Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-09-26 09:44:16

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Badali mnie ginekolog, urolog, internista. Zaczęło sie 1,5 roku temu zaraz po urodzeniu dzecka. MiaÅ‚am wtedy duży problem z oddaniem moczu. Lekarz po kilku godzinach zagroziÅ‚ mi cewnikowaniem. WypiÅ‚am 3litry wody i po ok. 10 h w koÅ„cu udaÅ‚o mi sie opróznić pÄ™cherz. Potem zaczęły sie stany zapalne cewki i pÄ™cherza.Wykryto w moich nerkach maÅ‚e zÅ‚ogi kamieni. W marcu b.r.wykryto  chlamydiÄ™ (mieli ja wszyscy domownicy). Przez 1,5 miesiaca braliÅ›my fromilid.Nikomu oprócz mnie nic nie dolegaÅ‚o. Po testach kontrolnych  2 miesiace po kuracji  chlamydii juz nie byÅ‚o. W miedzy czasie (podczas kuracji fromilidem) doszÅ‚o u mnie do  odwodnienia. PodÅ›wiadomie, żeby przestaÅ‚o mnie boleć przestaÅ‚am pić, żeby nie chodzić do ubikacji. W nocy zaczęłam siÄ™ zwijać z bólu. Nie mogÅ‚am opróznić pÄ™cherza. Cewka bardzo mnie piekÅ‚a a podbrzusze miaÅ‚am wrażenie, ze jest jednym wielkim siniakiem. Do tego doszedÅ‚ ból pleców.Na pogotowiu cewnikowali mnie , podali  kroplówki. Wyniki ogólne moczu wykazaÅ‚y liczne bakterie. Lekarz przepisaÅ‚ mi baktrim forte.I to byÅ‚ jedyny lek, który na krótka mete mi pomógÅ‚. BraÅ‚am już wczesniej i Zinacef  w zastrzykach i wszystkie chyba mozliwe antybiotyki na zapalenie pÄ™cherza, tabletki zurawinowe,przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. W badaniach ogólnych moczu zawsze wychodzÄ… liczne bakterie przy czym posiew jest jaÅ‚owy(posiew robiÅ‚am 4 razy). Cewka piecze mnie rano po oddaniu moczu i wtedy nasila siÄ™ ból pÄ™cherza. Jak dużo pije jest trochÄ™ lepiej.Urolog twierdzi, że tak schodzÄ… mi kamienie, ale ja w to nie wierzÄ™. 1,5 roku bez dnia przerwy mi schodzÄ… i skad te bakterie?Dlaczego nic mi nie pomaga?Krwiomoczu nie mniaÅ‚am. W nocy budzÄ™ sie przynajmniej raz opróznić pÄ™cherz i wtedy starsznie mnie boli.W dzieÅ„ jest lepiej.

Offline

 

#2 2007-09-26 10:19:01

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

agnieszko
jesli  w badaniu ogolnym wychodza bakterie to je po prostu masz... radzilabym Ci wiec  sprobowac  winnym laboratorium...a jak ginekologicznie??? jakim testem stwierdzona chlamydie-wymaz czy krew???

Offline

 

#3 2007-09-26 10:33:25

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Chlemydię wykryli robiąc wymaz z cewki. Miałam ją ja, mój maz i 2 moich dzieci. Tylko u mnie były obiawy. Tylko mnie piekło i bolało.Po kuracji fromilidem odczekaliśmy prawie 2 miesiace i znowu zrobilismy test. Wyniki tym razem u wszystkich wyszły ujemne. Testy roobiliśmy we Wrocławiu. A co do wyników badań moczu - to samo powiedziałam urologowi i interniscie, skoro sa liczne bakterie w moczu to powinien wyjsc posiew. Nie rozumiem dlaczego posiew zawsze wychodzi ujemny. Teraz znowu mnie boli bardziej niz zwykle , cały czas mam parcie na pecherz i od 2 dni jest gorzej. Nie mam możliwości pojechania do Warszawy do labolatorium. Jestem z Lubina ok. 80 km od Wrocławia. Jesli ktoś wie czy w tych okolicach jest dobre labolatorium to błagam o pomoc. Wymazów z pochwy nie robiłam ale nie mam zadych upławów. Pochwa mnie nie piecze, przynajmniej tak mi sie wydaje.

Offline

 

#4 2007-09-26 10:43:04

depresja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-05-08
Posty: 180

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Agnieszko ja wiem ze trudno sie wybrac do warszawy mi tez jest dalekoi jeszcze sie tam nie wybralam, tez  z powodow finansowych... na pewno jednak  wtwojej okolicy mozna zrobic posiew, zrob po prostu  w innym miejscu niz  zazwyczaj...a leukocyty masz  w moczu???
z takich moich obserwacji moge Ci poradzic pic duzo, lykac zurawinke i nie wstrzymywac siku, ale o tym pewnie juz wiesz...a moze wyslesz mocz do warszawy(opis znajdziesz w mam dosc23)....jesli cie oczywiscie na to stac,bo posiew kosztuje tam drogo i autoszczepionka tez, ale ludzie na tym forum chwala sobie to miejsce,

Offline

 

#5 2007-09-26 11:08:56

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Piję dużo płynów, łykam tabletki zurawinowe, urolog przepisał mi nefrotabs. Przed zrobieniem posiewu powinnam chyba odłożyć wszystkie tabletki zeby wyniki nie były zafałszowane. Jak długo powinnam nie przyjmować leków przed zrobieniem posiewu?

Offline

 

#6 2007-09-26 13:13:45

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Czesc Aga z tego co wiem to tydzien masz byc bez lekow. Jesli moge Ci cos poradzic to zbieraj kase i wyslij do wawy pocztexem mocz oraz wymaz z kanalu szyjki macicy. Naprawde Ci sie oplaci. Moje posiewy tez byly jalowe w wielu laboratoriach w moim miescie. Agnieszko jesli jest Ci lzej po wypiciu duzej ilosci plynow to samo przez sie wskazuje na bakterie. W nocy spiac nie pijesz i jak wstajesz raz to mocz jest mniej rozcienczony niz za dnia, dlatego bardziej  boli. Pij jak najwiecej jak pisze depresja zeby samej sobie troszke pomoc. Czy do porodu bylas cewnikowana? I czy mialas porod przez cc? Pozdrawiam Cie i przemysl razem z mezem swoje badania, bo jego przy okazji tez dobrze by bylo sprawdzic w kierunku bakterii poniewaz mozliwe jest ze nadkazacie sie wzajemnie. Z kamieniami nie pomoge bo nic o tym mi nie wiadomo. Pozdrawiam

Offline

 

#7 2007-09-26 13:22:16

anaB
Użytkownik
SkÄ…d: pomorskie
Zarejestrowany: 2006-10-30
Posty: 356

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

będziemy Cię poganiać i nakłaniać do badańw warszawie. Chyba wszyscy na forum borykali się z problemem dojazdu, wysyłki i pieniędzy, ale potem jest " z górki", bo przynajmniej wiesz co leczysz.na kamienie powinni zrobić rtg układu moczowego lub/i urografię-rtg z podaniem kontrastu dożylnie. miałam malutkie złoża piasku i bolało nieźle, ale tylko chwilowo i przeszło samo. nie może być tak, że cierpisz i nikt Ci nie pomaga. domagaj się leczenia. poczytaj forum!!! jeśli rodziłaś naturalnie to niewykluczone, że doszło do infekcji z pochwy do cewki moczowej. Gwarantuję Ci, że posiew nie będzie ujemny!! Wysyłaj mocz i materiał z pochwy!!!

Offline

 

#8 2007-09-26 15:18:36

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Aga wysyÅ‚aj mocz i wymaz z kanaÅ‚u szyjki  do badania na InżynierskÄ… do Warszawy , Dziewczyny wiedzÄ… co piszÄ… to jedyna pewna chociaż niestety kosztowna  droga.
Musisz wiedzieć co leczyć a nie na ślepo metodą prób i błędów.
Na kamieniach też się nie znam,
sad

Offline

 

#9 2007-09-26 15:21:59

dana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-04
Posty: 564

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Teraz doczytałam, widzę ,że po urodzeniu dziecka nie tylko u mnie wszystko padło i zaczął się cyrk, mnie załatwili cewnikem przez 3 doby ojjj.
Zrób koniecznie badania sobie i mężowi w Warszawie, szkoda czasu i Twojego bólu.

Offline

 

#10 2007-09-26 15:47:36

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Aga, a w jakim laboratorium robiłaś te badania?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-09-27 09:27:02

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

RodziÅ‚am naturalnie, ale mój poród byÅ‚ bardzo cieżkim porodem. Lekarz kazaÅ‚ mi przeć zanim doszÅ‚o do peÅ‚nego rozwarcia.  W efekcie szyjka w koÅ„cu osiagneÅ‚a magiczne 10 cm i w koÅ„cu urodziÅ‚am 4 kg córeczkÄ™. Po porodzie nie byÅ‚am cewnikowana, udaÅ‚o mi sie po ok 10 h i wypiciu dużej ilisci wody wkoÅ„cu  oddać mocz. Cewnikowana byÅ‚am w maju b.r. ZabraÅ‚o mnie  z domu pogotowie bo ból pecherza (a nie kolka nerkowa) staÅ‚ sie nie do zniesienia. Nie mogÅ‚am wtedy także go opóżnić. Badania ogólne wykazaÅ‚y wtedy liczne bakterie. USG robiÅ‚am 3 razy . WykazaÅ‚o, ze mam nieduze zÅ‚ogi w ubu nerkach. Po za tym lekarz powiedziaÅ‚, ze mam poszerzony ukm., w moim przypadku pnoć to i lepiej bo żwirek bedzie lepiej schodziÅ‚. Nerki wyglÄ…daja jak po cieżkich przejsciach zapalnych ale sÄ… ok. PÄ™cherz jest ok, zastoju nie ma. Po drodze w przewodach moczowych też nic nie ma.  Dzisaj kolejny raz oddaÅ‚am próbkÄ™ na posiew - do innego labolatorium. Jesli nic nie wyjdzie wtedy wyÅ›lÄ™ mocz do Warszawy.  Wszyscy lekarze, u których byÅ‚am mówia mi, ze to może być wina kamicy nerkowej choć niekoniecznie - tylko dlaczego to trwa tak dÅ‚ugo, poza tym plecy nie bolÄ… mnie caÅ‚y czas , zczynaja mnie boleć wtedy kiedy bakterie (takie jest moje zdanie) przemieszczajÄ… siÄ™ do moczowodów a potem wyżej do nerek (i na pewno nie sa to ataki kolki nerkowej, nic mnie wtedy nie kłóje tylko ból jest podobny do bólu pecherza-tak jakby mnie ktos kijem wczeÅ›niej okÅ‚adaÅ‚ i jakbym miaÅ‚a tam jednego wielkiego siniaka).  DzieÅ„ w dzieÅ„ odczuwam ból pÄ™cherza i cewki, który raz siÄ™ bardziej nasila , a kiedy indziej jest do wytrzymania. Ale z pieczeniem w cewce rano po oddaniu moczu i bólem pÄ™chÄ™rza w nocy po przebudzeniu siÄ™ nie rozstajÄ™ od bardzo , bardzo dawna-wtedy pomagajÄ… mi tylko leki rozkurczowe i wypicie duzej iloÅ›ci wody. Potem po  ok 2-3 opróznieniach ból staje siÄ™ mniejszy.

Offline

 

#12 2007-09-27 09:29:02

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Badania robiłam w laboratorium w Lubinie w Medikusie. Dzisiaj oddalam próbke do szpitala w Lubinie na Bema - tam jest laboratorium bakteriologiczne. Mam nadzieję, ze w końcu cos wyjdzie.

Offline

 

#13 2007-09-27 09:49:05

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

I jeszcze jedno. Moje problemy pogorszyły sie po założeniu spirali hormonalnej. Wydałam na nią duzo pieniazków i po roku musiałam usunąć . Po jakimś czasie od załozenia mój organizm zaczął wariować . Nie dosc , że problemy pecherzowe nasiliły sie to na dodatek miałam okres co dwa tygodnie przez dwa tygodnie. W końcu ginekolog kazał mi sie tego pozbyć . Wtedy też wykryto u mnie chlamydię. Zasiegałam opinii kilku ginekologów, bo miałam wątpliwości czy przy założonej spirali na pewno uda mi sie tego paskudztwa pozbyć. Jeden lekarz mówił, ze to nie ma nic wspólnego z chlamydią i w leczeniu nie przeszkadza, drugi miał watpliwosci , a trzeci kategorycznie zakazał usówania spirali. Ja jednak zdecydowałam sie na jej usuniecie. Chlamydii juz dawno nie mam no i oczywiście sprawy miesiączkowe wróciły do normy.

Offline

 

#14 2007-09-27 12:09:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8787

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Miałaś robione badania hormonalne? A wymaz z cwki na badanie cytohormonalne? A nie masz endometriozy pęcherza? A nie uszkodziłaś sobie pęcherza (osłabienie mięśni? uszkodzenie przewodnictwa nerwowego?) przy porodzie? A w ogóle masz jakieś badania oprócz tych chlamydii?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2007-09-27 13:28:07

Aga1977
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-26
Posty: 10

Re: PotrzebujÄ™ pomocy !!!

Tak w ogóle to oprócz badaÅ„ ogólnych moczu, jaÅ‚owych posiewów, chlamydii i USG jamy brzusznej, nie mam. Zaden lekarz nie zaproponowaÅ‚ mi ich. O tych wszystkich badaniach dowiedziaÅ‚am sie dopiero tytaj na forum. Jak zauważyliÅ›cie znalazÅ‚am Was 3 dni temu. Teraz jestem juz tak zdesperowana, ze tym razem nie popuszczÄ™. Na wÅ‚asna rekÄ™ oddÅ‚am dziaj mocz na posiew do innego laboratorium niz dotychczas. Laborantka powiedziaÅ‚a mi, ze jak nic nie bedzie chciaÅ‚o sie wychodować  to jutro da mi znać, a jak coÅ› bedzie to w ciÄ…gu 5 dni dowiemy sie co to jest. Po drodze zrobiÄ™ wymaz z pochwy. RozmawiaÅ‚m tez z mezem i jesli trzeba bedzie on takrze podda sie badaniom, zeby nie myÅ‚o że wzajemnie sie nadkażamy. Urolog pnad 2 tygodnie temu powiedziaÅ‚ ze jesli nie przejdzie mi po tym co mi daÅ‚ po miesiacu, to poÅ‚ozy mnie do szpitala i zrobi badania ze zbiórka moczu wÅ‚Ä…cznie (oczywiscie zapÅ‚acÄ™ za to kupe kasy bo to prywatnie, nie jestem wystarczajaco chora zeby przyjeli mnie normalnie do szpitala, bo już próbowaÅ‚am z moim lekarzem internistÄ… 3 razy i 3 razy odprawili mnie z izby przyjeć z kwitkiem). Nie chcÄ™ narzekać na nasza sÅ‚uzbe zdowia ale do tej pory kazdy lekarz u mnie w Lubinie bagatelizuje moja przypadÅ‚osć. Owszem sÄ… mili przepisujÄ… kolejne antybiotyki, leki przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne i na tym sie koÅ„czy. Internistka daÅ‚a mi skierowanie do urologa ale oczywiscie czekaÅ‚abym na wizytÄ™ 2 miesiÄ…ce.  Tak czy inaczej wyglada na to ze po kolejniej wizycie u urologa (jeszcze tylko niecaÅ‚e 2 tyg.) trafie w koÅ„cu do szpitala bo jak na razie nic mi nie pomogÅ‚o. A i jeszcze jedno - jak powiedziaÅ‚am urologowi, ze moim skromnym zdaniem jeÅ›li w badaniu ogólnym wychodza liczne bakterie to w posiewie tez powinno coÅ› wyjść i ze może powinnam zmienic laboratorium, wiesz jaka byÅ‚a jego odpowiedż?, ze niekoniecznie i ze jego zdaniem nie ma sensu zmieniać laboratorium chociaz jesli miaÅ‚abym ochote to moge, ale on nie widzi takiej potrzeby smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson