Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-04-01 14:18:53

sylwiam7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-02
Posty: 5

Kalibracja cewki - czy jest się czego bać?

Witajcie.

Jutro mam mieć robioną kalibrację cewki moczowej (rozpoznanie - zwężenie cewki). I choć mam lekarza, któremu ufam, to dziś zaczęłam bać się okrutnie. Jak się dowiedziałam, że będę miała robiony ten zabieg, to byłam tak oszołomiona, że praktycznie o nic nie zapytałam.

Czy to będzie zabieg przy znieczuleniu miejscowym czy ogólnym, jak długo będę wyłączona z normalnego życia?

Ale najbardziej bojÄ™ siÄ™ samego zabiegu. Bo choć do bólu jestem trochÄ™ przyzwyczajona, to jednak wolaÅ‚abym, żeby nikt mi nie wkÅ‚adaÅ‚ dziwnych sprzÄ™tów tam, gdzie sÅ‚oÅ„ce nie dochodzi.  hmm Czy to bardzo boli????? sad

Tak się boję, że najchętniej bym zrezygnowała hmm

Offline

 

#2 2012-04-01 18:02:04

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: Kalibracja cewki - czy jest się czego bać?

Wedlug mnie rozszerzanie zawsze robia w znieczuleniu ogolnym. Ale u mnie znieczulenie bylo z troche innych powodow wiec nie wypowiem sie na 100%. Wydaje mi sie , ze niektorzy lekarze nie daja znieczulenia ogolnego, a jedynie "oglupiaja" lekami.
Jak sie bedziesz czula po zabiegu, to juz chyba indywidualana sprawa. Nie ukrywam, ze ja krwawilam przez 3 dni i odczuwalam duzy bol przy sikaniu.
Zabieg mialam w czwartek, w piatek wyszlam ze szpitala, wiec tak sie zlozylo, ze akurat byl weekend -  w poniedzialek poszlam do pracy.

Jak ci wyszlo to zwezenie? Jakie badania robil lekarz?

Offline

 

#3 2012-04-01 21:07:20

sylwiam7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-02
Posty: 5

Re: Kalibracja cewki - czy jest się czego bać?

Dziękuję za odpowiedź.
U mnie historia pokrótce jest taka: mam 27 lat i na ZUM i inne problemy około pęcherzowe cierpiałam...od urodzenia. Wszyscy lekarze leczyli tylko skutki, więc generalnie przez te 27 lat przynajmniej raz w roku jechałam na antybiotykach. Aż w końcu trafiłam do mądrego człowieka, który zaczął poszukiwać przyczyny. Najpierw miałam cystografię mikcyjną (jako pierwsza kobieta w historii mojej przychodni- nie czułam się wyróżniona i zaszczycona;) ) Ona wykazała m.in. zaleganie moczu i inne rzeczy, w związku z czym zostałam skierowana do Warszawy na badanie urodynamiczne i po nim, drugi urolog potwierdził, że konieczna jest kalibracja.

Tak się pocieszam, że są gorsze rzeczy na świecie, ale jednak wolałabym to mieć za sobą.

Offline

 

#4 2012-08-23 10:28:34

Porażka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-23
Posty: 13

Re: Kalibracja cewki - czy jest się czego bać?

SYlwio, a mogłabyś powiedzieć mi, nawet na priva, jak się nazywał ten człowiek? Bo mam podobny problem!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson