Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-06-17 22:13:05

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Dao

Mam pytanie, jak i gdzie bada się w Polsce poziom DAO? Jak dobrze pamiętam to Ty Karolino robiłaś takie badanie. Dzięki z góry

Offline

 

#2 2012-06-18 01:42:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dao

W Synevo. Oni wysyłają do Berlina. Koszt 150 zł plus pobranie. Przed badaniem nie wolno brać leków p/histaminowych i inhibitorów DAO (oraz suplementów podnoszących poziom).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2012-07-13 12:29:54

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Dao

Zrobiłam badania na DAO, wyszlo mi 9, a norma jest między 14 a 33. Tak przynajmniej wynika z infomacji zalączonej do wyniku badania. Karolino, wiem, że Ty sprowadzałaś DAO. Możesz mi napisać skąd i jakie dawki byś mi radziła brać, żeby to DAO wyrównać. Masz może też namiary na jakiegoś lekarza, który tym się zajmuje? Będę Ci bardzo wdzięczna.
Gretel

Offline

 

#4 2012-07-13 21:26:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dao

Na szczęście u nas jest sporo alergologów znających się na DAO.

Przede wszystkim polecam Ci prof. Panaszka, konsultanta wojewódzkiego. On da Ci zaświadczenie, które jest ważne, bo jako osoba z niedoborem DAO (i potencjalnie HIT-owiec) potrzebujesz podkładki, że nie wolno u Ciebie stosować pewnych powszechnie ordynowanych leków. W Klinice Alergologii prowadził mnie dr Szmagierewski, więc też wie na pewno o DAO smile. Ale radzę Ci, tak czy siak, mieć kontakt z prof. Panaszkiem - pieczątka konsultanta wojewódzkiego z tytułem profesora czyni cuda.

No i otrzaskani są z tematem na pewno, bo mnie prowadzą ileś lat, dr Ewa Jagiełło, alergolog (nb. wiele lat pracowała na AM), ale do niej strasznie trudno się dostać, i pulmonolog - dr Napora (to on pierwszy mi zdiagnozował HIT w niedoborze DAO).

Ja kupowałam DAOSIN z dwóch źródeł: albo znajomi mi przywozili z Niemiec, albo kupowałam na szwajcarskim lub niemieckim ebayu z dużym rabatem. Poszperaj dobrze w necie, bo to jest kosmicznie drogi lek, więc różnice potrafią sięgać wielu euro na opakowaniu. Jest jeszcze skandynawski odpowiednik - DIASIN, ale wychodził drożej niż Daosin, i w sumie tańszy amerykański HISTAME, tylko że transport z USA wychodził dwa razy drożej niż opakowanie leku.
Tylko uprzedzam - wszystkie leki zawierają enzym pochodzenia zwierzęcego, więc nie nadaje się dla wegetarian.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2012-07-14 12:52:52

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Dao

Na niemieckiej stronie poświęconej IC dziewczyna relacjonowala swój przypadek, mianowicie przy okazji innych dolegliwości podcas badań wyszedł jej bardzo niski dao, 0,6. Leczono ja potem nie podawaniem DAO, tylko poprzez nastepujące suplementy, które uczestniczą w powstawaniu Dao, a które też były u niej mocno zaniżone. Tak więc brała 110 g żelaza, 200 mcg selenu, 30 mg cynku, 1 tabletke witaminy B compl., kwas foliowz 1,5 g, 25 mg jakiejś zaktywowanej witaminy B6 oraz jedną tabletkę magnezu/wapnia z dodatkiem manganu i miedzi. DAo podskoczyło jej do 4 i wyleczyła się z dolegliwości pęcherzowych. Tylko to były suplementy dla alergików. Znasz takie dostępne w Polsce?

Offline

 

#6 2012-07-14 14:35:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dao

ja brałam selen, mangan - mangan podnosi mocno poziom DAO, ale też podnosi poziom insuliny. Miedź i wit. B6 też podnoszą, ale ja jestem na nie uczulona. Przynajmniej w wersji suplementowej. Do tego polecam jeszcze wit. C, ta znowu działa p/histaminowo. Z wapniem mam problem, bo wszystkie źródła nasilają u mnie częstomocz - ale najbardziej polecam kupowaną na ebayu algę lithotamnium calcareum (96% wchłanialności wapnia).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2012-07-16 17:56:30

gretel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-09-05
Posty: 190

Re: Dao

A skąd miałas ten mangan i tę miedź. Nie znalazlam ich jako osobne suplementy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson