Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-05-11 18:36:09

wisienka374
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-11
Posty: 1

NieustajÄ…ce parcie na mocz...

Witam.

Problem i objawy:
Ciągłe parcie na cewkę moczową, błędne uczucie pełnego pęcherza i konieczności skorzystania z toalety + mam wrażenie, że nie mogę się wysiusiac do końca - nie zdążę jeszcze się ubrać a już czuję, że powinnam usiąść spowrotem sad. Czuję dyskomfort dolnej części układu moczowego, czyli jakby cewka moczowa i tuż nad nią. Zero bólu.

Okoliczności i czas:
Trwa to już dwa tygodnie. Zaczęło się dokładnie w tym samym dniu, w którym rozpoczęłam leczenie antybiotykiem "Dalacin C 300" (leczenie kanałowe zęba). Po zakończeniu antybiotykoterapii objawy pęcherzowe nie ustąpiły.
Możliwe jest też uszkodzenie mechaniczne poprzez pieszczoty z Moim Mężczyzną (noc poprzedzająca powyższe objawy).

Wyniki badań moczu:
Barwa - słomkowa
Przejrzystość - zupełna
Odczyn - obojętny
Ciężar właściwy - 1010
Białko, cukier - nb
urobilinogen - w nornie
bilirubina, aceton - nb

osad moczu
Nabłonki płaskie - liczne w p/w
Nabłonki okrągłe - nb
Leukocyty - 3-8 wpw
Erytrocyty wył i świeże - nb
Wałeczki - nb
Bakterie - nieliczne
Składniki mineralne - nb
śluz - poj pasma
Drożdże - nb


Medykamenty:
Furagina, Uro-up - zupełny brak skuteczności

Czy to może być stan zapalny skoro nie ma bakterii?
Jedyne do czego można by się przyczepić to "liczne nabłonki"
Czy ktośz Was miał podobnie?
Byłabym bardzo wdzieczna za jakiekolwiek info na temat: co mi jest, co robic i czym się leczyc?...

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-07-04 17:55:18

Rosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 24

Re: NieustajÄ…ce parcie na mocz...

Niestety mam podobnie moj problem trwa okoÅ‚o miesiÄ…ca a objawy pojawiÅ‚y siÄ™ z dnia na dzien z poczÄ…tku miaÅ‚Ä…m wrazenie ze to moze zapalenie pÄ™cherza ale badania zrobione i ostatnie wyszÅ‚y dobrze , ale zrobie jeszcze badania na chlamydie   a jelsi to ic nie wykaże to bÄ™de dalej próbować u urologa przyczyna jakaÅ› musi byc.

Offline

 

#3 2012-07-09 20:34:41

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: NieustajÄ…ce parcie na mocz...

NabÅ‚onki pÅ‚askie w osadzie moczu pochodzÄ… z  odcinka cewki moczowej, przedsionka pochwy lub pochwy. Duża ilość nabÅ‚onków pÅ‚askich w badaniu ogólnym moczu może Å›wiadczyć o zabrudzeniu próbki w czasie jej pobierania.

Nie wiem czy wiesz, ale w zapaleniu pochwy grzybiczym czy bakteryjnym występują objawy podobne do pęcherzowych. Zrób posiew z pochwy i zobacz co w trawie piszczy..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson