Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2012-10-08 07:45:21

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Słuchajcie teraz ja mam problem, nigdy nie miałam kłopotów z zewn narzadami płciowymi, nigdy też nie mialam grzybicy, nigdy nie swędziało i nie piekło. A teraz, tzn od poniedziałku nastapiło takie pieczenie że chodzenie w majtkach i dżinsach to po prostu koszmar. Bardziej jest to pieczenie i uczucie goraca, straszna tkliwosc na dotyk nawet bawelnianych majtek.

I teraz dwa czynniki które zmieniłam ostatnio:
Zmienilam lactacyd femina na pliva fem w Piątek (dolegliwosci pierwsze niedziela/poniedziałek)
Użyłam dopochwowego środa iladian direct ( tej nowosci z kwasem l-askorbinowym), pierwszą globulkę załozyłam w sobote, drugą w niedziele. Przy jej wypływaniu (spałam bez majtek) ten płyn podrażnił mnie i w nocy nieświadomie drapałam sie. Ale nie piekło mnie tak mocno jak w poniedziałek.

Mija tydzien, pierwsze pare dni stosowałam masć clotrimazolum, ale zero poprawy no i upławy też żadne wiec grzybicy nie podejrzewam, bo w środku nic nie piecze, tylko na zewnątrz.

Nie podejrzewając pliva fem dalej sie nim myłam bo on wlasnie takie zadanie ma, jak leczenie stanów zapalnych, ale od wczoraj odstawiłam wszystko i umyłam sie vagosanem na noc.

Tantum Rosa mi pomagało dość dobrze, oczywiscie zewnętrznie, no ale potem wracało. No i co najwazniejsze, jak chodze bez majtek dolegliwosci nie ma, albo są baaaaaardzo słąbe, załoze majtki i dżinsy i katastrofa, z klatki nie wyjde a juz chce z płaczem wracać sad Na proszek uczulenia nie mam bo nie zmieniłam, a jeszcze dodatkowo zeby uniknac podraznienia wyprałam je w takim dla bobasów do prania pieluch, wszystkie majtki.

Strasznie sie martwie bo to pierwszy raz, naprawdę wystarczy mi kłopotów z cewka zeby jeszcze mnie piekło wszystko na zewnątrz. pomózcie co mam zrobic.

Offline

 

#52 2012-10-08 09:44:04

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

stawiam na o to ze podrażnił Cię pliva fem ze względu na zawartą wit. C
tak samo może podrażnić Vitagyn C, dlatego osłonowo smaruje się zewnętrzne narządy jakaś maścia osłonową np. L3 Prurigo (ja stosowałam), ale mnie nie piekło

Offline

 

#53 2012-10-08 17:15:48

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

W pliva fem nie ma witaminy C, w iladian direct plus owszem. (wyzej napisałam direct ale chodzilo o direct plus)

Offline

 

#54 2012-10-08 18:30:34

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

#55 2012-10-08 18:42:44

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Oo to pomogłaś mi tą informacją. Własnie pliva fem nie wydawała mi się kłopotem, te pierwsze pieczenie to własnie było w nocy jak mi wypłyneła juz płynna ta kapsułka i mi sie rozprowadziła po sromie aż do odbytu. wydzieliny też nie mam i wiem ze to nie grzybica bo odpukać do niej mam skłonnosci zerowe wręcz. No więc teraz stosuje vagosan narazie, odstawiam pliva fem także, żeby ewentualnie jeszcze wykluczyc go jako sprawcę.

A używasz Pliva Fem B ten niebieski ? ponoć jest dobry własnie na infekcje

Offline

 

#56 2012-10-08 20:50:55

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Niezle hmm czasem lepiej nie uzywac nic jak sie nic w pochwie nie dzieje. Teraz moze najlepiej wrocic do starego plynu. Mnie te globulki illadian nie podraznialy. Natomiast nie myslalam nigdy o uczuleniu na proszek z bielizny ze mogloby to u mnie powodowac podraznienie a to ciekawe. A piecze Cie tylko na zewnatrz? Moze jakas nasiadowka z rumianku w letniej wodzie?

Offline

 

#57 2012-10-08 22:16:16

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

a uzywalas iladian direct plus czy iladian direct ? bo to roznica, pierwsze to tylko lactobactillusy a drugie to wit e, kwas hialuron. i l askorbinowy.

Offline

 

#58 2012-10-09 00:07:00

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

http://www.kobieta.pl/zdrowie/medycyna/zobacz/artykul/intymne-infekcje-jak-sie-z-nimi-uporac/

Załączam artykuł, może komuś sie przyda o infekcjach narządów połączonych też z infekcjami układu moczowego.

Offline

 

#59 2012-10-10 15:08:41

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Słuchajcie, jestem troszkę zażenowana, wręcz nie wiem co o tym mysleć.

Byłam u ginekologa w związku z pieczeniem, ale przedstawiłam mu też całą historie mojej choroby. On stwierdził, że to być może pozostałość po zapaleniu pęcherza (chodzi o te moje niezidentyfikowane bliżej kłucia w pochwie/cewce) ponieważ streptococcus agalactiae to flora fizjologiczna i stany zapalnego nie wywołuje. Mówi ze to skoro to bóle napadowe, bo pojawiaja sie znikąd, to on przepisze mi UROFLOW i UROVAXOM.

Nie kumam, przeciez ja nie mam parcia na mocz, tłumaczyłam mu to, moge mocz oddawać co 8 godzin, a kłucia pojawiają sie niezależnie od niczego, ewentualnie po oddaniu moczu czasami ale nie zawsze.

E coli też mi nie wycohdzila w posiewach ani nawet w bad ogolnym moczu nie mam bakterii, to dlaczego urovaxom?

Nie mam nawet ochoty wykupywac tych leków, jak juz cos to UROFLOW ale jestem sceptycznie nastawiona..
Ktos mi coÅ› doradzi w tej sprawie?

Offline

 

#60 2012-10-10 16:06:14

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Sluchaj ja tez na pierwszej wizycie od doktora urologa dostalam urovaxom hmm nie wiem co oni z tym lekiem bo tez nie mam raczej czestomoczu - jak pije uniarkowanie to sikam co 2,3 godziny co uwazam za racsej norne. Ja tez mam tw klucia teraz codziennie. A co jest ten drugi lek? Kasa za wizyte jak rozuniem w bloto? Chyba ze bylo przy tym jakies inne badanie?

Offline

 

#61 2012-10-10 16:40:13

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

ja chodze na fundusz, nie wydaje pieniedzy na prywaciarzy bo sie juz przejechalam a nic nie wniesli. co do lekow to zle interpetujesz chyba, uroflow to jest na czestomocz, urovazom to szczepionka na e coli

Offline

 

#62 2012-10-10 22:45:59

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Mam pytanie.. poniewaz dzisijesza wizyta dała mi do myslenia na cały dzień, zaczełam czytać trochę o pęcherzu nadreaktywnym. Moje objawy do niego nie pasują co prawda, bo nie mam częstomoczu ani parć naglących, natomiast ja swój ból (kłucie) utożassamiam z tym wewnętrznym zwieraczem cewki (na granicy cewki i pęcherza) i ponoć ten zwieracz obejmuje również pochwę - zwieracz cewkowo-pochwowy.

Stąd zastanawiam się czy własnie mnie to nie dotyczy przypadkiem, ze mam mimowolne skurcze tegoż własnie zwieracza i stąd ta moja dolegliwosc, tak mi też zasugerował lekarz. Tylko hmm.. skurcz ten nie powoduje u mnie potrzeby oddania moczu.

Może Redakcja, która ma sporą wiedzę w tym temacie mogłaby powiedzieć mi, czy to możliwe ze ten własnie zwieracz kurczy sie u mnie nagląco i powoduje ten ucisk własnie w miejcu zwieracz cewki/pochwa (bo tak to odczuwam, jakby ktos spiał mi pochwe z cewką i taką klamrą spiął na sekundę)? Jesli tak, to jak mogę to zniwelowac, czy próbować z tym lekiem uroflow? Obawiam sie jednak skutków ubocznych bo poczytałam kilka wpisów na tym forum i są dość powszechne, no i pewnie stosowanie jego byłoby już permanentne. Już naprawdę nie wiem co robić sad( Pomóżcie...

Offline

 

#63 2012-10-10 23:16:13

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

aaa racja,faktycznie namieszalam ! pomylilo mi sie z vesicare ! Tez nie Å‚ykam vesicare, które jest na nadreaktywny pÄ™cherz ( a dostalam na pierwszej wizycie u urologa mimo ze sie nie skarzylam na czestomocz ) tym bardziej ze pisze ze skutkiem moga byc zapalenia pecherza.  Aha czyli to takie bardziej masz skurcze przy pochwie tez tzn piszesz ze tak jakby razem coÅ› spinaÅ‚o. Może nie wiem, jakis niedobor magnezu? zelaza ? powodujacy skurcze ? hmm a po nospie  np dalej sa te skurcze ?  moze to jakis trop ?
Ja to bardziej mam takie klocie typowo w cewce jakby cos sie przedzieralo przez nia lub np jakby tam ktos cos wsadzil takie uczucie klucia. Wiec to chyba co innego bo nigdy nie utozsamialam tego klucia z pochwa.

Offline

 

#64 2012-10-10 23:36:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#65 2012-10-11 12:39:23

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

mi to samo mówia - agalacitae nie szkodzi - nie ma sensu powtarzac posiewu bo i tak ona tam wroci. Szkoda gadac.

Offline

 

#66 2012-10-11 18:14:56

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

A czy możliwe ze te skurcze u mnie powodowane są nie przez przyczyne bakteryjną tylko powiedzmy nerwową? Bo na to miałby mi pomóc uroflow, tylko dlaczego zaczeło sie od zapalenie pęcherza i już zostało.. wydaje mi sie ze to nie mozliwe ze nagle zaczał mi źle funkcjonowac zwieracz i sie kurczyc bez powodu, cos go musi drażnić powiedzmy... Dzis mnie zaczyna juz cos piec, jestem juz tak zła ze nie gadam z nikim ;(

Offline

 

#67 2012-10-11 23:38:34

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

u mnie tez takie rozlegulowane ;/ raz tak raz siak, raz piecze raz kluje raz nic i tez od czasu zapalenia. Rozmawialam dzis z kolezanka ktora mowila ze tez tak miala po zapaleniu i w koncu jej przeszlo. Co ciekawe zauwazylam ze bedac u niej w innym miescie przez pol dnia problem z pecherzem zniknal, wiec moze to i nerwowe jest. Moze u Ciebie jest na tle nerwowym, wiesz jednak takie zapalenie to nic przyjemnego, to zapada w pamiec i powoduje lek przed kolejnym, nie wiem moze faktycznie to dobry trop z tymi nerwami. Rozumiem jak to jest, ze nie chce sie z nikim gadac. Odechciewa sie wszystkiego. A jakbys sie wyluzowala ? zrobila cos co lubisz czy np zajela czyms to tez kluje ?

Offline

 

#68 2012-10-12 21:53:36

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

wiesz, raz mialam bÅ‚ogi 2 tygodnie spokoju, bylam w domu, po sesji, z chlopakiem odpoczywaÅ‚am, to trwalo 2 tygodnie, zero ukÅ‚ucia, nic!!  a wtedy nawet wit c nie bralam odstawilam wszystko.. a potem rano w dzien mojego wyjazdu za granice do pracy ktory mnie bardzo stresowal mialam takie pieczenie ze nie mialam takiego dawno.. najgorzej ze ja nie moge dobrze zlokalizowac tego bolu raz czuje bardziej pochwe raz cewke tak troche wyzej, jakby "szyjÄ™ pecherza" tylko cholera czemu nigdy mi nawet leukocyty w bad ogolnym nie wyszly ?? i nie mam czÄ™stomoczu hmm

Offline

 

#69 2012-10-13 11:28:31

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Tez mam wrazenie ze u mnie to jest zalezne od stresu i sytuacji np jakis czas temu mialam tak ze zawsze mnie pieklo w drodze do krakowa neutral (nie wiem czemu) a teraz sytuacja sie odwrocila i akuratwtedy mnie nie piecze. A masz jakies inne skurcze? Np w lysdkach, stopach lub np tzw podskakiwanie powieki?

Offline

 

#70 2012-10-13 11:30:18

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

A i wyobraz sobie ze mnie dopiero sie zacze jak sie przeprowadzilam do meza mieszkac po slubie. Juz od nastepnego dnia sie zaczal problem, nawet mam podejrzenie na wode z umywalki czy jakas nie do kitu..

Offline

 

#71 2012-10-13 11:52:35

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

wiesz co ja juz nie wiem dzis mnie piecze, mam uczucie parzenia własnie w szyji pęcherza jakby.. jestem zdolowana moj urolog u ktorego lecze sie na fundusz ze skierowaniem nie podchodzi do mnie powaznie.. czy ktos wie czy mozna zmienic urologa, czy musze miec nowe skierowanie od rodzinnego czy wystarczy ze sie przeniosę ze starym skierowaniem?

Chcialabym tez zrobic wymaz w kier chlamydii urea i myco, pakiet PCR kosztuje 290 zl w diagnostyce a metodą immunofluorescencji 90 zł, robić od razu PCR czy ten drugi moze ?

Offline

 

#72 2012-10-13 19:24:11

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Nie znam się na medycynie, ale to co opisujecie (agnes, zdolowana) to wygląda na objawy ginekologiczne. Przy grzybicy pochwy piecze wszystko, od partii kobiecych po cewkę. Jeśli jest chory pęcherz, to zazwyczaj objawia się to parciem na pęcherz. Czy obie jesteście czyste pod względem ginekologicznym? Żadnych grzybic, bakterii, rzeżączek, chlamydioz, pałeczki lactobacilus w porządku?

Offline

 

#73 2012-10-13 19:31:41

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

#74 2012-10-13 22:49:31

agnes1991
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-01-24
Posty: 162

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Mnie ginekolodzy oglądając (było ich czterech, dwóch prywatnie, dwóch na nfz) mówili ze stanu zapalnego nie ma. grzybicy nigdy nie mialam, wychodzi mi streptococcus agalactiae. cytologia dwa tygodnie temu wyszła:
II grupa dość liczne leukocyty erytrocyty, bakterie (-) czyli chyba ich nie ma no i Lact + nieliczne.

Aplikowałam sobie lactovaginal ostatnie pare dni ale dzis mialam parzenie takie jakby w szyi pęcherza, a może to jednak jest kurde szyjka mcicy ? powiem wam ze cholera mnie bierze na to wszystko juz bo mi bad ogolne wychodza super, nigdy mi nic nie wyszlo, no i fakktycznie to dziwne ze nie ma tego typowego parcia na mocz i sikania po kropelce, jest parzenie takie, ale oddaje mocz jak juz musze i to jest ok 400 ml bo mierzyłam. oddaje mocz jakies 6 razy na dobe, pije spokojnie ponad 2 litry dziennie. noce przesypiam bez problemu.

Powiedzcie mi prosze czy szukać dobrego urologa i wymuszać na nim jakies badania, czy jest tego sens ? dzis wziełam furagin i jest jakby lepiej ale polepszenia mam tez bez furaginu i nie wiem czy to jego zasługa, analizujac budowe anatomiczną to cewka moczowa konczy sie tam gdzie tez jest szyjka macicy, tylko cholera boli mnie po oddaniu moczu to jednak chyba cos w tym jest skoro ja to tak odczuwam. Teraz zrobie sobie wymaz z szyjki na ure myco i chlamydie(raz jeszcze). Ktos ma jeszcze jakies porady, kazde bedą dla mnie cenne. Ew jakie badania u mnie mogą wnieść coś do diagnostyki ? Cystoskopia, uroflowmetria, urodynamika? czytałam o nich i jedyne co wydaje mi sie to cystoskopia tyle ze jest bardzo inwazyjne i nie wiem czy nie narobi wiecej szkody niz pozytku.

Offline

 

#75 2012-10-13 23:03:21

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: KÅ‚ucie w cewce - ciprnoex nie pomaga

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson