Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2012-03-30 19:46:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowi, fakt, Twoja praca ma spory minus, bo przetrzymywanie (napinanie mięśni) sprawia dodatkowy ból. Ale jak powiesz lekarzowi, co i jak (powiedz, że Cię szefostwo nie puszcza do wc tak, o, na potrzebę), to pewnie dostaniesz ze dwa dni zwolnienia... A co do konsekwencji - mobbing jest zakazany, a dzisiejsze możliwości techniki pozwalają zarejestrować wiele nieprawidłowości smile. Ale zgadzam się, że gdyby Ci się udało zamienić tak, żebyś weekend po cysto miała wolny - byłoby Ci lżej, i fizycznie, i psychicznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2012-03-30 23:15:02

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Witajcie . DziÄ™ki za sÅ‚owa. Pampusia - ja biorÄ™ vesicare i baclofen od jakiegoÅ› 1,5 miesiÄ…ca i mam wrażenie , mocne wrażenie , że mi siÄ™ jeszcze bardziej pogorszyÅ‚o . Bo zamiast mniej , sikam wiÄ™cej. A w ciÄ…gu pierwszych kilku dni brania vesicare byÅ‚o lepiej , przesypiaÅ‚am noce i nawet 4 -5 godzin wytrzymywaÅ‚am . Teraz  to kompletnie niemożliwe. Czy to te vesicare z baclofenem mi może zaszkodziÅ‚o ?

Jeśli chodzi o weekend to mam wolny 1 w miesiącu. Teraz przed świętami wcale. AKurat cystoskopię mam 10 kwietnia - zaraz po świętach , a to mój 3 dzień wolny ( ze śiętami razem ) , potem idę do pracy . Myślę, że jak będzie źle poproszę o zwolnienie , choć nie chciałabym...
U mnie mobbingu nie ma generalnie . Tylko chodzi o to, że jak jest ruch to nie ma jak kasy nawet zamknąć, nie ma kto zastąpić.... a klienci... no cóż.... każdy się spieszy.

Dziś latałam kilka razy, dałam radę , bo na szczęście czasem nie było ruchu i mogłam się wyrwać, choć nie przeczę- czasem musiałam przetrzymywać i bolało i myślałam, że się posikam, myślę nawet , że mi mocz popuszcza......:-(

Jak myślicie dlaczego jeśli ja często sikam , to wysikuję według mnie duże ilości moczu , skąd to się bierze? Przecież ograniczam picie w pracy i przed ...

Offline

 

#28 2012-03-30 23:26:39

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

A w jakiej dawce bierzesz to Vesicare? bo może być tak, że na początku pomogło, ale potem miałaś i dalej masz wrażenie że sikasz więcej, bo po prostu dawka się skumulowała - to lek który ogranicza skurcze pęcherza, więc mogło Ci po prostu za bardzo wyhamować pęcherz. Ja tak miałam z Driptane - pomogło jak zmniejszyłam dawkę albo zażywałam np. co drugi czy nawet trzeci dzień

Offline

 

#29 2012-03-30 23:28:18

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Wyhamowało pęcherz, czyli po prostu nie wysikujesz się do końca, mocz zalega, więc dlatego wydaje się że sikasz więcej

Offline

 

#30 2012-03-30 23:38:11

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Biorę po 5 mg - to znaczy lekarz zapisał mi 10 mg , bo jest tańszy na refundację i kazał dzielić na pół.

Nie wiem, ja tego nie rozumiem , żeby tak mocno się pogorszyło....
Na poczÄ…tku to nawet zasypiaÅ‚am momentalnie po baclofenie i spaÅ‚am mocno, stÄ…d może i mniej  mnie parÅ‚o. Teraz spowrotem noce mam nieprzespane...

Offline

 

#31 2012-03-31 00:35:07

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Może spróbuj w takim razie zażywać 5 mg ale co drugi dzień. Albo dziel jeszcze na pół, czyli zażywaj ćwiartkę 2,5 mg dziennie.

Offline

 

#32 2012-03-31 00:49:21

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

No dobra, spróbujÄ™, ciekawe może  to coÅ› pomoże. A ten baclofen nie ma wpÅ‚ywu na sikanie ?

Offline

 

#33 2012-03-31 09:34:19

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Moze kup sobie wkladki urologiczne- Tena albo Seni? Nie mam na mysli takich pieluch dla doroslych tylko wkladki troche grubsze i bardziej chlonne niz podpaski. Jesli czasem troche popuszczasz lub  nawt jesli tylko masz takie wrazenie to bedziesz sie czula z nimi bardziej bezpieczna. Gdybu zdarzyÅ‚o sie tak ze troche moczu poleci ta wkladka go wchlonie. Mowie z wlasnego doswiadczenia (choc nigdy nie zdarzylo mi sie nietrzymanie moczu) ze to naprawde dobrze dziala na psychike smile

Offline

 

#34 2012-03-31 10:20:33

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Ja kupuję sobie takie wkładki Tena i praktycznie codziennie noszę , powiem Ci szczerze, że one mi na psychikę lepiej nie działają. Gdy zmieniam je co 3-4 godziny są.... mokre :-(

Offline

 

#35 2012-03-31 10:52:31

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

A moze powinnas kupic troche grubsze?

Offline

 

#36 2012-03-31 11:11:31

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

No właśnie, ja nawet myślałam o.... pieluachach , ale to...straszne by było dla mnie.
Kupię większe może to coś pomoże.

Offline

 

#37 2012-03-31 13:52:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Mamy wszyscy taki problem a nie inny i jesli mozemy sobie jakos pomoc, to trzeba probwac. Dlatego ja bym wcale sie tak od tych pieluch nie odwracala, w szczegolnosci teraz, przed swietami, gdzie jak sama piszesz bedzie wiekszy problem z wyjsciem do toalety. Wiem, ze to moze byc straszna mysl, ale jesli pomoze ci to poczuc sie lepiej, to warto. Popatrz na stornie teny albo seni, bo wydaje mi sie, ze jest cos takiego jak pol- pieluchy. Na pewno mozna wybrac cos z czym nie bedziesz czula sie az tak nie komfortowo.
Piszesz, ze noszenie wkladek nie dziala ci lepiej na psychike, ale moim zdaniem sama mysl, ze jak sie popusci troche to nikt tego nie zobaczy, powinna cie troche uspokajac. Ja mam tak, ze czasem wracam do domu i naprawde bardzo chce mi sie siku, mam wrecz wrazenie, ze zaraz nie wytrzymam, a jak wejde juz do domu to okazuje sie, ze moge jeszcze sporo wytrzymac. Sila naszej psychiki jest ogromna smile

A probowalas moze aspiryny, tak jak ci pisal kiedys Pulkos? Ja wiem, ze rady Pulkosa byly czasem dziwne, ale aspiryne wybrobowalam sama na sobie. Nie wiem w jaki sposob to dziala, moze tylko w taki, ze bardzo chcialam, zeby pomoglo, wiec wydawalo mi sie ze tak wlasnie bylo smile, ale naprawde czasem czulam sie po tym lepiej.

Offline

 

#38 2012-03-31 14:13:36

Sonja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 973

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Offline

 

#39 2012-03-31 15:19:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowi, jeśli masz problem urologiczny o charakterze nieokreślonych dysfunkcji mięśniowo-nerwowych (czyli po ludzku - leczenie i badania nic nie dają, w uro i cysto wychodzi zaburzenie i generalnie nie wiadomo od czego), zakodowany jako N.31, to masz prawo do refundacji całej oszałamiającej liczby 180 sztuk na kwartał w wysokości 70% (do pewnej kwoty). Popytaj urologa. Pierwsze zlecenie wystawia urolog, ale jak da karteczkę do rodzinnego, to potem co kwartał rodzinny może wystawiać.

Psychicznie to ja Ci wierzę - też mam dyskomfort. Teraz nie używam najczęściej już w nocy, tylko śpię na podkładzie, bo po kilku latach non stop chodzenia w majtkach, mimo że bezszwowych, zaczęłam mieć taki dziwny wygląd pachwin i podrażnienie (chyba odparzenia?). Ale pamiętaj, że nietrzymanie moczu czy stolca jest wyjątkowo trudne psychicznie, bo podwójnie negatywnie zakodowane: i psychokulturowo, i atawistycznie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#40 2012-03-31 17:23:52

pampusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 63

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska jesteś bardzo dzielna. Ja mam kłopot od 3 tygodni s już cały świat mi się wywrócił do góry nogami. Napewno jest na to jakiś sposób, zakłada się jakieś taśmy które pomagają w utrzymaniu moczu. Poczytaj inne posty ktoś pisał o tym że miał takie zakładane.

Offline

 

#41 2012-03-31 17:46:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Tyle że taśmy sprawdzają się przy wysiłkowym ntm, spowodowanym nadmiernym rozluźnieniem mięśni. A my w większości mamy ntm z parcia i/lub spowodowane nadmiernym napięciem.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2012-03-31 19:27:56

pampusia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-18
Posty: 63

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska czy Ty tak często sikasz bez względu na to ile wypijesz? Może wystarczy pić mniej, a zamiast zup jeść dania constans?

Offline

 

#43 2012-03-31 23:42:36

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Witajcie, dziękuję Wam. Dziś miałam taaką dużą wkładkę urologiczną i czułam się pewniej, nawet mniej biegałam do WC. Może i tu jest metoda, bo już nie wiem jak sobie pomóc w najbliższych dniach.

Aspirynę kiedyś próbowałam , było jeszcze gorzej. Co do picia to nawet rano jak nie wypiję nic, to i tak sikam sporo. To mnie zastanawia . A przed pracą nigdy nie jadam zup, właśnie ze względu na sikanie.
W ogóle wydaje mi się , że mało piję.

Offline

 

#44 2012-04-02 08:40:02

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Gowiska, czy ty badalas jakies hormony? Np. estradiol?

Offline

 

#45 2012-04-02 09:06:14

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Majka- właśnie, że nie badałam. Moja ginekolog stwierdziła, że narazie niepotrzebne. Robiła mi różniste usg , ale hormonów nie. Choć zaczynam mieć problemy tego typu - bolesne miesiączki , obfite bardzo i raz na pół roku mam co 2 miesiące ( tak jest na przykład teraz - spóźnia się, pewnie wypadnie - a mam 44 lata)

Offline

 

#46 2012-04-02 13:00:59

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Ja bym na twoim miejscu zbadala estrogen.
Podobno jesli jest go za mało, moze wystepowac czestomocz oraz parcia.

Offline

 

#47 2012-04-05 19:40:59

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

To coÅ› niesamowitego ! Dzisiaj czekaÅ‚ mnie ogrom pracy, praktycznie zerowa możliwość wyjÅ›cia do WC ( poza przerwÄ…) Nie wiedziaÅ‚am co zrobić. PrzygotowaÅ‚am sobie wczoraj  wkÅ‚adki Tena Extra - takie duże i mocno chÅ‚onne. I wyobraźcie sobie , że czuÅ‚am siÄ™ tak komfortowo jakoÅ› tak "miÄ™kko" i ciepÅ‚o, bezpiecznie chyba i psychicznie, że wytrzymaÅ‚am 3-4 godziny bez sikania. Praktycznie nie miaÅ‚am dziÅ› tego mocnego , ciÄ…gÅ‚ego parcia.

Myślę, że rzeczywiście tak jak mówiłyście , takie chłonne , duże wkładki dają bardzo duży komfort fizyczny i psychiczny :-)

Offline

 

#48 2012-04-05 20:45:46

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Ciesze sie, ze lepiej sie dzis czulas.
Mam nadzieje, ze cale swieta tak bedzie, a potem juz bedzie wiecej luzu smile

Offline

 

#49 2012-04-10 18:26:22

gowiska
Użytkownik
SkÄ…d: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 84

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

witajcie :-)

Dzisiaj miałam cystoskopię, bałam się , ale okazało się, że to nic strasznego :-)
Znieczulił, obejrzał pęcherz , nalał jakiegoś płynu, rozszerzył mi szujkę pęcherza i pobrał wycinek ( za 2 tyg. do odbioru )

StwierdziÅ‚, że w pÄ™cherzu nic zÅ‚ego nie mam. PÄ™cherz mam nadczynny , o niskiej pojemnoÅ›ci i wzmożonym czuciu wewnÄ…trzpÄ™cherzowym , cechy dyssynergii  zwieracz- wypieracz.

Jak odbiorÄ™ wynik histopat. to wtedy zastosuje dalsze leczenie. Narazie biorÄ™ vesicare.

Teraz mnie szczypie po tej cystoskopii,ogromnie  bojÄ™ sie wysiusiać , bo mocno piecze jak sikam. Co robić? KazaÅ‚ dużo pić i brać Uro-up albo Urosept.

Co myślicie o tym wszystkim ?

Pozdrawiam.

Offline

 

#50 2012-04-10 18:47:40

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Wieloletni problem z częstomoczem już mnie załamuje....

Popij sobie teraz rumianek. Troche pomoze na pieczenie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson