o tym, wolisz cierpiec? rozumiem, ze w tej sytuacji to chyba nie pracujesz? czy tak? pozdrawiam dan-rom

Offline

 

#20 2006-06-22 22:19:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2006-06-23 08:34:38

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Niestety nie mam możliwości pojechania do Warszawy, bo z pewnością jedna wizyta to byłoby za mało, a na więcej nie mam pieniędzy. Chodzi mi tu bardziej włąśnie o koszt przejazdu. Ja sobie z tym wszytskim nie umiem poradzić, toteż moi znajomi nic nie wiedza o moich dolegliwościach, a najbliższa rodzina dowiedziała się dopiero 2 lata temu, lecz na nich też nie moge liczyć, bo jak pisałam wcześniej moja choroba jest lekceważona, więc brak jest , jak widac widoków na darmowy przejazd. Mówiąc szczerze od poczatku "radzę" sobie sama, również finansowo. Będąc na badaniu urodynamicznym, w innym mieście, byłam jednyną odobą, która była sama. Toteż taka jest moja sytuacja, a dzisiaj wciąż odczuwam ten ból, co wczoraj. Jeszcze nigdy tak nie mialam

Offline

 

#22 2006-06-23 09:24:27

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

I teraz przeczytałam ulotkę od tych tabletek dopochwowych, ze jednym z działań nieporządanych mogą być kurcze i bóle brzucha, może to od tego??

Offline

 

#23 2006-06-23 18:51:58

Aga
Zbanowany
Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 210

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

do Fali: Twój bół raczej nie jest od tabletek dopochwowych, wydaje mi się ze oprócz pęcherza, masz jeszcze nadrwazliwe jelita. tak sie to u mnie objawia, ból na spojeniu łonowym, bóle brzucha z bolesnymi skurczami i wzdeciami, no i sam pęcherz. Kiedys myślałam ze to tylko jelita, teraz wiem, ze one bolą prze pęcherz. Spróbuj z debidatem, działa na jelita tak ze usprawnia prace jelit , działa zarówno na biegunki, jak i na zaparcia, spróbuj, powinien przepisać Ci je lekarz rodzinny.

Offline

 

#24 2006-06-28 22:25:18

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Fala, i jak? Coś się wyjaśniło?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2006-06-30 17:13:47

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co mi jest? wÄ…tek Fali

Na razie nic, sesja się skończyła, więc niedługo ruszam po lakarzach. Jeżeli chodzi o objawy ze strony pęcherza nic się nie zmieniło, za to te rozwolnienie. Bóle brzucha mam straszne, a do tego kał mam wręcz płynny, szczególnie rano(sorki za taki opis, ale tak to wyglada).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson