Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-06-20 21:51:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

IC, hormony i alergia?

Nie mam potwierdzenia i nie wszystko rozumiem, więc nie opracowuję tekstu do serwisu, tylko podrzucam link do poczytania. Osoby bieglejsze w angielskim proszę o wypunktowanie co ważniejszych treści. Mnie na razie wygląda to na połączenie hormonalnego zapalenia pęcherza z alergicznym i IC smile.

http://www.onlineallergycenter.com/treatments/interstitial_cystitis_treatment.htm


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2012-01-02 20:38:57

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: IC, hormony i alergia?

Offline

 

#3 2012-01-02 20:40:36

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: IC, hormony i alergia?

Alergia powodujÄ™ obrzÄ™k i podrażnienie miÄ™kkich tkanek. Może ona powodować podrażnienie bÅ‚on Å›luzowych w oczach, uszach, nosie, gardle, i drogach moczowych. Kiedy podrażnienie jest w gardle, powoduje ono chroniczny ból gardÅ‚a, który alergicy doskonale znajÄ….  CiÄ…gÅ‚e wysychanie bÅ‚on Å›luzowych i wyrzuty histaminy powodujÄ… maleÅ„kie dziury w warstwach ochronnych bÅ‚ony Å›luzowej gardÅ‚a. Te ubytki powodujÄ… to, że wrażliwe wewnÄ™trzne warstwy tkanek sÄ… podatne na podrażnienia, powodowane np. przyprawami i sokiem pomaraÅ„czowym.
Ponadto, zmniejszenie ciągłości tkanek może nastąpić do tego momentu, że normalnie niegroźne bakterie, nawet w małych ilościach,
mogą powodować infekcję. Taka infekcja może prowadzić do większego podrażnienia, i zmian krwotocznych w tkance (krwawienia).



Układ moczowy jest również wyściełany błoną śluzową. Niektóre osoby ze skłonnością do alergii posiadają wyjątkowo wrażliwy obszar - pęcherz moczowy.
Kiedy Interstitial Cystitis jest wywołany reakcją nadwrażliwości - alergiczną reakcją spowodowaną przez hormony - to wtedy ból jest spowodowany reakcją zapalną na tą alergiczną reakcję. Często ten rodzaj bólu słabo daje się zwalczyć lekami przeciwbólowymi, nawet silnymi środkami narkotycznymi.
Sterydy często pomagają ze względu na swoje silne właściwości przeciwzapalne. Ale one nie leczą przyczyny.



Uważam, że kiedy przyczyną Interstital Cystisis jest alergia na własne hormony pacjentki, to często winowajcą jest hormon progesteron.
Duża częśc moich pacjentek wiąże zmiany w nasileniu objawów z własnym cyklem hormonalnym. Objawy najczęściej pogarszają się w czasie przed miesiączką. Kobiety po menopauzie chorujące na IC doświadczają natychmiastowej ulgi kiedy podamy im "neutralizujące" dawki progesteronu. Podajemy je jako zastrzyki podskórne lub podjęzykowo. Ulga następuje zazwyczaj w przeciągu 30 do 60 sekund. Ta szybka ulga wiąże się z dramatycznym obniżeniem stanu zapalnego i opuchlizny.


Kiedy podejrzewamy, że IC u pacjentki jest spowodowane alergią na własne hormony, leczymy je podając codziennie rozcieńczone dawki tego co powoduje problem - progesteronu. Kiedy ból jest minimalny, wszystko jest na dobrej drodze, żeby wrócić do normy.
Kiedy zmniejszymy już ból, wykonujemy badania, aby określić poziom hormonów płciowych. Badamy estradiol, testosteron, kortyzol, DHEA i hormony tarczycy. Ponadto, wykonujemy badanie przeciwciał IgE na progesteron.
Nasza terapia zazwyczaj zmniejsza u pacjentem ból do tego stopnia, że wystarczającą kontrolą bólu stają się słabe analgetyki. To nie udaje się dla każdego - na 4 nasze pacjentki co najmniej trzy odczuwają 65% poprawę.

Offline

 

#4 2012-01-02 20:57:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: IC, hormony i alergia?

A to ciekawe. Bom alergik, niby hormony mam w normie (w surowicy), ale:
- przed miesiÄ…czkÄ… jest najgorzej (i na poczÄ…tku),
- w czasie owulacji najlepiej,
- fitoestrogeny mi pomagajÄ…,
- mam niedobór DAO, który związany jest z niedoborem estrogenów.

IgE na progesteron? Pierwsze słyszę o takim badaniu, muszę immunologa zapytać.

Dzięki za lekturę!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-01-05 20:10:44

Maria_r
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-04
Posty: 1

Re: IC, hormony i alergia?

Czy gdzieś w Polsce leczy się IC w opisany wyżej sposób, tj. progesteronem?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson