Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2014-09-24 14:56:37

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

„ Fragmenty bÅ‚ony Å›luzowej pÄ™cherza moczowego z przewlekÅ‚ym naciekiem zapalnym ogniskowo pokryta metaplastycznym nabÅ‚onkiem wielowarstwowym pÅ‚askim – materiaÅ‚ bez zmian nowotworowych”

Z przebiegu badania:
„ Na trójkÄ…cie pÄ™cherza obrzÄ™k i przekrwienie Å›luzówki oraz poszerzenie naczyÅ„ krwionoÅ›nych. PozostaÅ‚e Å›ciany pÄ™cherza moczowego o praw. Rysunku naczyniowym, bez zmian anatomicznych”

Czyli wyniki wskazują na przewlekłe zapalenie pęcherza. Właściwie nic mi to nie daje bo to było oczywiste. Badanie robiłam ponieważ chciałam się dowiedzieć czy chodzi o zakażenie bakteryjne czy śródmiąższowe zapalenie pęcherza.

Problemy z pęcherzem mam od 8 lat, większość posiewów wychodzi jałowych chociaż kilka razy wykryto e coli.

Znów nic nie wiem i pewnie lekarz ponownie bÄ™dzie musiaÅ‚ zgadywać co mi jest sad  Czy dobrze wydaje mi siÄ™, że na podstawie wyniku prÄ™dzej wchodzi w grÄ™ zakażenie bakteryjne? Czy możliwe, ze jednak jest to Å›ródmiąższowe zapalnie?

Offline

 

#2 2014-09-24 22:15:38

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

j_g
z tego co widzÄ™ to "leczysz" sie juz jakieÅ› 10 lat, a póki co chyba niewiele zrobilas w kierunku diagnozy. na poczÄ…tku kazdej historii poczytasz czego szukac: posiew na lelka, mycoplasma, ureaplasma, chlamydia, wirus cmv, hsv, ebv, pasozyty typu motylica pecherzowa, owsiki, hormony plciowe, tarczycowe, gruzlica pecherza. opisz dokladnie zbiorczo swoj przypadek. napisz co badalas. latwiej bedzie cos poradzic. kiedy ostatni posiew mialas? jak leczylas, czym  jak dlugo

Offline

 

#3 2014-09-24 23:43:37

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

Sródmiąższowe zapalenie nie bierze siÄ™ samo z siebie, dla mnie  zawsze podÅ‚ożem jego jest infekcja bakteryjna, to jest skutek pewnego Å‚aÅ„cucha procesów.

Offline

 

#4 2014-09-25 07:26:06

Joanna
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 362

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

Dokładnie tak samo myślę. U mnie wszystko się zaczęło po takiej serii infekcji pęcherza. Później już tych bakterii wcale nie ma a problem jest, bo unerwienie pęcherza dostało.

Offline

 

#5 2014-09-25 08:14:40

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

bakterie pewnie tez sa, posiewy nie zawsze sa miarodajne, mi w posiewie w POlsce wychodzi tylko jedna bakteria a mam ich conajmniej 3. Chroniczny stan wplywa potem na nablonek pecherza. One tam sie chowaja, bardziej niz w nerkach.

Offline

 

#6 2014-09-25 09:26:05

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

No nie wiem czy niewiele zrobiłam, miałam 2 cystoskopie, badanie urodynamiczne, mycoplasma, ureaplasma, chlamydia, posiewy na lelka też miałam, a normalnych posiewów chyba z kilkadziesiąt. Co do tarczycy TSH, AntyTg i AntyTpo też badałam i mam niedoczynność tarczycy ale nie wiem co to ma wspólnego z pęcherzem? Na lelka w posiewach zawsze coś wychodziło ale ostatnio ku mojemu zdziwieniu nie wyszło nic a bolało nadal więc zakażenie bakteryjne wykluczyłam chociaż teraz znowu się nad nim zastanawiam. A czym leczyłam, nazw nie pamiętam, ale antybiotyków brałam kilkanaście, efekt mierny, chyba łatwiej byłoby napisać czym nie leczyłam wink Brałam również jakieś leki antypadaczkowe, Vesicare na pęcherz nadreaktywny, żadne leki nie przyniosły poprawy.

Offline

 

#7 2014-09-25 09:57:55

J_G
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-25
Posty: 10

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

Pasożyty z tego co czytam sÄ… wykrywane przez cystoskopie i badanie histopatologiczne wiec odpada, gruźlica jest wykrywana w posiewach, których miaÅ‚am z 30 wiÄ™c też odpada. ZostajÄ… wiÄ™c tylko  do przepadania wirusy cmv, hsv, Ebr i hormony pÅ‚ciowe. Tak mi siÄ™ wydaje.  Raczej wykluczono tez u mnie endometrioze. Tak poza tym to jestem bardzo chorowita, aktualnie chorujÄ™ jeszcze na depresjÄ™ i niedoczynność tarczycy, mam pokrzywkÄ™. MuszÄ™ przyjmować leki przeciwhistaminowe i zastanawiaÅ‚am siÄ™ nad alergicznym zapaleniem pÄ™cherza… ale nie wiem o tym nic, a wiedza lekarzy z tego co zauważyÅ‚am jest jeszcze mniejsza niż moja…

Offline

 

#8 2014-09-25 17:57:50

beautiful1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-08-27
Posty: 805

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

masz troche podobna sytuacje do mojej poniewaz mi tez nie pomagaja nic a nic antybiotyki, mam tez niedoczynnosc tarczycy, hashimoto, moze czesc problemow stad wynika, jakis element autoagresjii sie zarysowuje, u mnie jedynie caly czas wychodza bakterie w posiewach, jak nie coli, to entero, a wsumie mam ich 3.Nie wiem, czy antybiotyki mi pomoga w ogole. A trzymasz diete, moze przejscie na diete bezglutenowa  by pomoglo.

Offline

 

#9 2014-10-10 18:34:05

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Interpretacja wyniku badania histopatologicznego

Podłożem IC może być infekcja (nie tylko bakteryjna), ale też np. alergia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson