Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#51 2007-08-20 11:22:11

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: trichomonas vaginalis

O widzisz nawet nie wiedzialam ja mam krem i jak mnie cos piecze czasem to poprostu rewelacyjnie mnie lagodzi.

Offline

 

#52 2007-08-27 09:53:18

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

oj dziewczyny mam straszna depreche....lekarz znow powiedzial, ze to grzybica, wyslal na badania, wyniki beda za tydzien(antybiogram i mycogram)...wczesniej zapaenie ograniczalo sie do pochwy i sromu, a teraz mam nadzerke...super...sluz w czasie owulacji zawsze mialam pzrejrzysty a teraz jest slomkowy, wiec pewnie bakterie siedza na szyjce,,,,jak ja mam dosc wszystkiego.....................

Offline

 

#53 2007-08-27 10:32:34

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Potwierdzam-krem linomag jest super. Z grzybicy to sie chyba nie da wyjsc bez zmiany diety (na bezcukrowa), zmiany bielizny(na bawełniana), no i po leczeniu -probiotyki i ziółka. Chyba jestem juz na nia przewrazliwiona i teraz co drugi dzien uzywam plynu Lactacyd(u mnie dziala super), no i codziennie pilam wode z pol kg. cytryn (w trakcie choroby, bo teraz to chyba drazni pecherz), herbate z pokrzywy i mylam sie od czasu do czasu nagietkiem. Lekarz mi kazal unikac jak ognia tzw. nasiadowek, bo to przenosi infekcje wewnatrz.

Offline

 

#54 2007-08-27 11:33:04

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: trichomonas vaginalis

depresje rozumiem Cie bo ja mialam spokoj przez dlugi okres czasu z grzybica i mialam naprawde ladny sluz, a tu znowu zaczyna sie gesta wydzielina, dziwne uplawy. Ja sie tylko modle by nie zaczal sie swiad bo to jest najgorsza rzecz. Zastanawiam sie czy to moze dlatego ze jest goraca, organizm zuzywa wiecej wody i mniej przechodzi jej przez pecherz, plus czesciej siegamy po cos slodkiego.

Offline

 

#55 2007-08-29 12:28:13

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

czekam na wyniki badan.... boje sie, bo czuje ze nie sa najlepsze(swedzi mnie niemilosiernie), wlozylam sobie clotrimazol, bo nie bylam  w stanie wytrzymac. z cewka ostatnio mialam spokoj, ale jak zapalenie pochwy sie powiekszylo, to cewka od razu robi sie bolaca. mam wrazenie ze to wszystko jest bez sensu, czlowiek sie meczy(bo moje zycie od czasu choroby stalo sie meka) tylko po to zeby umrzec...od dzis zero slodyczy, postaram sie przynajmniej. czego jeszcze trzeba sie przy grzybach wyrzekac???? w sumie czekam na wyniki, ale dr nie mial watpliwosci, ze to grzyby. zawsze myslalam, ze wydzielina grzybicza jest serowata czyli jak twarog, a moja jest jak gesty krochmal(chyba mialam zle wyobrazenie co do bialego sera)....tak zle dawno mi nie bylo

Offline

 

#56 2007-08-29 12:38:00

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: trichomonas vaginalis

depresja, ja zawsze jak zaczynam miec problem z grzybica to odstawiam cukier i pije wode z cytryna zeby zakwasic srodowisko, plus Lactobacillusy i czosnek (teraz nie moge bo mam problem z niskim cisnieniem, a czosnek dodatkowo je obniza), ale to nie pomoze jesli ma sie ostra grzybice, wtedy niestety globulki lub tabletki przeciwgrzybice. Ja mialam czesto z nia problem, ale jak dostalam fluconazole, ktore bralam dwa tygodnie, a potem przez pol roku nie jadlam cukrow, bralam zurawine, Lactobacillusy i czosnek i pilam wode z cytryna to mialam spokoj na dlugi czas. Ostatnio po Orfloksacynie plus tym Efectinie po ktorym czulam sie okropnie problem wrocil, ale mam nadzieje, ze szybko zostanie opanowany. A prubowalas uzyc krochmalu? Ja tez podchodzilam sceptycznie, ale jest zbawienny.

Offline

 

#57 2007-08-29 12:44:46

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

dzieki ifea...
a czosenek jadlas swiezy czy taki  w kapsulkach???acha no i jakie lactobacillusy??? do pochwy czy do lykania???

Offline

 

#58 2007-08-29 13:06:09

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Ja tez lykalam czosnek aliofil + duzo cebuli + zero białego(tak w skroce przedstawia sie ta dieta przeciewgrzybiczna) - z bialego to mozna tylko jogurt naturalny bez cukru(obrzydlistwo wg mnie). A teraz jem probiotyki i widze,ze pomagaja, bo mam juz wiecej tych paleczek,a bylo pusto. No i mnostwo wody z cytryna wypialam, mnostwo - z kg cytryn na dzien, czyli 1 na szkalnke wody.
Dziewczyny jak ja patrze ile ja w siebie tego Å‚adujÄ™, to naprawde powinnam byc zdrowa sad

Offline

 

#59 2007-08-29 14:24:56

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: trichomonas vaginalis

Niecodziennie je sie czosnek, zreszta trzeba go laczyc z posilkami, jak pracowalam to nie mialam do tego glowy, tymbardziej ze ma intensywna won, a ja w pracy mialam kontakt z klientem, wiec czosnek lykalam w tabletkach, ale nigdy od niego nie stronilam tez w posilkach, szczegolnie jak mialam wolne (ogolnie rzecz biorac to staralam sie go jesc jak najwiecej, a kapsulki lykalam dla systematycznosci). Lactobacillusy to ja bralam takie z UK, juz o nich pisalam wiele razy, a sa opisanie w dziale "Leki". 100 tabletek kosztuje w granicach 40-50zl, a dodatkowo stosowalam LaciBios dopochwowo, ale tez nie caly czas.

Offline

 

#60 2007-08-29 15:01:21

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Ifea a mi teraz po tym czosnku jest gorzej. Nie wiem dlaczego.

Offline

 

#61 2007-08-29 15:08:07

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: trichomonas vaginalis

Na pecherz czy na jelita? Napisz w jakim sensie jest Ci gorzej.

Offline

 

#62 2007-08-29 15:19:24

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

To trudno odroznic-ja nie odrozniam gdzie sa jelita a gdzie pecherz. Po czaosnu, tak jak i po zurawinie jakos mi gorzej, zle sie po tym czuje. Zauwazylam to gdy to odstawiam to od razu jakos mi lzej. A ten moj bol jest taki dziwny. Wlasnie dlatego ja nie wiem co mam leczyc i trudno mi opisac te objawy.
Wiem co chce zlikwidowac: czestomocz i bol brzucha.

Offline

 

#63 2007-08-29 22:16:41

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: trichomonas vaginalis

Marysia mnie jelita jak bola to boli mnie caly brzuch, zwlaszcza gdy mam wzdecie, nie moge sie do niego doslownie dotknac, poczawszy od podbrzusza az do pepka. Ginekologicznie boli mnie troche inaczej, raczej po bokach. Natomiast pecherz bolal mi tylko w ostrym st zapalnym, ale chyba kazdy doznal te przyjemnosci i wie jak to jest. Czosnek jest generalnie chyba nie lekki dla brzucha ale zurawina to juz ostry zakwaszacz nie bardzo polecany przy sluzowce kt jest podrazniona. Ja bardzo bym chciala zakwasic troszke moje srodowisko ale niestety nie moge, sluzy mi wsz co mdle, wtedy czestomocz sie uspokaja.

Offline

 

#64 2007-08-29 22:36:43

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Madzia mnie tez tak boli, tylko ze po bokach tez boli-dokÅ‚adnie jak jajnik, ale to nie on. I promieniuje na prawa nogÄ™. czasem tez boli z  lewej strony.Ja teraz zakwaszam siÄ™ woda z ogórków kiszonych (uwielbiam jÄ…). tak sobie teraz przypominam, że my kiedyÅ› ciÄ…gle jedliÅ›my surówki z  kiszonej kapusty i ogórki kiszone, może to dlatego grzybica mnie omijaÅ‚a, nawet przy antybiotykach.
Jak pić to siemiÄ™ lniane na Å›luzówkÄ™?  Nie mam pojÄ™cia, zalać to wodÄ…, czy mogÄ™ na Å‚yżeczkÄ™ i popić wodÄ…? Kwas foliowy biorÄ™, ale maÅ‚Ä… dawkÄ™, tzn. folik. Za dużo to też podobno niezdrowo, bo chyba byÅ‚y jakieÅ› badania, ze wspomaga raka w rozwoju.

Offline

 

#65 2007-08-30 15:46:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: trichomonas vaginalis

Chyba trzeba je gotowac i zrobic papu albo taka plynna gesta ciecz. Na opak nie ma przepisu? Marysia ja umieram bez kwasnego, to jeden z moich ulubionych smakow a jak widze gdy ktos je kwasne to mam slinotok normalnie jak pies

Offline

 

#66 2007-09-06 11:53:13

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

czesc dziewczyny,
czekalam na wyniki badan dlugo, bo pani w rejestracji jest jakas ograniczona i nie mogla ich odszukac, nie dostalam jeszcze wynikow na czystosc, nie wiem ile bede musiala czekac... flora bakteryjna fizjaologiczna dodatkowo skapy wzrost e coli, grzybow nie wyhodowano.czekam jeszcze na ta czystosc, bo w niej czasem lepiej wszystko widac....mam strasznego dolka, nie dosc ze bralam leki na gzryby, po ktorych mi gorzej, to jeszcze na dodatek zrobilo mi sie takie zaczerwienienie wkolo odbytu i strasznie mnie swedzi....przejde teraz na lactovaginal, bo po nim jest mi chyba najlepiej....

Offline

 

#67 2007-09-06 12:00:10

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Może chcesz spróbowac smarowac to zaczerwienienie linomagiem. Mi właśnie na takie coś pomógł.Chyba najlepiej to czymś natłuszczać.

Offline

 

#68 2007-09-06 12:02:07

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

dziewczyny tak bardzo mi zle...moja choroba to tylko gwozdz do trumny,,, tyle zlego sie ostatnio wydarzylo a ja zamiast byc coraz silniejsza to czuje ze jest coraz gorzej, chyba nie daje rady z tym wszystkim i chyba czas poradzic sie psychologa, bo przeciez ile czasu mozna byc smutnym i ile czasu mozna sie bac???? nie daje juz rady, tylko samam mysl, ze mam jeszcze bulic na psychologa sprawia ze mam mdlosci, nie moge przeciez isc do jakiegos lewego dupka, bo w  sumie mam mu opowiedziec najskrytsze sekrety prawda???? tak bardzo chcialabym, zeby ktos mi pomogl....

Offline

 

#69 2007-09-06 12:19:26

maryska_81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 439

Re: trichomonas vaginalis

Nie wiem, czy do psychologa nie mozesz isc na NFZ, bo mi tam chciala dac skierowanie lekarz rodzinna, gdyz uznala,ze moj bol brzucha, czestomocz wynika z problemow psychicznych. Ja nie chcialam, ale mozesz zapytac swojego lekarza, po co masz za to jeszcze bulic.

Offline

 

#70 2007-09-06 13:02:46

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: trichomonas vaginalis

Boże jak Ci pomóc ?
Mnie przy "życiu " trzyma córka , na mężą też nie mogę narzekać, byl wprawdzie okres buntu ale już od jakiegoś czasu wszystko się poukładało ( chociaż wiem ,że są takie chwile żalu, pretensji ale mamy dziecko a ja staram się być super wyrozumiała a przecież jestem rozpieszczoną jedynaczką ,córusią tatusia - życie bardzo mnie zmieniło - moja mama twierdzi ,że jestem zupełnie innym człowiekiem).
Jeżeli potrafisz się otworzyć przed obcym czlowiekiem , czego ja nie potrafię spróbuj tak jak radzi Marysia u lek rodzinnego.
Musimy wierzyć ,że kiedyś będziemy zdrowe ,ze wyjdziemy z tych chorób, dla mnie najgorsze jest to ,że leczę się po tym jak mi lekarze zrobili krzywdę i teraz sama muszę wszystkim kierować , nikomu nie wierzę a zaufanie do lekarza nie wiem co to znaczy.
Ale mam trochę zaprzyjażnionych medyków i jakoś wszystko pomalutku idzie do przodu.
To cholerne zło kiedyś sobie pójdzie do kogoś innego uwierz w to !!!!!! do kogoś złego.

Offline

 

#71 2007-09-06 14:56:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: trichomonas vaginalis

Dziewczyny pierwszy raz slysze o skierowaniu do psychologa, kurcze u mnie w miescie idziesz na NFZ za darmo, dzwonisz umawiasz sie a oni decyduja czy ten przypadek podlega terapii. Siostra teraz chodzila i bez skierowania(chyba ze nie uslyszalam). Ale jestem prawie pewna

Offline

 

#72 2007-09-07 09:23:44

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

dziekuje Dana
polecialy mi lzy jak przeczytalam, moze wlasnie potrzebowalam oczyscic narzad lzowy...

Offline

 

#73 2007-09-22 11:06:17

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

znow mam podłamke...zauwazylam dzis ze moja wydzielina szyjkowa(owulacja) jest zolta i metna wiec az mi sie slabo zrobilo. ostatnio uzywam globlek floragin maja kolora zółtawy myslicie ze to moze byc od tego??? czy cos znowu mam nowego????

Offline

 

#74 2007-09-22 13:18:51

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: trichomonas vaginalis

To zalezy zawsze zmienia sie przy globulkach ale nigdy ich nie uzywalam wiec na 100% nie powiem. Ten floragin depresjo to sa paleczki, cos na odbudowe flory?

Offline

 

#75 2007-09-22 14:23:20

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: trichomonas vaginalis

tak mi sluzy bardziej niz lactovaginal

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson