Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-07-06 16:40:32

pompea
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5

Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Witam!
Dziś pierwszy raz piszę na forum i będę wdzięczna za wszelkie sugestie i rady.
Problem wystapiÅ‚ pierwszy raz w styczniu br. PojawiÅ‚ siÄ™ kÅ‚ujÄ…cy i "piekÄ…cy"  ból w prawym dole biodrowym i prawej pachwinie. Poczatkowo myslaÅ‚am, że dokucza mi moje jelito nadwrażliwe, ale zwykle bóle mam po lewej stronie okrężnicy. SiusiaÅ‚am trochÄ™ częściej niż zwykle, ale nic mnie nie piekÅ‚o w cewce. KtóreÅ› nocy ból byÅ‚ tak silny, że wybudziÅ‚a mnie ze snu. PomyslaÅ‚am, że może to taki "dziwny" atak wyrostka i mąż zawiózÅ‚ mnie na ostry dyżur. Tam zrobili mi badania krwi (wszystko OK) i moczu. WyszÅ‚o zapalenie dróg moczowych (leukoyty 25-28 wpw, erytrocyty 4-5 wpw). DostaÅ‚am cirprofloksacynÄ™, która szybko pomogÅ‚a. Jednak po krótkim czasie pieczenie w prawej pachwinie wróciÅ‚o. ZrobiÅ‚am badania moczu i posiew moczu-wszystko w porzÄ…dku. PowtórzyÅ‚am w drugim labie-wyniki OK. ZrobiÅ‚am wiÄ™c USG jamy brzusznej-wszysko w porzÄ…dku, USG dopochwowe-jajniki zdrowe! W koÅ„cu gdzieÅ› w marcu ból sam ustaÅ‚. Odetchnęłam. Niestety, 2 tygdnie temu znów pojwiÅ‚o sie kÅ‚ucie i pieczenie. Badanie moczu wykazaÅ‚o podwyzszone leukocyty 10-15 wpw. i eytrocyty 3-4 wpw. Wzęłam antybiotyk i znów powtórka z rozrywki - mocz jest OK, a dalej boli.
Moje pytanie jest takie- czy pęcherz może boleć tylko po jednej stronie? Czy może po zapaleniu robią mi się ubytki sluzówki i to właśnie boli? Ale dlaczego jednostronnie? Kamice nerkową wykuczono na USG, bo np. piasek spływający z nerek mógłby dawać takie objawy. A może oprócz zapalenia pęcherza stan zapalny jest też w moczowodzie po prawej stronie?
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, bo nie wiem już gdzie i co badać?

Offline

 

#2 2012-07-06 21:52:56

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Mieszkasz w Polsce? Jesteś ubezpieczona? Jeśli tak, to weź skierowanie od rodzinnego i koniecznie idź do urologa.

Offline

 

#3 2012-07-06 22:06:11

pompea
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Mieszkam we Wrocławiu. Do urologa pójdę pewnie prywatnie, bo na NFZ są duże kolejki i można trafić też różnie. Boję się jednak, że lekarz zbagatelizuje moje problemy przy dobrych obecnie wynikach badania moczu i USG.

Offline

 

#4 2012-07-06 22:23:28

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Offline

 

#5 2012-07-28 12:22:49

pompea
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Zrobiłam zdjęcie przeglądowe jamy brzusznej-brak widocznych złogów, wszystko wygląda ok. Na USG moczowód też wygląda prawidłowo. W moczu brak szczawianów wapnia- nie wdalam więc "piasku". Jedyne, co mnie niepokoi to liczne nabłonki płaskie w moczu, co powtarza się przy każdym badaniu.Zreszto sama je widzę pływające w pojemniku na mocz. Czy to świadczy o uszczkodzeniu śluzówki pęcherza lub cewki?
Na razie wybieram się do gastrologa, bo ten jednostronny ból w pachwinie może być jednak związany w jelitami, gdyż wygląda na to, że pęcherz nie może boleć jednostronnie.

Offline

 

#6 2012-08-28 20:50:47

pompea
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Witam!
Jestem po badaniu jelit- kolonoskopii (kto miaÅ‚, wie, że to niezbyt przyjemne, ale dokÅ‚adne badanie endoskopowe), które nic nie wykazaÅ‚o- jelita ma zdrowe i Å‚adne:) Ponownie badaÅ‚ mnie ginekolog, ze szczególnym uwzglednnieniem prawego jajnika- też wszystko OK. Bóle w prawej pachwinie okresowo wystÄ™pujÄ… nadal- sÄ… kÅ‚ujaco-piekÄ…ce i majÄ… charakter "ciÄ…gnÄ…cy" ku doÅ‚owi. W moczu liczne nabÅ‚onki pÅ‚askie. PlanujÄ™ wybrać siÄ™ ponownie do urologa, bo jedyne badanie, które mi pozostaÅ‚o to wziernikowanie pÄ™cherza.  Czy ktoÅ› ma jakieÅ› pomysÅ‚y, co to może być? Nikt nie miaÅ‚ podobnych objawów? DolegliwoÅ›ci sÄ… okresowe, nie sÄ… jakieÅ› bardzo silne, ale przecież musi być jakaÅ› ich przyczyna!
Pozdrawiam!

Offline

 

#7 2012-08-28 21:04:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Te bóle to może być zespół bólowy miednicy (pps). We Wrocławiu idź do pani Ani z Resursa (robi elektrostymulację mięśni dna miednicy). I pomyśl o diagnostyce neurologicznej - takie zaburzenia mięśniowe mogą być od problemów z nerwami w tamtych rejonach. Polecam A. Koralewicza, spróbuj uderzyć, bo - o, dziwo! - na Ziemowita mu zwiększyli od września kontrakty i przyjmuje częściej i dłużej. A to lekarz, który holistycznie patrzy na pacjenta (możesz się powołać na mnie).

Jedna uwaga: problemy z jelitami nie muszą mieć zmian obrazowych. Wystarczy, że masz np. nietolerancję histaminy, której w Pl się nie diagnozuje (alleluja, od roku jedno labo robi poziom enzymu we krwi!) i już masz nadwrażliwość jelit, co powoduje napięcia mięśniowe. Napięte mięśnie zaś dają objawy cewkowe.

Oczywiście, to nie musi być przyczyna, ale warto sprawdzić i ten trop.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2012-08-28 21:50:22

pompea
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 5

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Dziękuję Redakcjo!
CzytaÅ‚am o zespole bólowym miednicy mniejszej i bardzo wiele mi pasuje! Faktycznie potrzebny mi lekarz o "szerszym spojrzeniu", bo każdy specjalista patrzy tylko na swojÄ… dziaÅ‚kÄ™. A ja tylko czekam, aż któryÅ› nazwie mnie hipochondryczkÄ… i skieuje  do psychiatry:( A ja, tak ja wszyscy na tym forum, po prostu chcÄ™ siÄ™ czuć normalnie!
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Offline

 

#9 2012-08-28 22:17:59

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Ból w prawej pachwinie po zapaleniu pęcherza

Ja mam taki jednostronny ból, ale po lewej stronie i ból ciągnący w pachwinie, ale z lewej strony. Dostaje leki na rozluźnienie mięśni Lyrica i Tetrazepam. Bol nie przechodzi, ale mam tez skoliozę i jeszcze muszę sprawdzić trop z kręgosłupem. Z jelitami tez mam problem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson