Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2011-10-03 10:23:05

bobik4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 2

Zapytanie dotyczące stałego zacewnikowania.

Witam wszystkich forumkowiczów.
Jestem tutaj nowy i cieszę sie bardzo, że udało mi się trafić na to forum.
Ponieważ nie dysponuję żadną fachowa wiedzą na temat stałego zacewnikowania , postanowiłem się zalogować i skorzystać z pomocy doswiadczonych forumkowiczów.
Chciałbym się zacewnikować na stałe cewnikiem foleya + do tego używać worka do zbiórki moczu, czy mógłbym poprosić o wskazówki jak to zrobić dobrze by uniknąć nie potrzebnych problemów.
Mam też parę pytań natury czysto technicznej.
1. Jako mężczyna jakiego rozmiaru cewnika mógłbym używać na początek ?.
2. Czytałem o workach do zbiórki moczu o zmniejszonej poj. chyba 350 ml. czy są to dobre worki do stosowania w ciągu dnia jak się jest osobą w miarę aktywną ?.
3. Czy zawsze przy stosowaniu cewnika wewnętrznego występuje zakażenie układu moczowego, czy może jest możliwość tego uniknięcia w ogóle ?.
4. Czy mogą być jakieś nie przyjemne odczucia kiedy wstawi się cewnik pierwszy raz- chodzi mi o objawy organizmu ?.
5. Czy mając wstawiony cewnik na dłuższy okres czasu może zaniknąć funkcja pęcherza zmiana jego pojemności , oraz czy zanika funkcja również kontroli całkowitej przez zwieracz pęcherza.
Z góry  serdecznie dziÄ™kujÄ™ za wszelkie odpowiedzi i pomoc w moim temacie.
                                                                                               Pozdrawiam-forumkowicz.

Offline

 

#2 2011-10-03 19:46:05

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Zapytanie dotyczące stałego zacewnikowania.

bobik
więcej informacji uzyskasz na tertaplegik.pl - tam jest sporo osób cewnikujących się... i sporo chłopaków wink
http://tetraplegik.pl/urologia
i na forum "urologia" http://tetraplegik.pl/forum/viewforum.php?f=10&sid=24f490ae1b0cff168cdea331dcfcae42


jesli nie masz całkowicie sprawnych rąk, a cewnikowanie jest wskazane na długi czas, to może opcja cewnika nadłonowego byłaby lepsza, ale o tym decyduje urolog

ad 3 - cewnik foleya najprawdopodobniej bedzie powodowaÅ‚ infekcje, bo juz na samym cewniku bakterie bÄ™dÄ… tworzyÅ‚y sobie "film"  - ale na pewno sa szczęściarze, którzy nie maja infekcji... z reguÅ‚y bierze sie chemioterapeutyki przez dÅ‚uższy okres czasu... żurawiny, wit C...

ad 4 mogą, bo cewnik to ciało obce, a organizm musi się jakos do tego przystosować, ale z czasem mijają wink

ad 5 - możliwe, że pęcherz zmieni trochę swoje funkcjonowanie lub nie... myślę, że to indywidualna sprawa...

Offline

 

#3 2011-12-31 21:17:15

maratonczyk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-05
Posty: 63

Re: Zapytanie dotyczące stałego zacewnikowania.

Offline

 

#4 2011-12-31 21:46:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Zapytanie dotyczące stałego zacewnikowania.

Bo morfina jest wyzwalaczem histaminy i w przypadku niektórych bólów słabo się sprawdza. Na drugi raz, w razie konieczności, próbuj z fentanylem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2014-04-13 21:34:20

bobik4
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 2

Re: Zapytanie dotyczące stałego zacewnikowania.

Witam. Pozwolę sobie napisać troszkę kontrowersyjny post z mojej strony.
Od pewnego czasu postanowiłem używać cewnika foleya wraz z całym zestawem czyli workiem do zbiórki moczu, używam cewnikaw rozm. 14 i worka tzw. basenowego o poj. 350 ml.
Narazie najdłużej byłem zacewnikowany 7 dni nie odczuwałem z tego tytułu żadnych dolegliwości, ani w trakcie zacewnikowania i po zacewnikowaniu.
Robię to jako formę fetyszu sprawiającą mi przyjemność i pozwala mi to odczuwać podniecenie wewnętrzne.
Z chęcią chciałbym wymienić poglądy z osobami na temat cewnikowania wewnętrznego, ponieważ chciałbym pogłębić moją wiedzę w tym temacie.
                                                                                              Pozdrawiam-forumkowicz.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson