Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2012-03-08 13:52:26

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Endokrynolodzy o których mam dobre zdanie mówiÄ…, że okolice 1 to jest dobre TSH dla planujÄ…cej ciążę. Dla niepanujÄ…cej też, bo może siÄ™ przydarzyćsmile Im czÅ‚owiek starszy tym TSH może być wyższe, ale bez przesady. Moja mama np. po 60-tce ma TSH na dole normy, a przy tym hormony tarczycy tez na dole normy i dla przeciÄ™tnego endo to jest impas. Na Å›wiecie postuluje siÄ™ zmianÄ™ górnej granicy TSH do 2,5 ale jak narazie tylko bardziej oczytani endo o tym wiedzÄ…. Badania jednak dowodzÄ…, że jak ktoÅ› ma teraz np. 2,5 i czuje siÄ™ źle to  w niedalekiej przyszÅ‚osći bÄ™dzie miaÅ‚ TSH wyższe i peÅ‚noobjawowÄ… niedoczynność. To jest tylko kwestia czasu. Lekarze czasem każą czekać aż siÄ™ pogorszy:(

Hashi stwierdza się na podstawie kombinacji różnych rzeczy - podwyższonych przeciwciał i/lub zmienionej struktury tarczycy w usg. Może być też tak, że na zanik tarczycy wskazuje jej stopniowe zmniejszanie się w kolejnych usg mimo, że przeciwciała są w normie i nie ma zmienionej struktury. Wtedy można zrobić biopsję, ale to już tak "hobbystycznie" bo i tak jak niskie ft3/ft4 to tyroksynę łykać trzeba. Nie mówi się o tym, że badamy tylko przeciwciała atg i atpo a są też inne.
Moja endo powiedziała, że teraz to już nie ma niedoczynności z braku jodu, bo jod dodają wszędzie gdzie jest sól.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#27 2012-03-08 14:09:55

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Aha. Warto wiedzieć. Mnie ostatnio TSH spada, wprawdzie w normie, ale bliżej dolnej granicy - to może organizm daje mi jakiś sygnał do ciąży tongue?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2012-03-08 15:24:32

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Twój organizm ciąży ku ciąży:)


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#29 2012-03-08 18:05:54

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Ludzie----puknijcie się w głowy-----takie schorzenia autoimmunologiczne to jest rzadkość;
Baba urodziła dziecko i ma od tej pory sikanie---pomyślcie logicznie o zakażeniach szpitalnych itd.
Jak Andziuszek będziesz w Polsce to wal na Lelka 26 w Warszawie i zrób wszelkie badania posiewowe jakie ci zaleci pani Dorota.
Czymś cię zakazili i to nie wychodzi ci w posiewach robionych w anglii--nic dziwnego-----oni też mają Unię . I unijne pożywki..............................
I to całe zalecenie na teraz.
A Hokkaido, hashimoto, sepuku i inne sprawy hormonalne zostaw w spokoju bo skutek będzie taki że sobie rozwalisz tarczycę. Ja tarczycowe badania u siebie robiłem 10 lat i do niczego nie doszedłem a wszelkie leczenie w ciemno dawało mi taki czad, że chciałem biegać naokoło komendy w nocy --tyle to wychodzi z tych badań i leczenia w/g widzimisię endokrynologów...........

Offline

 

#30 2012-03-08 18:36:24

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Hashi to jest ogromna częstość a nie rzadkość, co nie oznacza że się od tego sika. Nie leczymy się wg widzimisię lekarzy tylko badamy indywidualnie, poznajemy swój organizm, uzupełniamy braki a do lekarza chodzimy po recepty:) Nikt jeszcze nie rozwalił tarczycy od hormonu, którego owej tarczycy brakuje. To jak proteza nogi, jeśli się nogi nie ma.

Zawsze zaczynamy do dobrych posiewów.


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#31 2012-03-08 20:34:00

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Skoro zaczynamy od nich zawsze--to o tym trzeba userce teraz gadać a nie o peryferyjnych zagadnień.
Proszę mieć na uwadze, że MODA na poszczególne choroby-----nakręcana przez przemysł farmaceutyczny---to zmora pacjentów.
Żeby wspomnieć o osteoporozie------picu i nicu opartym na rzeczywistych wynikach fizjologicznych --ALE rozdmuchanym do nieprzytomności i ponad miarę.

Offline

 

#32 2012-03-08 20:34:33

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#33 2012-03-10 16:12:52

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

hej mam jeszcze pytanko o posiew moczu
czy ten posiew jest konkretnie na coÅ› ?(mam na mysli np bakterie) czy umawia sie na posiew moczu ogolnie?

Offline

 

#34 2012-03-11 10:12:38

Astrid
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 233

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Idziesz do labu z moczem w jałowym pojemniku i prosisz o posiew na bakterie i grzyby. Teoretycznie wystarczy powiedzieć "mocz na posiew" ale zawsze lepiej uszczegółowić. Spytaj się ile hodują próbkę i czy antybiogram/mykogram jakby coś wyhodowali jest dodatkowo płatny.
Wiesz jak właściwie pobrać mocz?


dajcie mi dr House'a:)

Offline

 

#35 2012-04-25 10:45:08

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

no i zrobiłam posiew , wyszedł najpierw z e coli a drugi posiew bez bakterii neutral (urolog radził zrobić drugi "pożądanie") do tego jeszcze zrobiłam usg dróg moczowych i wszytko jest ok sad ja juz nie wiem co mam robić, straciłam 600 zł i nikt dalej nie potrafi mi pomoc sad
urolog powiedział ze raczej mnie wyśle do Anglii z tabletkami vasicare, powiedzcie czy trzeba je brac caly czas czy tylko jedno opakowanie starczy?

Offline

 

#36 2012-04-25 10:50:11

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

dodam ze usg miałam robione z pełnym pęcherzem , w trakcie badania pani kazała się iść wysiusiać i w pęcherzu nie zalegał żaden mocz

Offline

 

#37 2012-04-25 11:39:31

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Powtorz jeszcze raz posiew. E coli nie powinno byc w moczu. Albo zrob wymaz z cewki moczowej.
Jedno opakowanie Vesicare moze nie dac zadnej poprawy (o ile w twoim przypadku te leki pomoga), niektorzy lekarze mowia, ze poprawa moze byc nawet po 3 miesiacach.

Offline

 

#38 2012-04-25 12:16:53

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

jak wyglada wymaz cewki moczowej?

Offline

 

#39 2012-04-25 17:48:17

Happiness
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 72

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Do cewki jest specjalny cienki patyczek, osoba pobierajaca wymaz wsadza ci go do cewki i pobiera wymaz.
Są osoby, które po tym wymazie maja lekkie szczypanie, a po oddaniu moczu już całkowicie przechodzi.
Dobrze przed wymazem powstrzymać sie od oddawania moczu ok 2-3 godziny.

Ja nie moge tego wymazu przeżyć, ale mój mąż nawet nie zauważył kiedy już było po wymazie.
Także indywidualna sprawa, dla większości wymaz jak wymaz.

Offline

 

#40 2012-04-27 10:44:46

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

dziękuję za odpowiedz !!!! smile smilesmile

Offline

 

#41 2012-04-28 08:34:31

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

czy to prawda ze przy OAB pęcherz się nie wypróżnia do końca?

Offline

 

#42 2012-05-01 09:29:13

andziuszek26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 22

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

czy ktos wie cos na ten temat?

Offline

 

#43 2012-05-01 13:43:10

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: diagnoza bez badań? prosze o pomoc

Ja nie znam badań. Mogę tylko powiedzieć na moim przykładzie, że mając OAB, niby mam zawsze opróżniony pęcherz (a czego nie wysikam, to mi wycieknie w ramach ntm). Aczkolwiek często mam tak, że nawet nie pijąc jakoś dużo płynów, wysikam się co do kropelki, ileś podejść zrobię smile, a za kilka minut znowu mam taką serię.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson