Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-06-27 22:44:04

aga85
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-27
Posty: 2

Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

Od ponad roku odczuwam dziwny bol w pecherzu. Nie jest to zapalenie pecherza, bo nie mam parcia na mocz, ani bolu cewki moczowej. Dolegliwosc, ktora mam, to podobne uczucie do wlozenia palca do pepka (oczywiscie jesli ktos ma wrazliwy pepek:) Tak jak niektore dziewczyny pisaly, mozna porownac to do 'peelengu'. To nieprzyjemne uczucie pojawia sie o roznych porach i nie ma sprecyzowanej przyczyny. Zastanawialam sie ostatnio czy moze nie jest spowodowane to doborem pozywienia (choc stale jem to samo i nie mam diety)- mam wrazenie, ze bol narasta po zjedzeniu produktow mlecznych jak np. twarozek, smietana itp. Czasami 'bol' pojawia sie po zmianie pozycji (np. po dlugotrwalym siedzeniu). Zaden lekarz nie potrafi mi pomoc. Z badan wynika, ze mam podwyzszony poziom bialka w moczu. Martwie sie, bo gdy bylam mala to do 11 roku zycia bylam na antybiotykach, bo mialam bakteryjne zakazenie pecherza (wtedy tez mialam podwyzszony poziom bialka, ale nigdy nie towarzyszyl mu taki 'bol'). W ostatnim czasie staje sie to coraz bardziej uciazliwe, dodatkowym problem jest to , ze przebywam za granica i nie potrafie tego wytlumaczyc miejscowym lekarzom. Pomocy!!!

Offline

 

#2 2007-06-28 06:43:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

Aga posluchaj jesli mialas w dziecinstwie zakazenia to trzeba zrobic posiew (na marginesie mnie nie boli pecherz ani cewka a sa bakterie). Teraz tak sobie mysle o jedzeniu czyli nabiale, moj pecherz reaguje na to czestomoczem. Bo ty nie masz jakiejs nietolerancji na nabial? Pytam bo moj maz ma po nabiale pobolewania brzucha i biegunki wiec wiem ze w tym temacie wsz moze sie zdarzyc. W kazdym razie wrcajac do pecherza to dieta w takich problemach tez odgrywa swoja role. Piszesz o zmianie pozycji moze to podrazniona sluzowka pecherza daje taki objaw (Redakcjo dobrze mysle?), przynajmniej u mnie tak jest.  Z drugiej strony przydaloby sie sprawdzic czy to nie zagrzybienie skoro czesto bywalas na antybioytykach, ja nie wiem co znaczy bialko w moczu ale pewnie ktos Ci napisze w tym temacie. Jednak jesli w dziecinstwie byly te zakazenia to trzeba spr bakterie czasem w malych ilosciach daja objwy. Aga a jak ginekologicznie sprawa wyglada i czy robilas moze usg jamy brzusznej bo taki objaw moze dawac co innego? Pozdrawiam

Offline

 

#3 2007-06-28 09:28:54

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

Nabiał powoduje zakwaszenie organizmu. Na nadmierne wydzielanie kwasu reguje też pęcherz, być może masz w moczu szczawiany, które "peelingują" pęcherz, a nawet jeśli nie dochodzi do tworzenia się ich kryształków, to i tak możesz być podrażniona kwasem. Jeśli zaś tak reagujesz, to znaczy, że masz osłabioną śluzówkę pęcherza. Białko w moczu jest opisane na stronie głównej w dziale Badania, cytuję:
"Podwyższona zawartość może Å›wiadczyć o chorobach dolnych dróg moczowych, nerek, a czasem – ukÅ‚adu
  krążenia". Dolne drogi moczowe to pÄ™cherz, cewka.
Prawdopodobnie jest to też reakcja jelitowa. Być może masz, jak pisze Magdalena, złą tolerancję nabiału, to możesz mieć jakieś problemy z jelitami - może np. po przewlekłej antybiotykoterapii masz upośledzenie wchłaniania, nieodbudowaną florę bakteryjną, co na ogół Ci nie przeszkadza, ale po pewnych produktach tak. Zmiana dolegliwości po długotrwałym siedzeniu chyba raczej jest mechaniczna: wszelkie problemy z pęcherzem powodują nadmierne napięcie mięśni, czego możesz nawet nie czuć, ale po długim siedzeniu, kiedy mięśnie są dłuższy czas napięte tak samo, to może się nasilić.
Nie odczuwasz bólu w okolicy nerek?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-06-28 21:02:52

aga85
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-27
Posty: 2

Re: Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

Dziwi mnie wlasnie to, ze produkty jem stale te same, a te dziwne bole zaczelam odczuwac od ponad roku ( zaznaczam, ze niebiore antybiotykow od 11 lat)hmm Sprawy ginekologiczne wygladaja nastepujaco: na poczatku dolegliwosci bylam sie przebadac u ginekologa- wykryl u mnie torbiel o srednicy 4 cm (myslalam, ze to ona powoduje te dolegliwosci). Poddalam sie leczeniu, znikla calkowicie, ale niestety 'bol' pozostal wiec calkowie wykluczylam sprawy ginek. A co do bolu w okolicach nerek to go nie odczuwam. Nie wiem co zrobic:(

Offline

 

#5 2007-06-28 22:03:28

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

Aga a te leczenie to hormony byly? Sluchaj bo od ginekologicznych problemow tez brzuch dziwnnie boli a wsz co jest w naszej kochanej miednicy ma znaczenie dla pecherza. Ginek Ci powiedzial  ze to napewno nie od spraw kobiecych ten bol?

Offline

 

#6 2007-06-28 23:17:24

alter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-11
Posty: 156

Re: Dziwna dolegliwosc- czy ktos mi pomoze??????????????????

ja slyszlem od mojego lekarza ze spotkal kilka osob u ktorych zakarzenie pecherz objawilo sie wlasnie w ten sposob (jakies dziwne bole wokol pepka) co prawda wedlug niego jest to rzadkie ale mozliwe ale nie wspominal czy istnialy przy tym inne objawy bo nie to bylo temetem naszej rozmowy. Skoro lekarze niemaja pomyslow to sprawdzil bym trop zakarzenia czyli posiew ale na inzynierskiej. Bialko w moczu swidczy ze cos moze byc jednak z nerkami.
I jeszcze pytanie czy po innych slodkich/macznych rzeczach tez sie pogarsza? nabial zawiera duzo cukru a to najlepsza porzywka dla bakterii,
organizm zakwasza tez mieso/bialko ale nie ma cukru czy po miesie tez sie pogarsza?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson