Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2011-09-08 13:20:56

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

dziś miałem drugi zabieg - całość nie jest jakaś ekstremalna; pozytywnego wpływu poki co nie czuję.
ALE...
Sytuacja robi się niepokojąca - człowiek jest poważnie chory a zaczynają mu imputować problemy z głową...

i on mowi ze jakas trauma której sam się nie spodziewam... no jak? Człowiek zaczyna chorować od konkretu - przeziebienie. Nie bylo... nie wiem - wypadu samochodowego, pobicia itp. Stres tez u mnie nigy nie wiazal sie z sikaniem. Wiec jaka histeria, jaka trauma, jaki problem? Problemow to sie mozna nabawic po takich diagnozach.

Offline

 

#127 2011-09-08 15:48:09

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

Jesteś za mało tolerancyjny dla panów doktorów.
Pomyśl co oni przeżywają !!!!!!  Ni  stąd ni z owąd daliśmy im punkty za pochodzenie i pozwoliliśmy skonczyć studia--po raz pierwszy od wojen punickich chyba nastąpił taki ewenement !
I teraz jeszcze wymagamy żeby robili za inteligencję !
Oni w zasadzie uważają ,że Bóg chce żeby człowiek był chory a na co jest chory to tylko bóg wie !
Ze studiów nic już nie pamietają a jakieś wytłumaczenie musi być !
Stare baby wsiowe jakie nieraz widzimy w chustkach na głowie (patrz programy Jaworowicz) mówią jakimś slangiem i budują zdania na poziomie późnego neandertalu.
A przecież one mają skończone 7 klas szkoły powszechnej ! Pisały wypracowania na temat Żeromskiego !!!!!
I nic z tego im nie zostało we łbach.
Więc--co mogło zostać po studiach medycznych  ich młodszym braciom ?

Offline

 

#128 2011-09-08 21:56:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk

GS, może być trauma, ale i tak wtedy będzie to wtórne. To znaczy - trauma traumą, ale realne dysfunkcje są. Poza tym stres, jak zawsze podkreśla Pulkos, atakuje to, co chore. Jeśli miałeś pęcherz neurogenny albo jakieś problemy z wchłanianiem rzutujące na jelita, to fakt, że ktoś Cię zgwałci, tylko pogorszy ten stan z mięśniami, ale nie jest jedynym powodem. I nie pierwszym.

To mnie zawsze wkurza u lekarzy: że oddają prymat psychogenności wszelakiej, zwłaszcza tam, gdzie jest ona sprawą trzeciorzędną. Jeśli masz tętniaka aorty i z nerwicy kołatania serca, czy kardiolog odstępuje od obserwacji/leczenia tętniaka tylko dlatego, że masz również nerwicę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#129 2011-09-09 12:23:18

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

...u mnie stres mozna wykluczyc. Zresztą człowiek się już troche z tym pogodził i na codzien mimo ze sie leje non stop to jest to na drugim planie - a na pierwszym to co sie robi w danej chwili... no i fakt ze czlowiek pracuje te 180-190 godzin w miesiacu i ma dobre wyniki... tak wiec ewentualny stres wtorny - dajmy na to ok, ale nie w takim natezeniu jak on sobie imaginuje i nie jako przyczyna. Przeciez ja sobie niczego nie wyobrazam tylko czuje, a skoro mysla, relaksem nie moge tego usunac no to... logika podpowiada ze to zly trop.

Ja nawet nie wiem jak mam oponowac - wariata na sile można zrobic z kazdego (Kasparowowi tez Ruscy wmawiaja ze ma chorobe umyslowa bo krytykuje Putina*).


*To ze robi za Don Kichota to insza rzecz.

Offline

 

#130 2011-12-20 01:57:38

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

...siema, sorki ze tak bezceremonialnie (i ze NADAL) ale w zasadzie chyba jestem w tym samym punkcie.
no i tak: elektrostymulacje nic, dostalem kontakt na naswietalnie laserem za co place 150 tygodniowo (tj. raz na tydzien 10-5 (?) min) i doktor sugeruje ze ma to podloze psychiczne... niemniej jednoczensie twierdzi ze wyniki badan daja tylko jedna przeslanke: przewlekle zapalenie prostaty;
chce dac sobie z tym spokoj bo szkoda mi czasu i pieniedzy. Pytanie - co dalej?
zapisal mi Trimesan, a potem dodal melatonine... teraz jeszcze mowi ze jak to nic nie da to zapisze Xanax, a to taki lek:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2889
Juz raz dostalem taki srodek i nie dosc ze nic nie pomogl, to dwa dni przespalem a trzeciego walczylem by nie zaryc nosem w klawiature (a siedzonko w aubusie bylo takie przytulne...) - innymi slowy: ciezki to byl dzien.
Niepoki mnie ze biora mnie za osobe niestabilna psychicznie, a wiadomo ze przeczenie takim insynuacjom wywola tylko usmiech drugiej strony i uznanie moich obiekcji za potwierdzenie wlasnych spekulacji. On chyba mysli ze ja siedze i 24 na dobe mysle o chorobie...



Dac sobie spokoj z tym leczeniem? W zasadzie juz sie pogodzilem z faktem ze to nie minie, chodzi mi tylko o to zeby sobie oszczedzic zachodu.
Jak myślicie ludziska?

Jednoczesnie przepraszam ze zawracam glowe, zwlaszcza ze biadole a nie pomagam a w dodatku uprawiam grafomanie, ale nie ma chyba kompetentniejsze grona do konwersacji w tej materii - tak wiec welkie sorki i jeszcze wieksza prozba o jakas sugestie!

Offline

 

#131 2011-12-20 20:05:14

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wilk

Wyjście jest ......
Łykać sobie żurawinę i pić tran--jak stary człowiek i może.
I zdobywać recepty na furagin i łykać go 2 x dziennie po 1/4 tabletki (co daje 1/2 dziennie).
Po roku powinno być lepiej wyraźnie. Bakterie sie zdegenerują. A ze 2 razy w roku wychlać 1/2 litra dobrej wódy na raz---skutek też niezły bo się dezynfekuje.
Oczywiscie ziółka też można, np. Urosan ale malutko--jak słabą herbatkę kilka razy w tygodniu.

Co do lekarzy--już napisałem. Błogosławieństwo dla nich to wrócić na gospodarstwo.

Offline

 

#132 2011-12-20 21:38:08

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Wilk

Offline

 

#133 2011-12-20 21:54:07

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Byłem dziś, miałem naswietlanie. Polecił mi zrobić urodynamike u określonej babki "ktora sie zna"; nie wiem czy jest sens sie meczyc. Z drugiej strony blisko metra wiec... ale to juz po nowym roku. W sumie facet jest w miare rzetelny, bo nie oszukujmy sie - diagnoze postawić wcale nie łatwo, a czubów niby nie brakuje jak w tym kawale:

przychodzi facet do doktora i mowie ze go jadra bola
a doktor sie pyta jak z seksem
on ze codziennie prawie - rano i wieczorem.
prawie?
no prawie, bo z zona czasem sie mijamy.
nie nie, dobrze ja winszuje ze tak czesto.
jak tak czesto to pewnie nie ma pan juz sil a co dopiero mowic o kochance
doktorze, prawde mowiac jest jeszcze ktos: mam przyjaciolke - spotykamy sie w pracy.
acha...
I ona ma siostrę - z nią też.
no to wszystko jasne, jest pan przemeczony
uf, kamien z serca - a juz myslalem ze to od masturbacji.*


w sumie takich ekstremalnych przypadków jak my to jest niewiele - wiekszosc chyba sie leczy normalnie.
(tak swoja droga za te laseroterpaie to moglbym sobie dobry telewizor kupic albo kilka paczek z ksiegarni wyniesc. A od 2013 bedzie sygnal cyfrowy wiec...)

pulkos - pragne Ci zadedykować:
http://www.youtube.com/watch?v=Ty-3SDp7cb8&context=C3c0bebcADOEgsToPDskKUFEKTdVtxF30whMrTOhql

*glupie i nie na temat. I know that.

Offline

 

#134 2011-12-20 22:52:31

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wilk

GS87 przepraszam za takiego kompletnego offtopa, ale wspomniałeś o sygnale cyfrowym:) jak to jest? kiedy on wejdzie? w 2013 czy 2012? bo słyszałam wersje że nawet 1 stycznia 2012 i że już wtedy nie będzie możliwości odbierania TV zwykłą anteną. Pytam, bo mam w domu kilka telewizorów, ale wszystkie stare, najmłodszy ma 12 lat:) a jest chyba jeden staruszek co ma ze 30. Żeby odbierać sygnał cyfrowy, musiałabym kupić te urządzonka do odbierania sygnału cyfrowego - tak mi to wytłumaczono - a to kosztuje trochę. Ale z tego co piszesz to chyba mam się nie martwić że 1 stycznia nic już nie obejrzę w tv;)?

Offline

 

#135 2011-12-21 21:57:35

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

...trzeba w necie sprawdzic - jak cos to jest dekoder za okolo 100 zl. Jak sie zacznie to od tego sie nie bedzie mozna opedzic, pewnie beda w kazdym markecie, a jak nie to w sklepie elektronicznym. W 2013 beda juz nadawac cyfrowo. Telewizory teraz sa tanie zreszta.

Prawde mowiac to ja wlaczam telewizor tylko po to by obejrzec wiadomosci i raz-dwa razy w miesiacu jakis film jak sie trafi. W tv nie ma nic ciekawego, szkoda zycia. No chyab ze na discovery itd. ale to jak komuś sie chce oplacac abonament za 30 kanalow z ktorych sie 95% nie oglada. Uwazam go poprostu za tradycyjny sprzet i ze musi byc - ale nowe tv maja wejscie na USB w ramie i mozna ogladac filmy z pendrivea (nie trzeba zadnegeo dvd itd) - wiec... chyba warto.

Mozna tez kupic monitor z opcja odbioru tv.
Ja preferuje ogladanie na kompie, mozna "bach" zapalzowac, odalc sie i drugim "bach" wznowic;

Offline

 

#136 2011-12-21 22:24:23

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wilk

Ja też bardzo rzadko oglądam tv, też właściwie tylko wiadomości. Dlatego nie mam kablówki ani satelity, mam zwykłą antenę, któa odbiera tylko 2 kanały - TVP1 i TVP2. Ja filmy oglądam przez internet, tak jak Ty:)  Ale chodzi mi o moją mamę, będzie nieszczęśliwa jak zostanie bez tv:)

A jeśli chodzi o dekoder, to wiem że nie jest drogi, tylko to musiałby być jeden dekoder do każdego tv czy dekoder który się podpina pod antenę tą analogową? orientujesz się może?

Offline

 

#137 2011-12-21 23:10:28

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

Wydaje mi sie ze jeden dekoder na jeden odbiornik, z tym ze nie wiem czy warto bo normalny, 21 calowy telewizor mozna miec juz 1000zl a nawet mniej bo i za 800 i to niekoniecznie firma krzak. Teraz przegladalem gazetke i jest w czym wybierac. Mnie to troche szkoda bo  ten ktory teraz mam nie ma chyba pieciu lat. A moze wlasnie piec? Tak czy tak, w sumie gdyby ktos mi sprezentowal dekoder to bym sie nie obrazil, ale znajac zycie bedzie mi szkoda kasy na taka pozorna inwestycje i kupie nowy. Acha - trzeba jeszcze sprawdzic czy nie ma czegos ciekawego w sieci.

Swoja drogą, wlasnie po 10 godzinach siedzenia przed kompem w pracy spedzam kolejne przed monitorem. Paologia.

Offline

 

#138 2011-12-21 23:37:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wilk

Przenieście się z tym OT do Poczekalni.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#139 2011-12-21 23:56:30

GS87
Użytkownik
Skąd: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Wilk

A tak w temacie, to wczoraj wpierdzielilem sobie wieczorem gruba salatke i dzis z racji tego (jak wnosze po wielomiesiecznej obserwacji) parcie bylo mniej dreczace. Zastanawiam sie czy mozna jakosc to fachowo określić? Napakowanie=mniej odzuwalne parcie (choć nie zawsze). A jednoczesnie przez dwa lata choroby zszedelm do 83 kg z ok. 93... (wzrost 1.97m) ? Nie obzeram sie, ale zauwazam zwiazek. Zapchanie=lepsze samopoczucie.

normalne???

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson