Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2012-09-23 13:55:07

outsider
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 1

Moczenie nocne - nadwrażliwy pecherz

Witam. Mam 24 lata. Od małego moczę się w nocy. Były okresy gorsze ( co drugi dzień, niemal codziennie mokre noce) i lepsze ( 3 miesiące, 4 miesiące suche noce). Obecnie mam gorszy okres (co drugi dzień, 3 dni pod rząd moczę się).

Pod koniec ubiegłego roku byłem u lekarza rodzinnego. Przepisała mi driptane. Nie odczuwałem poprawy w tym sensie, że kiedy napiłem się na wieczór, budziłem się rano w mokrym łóżku. Tylko czułem suchość w ustach w ciągu dnia. Lekarz rodzinny skierował mnie do urologa. Ten z kolei skierował mnie na badanie usg jamy brzusznej. Przedtem musiałem zrobić badanie moczu ogólne. Badanie moczu ogólne jak i USG nic nie wykazało, żadnych zaburzeń. Następnie urolog skierował mnie na badanie urodynamiczne. Przedtem musiałem zrobić badanie moczu ale szczegółowe - posiew moczu. To badanie także nic nie wykazało. Wtedy mogłem iść na badanie urodynamiczne. To było najmniej przyjemne badanie w moim życiu.... Za to Pani dr urolog i pielęgniarki bardzo miłe i cierpliwe w stosunku do mnie.... Chwała im za to. Pani Dr przepisała mi Vesicare 50 mg i coś na łagodzenie cewki moczowej. Pani Dr powiedziała także, że gdy to nie pomoże to ostateczną opcją jest zabieg w szpitalu pod narkozą. Polega on na tym, że daje się jakiś zastrzyk w pęcherz moczowy i ma się spokój na kilka miesięcy. Podobno można starać się nawet o rentę z tytułu moczenia nocnego.Badanie urodynamiczne wykazało co urolog już wcześniej podejrzewał - nadreaktywność, nadwrażliwość pęcherza moczowego. Vesicare nie pomagało. Urolog przepisał mi Vesicare 100 mg, ale nie wykupiłem tej recepty z powodu braku funduszy i z powodu braku chęci, bo i tak to nie zadziałało przez ten miesiąc kiedy brałem Vesicare 50 mg. No i na koniec urolog powiedział, żebym mówił sam do siebie, żebym nie sikał w nocy i że ta przypadłość jest nieuleczalna- widać było, że nie wie jak mi pomóc.
Dodam jeszcze, że ostatnimi czasy mam nagÅ‚e parcie na mocz, że nie mogÄ™ odczekać tylko muszÄ™ już natychmiast bo inaczej popuszczÄ™. Åšrednio co 2 h muszÄ™ biegać do WC bo czujÄ™, że  nie wytrzymam, a ilość tego moczu nie jest taka oszaÅ‚amiajÄ…ca, a ja mam takie ciÅ›nienie jakbym miaÅ‚ go znacznie wiÄ™cej...
Dowiedziałem się niedawno, że są metody botoksu i pęcherza jelitowego. Metoda botoksu polega na zastrzykach z botoksu w pęcherz moczowy. Pęcherz rozluźnia się i działa to na jakieś około 0,5 roku. Metoda pęcherza jelitowego polega na usunięciu pęcherza moczowego i zastąpieniu go pęcherzem z części jelita cienkiego o ile się nie mylę. I ta metoda działa podobno ma trwały efekt.
Nie wiem co mam robić teraz. Problem jest palÄ…cy. StudiujÄ™ daleko od domu i mieszkam na stancji. Za każdym razem jak siÄ™ zmoczÄ™ rano albo popoÅ‚udniu muszÄ™ prać poÅ›ciel, żeby nikt siÄ™ nie domyÅ›liÅ‚...  Do tego dochodzi obniżona samoocena i poczucie winy...
Ja chcę po prostu napić się wieczorem gdy odczuwam pragnienie i obudzić się rano w suchym łóżku. Czasami jest tak, że tuż przed pójściem do łóżka oddam mocz, rano budzę się zmoczony i jeszcze muszę lecieć do łazienki bo czuję parcie na mocz...
Proszę o pomoc i porady, komentarze. Może ktoś ma taki sam problem i udało mu się go rozwiązać...
Z góry dziękuję...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson