Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-08-27 23:47:54

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

w którym kierunku szukać?

Otóż byłam nad naszym pieknym morzem, wykąpałam się raz korzystając z upalnej pogody, trudno było się temu oprzeć, bo było naprawdę upalnie. Po 1,5 tygodnia wielkie parcie i częstomocz (dosłownie 3-5 minut). Idąc za radą aptekarki, miałam utrudniony dostęp do lekarza, przyjęłam urinal, połowę opakowania urofuraginum, niestety żadnej poprawy. U lekarza dostałam jedną saszetkę monuralu, którą przyjęłam. Też żadnej poprawy. Następnie dokonałam analizy moczu i posiewu, tak niestety powiedział mi lekarz, oczywiście posiew i analiza wyszły doskonałe, jakby nic mi nie dokuczało. Dostałam cipronex, przyjęłam 10 tabletek, co przełożyło sie na 5 dni kuracji.
Niewielka poprawa, w dalszym ciągu często chodzę do toalety, może parcie trochę ustało ale tak, jakbym w ogóle nic nie brała.
Myślicie, ze to może być coś ginekologicznego, jak poinformował mnie lekarz internista. Jak bakterie wyjda w pochwie, czy zadziała lek ginekologiczny? jestem umówiona do ginekologa ale dopiero w przyszłym tygodniu, tyle muszę się męczyć, na razie muszę odstawić wszystkie leki, które mogłyby zaburzyć obraz w celu wykonania ewentualnego posiewu i wymazu. Piję tylko żurawinę i robie nasiadówki z ziół, aby jakoś przetrwać.
Jak myślicie, co to może być, mam naprawdę nadzieję, że lek skierowany pod kątem ginekologicznym pomoże.

Offline

 

#2 2012-08-28 07:55:21

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: w którym kierunku szukać?

Po ilu dniach od Monuralu i innych lekow robilas posiew moczu?

Offline

 

#3 2012-08-28 12:36:37

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Posiew zrobiłam na 3 dzień po monuralu więc naturalnie nic w posiewie nie wyszło, analiza też dobra. lekarka będąc tego świadoma stwierdziła jednak, że sądząc po analizie nie wskazuje to na zapalenie układu moczowego i skierowała do ginekologa. Odczekam więc 10 dni, piję żurawinę, gdyż zadzwoniwszy do laboratorium, dowiedziałam się, że nawet urosept może zniekształcać wyniki. Męczę się ale nie ma chyba innego wyjścia, aby mieć diagnostykę, co tam się wylęgło. Już nigdy do żadnej wody nie wejdę, szkoda potem tych wszystkich cierpień.
Chyba ciproneksu nie warto przedłużać jak po 5 dniach nie ma wielkiej poprawy?

Offline

 

#4 2012-08-28 14:12:39

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: w którym kierunku szukać?

Nie przedluzaj Cipronexu.
Odczekaj 10 dni po odstawieniu lekow i zrob posiew.
Cipronex ma chyba dosc szeroki zakres dzialania, ale moze nie trafil akurat w twoje bakterie.
Potrzebny jest antybiogram. Mysle, ze jednak ci cos wyjdzie w posiewie.
Poprzednim razem tak jak napisalas, wynik byl ok, bo bralas 3 dni wczesniej Monural.
Ja tez nie wytrzymalam w tym roku i poszlam na basen. Nie miewam bakterii, moj pecherzowy problem nie jest z nimi zwiazany.
Zrobilam posiew bo byl mi potrzebny przed badaniem, a tam...e coli.
Nigdy jej nie mialam, ewidentnie zlapalam ja na basenie.

Offline

 

#5 2012-08-28 17:28:53

Zuzkamagronkowca
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-17
Posty: 16

Re: w którym kierunku szukać?

Absolutnie nie wolno brac antybiotykow w ciemno! Od tego zaczynaja sie komplikacje. Wiem, ze człowiek sie meczy ale podstawa leczenia jest dobry posiew (albo inna forma badania, ktora pozwoli zdiagnozowac bakterie czy inne cuda) i KONIECZNIE anytbiogram. Czesto problem nie lezy w pacjencie i tym, ze atakuja go bakterie trudne do wybicia tylko złe  i ZA KROTKIE leczenie. Biorac antybiotyk w ciemno i krotkookresowo wybijamy tylko słabsze bakterie a zostawiamy silniejsze. Hodujemy bakterie mutanty oporne na antybiotyki. Moja rada zrob antybiogram i popros o przedłuzona kuracje, dłuzej niz tydzien  (zazwyczaj antybiotyk przepisywany jest na tydzien). Jesli ci przejdzie po tygodniu odstaw, jesli nie bierz dłuzej. Nie ma nic gorszego od przerwanej kuracji, czesty bład lekarzy.

Offline

 

#6 2012-08-29 09:27:07

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Dzięki za Wasze super rady. Macie rację, zrobie posiew i antybiogram. Czasami trudno jest z tymi lekarzami, jak przepiszą na tydzień, to trudno ich pouczać, że musi być dłuższa kuracja, ale sama wiem, że niektórzy to nawet biorą po 3 tygodnie lek. Wiem, że cipronex działa też na e-coli. Trochę mi pomógł, gdyż przynajmniej okropne parcie zniknęło, ale problem nadal jest niewyleczony.
A jak myślicie, jaki lekarz może się tym zająć, ginekolog, czy urolog. Oczywiście jestem już w przyszłym tygodniu zapisana do ginekologa, on wtedy mam nadzieję pobierze wymaz i może coś pomoże.
Nie wiem, do którego urologa (warszawa) się skierować, już kiedyś byłam u jednego z problemem częstego oddawania moczu. Przepisał lek na prostatę i kazał wykonać mnóstwo badań na hormony, podczas gdy ginekolog, do którego zrażona poprzednią wizytą u urologa się skierowałam, przepisał robione tabletki i przeszło od razu. Mam teraz uraz do urologów, czasami wymyślają głupoty i szukają problemów zamiast zająć się istniejącym problemem.

Offline

 

#7 2012-08-29 09:40:15

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: w którym kierunku szukać?

A jakie robione tabletki przepisał ci wtedy ginekolog?
Cipronex nie zawsze dziala na e colii. Ja nie mialam jego skladniku w antybiogramie ostatnio.
Idz i do urologa i do ginekologa.
Niech ginekolog zrobi wymaz, a urolog zleci posiew.
Urolog, ktory przy czestym oddawaniu moczu kaze zbadac hormony, wcale nie jest zlym lekarzem, wedlug mnie wrecz przeciwnie smile

Offline

 

#8 2012-08-30 21:16:34

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Już nie pamiętam, jakie to były tabletki,  chodzi o to, że mi one bardzo pomogły,a urolog skierował mnie na badania, nie interesując się zupełnie, że może to być stan bakteryjny. Był to natomiast stan bakteryjny, dostałam pewnie coś na przeczyszczenie. Wydałabym kupę pieniędzy i nadal cierpiałabym na to samo a lek na prostatę nie był chyba właściwie skierowany. Nie wiem, czy ten Pan zauważył, że jestem kobietą. Dlatego mam uraz do urologów po tym zdarzeniu.
Wolę zdecydowanie, aby był to problem ginekologiczny. Oni chyba mają mniejszą tendencję do szukania urojonych problemów. Mam nadzieję, ze ktoś mi szybko pomoże.

Offline

 

#9 2012-09-12 10:51:57

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Witam,


W dalszym ciągu męczę się z moim problemem. Zrobiłam sobie posiew moczu i wyszło Enterococcus faecalis 106 oraz Candida albicans 1 - 105 w 1 ml moczu.

Pierwsza jest to bakteria, która jest wrażliwa na ampicylinę, moksyfloksacynę, ciprofloksacynę, gentamecynę, levofloksacynę, norfofloksacynę,

Drugi element to grzyb, na który nie ma przygotowanego antybiogramu.
Śmieszne jest to, że faecalis jest wrażliwy na ciprofloksacyne, lecz ja brałam przez 5 dni cipronex i nie zauważyłam poprawy oprócz może tego, ze delikatnie zmniejszyło się parcie.
Rozmawiałam z Panią Dorotą, która powiedziała, że enterococcus feecalis nabiera oporności na chinoliny, do których należy właśnie cipronex.
Może kuracja była  za krótka. Wiem z postów innych, że czasami lek bierze się przez 2/3 tygodnie, aby bakterie naprawdę wytepić. Lepszy może byłby lek z grupy ampicyliny. Podejrzenie jest takie, że infekcja układu jest wywołana bakterią dróg rodnych,  która po prostu przeszła do cewki i do pęcherza.
Mam na pewno grzyba, gdyż swędzi mnie niemiłosiernie, dostałam od gino clotrimazonum w globulkach, ale na razie mało skuteczny, budzę się rano i odczuwam okropne swędzenie. Czy tę bakterię łatwo jest wytępić?
Co o tym wszystkim sądzicie?
Jeszcze miałam pobrany wymaz z szyjki macicy, nie mam jeszcze wyników, ciekawe, co tam wyjdzie, czy będzie to ta sama bakteria czy może jeszcze inna.
Mam nadzieję, że lekarz ginekolog, do którego jutro się udaje, dobierze właściwie lek, gdyż męczę się już tak przez więcej niż miesiąc i jest to naprawdę okropne budzić się w nocy i latać co chwila to toalety.

Offline

 

#10 2012-09-12 19:31:23

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Offline

 

#11 2012-09-12 20:49:37

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Oczywiście nie 105 i 106 ale 10 do 6 i 10 do 5 w 1 ml moczu. Usiłuję się leczyć już od miesiąca, ale nic z tego nie wychodzi. Teraz przynajmniej wiem, o co chodzi. Tak masz rację, trzeba leczyć oba, nie wiem, czy na grzybicę, są leki ogólne czy tylko dopochwowe. Boję się, że lekarz może sobie z tym nie poradzić.
A co myślisz, czy bardziej pomoga chinolony (.... flokasyna) czy bardziej z grupy ampicilinowej.
Obym tylko dostała lek, który mi pomoże.
Pomyśleć tylko, że to wszystko jest od wykąpania się w morzu, tam musi być prawdziwy syf. Już nigdy, przenigdy nie wejdę do żadnej wody.

Offline

 

#12 2012-09-13 06:28:41

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Moja ginekolog mówi, że grzybica pęcherza to bardzo poważna choroba, i krok od sepsy. Dlaczego nie dostałaś na nią żadnych leków?

Jak jesteś z Warszawy, przejdź się do urologa Malczyńskiego. On lubi odważnie leczyć, prawdopodobnie dostaniesz antybiotyk z antybiogramu, lek doustny przeciwgrzybiczy i lek dopochwowy przeciwgrzybiczy jednocześnie.

Dobrze by było gdybyś wykonała posiew moczy na grzyby z antymykogramem.

Po kuracji też powinnaś wykonać posiew moczu i posiew moczu na grzyby żeby zobaczyć czy się ich pozbyłaś. Masz bardzo dużo jednych i drugich, to jest ostra infekcja i musisz ją koniecznie jak najszybciej leczyc.

Offline

 

#13 2012-09-13 14:38:09

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Dzięki za odpowiedź, też tak sądzę, że takie powinno być leczenie.
Do tej pory nie dostałam nic wymierzonego w bakterie i grzyby, gdyż nie miałam wyników posiewu. Brałam leki,  które mi nic nie pomogły łącznie z ciprofloksacyna. Mam nadzieję, że teraz otrzymam właściwe leczenie, gdyż ciągnie się to strasznie a człowiek się tylko męczy.
Powiedz mi, a co to jest posiew moczu z antymykogramem?

Offline

 

#14 2012-09-13 19:50:14

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Antymykogram to wykaz oporności/wrażliwości danego grzyba na wybrane leki przeciwgrzybicze. To odpowiednik antybiogramu dla grzybów.

W niektórych laboratoriach nie jest robiony standardowo, trzeba się o niego upomnieć i za niego dopłacić.

Offline

 

#15 2012-09-15 22:21:58

zmartwiona02
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-05-18
Posty: 383

Re: w którym kierunku szukać?

ja wyleczyłam e.faecalis ziołami. Łacznie brałam na ta bakterie 8 antybiotyków i tylko kompletnie zniszczyłam swój organizm. jeśli jesteś na początku przygody z antybiotykami każdy kolejny antybiotyk dobrze przemyśl. Ja kupowałam zioła u siostry bożeny pirog z białej niżnej nr bez problemu znajdziesz w internecie. to siostry zakonne, pędzą takie zioła, że leczą ludzi z boreliozy i innych poważnych chorob, ja zamówiłam 2 razy mieszanki na tą bakterie i obecnie nie wychodzi w posiewach. a wcześniej po antybiotykach, ja słabłam ona rosla.. wystrarczy zadzwonić powiedzieć dokładnie co ci dokucza, zioła w granicach 70-100 zł płatne przy odbiorze, ale warte pieniędzy.smile

Offline

 

#16 2012-09-16 00:57:32

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Dzięki, dzięki. Ja co prawda kupiłam sobie zioła tzw kurację Klimuszko, ale piję i nie odczuwam poprawy po nich.
ok, sprawdzę tę Panią w internecie.
Na razie sprawa wygląda tak: został mi przepisany Augmentin - na 7 dni, nie wiem, czy to nie za mało, mycosyst doustnie na grzyby raz dziennie i pimafucort na grzyba zewnętrznie. Oczywiście osłonka. Martwię się, gdyż po 2 dniach (4 tabletki) żadnej poprawy a zostało mi tabletek 12. Swędzenie jakby mniejsze zewnętrzne ale na pewno grzyb tam w środku sziedzi i rośnie. Nie wiem, czy ten mój stan to przez grzyba czy bakterię, oba wzajemnie się napędzają, bakteria trudna do wyleczenia a grzyb rośnie z każdym lekiem.
Chodze prywatnie do ginekologa, jak skończe ten Augmentin i nie pomoże ( z przerażeniem o tym myślę), czy mam znow pójść na przedłużenie kuracji na następne 7 dni czy nie ma sensu?
Jak działa ta autoszczepionka, ile trwa kuracja.
Mam wrażenie, że mam większy częstomocz, ale może to przez to, że mam okres. Boże, ż przerażeniem myslę co będzie dalej. Co sądzicie o tym Augmentynie, bakteria była wrażliwa na ampicilinę.

Offline

 

#17 2012-09-16 09:14:43

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Kup w aptece testy paskowe do ogólnego badania moczu URS 10 albo zrób badanie ogólne moczu w przychodni. Ilość leukocytów i krwinek w moczu pokaże, czy nadal masz infekcję.

Zatkaj się rano tamponem albo miseczką menstruacyjną, dokładnie się umyj na dole i opłucz, i pobierz mocz ze środkowego strumienia pierwszej porannnej porcji.

Jeśli robisz badanie w domu, ważne jest to, żeby odczekać dokładnie tyle ile piszą w ulotce. Dla krwinek to chyba było 60 sekund, dla leukocytów 120 sekund. Dokładnie wtedy trzeba odczytać wynik, jeśli pasek zabarwi się później, nie ma to znaczenia diagnostycznego.

Taki test badania ogólnego moczu da ci obraz (krew w moczu i leukocyty), czy masz nadal ostrą infekcję układu moczowego. Aczkolwiek krew miesięczna może zaburzyć obraz, więc musisz uważać żeby absolutnie się nie dostała do próbki.

Offline

 

#18 2012-09-16 09:17:35

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Amoksiklav to amoksycylina i kwas klawulanowy, nie ampicilina.

Offline

 

#19 2012-09-16 22:40:02

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Amoksycylina należy do grupy aminopenicilin:
"Amoksycylina – organiczny związek chemiczny, półsyntetyczny antybiotyk β-laktamowy o działaniu bakteriobójczym, należący do grupy aminopenicylin, jest wrażliwy na działanie β-laktamazy."
Test wrażliwości wykazał wrażliwość bakterii na ampicilinę , która jest reprezentowana również przez amoksycylinę.
Robiłam już badanie ogólne moczu przed pobraniem antybiotyku, nie ma tam podwyższonego poziomu leukocytów ani erytrocytów więc przyczyną dolegliwości może być bakteria + grzyb, nie wiem czy grzyb był wcześniej czy powstał na skutek brania cipronexu.
Na razie zero poprawy, zastanawiam się tylko czy 7 dni brania leku to nie za malo. Dzięki za pomoc i sugestie.

Offline

 

#20 2012-09-17 07:26:14

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Offline

 

#21 2012-09-17 07:27:14

Kokoszka
Użytkownik
Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: w którym kierunku szukać?

Offline

 

#22 2012-09-17 11:47:21

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Raczej lek jest ok., jeszcze u Pani Doroty też się upewniłam zgodnie z wystawionym antybiogramem. Nie mam może stanu zapalnego jako takiego, lecz w moczu wychodzi bakteria i grzyb, które mogą dawać dolegliwości jakie mam. Stan taki pojawił się po morzu, w którym na moje nieszczęście się wykapałam.

Nigdy nie miałam takich problemów a jednak w posiewie coś wychodzi. Nie jest on czysty. Myślę, że antybiotyk może nasilać działanie grzyba, a grzyb może dawać podobne dolegliwości takie jak parcie czy upierdliwy częstomocz. Może jak odstawię antybiotyk i będę przyjmować coś na grzyba tylko, objawy się zmniejszą. Myślę, że może w tym kierunku należy szukać.
Zmartwiła mnie wiadomość, że Pani Dorota już nie produkuje autoszczepionek, które podobno wielu ludziom pomogły.

Offline

 

#23 2012-09-17 23:37:19

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Boże pomocy, biorę ten antybiotyk od 4 dni i zamiast lepiej to mam wrażenie że jest gorzej. Mam jakieś okropne uczucie parcia i potrzebę oddawania moczu co 5 minut. Przecież ta bakteria wykazywała wrażliwość na ten antybiotyk a mi jest gorzej. Prawdę mówiąc to wolałam już stan sprzed antybiotyku, przynajmniej tego parcia nie było, tylko częstomocz. parcie jest największe przy siedzeniu ale towarzyszy przez cały dzień, jakby tam na samym dole zbierało się takie malutkie jeziorko. Na prawdę trudno mi jest już funkcjonować, co robić, gdzie w tym wszystkim jest logika????

Offline

 

#24 2012-09-18 09:31:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8786
Serwis

Re: w którym kierunku szukać?

Peniciliny to najsilniejsze liberatory histaminy, przy takich podrażnieniach śluzówek, jakie masz po infekcji, w miejscu stanu zapalnego powodują uwalnianie histaminy, która drażni nerwy, stąd zapewne dolegliwości.

Offline

 

#25 2012-09-18 20:05:03

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: w którym kierunku szukać?

Redakcjo, więc co robić, jaką ścieżkę wybrać. Myślę, że jak ten lek nie pomoże, a powoli tracę nadzieję, to nie warto już kontynuować z antybiotykami, może trochę z lekami przeciwgrzybicznymi ale potem to już naprawdę nie wiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson