Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-02-01 14:50:35

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

gdzie się udać po pomoc?!

Witajcie,
Zapalenie układu moczowego kilka lat temu było dla mnie "chlebem powszednim" ale jakimś cudem samoistnie ustąpiły po 3 latach molestowania!! Minęło kilka lat (5-6) i nagle 2 miesiące temu dopadły mnie ponownie, w okresie 8 tygodni wystąpiły już 3 zapalenia cewki i pęcherza  (w czasie leczenia super fajnie a 3 dni po zakończonym leczeniu powtórka). Dodatkowo od około 2 tygodni wystąpił ból podbrzusza ale tak dokuczliwy, że muszę przykucać (nagłe kłucie na wysokości lewego jajnika) mija kilka minut po oddaniu moczu. podobny ból ale o mniejszym nasileniu pojawia się symetrycznie po prawej stronie podbrzusza. Na domiar złego tym dolegliwością towarzyszy rozpierający ból (jest nieprzyjemny ale do wytrzymania) w okolicach prawego podżebrza/boku promieniujący pod prawą łopatkę i dół brzucha, często mam wrażenie jakby coś chciało wypchnąć mi prawy bok i żebra. Wzdęcia paskudne, muszę odpinać biustonosz i spodnie, mocz mętny o ostrej woni. Na szyi i żuchwie wysypały się ropne wybroczyn-ki w ilości około 300 szt. jedna przy drugiej wyglądały obrzydliwie, zniknęły po 3 dniach, zostały pojedyncze podskórne czerwone plamki. Wybrałam się do ginekologa (nr1) - przepisał monural, clotrimazol, betadine. Pieczenie cewki ustąpiło ale ból brzucha pozostał. Ginekolog (nr2) dał skierowanie do urologa z rozpoznaniem: cysta?  ponieważ nie widział zmian natury ginekologicznej (chociaż badanie było strasznie bolesne, jak przy zapaleniu jajników). Urolog wykonał USG i nie zobaczył nic podejrzanego, zasugerował ponowną wizytę ale u innego ginekologa (to będzie mój nr 3, jeśli będzie). Dzisiaj oddałam mocz do badania (prywatnie) bo znów zaczęło mnie "palić" w cewce, wykazało erytrocyty 10 ery/uL. Zastanawiam się jaki mam obrać kierunek, dalsze działanie, gdzie i do kogo się udać z tymi dziwnymi przypadłościami, jakie badania ewentualnie wykonać (nawet prywatnie ale żeby miały sens diagnostyczny) BARDZO, BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ POMÓC O DOBRE RADY, SUGESTIE, PODPOWIEDZI. Z GÓRY DZIĘKUJĘ KAŻDEMU KTO UDZIELI MI JAKIEJKOLWIEK POMOCY.
MIESZKAM W POZNANIU, MAM 35 LAT, NIE PRZYJMUJĘ DŁUGOTRWALE ŻADNYCH LEKÓW, NIE CHORUJĘ NA PRZEWLEKŁE CHOROBY.

dla każdego życzenia: ZDROWIA!!!

Chantala

Offline

 

#2 2012-02-01 15:18:59

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: gdzie się udać po pomoc?!

chantala, robiłaś badania na bakterie atypowe? posiewy z wymazów z cewki i kanału szyjki macicy? to, że niczego nie widać, nie znaczy, że niczego nie ma.

Offline

 

#3 2012-02-01 18:33:48

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: gdzie się udać po pomoc?!

Nawet nie wiedziałam, że robi się takie badania. Wykonam sobie, tylko jak pobrać materiał i czy wszystkie laboratoria wykonują te badania?

Offline

 

#4 2012-02-01 19:38:11

anahvonv
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 59

Re: gdzie się udać po pomoc?!

hmm, tu już powinni się odezwać forumowicze z Poznania i okolic. jeśli chodzi o posiewy, wiele osób było na Lelka 26 w Warszawie, chociaż zdania są podzielone- ale na forum to labo jest uważane za najbardziej zaufane. Z tego co wiem na Lelka mocz można wysłać do badania kurierem, ale to już by ci musieli poradzić ci forumowicze, którzy wybrali ten sposób:) dużo osób po prostu pojechało do stolicy.

Offline

 

#5 2012-02-02 11:00:37

On_28
Użytkownik
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2012-01-20
Posty: 116

Re: gdzie się udać po pomoc?!

Jeśli Jesteś z Poznania to zobacz tam:
Instytut Mikroekologii w Poznaniu specjalizuje się także w badaniu mikroflory pochwy. Badanie o nazwie VagiStatus pomaga wyeliminować przyczyny stanów zapalnych pochwy, z którymi walczy około 90% kobiet.
A jak nie to tylko do Wawy na ul.Lelka 26.Najpewniejsze laboratorium,bo ma najwięcej pożywek dla bakterii.
Pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-02-02 12:24:39

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: gdzie się udać po pomoc?!

mętny mocz i nieprzyjemny zapach, świadczą o infekcji, posiew zrobiłabym najszybciej w jakimś szpitalnym laboratorium...
bardziej niepokoiłabym się tymi bólami, jeśli ginekologicznie jest na 100% ok, to może coś z jelitami?
do tego takie paskudne wzdęcia...

Offline

 

#7 2012-02-02 21:52:12

chantala75
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 14

Re: gdzie się udać po pomoc?!

dzięki! a erytrocyty w moczu wskazują na coś konkretnego czy to zależy od ilości  ery/ul? oprócz posiewu chyba wybiorę się jeszcze do gastrologa, może nakładają się na siebie dwa schorzenia?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson