Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-10-29 01:43:45

Killer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 43

Polska recepta zagraniczne apteki.

Mam nadzieje ze nie narobie balaganu tym watkiem (jesli jednak to Karolina usun ten watek).
Obalam wszelkie mity o tym ze nie da sie wykupic lekow np. w Niemczech na polska recepte.Da sie i to bez problemu.Dodam od siebie ze wrecz ZACHECAM do stolowania sie w Niemieckich Apotheka'ch,poniewaz wtedy mamy pewnosc ze kupujemy,i stosujemy to co trzeba.Czyli  MADE IN DEUTSCHLAND,a nie jak w naszych aptekach z licencja... MADE IN SLOWENIA.
Mam nadzieje ze to krotkie i precyzyjne info komus pomoze.
Pozdrawiam
Killer

Offline

 

#2 2010-10-29 08:56:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

A możesz podać jakąś podstawę prawną? Bo ja usłyszałam od osoby, która dla mnie szuka leków w niemieckiej aptece, że "se ne da".


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-10-29 10:29:16

Killer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 43

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Powiem Ci jak to bylo ze mna w praktyce.
Wzialem recepte od mojego Internisty,pojechalem za Odre- i to doslownie bo do Frankfurtu,zapytalem pierwszego napotkanego niemieckiego Taxiarza gdzie jest najblizsza apteka,pojechalem tam i poprosilem pania o ten lek.Przy okazji wydrukowalem miedzynarodowe nazwy tego leku,min. obowiazujace w Niemczech,i poprosilem zeby byl napewno Aus Deutschland.
Pani tyle leku nie miala od razu na stanie,wiec wypisala mi kwitek,i zamowila mi na popoludnie.
Po poludniu pojechalem,zaplacilem,i przywiozlem do domu.
To w praktyce,akle skoro dziala tzn. ze jakas podstawa prawna musi byc.

Offline

 

#4 2010-10-29 12:19:47

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Potwierdzam - na polską receptę bez problemu kupowałam lek w Niemczech i to jeszcze odpowiednik. smile

Offline

 

#5 2010-11-23 09:35:13

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Na gwałt potrzebuję leku niemieckiego. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ichnie apteki internetowe wyślą mi lek na receptę. Komuś się udało?
Jak nie jadąc do Niemiec zdobyć lekarstwo.

Offline

 

#6 2010-11-23 09:47:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Wysłać to na pewno nie, ktoś Ci może wykupić, ale nie wiem, czy na każdy lek. Ja mam znajomą w Niemczech, jeśli to pilne, myślę, że chyba mogę użyć jej życzliwości smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-11-23 10:40:34

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Redakcjo, dziękuję za chęć pomocy. Mój lek to antybiotyk, ostatni nie szpitalny z mojego antybiogramu.
Zdobyć go muszę i jest to pilne, ale z drugiej strony jak wyślę recepty muszę być pewna, że one nie przepadną.
Proszę zorientuj się czy Twoja znajoma będzie chciała mi pomóc.
dziękuję.

Offline

 

#8 2010-11-23 11:11:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Zorientuję, ale nie obiecuję, że to będzie szybko. Znajoma, miła dziewczyna, jest znajomą z forum, taką jak Ty dla mnie, nigdy się nie widziałyśmy, więc też nie mogę naciskać smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-11-23 11:21:46

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

UruchomiÅ‚am znajomoÅ›ci gdzie tylko mogÅ‚am, mój mąż i moja mama potwierdzili, że rozmawiali ze znajomymi i jest szansa, że  uda siÄ™ coÅ› zaÅ‚atwić.  Znaczy znajomi zapytajÄ… znajomych.
Właściwie powinnam do wieczora wiedzieć czy zdobędę to lekarstwo tymi drogami.
Redakcjo, nie naciskaj ale siÄ™ zorientuj.
dziękuję.

Offline

 

#10 2010-11-23 21:42:42

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Ja niestety mam kontakt jedynie z bezpośrednim kupnem w Goerlitz, także co do wysyłki nie pomogę, ale myślę, że nie powinnaś mieć problemu jeśli apteka funkcjonuje w takim systemie. A nie masz zaprzyjaźnionego farmaceuty w aptece, może mógłby to dla Ciebie ściągnąć?

Offline

 

#11 2010-11-24 08:56:13

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Udało mi się nawiązać kontakt z panią magister z apteki w Goerlitz , która jest skłonna wysłać mi te leki :-)
Przesłałam skan recept, dokładny adres i czekam na maila z wyliczeniem kwoty i nr konta.
:-)

Offline

 

#12 2011-04-18 14:10:56

aysha
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-28
Posty: 45

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Są apteki w Niemczech ( internetowe ) gdzie składa się zamówienie, płaci kartą, przelewem lub PayPal i potem dosyła poleconym receptę. Sprawdzone osobiście. Po tygodniu - dwóch miałam zamówiony lek.

Offline

 

#13 2012-06-14 14:33:23

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Aysha możesz podać adres www takich aptek? Jak szukałam to w każdej internetowej aptece pokazuje mi się informacja, że leków na receptę to nie obejmuje

Offline

 

#14 2012-06-14 19:32:00

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Też chciałabym wiedzieć. Podaj proszę linki.

Mam niezłe doświadczenia z niemiecką Goldpharma.de. Strona jest po polsku. Składa się zamówienie na dany produkt, i wypełnia się swoje dane i historie choroby. Lekarz od nich decyduje czy są wskazania do przepisania tego konkretnego preparatu, i jeśli tak to wystawia receptę. Na podstawie tej recepty wysyłany jest produkt. Niestety ich katalog leków na receptę jest niewielki, i za tą konsultację lekarską on-line doliczają 40zł. Wysyłka jest też okropnie długa, kiedyś przedłużyła się tak, że czekałam w sumie miesiąc.

Natomiast kocham ich za wyjątkowo szeroki wachlarz produktów homeopatycznych i ziołowych. Nie ma takiego suplementu ziołowego którego bym u nich nie znalazła.

U Niemców znalazłam też w aptekach stacjonarnych nystatynę w tabletkach, bez recepty. Niestety okazało się, że w ogóle jej nie toleruję.

Offline

 

#15 2012-06-14 20:16:43

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Dziewczyny ale czy Wy macie receptę od lekarza i nie możecie zdobyć namiarów na aptekę, która Wam ją zrealizuje "korespondencyjnie" czy też chodzi Wam o zdobycie leku nieposiadając recepty?
Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek to chętnym podam na PW namiary na współpracującą aptekę w Niemczech.

Offline

 

#16 2012-06-14 20:20:36

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Offline

 

#17 2012-06-14 20:20:49

evi.wl
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Loni mi chodzi właśnie o pierwszy przypadek, napisz proszę o namiar na priv dzięki

Offline

 

#18 2012-06-14 20:31:39

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Polska recepta zagraniczne apteki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson