Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2012-05-24 21:56:04

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Offline

 

#202 2012-05-25 08:31:40

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Loni, masz racjÄ™...
Kiedyś jak brałam antybiotyki, to nawet nie czytałam ulotki, brałam nystatynę w tym samym czasie co antybiotyk i jakoś żyłam, a teraz? Cała ulotka przeczytana wzdłuż i wszerz, każda niepewność sprawdzana w internecie... szaleństwo smile
Po prostu staram się stworzyć jak najlepsze warunki, żeby antybiotyk zadziałał w 100% smile Jakaś przewrażliwiona jestem.

Dziękuję! smile

Offline

 

#203 2012-05-25 16:27:29

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Moim zdaniem, po posiłku oznacza - nie na pusty żołądek. Czy to będzie 5 minut czy 15 - ważne, żeby osłonić śluzówkę żołądka.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#204 2012-05-26 00:11:49

KIERO
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 106

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Wg mnie Redakcja ma racje, ważne żeby to było po posiłku, a nie na czczo. A po posiłku znaczy po posiłku, a nie godz, albo dwie po.

Offline

 

#205 2012-12-19 20:45:38

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Witam.

Mam pytanie. Dostałam od ginekologa na duże swędzenie pochwy flumycon i Gino pevaryl-dopochwowo 3 globulki. Niestety nie potrafię określić kiedy dostanę miesiączkę.
Czy lepiej zaryzykować i wziąć globulki, ewentualnie przerwać- boję sie o skuteczność,
a może wziąć po miesiączce 3 globulki, ale obawiam się, że to coś może sie rozsiać.
Dodam, że flumycon przyjmuję i swędzenie się zmniejszyło. Stosuję także krem Triderm.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź!

Offline

 

#206 2013-01-11 11:31:39

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Hej.

Mam pytanie- tutaj raczej do Pań. Na przedniej ścianie pochwy czuję tak jakby cewkę moczową na kilku centymetrach- normalnie rurkę. Mam to od dawna, ale nie potrafię powiedzieć czy było to wyczuwalne przed chorobą. Poza tym jak mocno powoduję parcie to widać kawałek tego czegoś przy wejściu do pochwy. To coś przy nacisku powoduje objawy bólowe- tak też było zawsze. Czy to jest normalne? Czy jeżeli dotykacie przednią ścianę pochwy to jest gładka czy czuć taką rurkę (cewkę?)?
Ginekolog nie zauważył nic dziwnego- ale on nigdy nic nie widzi...

I 2. pytanie. Czy widzicie swoją cewkę moczową? Chodzi mi o dziurkę... Bo moja jest schowana (jakby mięsko cewkowe czy coś takiego).

Bardzo proszę o odpowiedź, szczególnie na pierwsze pytanie.

Offline

 

#207 2013-01-11 12:00:30

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Offline

 

#208 2013-01-11 12:11:12

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Kokoszka, dziękuję za odpowiedź.

Tylko, że ta cewka jest wyczuwalna bez naciskania. A boli najbardziej przy wejściu do pochwy. Gdzieś przeczytałam o takim czymś jak torbiel okołocewkowa, dlatego pytam!

Offline

 

#209 2013-01-12 15:40:09

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Już myślałam, że tylko ja się zastanawiam nad tą anatomią. wink U mnie ujście cewki również nie jest widoczne, nawet jak mocno wszystko rozchylę. W ogóle wydaje mi się, że jestem jakoś dziwnie tam zbudowana, choć po przeglądnięciu wielu zdjęć tongue zmierzam ku temu, że to arcy indywidualna sprawa. Mam coś takiego, że jak w odpowiednim miejscu dotknę, to momentalnie czuję parcie, ale nie ból - może skonsultuj to z kimś jeszcze?

Offline

 

#210 2013-01-13 00:18:38

Motylek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 108

Re: Z calego serca prosze o pomoc

Wrocławianko, no właśnie nie bardzo wiem z kim, bo byłam u wielu ginekologów i każdy traktował mnie jakbym była zdrowa (niech pije Pani więcej żurawinki, nic tu nie widzę, tak musi być, taka Pani natura itd...)!

A w ogóle jak odróżnić zapalenie cewki moczowej od zapalenia pęcherza?!
Ja wiele razy miała ostre zapalenie i chyba to był pęcherz... straszne kłucie, ciągnięcie, żyletki itd.

A moje objawy na dzieÅ„ dzisiejszy, to ból przy oddawaniu moczu- dużo mniejszy gdy idÄ™ do toalety jak już dosÅ‚ownie nie mogÄ™, pÄ™cherz jest caÅ‚y wypeÅ‚niony. Na czczo nie sikam od jakiegoÅ› roku. WstajÄ™, pijÄ™ kawÄ™ i dopiero idÄ™ siusiu. Jeżeli tego nie zrobiÄ™, a pÄ™cherz nie jest mocno wypeÅ‚niony, to bardzo boli.  Pieczenie na dole PO oddaniu moczu przez jakiÅ› czas. Dużo zależy od cyklu- w trakcie i po miesiÄ…czce jest najgorzej. Najlepiej w Å›rodku cyklu (jakieÅ› 10 dni).
Czasami są dni lepsze, że czuję ból tylko podczas i chwilę po siusianiu, a czasami jest tak, że coś tam boli bez względu na oddawanie moczu, a podczas tej czynności ból jest jeszcze większy. No i oczywiście podczas "przytulania" jest różnie. Też zależy od dnia. W te lepsze dni boli w trakcie, ale daję radę, po też pobolewa, ale da się wytrzymać. W te gorsze dni booooli bardzo w trakcie, po też boli całkiem mocno. (W trakcie odczuwam ból na przedniej ścianie pochwy, największy przy ujściu pochwy).

Kiedyś pisałam o moich objawach, ale wtedy to był początek i "nie znałam się" tak bardzo z moją chorobą.


Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson