Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-08-16 00:28:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Zakładanie własnych wątków

Uprzejmie informuję wszystkich nowych użytkowników forum, że moja cierpliwość się wyczerpała. Zarówno w regulaminie, jak i licznie powtarzanych prośbach pojawia się informacja o zakładaniu odpowiednich wątków w odpowiednich działach. Dotyczy to również, jak nie raz zaznaczałam, DOPISYWANIA własnych historii do istniejących tematów i kompletnie niepowiązanych z opisem własnych chorób. Od dziś takie przypadki lekceważania moich próśb i regulaminu przestaję traktować ulgowo i mozolnie przenosić posty do specjalnie zakładanych dla Was i za Was tematów. Od dziś takie posty po prostu kasuję. Tworzenie nowych wątków jest proste jak kontrukcja cepa, jeżeli ktoś ma problemy techniczne - istnieje możliwość kontaktu z redakcją lub administratorem.

Liczę, że ignorujący zasady tworzenia nowych tematów nowicjusze wreszcie zaczną je traktować poważnie, a wszystkim życzę owocnego korzystania z forum.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#2 2007-08-19 22:20:14

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Moze tez Redakcjo dajesz kiepski przyklad. Przykro mi, ze to napisze, ale jesli czegos wymagasz to tez sie do tego stosuj. Bo z jednej strony masz pretesje, ze mamy sie trzymac watkow, a z drugiej sama tego nie przestrzegasz. Nie mowiac juz o tym, ze sama nie masz swojego watku i Twoja histroia jest wszedzie. Tymbardziej myslalam, ze ma to byc miejsce dla nas, gdzie zachowujac sie kulturalnie, mozemy czuc sie w miare swobonie i czuc wsparcie. Ciagle czytam, to nie tak, to nie tu, a to nie tam, a to zle, a to tamto. Czasem prowadzi sie dyskusje i wymiane doswiadczen na wybranym watku i ja w tym nie widze problemu, w koncu maja byc to infromacje dla nas, a nie ludzi z zewnatrz ktorzy i tak tu nie bywaja! A jesli ktos nowy bedzie chcial to zalozy nowy watek i bedzie sie maglowalo te same informacje jak to juz nie raz bylo, bo jak dobrze by bylo forum posegregowane to i tak nikt nie bedzie czytal calej jego historii zeby sie czegos dowiedziec (nie mowie o inf jak leki czy lekarze, a o typu "Co mi jest"). Mnie zaczyna to pomalu irytowac, bo wiem i rozumiem, ze chcesz by bylo najwygodniej, ale efekt jest taki ze jest nieprzyjemnie, a prawda jest taka ze jak cos kogos interesuje to i tak zapyta. Nie mowiac juz o tym ze watki na forum w moim odczuciu i tak sa przejzyscie posegregowane. Rozumiem, ze pelnisz tu funkcje administracyjne, ale z cala sympatia dla Twojej osoby zaczynasz sie w tej funkcji zatracac. I nie wydaje mi sie, ze przeniesienie watku jest tak wielce problematyczne, tymbardziej ze niewiele ich powstaje na przelomie miesiecy, a z trzeciej strony takie jest Twoje zadanie, jesli do tego masz pretensje do NOWYCH osob, ktore szukaja tutaj wsparcia i nie znaja regul to ja to lepiej pozostawie bez komentarza.

Offline

 

#3 2007-08-20 09:33:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Znają reguły. Bo zanim system przyjmie ich login, muszą zaakceptować regulamin. A w regulaminie jest napisane, jak należy poruszać się po forum. Jeśli zaś ktoś ma problem techniczny czy formalny, zawsze może napisać na adres mailowy. Niejedna osoba tak robiła i nie było żadnych problemów.
Informacje się powtarzają, bo historie chorób nie są z gumy i niejednokrotnie będzie tak, że w jakimś wątku pojawi się coś, co pojawiło się przy okazji rozmowy na inny temat. To jest normalne. Poza tym, jak, mam nadzieję, zauważyłaś, nie robię problemów z dyskusji, która nagle zaczyna się toczyć w innym wątku - zwykle, jeśli sądzę, że jest ona ważna i zasługuje na osobny wątek - albo go zakładam, albo proszę inicjatorkę dyskusji o założenie. Czasem autorka sama przenosi się do własnego wątku. Jeśli ktoś założy temat gdzieś, a ja uznam, że w innym dziale jest lepiej eksponowany - przenoszę, a autorowi się tłumaczę z tego posunięcia. Jeżeli jednak po raz n-ty przesuwam historię czyjejś choroby, wklejoną - ciekawe czemu? - do wątku "pęcherz a ciąża", "przychodzi baba do lekarza", poszczególne leki itp. Jeżeli ktoś ma tak ostentacyjnie gdzieś prośby założycielki tego forum, a ma je gdzieś, bo nawet nie raczył przeczytać obowiązujących tu zasad, to ja już nie widzę powodu, aby to akceptować. Jak ktoś mi włazi do domu i pluje mi na podłogę, mogę wyrazić swoją dezaprobatę, a nawet wyprosić tego kogoś, prawda?
Czy wyjaśniłam Twoje wątpliwości?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2007-08-20 09:59:20

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Redakcjo ja nie mam watpliwosci zadnych. Ja to widze tak jak napisalam powyzej, a Twoj post bynajmniej mojego zdania nie zmienil. I z przykroscia musze Cie poinformowac, ze nie jestem odosobiona w tej opini, a przyklady ktore podalas sa niewymierne do sytuacji jakie zaistnialy.

Offline

 

#5 2007-08-20 15:29:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Wyrażasz się niejasno. Opisałam przykłady mojej ingerencji w cudze wypowiedzi, bo taka ingerencja została mi postawiona jako zarzut. Czego jeszcze więc ode mnie wymagasz, bo jakoś nie poczuwam się do "niewspółmiernych sytuacji"? Jeśli ktoś ma do mnie zastrzeżenia, może je wypowiedzieć i nie potrzebuje rzecznika w Twojej osobie. Przypominam też, że kiedy użytkownikom udziela się pomocy, to jakoś nikomu nie przeszkadzają tutejsze porządki pozwalające utrzymać czytelność forum. I, co najważniejsze, nikt nikogo tu na siłę nie trzyma - kto się źle czuje na tym forum, odchodzi; komu pasuje formuła nieniejszego przedsięwzięcia - wchodzi w nią i zostaje. Proste. "Zarzut" o braku mojej historii jest co najmniej niepoważny: jak zauważyłaś i czytałaś ja z zasady nie umieściłam i nie umieszczę swojej historii. Jeśli piszę coś o sobie, to po to:
a) żeby podzielić się doświadczeniem z kimś, kto właśnie dane doświadczenie ma przechodzić i nie wie, jak to jest/co się z tym robi/jak to działa itd.,
b) na wyraźne życzenie osób, które pytają - głównie w swoich wątkach, co u mnie.
Reszta moich opowieści pojawia się w wątkach ogólnych, w których wypowiadają się wszyscy inni, więc nie widzę powodu, dla którego ja mam mieć to zakazane.
Poza tym masz błędny tok myślenia: jedyną osobą nie z zewnątrz jestem ja. Wszyscy pozostali użytkownicy byli kiedyś "nowymi", "spoza", więc twierdzenie, że informacje tu zawarte mają być dla "nas", a nie nowych, jest a priori fałszywe.
Naprawdę nie uczestniczyłaś na innych forach? Nie mówię o Kafe, bo tam moderatorzy dawno utracili kontrolę nad forum. Nigdy nie widziałaś zamykanych wątków, banowanych użytkowników, trolli, ostrzeżeń? A ja nic takiego nie wprowadziłam, właśnie po to, by użytkownicy mieli swobodę. Do zeszłego listopada nawet wszyscy mieliście uprawnienia moderatorskie.
Bądź więc łaskawa wyjaśnić, czego dotyczą Twoje zarzuty, bo na razie odpowiadasz na mój komentarz o utracie cierpliwości do osób, które ignorują formułę forum i zakładają wątki gdzie popadnie i czasem naprawdę bezmyślnie, a ja to muszę potem porządkować. I w takiej, powziętej po blisko półtora roku mozolnego poprawiania po innych, decyzji nie widzę nic niestosownego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2007-08-20 17:13:34

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Ty opisalas tylko niektore przyklady Twojej ingerencji. No i wlasnie, sama piszesz ze zamieszczasz swoja historie wszedzie, a w gruncie rzeczy nigdzie z wyzej wymienionych powodow i nie rozumienie tego jest dla Ciebie smieszne, natomiast jesli ktos inny to robi to juz karzesz mu pisac "we wlasnym watku" i najczesciej wtedy dyskusja sie urywa. Jesli chodzi o nowych to widocznie nie przeczytalas dokladnie tego co napisalam, a powtarzac sie nie bede. Argument w stylu jesli Ci sie nie podoba to tu nie zostawiaj (bo w tym celu byla ta cala ladnie zapakowana aluzja), swiadczy o tym ze nie masz za grosz dystansu do siebie i tego co robisz, co w gruncie rzeczy swiadczy o tym ze nie potrafisz dyskutowac totez ja dalej rozmowy prowadzic nie bede. Myslalam, ze akurat ten dzial jest po to by rozmawiac o samym Portalu i jak go ulepszyc, co wiaze sie rowniez z zachowaniem moderatora. Jesli natomiast Ty jako administrator wytaczasz dzialo "nie pasuje to nie przychodz" (i to nie pierwszy raz bo tez w stosunku do innych osob) swiadczace o tym ze ani myslisz zastanowic sie nad tym co robisz to ja nie mam zamiaru tracic czasu. Tego Portu nie mozna porownac do zadnego innego bo moze jest sporo osob zalogowanych to czynnie uczestniczacych jest zaledwie kilkanascie i to Tyle w temacie czy bywalam na innych Portalach (zeby nie bylo watpliwosci: bywalam, i administratorzy portafili kierowac zorganizowanie Portalem nie wywyzszajac sie przy tym). Chociaz mnie to nie powinno dziwic, ze nie nadajesz sie do tej roli po tym jak zobaczylam, ze wykasowujesz posty Tobie nieprzychylne i jak portaktowalas Skya, ktory mial ogromna wiedzie i wiele osoba pomogl, a ktory w koncu odszedl bo mial tego dosc. Ciekawy tez watek zaczelas o tym, ze kiedys mielismy prawa moderatorskie, a dlaczego nie mamy i tu pojawia sie kolejna postac. Ten Portal jest tak piekny tylko ze wzgledu na osoby w nim uczestniczace, Ty zrobilas cos wspanialego, ze go zalozylas i dzieki temu sie tu zebralismy. Ale to nie strona i serwer go tworza, a ludzie i nie zapominaj o tym kiedy bez zastanowienia sie napiszesz komus po raz kolejny "jak Ci sie nie podoba to tu nie przychodz" bo robisz duza krzywde osoba tu bywajacym i tym ktore tu beda bywaly w przyszlosci. I nie nie podoba mi sie momentami jak kierujesz Portalem i Twoje zachowanie, ale nie jest to powod zebym go miala opuszczac bo jest tu wiele wartosciowych osob, ktorych podoba mi sie postawa, i ktorym moim zdaniem jestem w stanie pomoc w jakims stopniu, a oni mi. Nie mam zamiaru dalej ciagnac dyskusji wiec badz swiadoma tego jesli ewentualnie bedziesz chciala odpowiedziec na tego posta. Mi chodzi tylko o to, zebys sie zastanowila i zrozumiala, ze Twoja postawa, a przemawia za tym przede wszystkim fakt ile osob stad odeszlo majac do Ciebie zal, jest nieprawidlowa.

Offline

 

#7 2007-08-20 19:15:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Ifea, nie rozumiem Twoich pretensji.
Portal jest piękny, bo zrobiła się z tego grupa wsparcia, a sama wiesz, jak mało tego wsparcia mają chorzy z takimi "niepojętymi" dla otoczenia chorobami.

A skoro robimy OT o Sky'u (trochę do Altera też się to odnosi): za te bzdurne ataki powinien mnie przepraszać z kwiatami. Mało mnie nie zjadł za niewiarę w bakterie, a tu się okazało po ostatnim pobycie w szpitalu, że moje problemy są dużo, dużo poważniejsze, niż mi do tej pory mówiono - i gdybym słuchała Skya i leczyła za wszelką cenę nieistniejące bakterie, dopiero bym się urządziła sad. Mam nadzieję, że biedny Krzysiek, w którego wątku toczyła się ta awantura, nie przestraszył się i nie zrobił sobie krzywdy, podejmując pochopnie decyzję.

Nie demonizuj tej liczby osób: raptem kilka (mówię o tych, którzy tu byli na stałe, a nie tylko zajrzeli parę razy z jakimś pytaniem). Doskonale wiesz, że prawa moderatorskie użytkownicy stracili, kiedy jedna (i jedyna zbanowana) użytkowniczka dokonała przestępstwa. I tylko wyrozumiałość mojego informatyka sprawiła, że sprawa nie skończyła się w sądzie. Więc nie staraj się tu robić ze mnie Strasznego Dziadunia, bo dobrze wiesz, że jest to bezpodstawne.

Ifeo droga, to jest Twoja opinia, że nie nadaję się na założyciela portalu. Tobie jakoś nie chciało się ruszyć i kupić domeny i serwera, wynająć informatyka, opracować skryptu forum, przekopać netu w poszukiwaniu materiałów przydatnych polskim pacjentom, szukać w necie osób, którym ta wiedza może się przydać, nawiązywać kontaktów z osobami, które mają wiedzę dotyczącą leczenia w Polsce niedostępnego itd. Najpierw zrób konkurencyjny projekt, a potem krytykuj.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2007-08-20 23:11:12

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Napisze tak: bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Sky ma swoj poglad na leczenie, czyli jak wiekszosc z nas by wyleczyc bakterie. On zna sie na nich i na antybiotykach. Zawsze radzil, ale nigdy nic nikomu nie narzucal.

"Nie demonizuj tej liczby: raptem kilka", na kilkanascie osob bywajacych tutaj kilka to bardzo duzo. Osoba o ktorej piszesz bardzo wspierala uzytkownikow Portalu, chciala usunac swoje posty ze wzgledu na dwie rzeczy, jedna z nich bylo to ze jej napisalas, ze nic nie wnosi do Portalu. Nie wiedziala, ze wraz z usunieciem jej postow usunie sie wszystko co pod nim. Ja gdybym cos takiego uslyszala, to powiem szczerze, ze bym wszystkie swoje posty pousuwala. Swoja droga widac sam Portal nie do konca jest dobrze skonstruowany bo tak nie powinno byc, ze jak usuwasz swoj post to usuwa sie wszystko co pod nim.

Nie napisalam, ze nie nadajesz sie na zalozyciela Portalu, a na moderatora, bo zamiast przyciagac tu ludzi to ich swoich zachowaniem zniechecasz. Z tego co wiem to Portal trwa krotko, a pisalas ze Twoja choroba zaczela sie w dziecinstwie, moja natomiast trwa trzy lata (nie odejmujac czasu, kiedy nie bylam jej swiadoma bo bylam leczona na wszystko tylko nie na pecherz). Zapewniam Cie ze gdybym byla na Twoim miejscu, chorowala tak dlugo i czas spedzala w domu to tez taki Portal bym zalozyla. I nie wiem dlaczego odpowiadam Ci na tak bzdurny argument nijak dotyczacy sie tej dyskusji. Czy jezeli ktos kupi sobie buty i ja powiem, ze one mi sie nie podobaja to musze kupic takie same, zeby moje zdanie sie liczylo? Nie dosc, ze nie potrafisz przyjmowac krytyki, to za wszelka cene probujesz obrocic kota ogonem. Ja nie pisze, ze zalozenie Portalu bylo zle, i ze Twoja praca w niego wlozona niczym, napisalam ze to cos wspanialego, mowie o Twoim zachowaniu jako administrator! Zreszta kazdy sam moze poczytac posty (oczywiscie poza tymi, ktore usunelas bo byly Tobie nie na reke) i wyciagnac wnioski. Reasumujac, moim zdaniem po tym co czytam na forum i tu co piszesz to masz duzy problem w obiektywnej ocenie sytuacji. I tak jak pisalam, zamiast sie zastanowisz to brniesz, czasem nawet w moim odczuciu wymyslajac argumenty, najgorsze jak sama zaczniesz w nie wierzyc. Uwazaj tylko bys sie nie obudzila jednego dnia z reka w nocniku.

Offline

 

#9 2007-08-21 10:57:31

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Nie będę brnęła w taką pseudodyskusję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2007-08-21 14:40:25

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Ja bym to raczej nazwala prawda, a zakonczenie wymiany zdan na tym etapie w zupelnosci mnie satysfakcjonuje.

Offline

 

#11 2007-08-21 14:47:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Skoro chcesz trwać w tak dziwacznych i nieuzasadnionych poglądach - masz do tego pełne prawo. Ja nie mam zamiaru się z Tobą licytować.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2007-08-21 18:44:46

ifea7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1379

Re: Zakładanie własnych wątków

Nie wiem kto tu ma "dziwaczne i nieuzasadnione poglady". Moim zdaniem skoro jest taka sytuacja, ze kilka osob ma pretensje do jednej, i do tego nie za ta sama sytuacje, ale kazda z nich zostalo zle potraktowana osobno to ten fakt przemawia za tym, ze cos jest nie tak z ta jedna osoba, a nie z tymi kilkoma. Moim zdaniem to powinno dac tej jednej osobie (czyli Tobie) do myslania.

Offline

 

#13 2007-09-13 18:17:31

kaja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 26

Re: Zakładanie własnych wątków

uważam że ten prtal jest fantastyczny i nie ma sensu siÄ™ spierać o jakies szczeguÅ‚y. JesteÅ›my wszyscy chorymi ludźmi a denerwowanie siÄ™ w niczym nam nie pomoże. BÄ…dźcie bardziej tolerancyjni - przepraszam , że wtrÄ…cam siÄ™ w WaszÄ… " nie miÅ‚Ä…" dyskusjÄ™ a nawet kłótniÄ™. Nigdy nie spotkaÅ‚am osób chorych na tÄ… uciążliwÄ… chorobÄ™, myÅ›laÅ‚am nawet że sporadycznie zdarza siÄ™ taka choroba. Kiedy odnalazÅ‚am przez przpadek ten portal byÅ‚am zaskoczona, że tyle osób choruje na nadreaktywność pÄ™cherza. CieszÄ™ siÄ™ , że mogÄ™  dowiedzieć siÄ™ wielu nowych rzeczy o tej chorobie i poznać doÅ›wiadczenia innych osób.

Offline

 

#14 2007-09-13 19:40:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zakładanie własnych wątków

Usunęłam zdublowany post.
Na marginesie: co się dzieje, kiedy pojawiają się Wam podwójne posty (bo to zdarza się coraz częściej)? Jakieś zawieszenie, brak połączenia z serwerem czy co?


Dzięki za ciepłe słowa smile, choć wolałabym, żeby portal świecił pustkami...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson