Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2012-05-03 23:01:41

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Uaktualniam swój wątek. Odstawiłam izotek. Jestem po wizycie u ginekologa, ktory zlecil mi mocz na posiew tym razem, wyniku jeszcze nie mam bo wyjechałam. Natomiast jesli chodzi o objawy... od razu po wizycie zaczelam brac furagin, 3 razy dziennie po jednej tabl z witaminą C razem. Pierwszego dnia nie odczułam zmiany, ale 2,3,4 dnia zero bólu po oddaniu moczu. Bylam w szoku. 5 dnia rano tylko kilka chwil mnie pokłuło i 6 dzień rowniez bezbolesny. Czuje ze to nie jest jeszcze 100 efekt, ze jeszcze cos mnie tam bodzie.. ale jest to kolosalna roznica w porownaniu z tym jakie bole mialam na poczatku. Dodam ze od 5 dni codziennie mialam stosunek seksualny, nie bylo w zwiazku z nim zadnych problemow, przy zachowaniu wszelkich zasad higieny itp, nie piekło mnie po stosunku wiec mojego bólu nie łącze z samym zbliżeniem z partnerem.. Jestem pełna optymizmu, zaczełam myslec pozytywnie i chcialabym w koncu pozbyc sie tego dyskomfortu, mam nadzieje ze jestem na dobrej drodze.. smile Pozdrawiam.

Offline

 

#27 2012-05-06 15:45:45

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

No i niestety.. pochwaliłam się a ostatnio mialam znowu dolegliwosci, ból po oddaniu moczu i jak to ująć "dosikiwanie" i uczucie takiego gorąca tam na dole.. zaczynam sie do tego przyzwyczajać powoli..

Offline

 

#28 2012-05-08 17:32:17

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Wynik posiewu moczu:
Wyhodowano Paciorkowce b-hemolizujÄ…ce <1000/ml
Wynik:WÄ…tpliwy

Lekarz zleciÅ‚ powtórny posiew, bo stwierdziÅ‚ że "maÅ‚o tego".. Fakt jednak jest taki że GBS wyszedÅ‚ mi także w cewce moczowej we wzroÅ›cie obfitym co sugerowaÅ‚oby za tym, że jest to przyczyna moich dolegliwoÅ›ci. ZdziwiÅ‚am siÄ™, że oznaczyli taka ilość bakterii, wczesniej posiew  robiÅ‚am w Diagnostyce gdzie poinformowali tylko, że drobnoustrojów chorobotwórczych nie wyhodowano.

Offline

 

#29 2012-05-20 20:23:17

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Drugi posiew jałowy.. i co ja mam o tym wszystkim mysleć, wcześniej oznaczyli wątpliwą ilość bakterii a tym razem niby czysto ?

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego na przyklad czasami cały dzień oddaje mocz bez problemów, a pod wieczór już pod koniec mnie coś zakłuje i muszę "dosikać"? zdarza mi sie to na przyklad raz dziennie.

Ogólnie częstomoczu "chyba" nie mam, ewentualnie jak częściej pije to zdarza sie taka sytuacja ze wypijam powiedzmy w ktrotkim odstępie czasu 0,7 litra wody, pójdę oddac mocz, a za powiedzmy 40 minut znów oddaje ? Czy to mozna okreslic mianem częstomoczu? chyba nie, prawda ? Dodam, że moczu oddaje ok 0,4 litra, tzn to chyba normalna pojemnosc pecherza?

Martwie sie tym paciorkowcem, czytam że jest go ciezko wytępic bo jak jest sie nosicielem to on i tak ponownie kolonizuje przewód pokarmowy, pochwę, a stąd do cewki już blisko.. mój ginekolog bez antybiogramu przy ujemnym posiewie nie da mi antybiotyku bo ja widzę po nim, jest na prawde bardzo uwazny jesli chodzi o antybiotyki, moj urolog dawal mi jak leci za to, bez antybiogramów. Czasami zastanawiam sie co lepsze, jednak chyba nie tędy droga aby sie leczyc na oslep.

Rozmyslam tez nad jedną rzeczą, od wrzesnia zmienilam tabletki antykoncepcyjne z Diane 35 na Jeanine, a pierwsze ZP ("jednodniowe") pojawiło się w pazdzierniku. potem jedno w listopadzie, w grudniu nerki i niedlugo potem juz nieustający ból od stycznia w obrębie cewki i zwieracza pęcherza. Wczesniej dosłownie byłam ryzykantką jesli chodzi o ubior, picie wody, seks, czasami kilka razy w nocy, bez oddawania moczu przed i po ani takich innych i nigdy nic mi nie bylo. We wtorek mam wizyte u ginekologa, moze pomyslę nad odstawieniem tabletek..? Choć przy diane bylo wszystko ok.

To długi post, ale proszę o jakiś odzew doświadczone osoby, może nakierujecie mnie troszkę o co zapytać lekarza ginekologa jeszcze przed wizytą. Wyjeżdżam w wakacje do pracy za granicę a boję sie jak cholera, że tam bez dostępu do lekarza jak na złosc mi sie cos pogorszy sad

Z góry dzięki za odpowiedzi :*

Offline

 

#30 2012-05-21 17:22:58

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Słuchajcie mam ważne pytanie, czy owsica musi był pełno objawowa ? Ja zaczynam miec pewne podejrzenie, dziś po podtarciu się, przyjrzałam się troche i zauwazyłam trzy malutkie białe kulki, nic podobnego nie jadłam wiec zdziwiło mnie to, pomyslałam od razu o owsicy choć nie mam typowego świądu wieczorem, czasami w ciagu dnia mi sie zdarzy faktycznie cos zaswędzieć, zapiec. Dodam, że czasami zgrzytam zębami w nocy. Czy owsiki w takim razie moga sie przyczyniac do mojego stanu?

Offline

 

#31 2012-05-31 12:38:53

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Widzę, że nikt nie za bardzo ma czas zeby cos doradzic, ale badanie kału na pasożyty ujemne, wiec to nie to. Coraz bardziej czuje, że nie o pęcherz tu chodzi tylko o cewkę, i to cały przebieg cewki bliżej w kierunku zwieracza aniżeli ujścia. W momencie gdy odczuwałam dość silne bóle i kłucie, próbowałam wyczuć swoj ból.. włozyłam palec i próbowałam wybadać, i jest to tylko i wyłącznie przednia ścianka pochwy, czyli na przebiegu cewki moczowej.

Dziś idę do lekarza, od 3 tygodni nie biore nic, nawet furaginy którą najchetniej każdy by mnie faszerował non stop. Biore 2 urosepty na noc, nawet żurawine odstawiłam, w koncu z E coli problemu nie mam.

Zrobię chyba wymaz z pochwy, choc lekarz mowi ze tam sie nic nie dzieje i że jest "ładnie". faktycznie nic nie piecze ani nie swędzi no ale...

Pozdrawiam wszystkich, życzę zdrowia.

Offline

 

#32 2012-05-31 12:54:17

Majka05
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 804

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Agnes, odnosnie wczesniejszego postu - wedlug mnie mozna miec owsiki i nie miec typowych objawow. Ja objawowo nie mialam, a owsiki wyszly... Mam problemy z jelitami i czasem boli mnie brzuch, dlatego robilam badania. Ale zadnego swedzenia, zgrzytania zebami itd. nie mam.
Ile razy robilas badanie? Ja robilam 3, kazde z tygodniowa przerwa, choc chyba przerwa powinna byc krotsza. Owsiki wyszly mi dopiero w 3 badaniu.

A odnosnie cewki - ja bym powtorzyla wymaz.

Offline

 

#33 2012-06-01 13:26:30

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Ok dzięki za radę, narazie zrobiłam kolejny posiew moczu z prośbą, o oznaczenie każdej ilości bakterii i pani w laboratorium zapisała to dokladnie ze wzgldu ze moj problem trwa ponad pol roku.

Pytanie natomiast mam takie, ponieważ ginekolog skłania się ku chlamydii, chłopak robił posiew z moczu - ujemny( wiem, wiem - to słaba metoda) ja robiłam wymaz z szyjki macicy metodą immunochromatograficzną - wynik ujemny. Chciałabym powtórzyć badanie na chlamydie, dla pewnosci, jednak chcialabym dobrze wydac pieniadze - wiec robic wymaz w diagnostyce z szyjki macicy metoda PCR czy raczej zrobić klasy z krwi - koszt mniej wiecej podobny ale na dwie mnie nie stać.

Z góry dzięki, pozdrawiam wink

Offline

 

#34 2012-06-01 13:55:41

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Lekarka rodzinna wysyłała mnie do wenerologa, i twierdziła że wypiszą mi skierowanie na NFZ na wymaz na chlamydię i inne choroby płciowe. Przyzwyczaiłam się, że rodzinny różne głupoty wygadują, ale możesz spróbować, wenerolodzy są na NFZ i nie trzeba mieć do nich skierowania.

Offline

 

#35 2012-06-01 13:56:45

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

#36 2012-06-01 14:12:04

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Powiedział mi, że nie ma możliwości dać mi skierowania na to badanie.. hmm

Offline

 

#37 2012-06-01 14:17:42

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

#38 2012-06-01 16:58:28

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

No ja zawsze staram sie ładnie wyglądać, nie wydaje mi się aby to miało wpływ na to że nie może dać mi skierowania, bo robił mi wymaz z cewki i dwukrotnie posiew moczu bez problemów, moze po prostu laboratorium z którego korzysta przychodnia nie wykonuje tego badania. Dzięki za radę Kokoszka, też myslałam o tej IgG bo jak juz mam chlamydie to od początku związku z chłopakiem czyli prawie 2 lata a objawy są od pół roku.

Offline

 

#39 2012-06-05 16:57:05

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Mam pytanie do redakcji, bo gdzies obiło mi się o oczy że dobrze wypowiada się na temat Diagnostyki. Zrobiłam tam dziś przeciwciała klase IGG z chlamydii trachomatis, ale pani powiedziala ze nie wie czy pojawia sie w internecie te wyniki (Mam kartę i dostep do wynikow online). Czemu miałyby sie nie pojawić??

Offline

 

#40 2012-06-05 19:22:23

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

#41 2012-06-05 20:35:57

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Dokładnie tak, jak mówi Loni. Zdaje się, że nie są też dostępne wyniki, które są zlecane podmiotom zewnętrznym i one wystawiają wynik wraz z opisem (wtedy są podpięte pod karteczkę Diagnostyki, a na karteczce z Diag jest zamiast wyniku gwiazdka).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2012-06-06 11:03:19

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Dzięki, dobrze wiedziec. smile

Offline

 

#43 2012-06-11 16:56:36

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Chlamydia trachomatis, Igg wyszÅ‚o mi 19,91. Babka w informacji powedziala ze dla Igg nie stosuje sie norm. tylko ze z tego co wiem inne laboratoria takowe podajÄ…. Czy ktoÅ› mi powie jak to zinterpretować? Czy robić inne klasy ? nie wydaje m sie  aby wyszla mi Å›wieża infekcja, jedyne o czym myslalam to wlasnie to Igg, ale teraz to juz mam mÄ™tlik w glowie smile

Offline

 

#44 2012-06-20 23:32:02

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Witajcie,
robiłam wymaz z pochwy. Wyhodowano streptococcus agalactiae - liczne. Czyli ta jedna bakteria ktora wyszla mi rowniez w cewce.
Objawy od ok dwoch tygodni naprawde bardzo sporadyczne. Myślę nad globulkami z propolisem, czy są na tym forum jakieś ich zwolenniczki? Brałam kilka antybiotyków i na agalactiae nie pomogły choc wg antybiogramu powinny hmm

Co do chlamydiiii, raczej ja wykluczam, IgG wyszÅ‚o 19,91, wymaz z szyji rowniez negatywny. Czy sugerujecie aby jeszcze jakies inne badanie  wykonac czy dac sobie z nia spokoj?

Offline

 

#45 2012-06-29 09:54:26

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Kochani pomóżcie, w dniu wyjazdu za granice w środę dopadlo mnie zapalenie pecherza, ktore objawialo sie pieczeniem, szybko zastosowałam furagin, czekało mnie dwa dni jazdy busem bylam przerazona, wczoraj czyli w czwartek w czasie drogi tak zaczeła mnie piec i boleć pochwa w srodku i to az tak promieniowało na cewke, mialam wrazenie ze te ocjawy o ktorych mowilam ze mam na codzien czyli kłucie pobolowenia w cewce (w pochwie?!) zwiekszyly sie 100 krotnie. Teraz jestem za granica, nie wiem co robic, bede brala furagin 7 dni ale on pomogl tak dorazne ze nie biegam co chwile do toalety itp, ale to pieczenie klucie mnie dobija ;( mam straszny dyskomfort psychiczny ze nie mam tu pomocy lekarskiej, czy stres moze pogarszac objawy?

Boże powiedzcie co mam robić, robiłam niezliczone posiewy - ujemne, badania ogolne moczu - w 100% dobre, wymaz z cewki i pochwy - streptococcus agalactiae. Partner czasami w pare dni po stosunku czerwone plamki, bez objawow swedzenia itp. Objawow chlamydii jako takich brak - nie mam typowego zapalenie cewki, chlopak nigdy tez nie mial jej nawet zaczerwienionej - u niego w moczu antygeny chl trach ujemne i u mnie w wymazie szyjki też, IGG wątpliwe u mnie.

Błagam, doradźcie, czy leczyć tą agalactiae czy to tylko ona powoduje te objawy? lekarze jej nie chcą leczyc w ogole!!! ;( zalamana jestem

Offline

 

#46 2012-09-04 21:33:14

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Mam pytanie do Redakcji, kiedyÅ› wspominaÅ‚aÅ› o jakimÅ› plynie do podmywania siÄ™, który Ciebie nie uczula choć jesteÅ› wyjÄ…tkowo wrażliwa, mozesz mi  podać jego nazwÄ™ ?? Ja uzywam lactacydu ale po kazdym podmyciu sie wystepuje u mnie to kÅ‚ucie (lokalizacja jest w pochwie mniej wiecej choc mi ciezko to okreslic). czasami w czasie dnia tez sie pojawia ale jak sie podmyje to wiem ze zaraz mnie pare razy pokÅ‚uje. nie wiem czy to zwiazane jest z pÅ‚ynem czy z samym faktem umycia siÄ™, ale moze sprobuje czegos innego..

Offline

 

#47 2012-09-04 23:27:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

emolium?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#48 2012-09-12 17:17:10

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Ja robiłem w diagnostyce badania ale na chlamydie pneounomia i mykoplasme pneunomia w IGG, u mnie zinterpretowano to tak: Wynik chlamydia pneunomia i mykoplasma pneunomia IGG - oba ujemne, chlamydia 3,21 mykoplasma 10,96 wynik ujemny ponizej 16,0. Jeżeli byh brali ten sam wspolczynik przy Twoim badaniu to by oznaczalo, ze masz dodatnie. Ale to tylko takie moje przeypuszczenia, wiadomo to może inaczej wygladac.

Offline

 

#49 2012-09-13 16:52:13

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

ja wiem ale od 16-21 chyba jest wątpliwy z teog co wiem a norma igg przekroczona czterokrotnie dopiero daje podstawe do mowienia tak naprawde o pozytywnym wyniku, no i ja wymaz z szyjki rowniez mialam ujemny. ja wiem ze moje problemy (obecnie juz znikome ale jeszcze są) są spowodowane stanem zapalnym szyjki macicy, ktory promieniował do cewki, jako ze mi zawsze bad ogolne moczu i posiewy wychodzily dobrze, jedynie w cewce mialam paciorkowca no i w szyjce, pochwie, upławy dosc spore rowniez swiadcza o stanie zapalnym. w takim lagodnym stadium jakie mam teraz wyraznie odczuwam dolegliwosc w pochwie, kłucie, czasami zapiecze ale rzadko. natomiast przy mocnych objawach promieniowało mi to az na cewke i rowniez oddczuwałam tam dolegliwosci jakimi własnie było kłucie po oddaniu moczu.

Offline

 

#50 2012-09-30 15:43:18

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Agnes1991- faktycznie mamy chyba te se objawy hmm powiedz jak zmnuejszylas sobie te dolegliwosci. Jakie badania mi radzisz. Na chwile obecna nie mam bakterii w moczu a obkawy takie jak sama miewasz. Co tu robic..

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson