Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-09-12 02:20:39

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Witam,

Po kolei: jakieś 3 tygodnie temu zacząłem odczuwać pieczenie przy oddawaniu moczu, częste wizyty w ubikacji oraz praktycznie codziennie wieczorem klujący ból w okolicy podbrzusza. próbowałem leczyć się na własną rękę lekarstwami typu Urosept, ale nie specjalnie przechodziło. Poszedłem do lekarza, a ten przepisał mi antybiotyk na pęcherz i ogólnie zapalenie krocza. Zażywałem przez tydzień, i wszystko wracało do normy. Niestety kilka dni po odstawieniu antybiotyku zrobiłem bardzo głupią rzecz, bo poszedłem na plażę i kąpałem się w zimnej wodzie. Na drugi dzień wszystko wróciło i to nawet z większymi objawami. Niestety jestem teraz za granicą i nie mogę udać się do tego samego lekarza...

Czy powinienem niezwłocznie udać się do lekarza, czy mogę próbować się leczyć na własną rękę? Dzisiaj zażyłem sobie lekarstwo jakie dała mi moja mama - Furagin, i wydaje mi się, że złagodziło objawy dość znacząco, ale to pewnie tylko zmniejszenie objawów, a wszystko lada chwila wróci...

Czuję dziwne bóle w okolicy krocza, cewki, mam problemy z wypróżnianiem się i dziwne uczucie w rodzaju zaparcia. Czy to może mieć związek z prostatą?

Dodam, że mam 21 lat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Pozdrawiam,
Tomek

Offline

 

#2 2007-09-12 10:04:27

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

furagina na pewno nie zaszkodzi, ale tez raczej nie rozwiÄ…ze twoich problemow, nie musisz isc do tego samego lekarza, grunt abys pamietal nazwe leku, ktory brales...jesli jestes za granica i masz ubezpieczenie to skorzystaj....

Offline

 

#3 2007-09-12 15:10:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Tomek moim zdaniem rowniez najszybciej do lekarza gdybys byl tu wyslalabym Cie do dobrego laboratorium. Z zaparciami walcz bo w sprawach pecherzowych maja znaczenie.Gorzej z jelitami=gorzej z pecherzem.  Poprostu masz jakis stan zapalny i szczerze mowiac jak jestes za granica to ja bym brala antybiotyki jesli dobrze znosisz. Nie pomoge Ci w sprawch prostaty, moze ktorys z chlopakow sie odezwie. Ale jesli zimna kapiel zaszkodzila to jak drut zapalenie i te klucia to dla mnie wyglada na zapalenie pecherza lub cewki, ale mowie ze na meskich sprawach sie poprostu nie znam. Furagin pij caly czas jak mowi depresja

Offline

 

#4 2007-09-18 01:21:12

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

No i nie wiem co mam myśleć. Biorę antybiotyk od czwartku i specjalnie poprawy nie widać. Wczoraj cały dzień miałem uczucie piekącego bólu w okolicach krocza, natomiast nie miałem problemu z oddawaniem moczu. W nocy nawet nie mogłem zasnąć bo wciąż nie dawał mi zasnąć ten piekący ból. Dzisiaj piekacy ból ustapił, jednak pojawiły się problemy z oddawaniem moczu i to dziwne uczucie jak gdybym nie mógł wydalić stolca...

I wrażnie jakby skurczów mięśnia zwieracza. Oprócz tego czuję się gorzej jak dłużej posiedzę. Jak gdzieś jestem w ruchu i chodzę to jest lepiej.

Co mam robić? Iść do lekarza ponownie? Czy jest możliwość, że antybiotyk nie zadziałał jeszcze? Czy moje objawy wskazują na problemy z pęcherzem, czy jest to już coś związanego z prostatą?

Z góry dzięki za pomoc...

Offline

 

#5 2007-09-18 14:55:36

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Wiesz co antybiotyki niby dzialaja w 3 dobie wiec juz powinien dac ulge. Pewnie nie trafiony. Jednakze trzeba miec na uwadze ze antybiotyki w sprawach od dolu ludzie biora baardzo dlugo zanim maja jakies efekty.A byles u lekarza? Bo chyba antybiotyk lekarz wypisal, napisz co mowil(jesli cos mowil) o swoich podejrzeniach. Probuj walczyc z zaparciami. U mnie jest tak ze jak mam zaparcie z ktorym sobie nie radze nie dam rady zrobic siku. Piszesz ze pojawily sie problemy z oddawaniem moczu nie mogles sie wysikac? Jak masz wypelnione po brzegi jelita to uciskaja na pecherz

Offline

 

#6 2007-09-18 16:28:15

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Tak, byłem u lekarza w czwartek i od tego czasu biorę antybiotyk. Powiedział, że to przewlekłe zapalenie dróg moczowych, czy coś w tym stylu. Z zaparciami staram sie walczyć jakimś środkiem, który mi przepisał lekarz. Mam czekać dalej? Czy iść kolejny raz... ?

Offline

 

#7 2007-09-18 18:10:27

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Deely najlepiej gdzies zrobic posiew, choc wiem ze w Twojej syt to ciezkie. Sprobuj jeszcze raz z lekarzem, moze zmieni antybiotyk. Pij rumianek albo jakies ziola przeciwzapalne, uwazaj na diete z jelitami, moze przyniesie Ci choc troszke ulgi

Offline

 

#8 2007-09-18 19:49:11

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Ciężko stwierdzić, czy mi przechodzi, bo jednego dnia jest lepiej i wydaje się, że jest poprawa, ale nastepnego dnia znowu się pogarsza i jest niemal tak jak na początku. Dzisiaj jest już nieco lepiej, ale co jesli jutro znowu sie nasili? Nie wiem na ile jest to poważna sprawa i jak szybko powinienem reagować by nie nabawić się jakiś komplikacji... ?

Gdy byłem u lekarza pytał czy widziałem w swoim moczu COŚ, jakieś słowo którego nie zrozumiałem (jestem w USA) i tłumaczył, że coś podobnego jak jest w piwie - pomyślałem o pianie bądź o drobinkach przypominających babelki gazu - o co mogło chodzić? Powiedziałem, że nie zauważyłem nic takiego na co on odpowiedział, że to dobry znak, ale dzisiaj zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem nie widzę w swoim moczu czegoś o co mogło mu chodzić...

pozdrawiam,
Tomek

Offline

 

#9 2007-09-18 20:55:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Widzisz bo problemy moczowego ukladu sa powracajace i trzeba bardzo o siebie dbac. Czasem mysle ze juz jest do przodu a na drugi dzien znow wraca tragedia. Wydaje mi sie ze pogorszenia swiadcza o namnazaniu sie bakterii w danej chwil, podraznieniu czyms pecherza np lub reakcji pogorszenia przy poczatkowym okresie leczenia(jest ponoc normalna i nie nalezy sie nia przejmowac) gdy wyrzucane sa przez pecherz toksyny. Nie mam pojecia o co chodzi z tym moczem, ja sobie skojarzylam z tym ze jak sikam napinajac miesnie to moj mocz jest spieniony czasem ale pewnie u Ciebie chodzilo o cos innego. Probuj pic zurawine troche zakwasisz mocz a takie srodowisko nie sprzyja bakteriom

Offline

 

#10 2007-09-18 23:47:30

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Jeszcze chciałem zapytać o jedną rzecz. Ile kosztuje zrobienie wymaganych badań w Polsce? posiew moczu itp? Bo zastanawiam się ile musiałbym zapłacić tutaj za takie badania, a nie mam nawet rozeznania jak z tym jest u nas w PL.

Offline

 

#11 2007-09-19 07:04:54

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Deely mocz z osadem moczu czyli to co w cewce i w moczu kosztuje w wawie 100 lacznie. Posiew z nasienia kt na Twoim miejscu tez bym wykonala tez chyba 100. Probuj robic posiewy to bardzo wazne, bedziesz mial czarno na bialym co Ci jest

Offline

 

#12 2007-09-19 16:38:50

Homer23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 14

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Hej jesli ktos chce wymienic doswiadczenia na temat zapelnie prostaty to piszcie.Choruje juz chwile wiec mam za soba bazgaz doswiadczen

Offline

 

#13 2007-09-19 18:34:04

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Wiec może napisz, czy moje objawy, które opisuję powyżej mogą wskazywać na zapalenie prostaty?
Z góry dzięki.

Offline

 

#14 2007-09-21 00:03:29

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Dzisiaj już jest o wiele lepiej. Chyba wreszcie coś zaczyna przechodzić - pierwszy dzień, w którym coś mogę robić i nie mysleć o tym co mi dolega. Właściwie już nic mnie nie boli - jedyne co pozostało, to lekkie pieczenie przy oddawaniu moczu. Czy to po prostu jeszcze pozostałe podrażnienie po poprzednich dniach czy może to oznacza, że jednak jeszcze coś jest niedoleczone?

Dodam, że zażywam antybiotyk od tygodnia, a mam go brać w sumie przez 2 tygodnie, więc jeszcze tydzień. Co o tym sądzicie? I jeszcze jedno pytanko, czy jest sens brania tabletek typu uro-up, urosept itp. przy antybiotyku?

Pozdrawiam,
Tomek

Offline

 

#15 2007-09-21 09:00:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Tomku mysle ze jest sens bo te srodki pomoga usunac z pecherza zdechlaki. Antybiotyk bierz az do ustapienia wsz objawow jesli piecze jeszcze to znaczy ze cos nie wybite. Wg mnie oczywiscie.

Offline

 

#16 2007-09-24 20:31:47

roler
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Witam wszystkich. Może moje do swiadczenie z prostatÄ… nie jest dlugie (ponad rok ) , ale na tyle intensywne że mogÄ™ siÄ™ w tej kwesti wypowiedziec smile OdwiedziÅ‚em tuzin urologów , zielarzy , fakirów , bioenergoterapeutow , masazystow prostaty,...itd. kosztowalo mnie to ........... nawet nie chce wiedziec ile smile . BraÅ‚em antybiotyki , autoszczepionki , ziola , cudowne leki azjatyckie ....... Stwierdzam bez cienia watpliwoÅ›ci "prostaty nie da sie wyleczyć " to wiadomość dla tych którzy sa na poczÄ…tku drogi , szkoda Waszej kasy i cierpienia.... . Co do moich doÅ›wiadczeÅ„ ....: Antybiotyk dobrze dobrany daje ulgÄ™ chwilowa, przerwsze osÅ‚abienie organizmu (  np katar) wznawia objawy , autoszczepionka Pani KostrzeÅ„skiej jest równie skuteczna co antybiotyk , ale tez na jakis czas , Choroba prostaty to nie jest tylko problem bakterii, to zlożona sprawa , ale to nie na teraz . Teraz napiszÄ™ o swoich obserwacjach . Wstrzemięźliwość sexualna + odstawienie kawy , papierosów , slodyczy + zażywanie "prostamer" (wyciÄ…g z dyni ) daje efekty takie same jak idealnie dobrany antybiotyk ... czyli zero objawów i pozorne wyleczenie , czasami do tego nalezaloby pic ziola uspokajajace. Kazda próba podjÄ™cia aktywnosci seksualnej konczy sie nawrotem. Ostatnio doszedÅ‚em do wniosku , ze probka nasienia oddana do badania jest niemarodajna, po dluzszej przerwie w pozyciu seksulanym pierwsza probka jest prawie zawsze jalowa , natomiast oddajac nasienie 5 razy dziennie w ostatnie probce bedzie maks. Reasumujac , mysle ze blÄ…d tkwi w sposobie diagnozowania bakterii, moze sie okazac ( wlasnie bede nad tym pracowal ) ,ze oddajac nasienie za 10 razem bÄ™da zupeÅ‚nie inne bakterie niz przy pierwszych wytryskach . Najlepiej wiec oddac nasienie do analizy po masazu prostaty i wycisnieciu zawartosci z guzkow zapalnych (potworny bol ) . To tylko moja konkluzja smile  Pozdrawiam Wszystkich i przepradrowiaszam za ewentualny chaotyczny styl , ciÄ™zko jest bagaż doswiadczen ujac w paru zdaniach . Zycze zdrowia smile))

Offline

 

#17 2007-09-28 00:17:45

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Dzisiaj mija tydzień odkąd biorę antybiotyk i właśnie dzisiaj rano wziąłem ostatnią tabletkę. najgorsze w tym wszystkim jest to, że od tygodnia czułem się świetnie - dolegliwości ustały zupełnie. Wczoraj czułem bardzo delikatne pieczenie podczas oddawania moczu, a dzisiaj już nieco bardziej piecze i biegam do ubikacji co godzinę... O czym to może świadczyć? Czy antybiotyk był niewłaściwy i zamiast wyleczyć, pomógł tylko chwilowo?

Offline

 

#18 2007-09-28 00:18:46

deely
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 9

Re: Zapalenie pecherza/krocza/prostaty ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson