Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-07-22 02:29:31

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Uczucie nieoddania moczu do końca, pobolewanie gruczołu krokowego

Witam,
Mam 28 lat.
Od kiedy jestem dojrzały to pamiętam, że tak z dwa razy w roku przez 2, 3 tygodnie miałem uczucie nieoddania moczu do końca. Byłem oddać mocz, ale po wyjściu z WC chciało mi się znowu sikać. Niestety nie tylko to, ale też mi parę kropel moczu wylatywało mimowolnie po wyjściu z WC. No i bolał mnie czasem wtedy gruczoł krokowy. Kiedyś lekarz powiedział mi, że to pęcherz mnie boli i mam zakażony najprawdopodobniej układ moczowy. Przepisał jakieś tabletki na częste oddawanie moczu i powinno mi przejść.

Piszę tutaj ponieważ zaczęło mi się to znowu w lutym tego roku (myślałem, że znowu przeziębienie i mi przejdzie za 2, 3 tygodnie), ale mam już to prawie pół roku bez przerwy
Najgorsze jest to, że z penisa wydziela się dziwny zapach (czosnek, rybka, coś takiego). Dbam bardzo o higienę, ale po przyjściu rano do pracy po paru godzinach już to czuć. Latam co godzinę do WC i jak wracam czuję, jak wylatuje z penisa parę kropel. Jest to dla mnie naprawdę duży dyskomfort. No i czasem pobolewa gruczoł krokowy.

Byłem dwa tygodnie temu u lekarza ogólnego. Dał mi skierowanie na badanie moczu ogólne i posiew. Zrobiłem badania, okazuje się, że wyniki są w porządku. No więc parę dni temu dostałem skierowanie do urologa. W poniedziałek będę dzwonił do przychodni i chcę się umówić, ale wiem, że terminy nie są na już, tylko się trochę czeka, także zanim mi ewentualnie urolog pomoże to trochę czasu jeszcze minie.

Macie może jakieś wskazówki, żeby sobie jakoś ulżyć? Są jakieś tabletki bez recepty, które mi w tym pomogą, żeby nie wylatywał mocz po paru minutach po jego oddaniu i nie miał uczucia, że za mało się wysikałem?
Jak mogę też uniknąć tego przykrego zapachu z penisa? Myję się przed wyjściem z pracy, po przyjściu i przed spaniem.
I czy ktoś się spotkał już z takim przypadkiem? Co mi może być?

Pozdrawiam
Andrzej

Offline

 

#2 2012-07-22 19:07:01

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: Uczucie nieoddania moczu do końca, pobolewanie gruczołu krokowego

co prawda jestem kobietą i nie znam budowy anatomicznej mężczyzny aż tak dobrze jak swojej ale moim skromnym zdaniem jeśli z penisa wydziela się nieprzyjemny zapach to jest to infekcja na bank.. grzybicza albo bakteryjna, albo jeden Pan Bóg raczy wiedzieć co jeszcze..

proponowałabym wymaz spod napletka i posiew nasienia w kierunku grzybów i bakterii.. możesz sobie to pobrać sam więc lekarz narazie może poczekać.

twoje kłopoty z oddawaniem moczu mogą ale nie muszę mieć zródło właśnie w tej infekcji. Jeśli badanie ogólne moczu i posiew jest ok, więc sprawa na 80% raczej nie leży w układzie moczowym tylko raczej płciowym.

Infekcje płciowe mogą dawać objawy pęcherzowe! Jednak gdyby nic nie wyszło w wymazie spod napletka i posiewie nasienia, wskazany urolog i wg mnie wymaz z cewki moczowej. U mężczyzn jest to chyba bardziej bolesne pobieranie go niż u kobiet. Tu jednak przyda się lekarz, bo tego wymazu sam nie pobierzesz..

Pamiętaj: wszelkie wymazy i posiewy robimy 7-10 dni po antybiotyku. Inaczej wynik będzie niewiarygodny.

Myślę, że trochę pomogłam:) daj znać jak coś będziesz wiedziałsmile

Offline

 

#3 2012-07-24 00:14:57

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Re: Uczucie nieoddania moczu do końca, pobolewanie gruczołu krokowego

Niesamowite, ale zadzwoniłem do urologa i ktoś wypadł z kolejki, więc mogłem dziś przyjechać, następna wizyta dopiero byłaby w listopadzie.
No więc nie kazał mi zrobić żadnego wymazu, posiewu, itp.
Zrobił mi USG, potem zbadał palcem prostatę. Wszystko w porządku.
Mówił, że to może być od mojej pracy. Siedzę przed komputerem nawet 12h i wstrzymuję czasem oddanie moczu.
Przepisał mi Proxacin 2 razy po jednej tabletce przez 7 dni, a potem mam brać Furagin przez 30 dni tak samo dawkowane.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson