Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2013-08-17 20:38:59

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

wit. B2 a objawy

Dziewczyny, czy któraś z Was bierze wit. B2? Ja ją dostałam od dra Miana przy antybiotyku na borelkę. Przeczytałam w necie, że wit. B2 bierze się m.in. przy antybiotykoterapii. I że objawem niedoboru jest m.in. zaburzenia tolerancji glukozy (nie pamiętam, czy nie sprzyja grzybicy), a także pieczenie/swędzenie ujścia pochwy i podrażnienie śluzówek. I że na niedobór bardziej narażone są osoby przyjmujące antybiotyki, w tym sulfonamidy, leki p/depresyjne, osoby z chorobami stawów i tarczycy (zwłaszcza jeśli przy tarczycy biorą antybiotyki). No gdzieś wyczytałam, że ponoć niedobór B2 lubi iść w parze z niedoborem B1 i B6.

Czy któraś z Was brała B2 i widziała jakiś związek zażywania z objawami swędzenia/pieczenia ujścia pochwy czy ogólnie podrażnienia śluzówek?

Bo ja po ponad tygodniu brania mam wrażenie, że trochę te problemy z glukozą zaczęły mi się stabilizować. Ale to za krótko, żeby coś konkretnie ocenić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2013-08-17 22:32:00

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: wit. B2 a objawy

ja nie biorę samej wit B2 tylko kupuję B-compleks gdzie jest cały zestaw i biorę dość często i w dużych dawkach.
Biorę tak aby uzupełniać ewentualne braki i nic szczególnego nie zauważyłam bo nawet nie wiedziałam że taki związek może mieć branie wit B ze śluzówkami. Zawsze się mówiło że na śluzówki to oleje jak tran czy wiesiołek.

Offline

 

#3 2013-08-17 23:20:05

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: wit. B2 a objawy

Ja mogę potwierdzić, że w przypadku podrażnienia śluzówek (co prawda w gardle, ale jednak), lekarz rodzinny zawsze do antybiotyku zaleca mi B-Complex, więc coś może w tym być.

Offline

 

#4 2013-08-17 23:59:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wit. B2 a objawy

Ciekawy trop. Ja o śluzówkach nic nie mogę powiedzieć, ale to działanie związane z metabolizmem glukozy mnie zaintrygowało. Bo jak ponad 2 lata temu koszmarnie przytyłam, tak okazało się, że mój organizm przestał tolerować glukozę, a na leki jestem uczulona. A przytyłam, jak brałam abaxy i fentanyl. Więc gdyby wit. B2 na dłuższą metę pozwoliła wrócić do wagowej normy, byłabym zachwycona.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2013-08-18 21:52:47

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: wit. B2 a objawy

Ja dwa lata temu przytyłam 10 kg po amitriptylinie, byłam przerażona bo niewiele jadłam a w oczach tyłam.
Po odstawieniu cały rok zajęło mi wracanie do normy tzn ostra dieta plus gimnastyka połączoną z szybkim chodzeniem i wróciłam do wagi 63 kg.
Widać jak leki robią cuda koszmarne.

Offline

 

#6 2013-08-18 23:58:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: wit. B2 a objawy


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2013-08-20 14:28:01

kaloryfer
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 202

Re: wit. B2 a objawy

a na co bralas witamine d3

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson