Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2007-08-21 21:40:46

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Związek oczu z pęcherzem

Poczytajcie sobie o preparacie SAPOVEN T.
"Preparat zmniejsza kruchosc, przywraca elastycznosc i wlasciwe napiecie naczyn krwionosnych, zwlaszcza wlosniczek, zmniejszajac tym samym ich przepuszczalnosc. Usprawnia krazenie zylne, zapobiega zastojom zylnym. Dziala przeciwwysiekowo i przeciwobrzekowo."

Offline

 

#27 2007-08-22 15:13:04

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: Związek oczu z pęcherzem

Ja kupiÅ‚am sobie dzisaj esceven z herbapolu, zawiera wyciÄ…g gÄ™sty z nasion  kasztanowca i jest taÅ„szy niż sapoven T bo kosztuje ok 5 zÅ‚.

"Uszczelnia ściany naczyń włosowatych i normalizuje ich przepuszczalnośc. Działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo".
Źródło - ulotka

Offline

 

#28 2007-08-26 23:02:18

andrzej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 17

Re: Związek oczu z pęcherzem

W moim przypadku rownież obserwuje kÅ‚opoty z oczami ! SÄ… dni , ze gorzej widze , nie daje wtedy  rady czytać bez okularów. Takie dni przychodzÄ… gdy mam zakwaszony organizm i mocz mocno kwasny! Kilka miesiÄ™cy temu zauważyÅ‚em drobne czarne plamki i nitki gdy patrze na silnie biaÅ‚e tÅ‚o ! Odczuwam też suchość oczu zwlaszcza wieczorem. BraÅ‚em rózne leki wiec moze to one mi cos tam uszkodziÅ‚y.
Jednak niedawno przez przypadek wpadły mi informacje o Kandydozie (candida).
Czesć moich objawów pecherzowych jelitowych , oraz oczu  pasuje do tej choroby.
Skojarzyłem też , że największe skoki poprawy samopoczucia miałem po zastosowaniu Alkala-N a potem po wapnie w kwercetyną oba preparaty odkwaszają organizm i alkalizują mocz. Zdrowa dieta ktorą stosuję od 1,5 roku też bliska jest diecie przy leczeniu kandydozy. Dodam jeszcze , że przed chorobą i podczas pierwszych jej kilku miesięcy zajadałem się słodyczami i innymi węglowodanami czyli najlepszą porzywka dla grzyba Candida. Poza skokami poprawy samopoczucia o ktorych wspomniałem stopniowa poprawa natępowała od chwili przestania brania antybiotyków. Gdy brałem je przez prawie rok mialem chwilowe poprawy , ale zaraz potem następowały jeszcze większe pogorszenia! Być moze dlatego ze an

Offline

 

#29 2007-08-26 23:05:26

andrzej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 17

Re: Związek oczu z pęcherzem

Byc moze dlatego ze antybiotyki w niewielkim stopniu działaja na grzyby ale koszą bakterie ktore są grzybów naturalnym wrogiem !
Linki o cadidozie:
http://www.candida.peet.pl/index17.php
http://www.sanum.com.pl/literatura/leczenie-chorob-przewodu-pokarmowego-z-zastosowaniem-lekow.html
http://pasozyty.net/art4.html

Offline

 

#30 2007-08-26 23:19:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Związek oczu z pęcherzem

Andrzej, te nitki i plamki mogą świadczyć o początku problemów z siatkówką.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#31 2007-08-28 22:35:56

andrzej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 17

Re: Związek oczu z pęcherzem

Byłem oczywiście u okulistki , ktora zrobiła mi szereg badań. Diangnoza :ogniska zwyrodnienia hyperfluorescencji nie narastającej w czasie ocharakterze straych zmian.
Moze i ma to od dawna , ale dopiero teraz to zauwazyłem , a moze to wynik leczenia pęchcerza , a moze to jeden z objawów Kandydozy !!??

Offline

 

#32 2007-08-28 23:05:48

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Związek oczu z pęcherzem

Andrzej a lekarka wyjasnila Ci co to oznacza dokladnie? To jakies slady po stanie zapalnym czy co?

Offline

 

#33 2007-09-02 16:03:13

andrzej
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-18
Posty: 17

Re: Związek oczu z pęcherzem

Wjasnieniem sÄ… przebyte stany zpalne, przebyte choroby, leki itp !  Nie obserwujÄ™ żadnego pogorszenia ! Najważniejsza w mojej wypowedzi jest jednak ten grzyb Cadndida i opisywane przy nim dolegliwoÅ›ci , które spokojnie można podciÄ…gnÄ…c pod IC
Grzybki jak wiadomo lubią kwaśne środowisko nie lubią zasadowego a w pęcherzu mamy przeważnie kwaśne . Ja ilekroć zmieniałem odczyn moczu na zasadowy to odczuwałem istotną poprawę samopoczucia !!!
Antybiotyki trochę szkodza grzybkom dlatego czasem po antybiotykach odczuwana jest poprawa , ale w długim terminie to bardziej szkodzą bo antybiotyki wybijaja bakterie ktore zjadaja grzybki !
Może dlatego u mnie poprawa rozpoczęła siÄ™ kiedy przestaÅ‚em brac antybiotyki i znacznie ograniczyÅ‚em  iloÅ›c sÅ‚odyczy w mojej diecie ( wÄ™glowodany a zwÅ‚aszcza slodycze zakwaszajÄ… ). ByÅ‚em wielbicielem slodyczy !!!

Offline

 

#34 2007-09-02 19:29:00

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Związek oczu z pęcherzem

???
Czegos nie rozumiem. Antybiotyki wzmagaja rozrost grzybow lub moga spowodowac ich namnozenie poprzez zachwianie naturalnej flory bakteryjnej, jedynie antybiotyki typowo przeciwgrzybicze jak nystatyna je eliminuja. Poza tym gdzie slodycze zakwaszaja?! Slodycze to idealna pozywczka dla grzyba, ale przez nie srodowisko jest zasadowe. Idealnie odwrociles odczyny. Odczyn wysoko kwasny uniemozliwa rozwoj bakterii i grzybow, ktore zaczynaja sie rozmnazac dopiero przy pH 5,8 - 7,8. Dlatego tak czesto poleca sie lykanie zurawiny przy infekcjach pecherza, w celu zakwaszenia srodowiska. Moze odczuwales poprawe przy zasadowym srodowisku dla pecherza, dlatego ze takie srodowisko nie podraznia blony pecherza (ktora od infekcji mozesz miec uszkodzona przez bakterie).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson