Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2007-10-02 18:00:34

przemek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 5

Czestomocz

Od kilku mam problemy z pecherzem .wyniki badan w normie .USG prawidlowa , a musze wstac czasem i 5 razy w nocy .Nie mam zadnych problemow z oddawaniem moczu.Moj pecherz daje znac ze jest pelny gdy ma w sobie 100g moczuLekarz powiedzial ze wyniki sa ok i to jest taka moja ,,uroda,,A ja codziennie wstaje do pracy polprzytomny z niewyspania I NIE WIEM JAK TEMU ZARADZIC ?

Offline

 

#2 2007-10-02 18:51:15

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czestomocz

Przemku witaj. Posluchaj pomoglyby leki typu ditropan, driptane zapewne, czyli wysuszacze tak je nazywam. Moze tez przyniesc ulge np omnic czy cardura. Ale... podloze moze byc rozne, niekoniecznie sama nadreaktywnosc. Widze ze piszesz w tym temacie wiec pewnie ktos juz Ci powiedzial ze masz pecherz nadreaktywny. Co jeszcze mowil lekarz i czy robiles moze badanie urodynamiczne? Czy masz naglace parcia, czy zdarzalo sie ntm? Napisales od kilku ale nie wiem czy lat? Przemku to moga byc tez bakterie, ja je mam a objawy zaczynajace sie mialam podobne tak wiec to tez wypadaloby sprawdzic

Offline

 

#3 2007-10-02 18:52:51

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czestomocz

Trzeba spytac lekarza u ktorego byles czy jego uroda tez jest taka ze nie spi po nocach przez sikanie.Dowcipnis, 5 razy w nocy czlowiek wstaje a on mowi takie rzeczy. Czasem sobie mysle ze lekarze nie maja pojecia jak ludzie sie mecza

Offline

 

#4 2007-10-02 19:23:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czestomocz

A ja czasami myślę, że na egzaminach z medycyny zdecydowanie jest za mały odsiew. Albo za dużo amfy hmm


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#5 2007-10-02 20:12:23

przemek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 5

Re: Czestomocz

Czytam swoje wyniki i jest napisane nic zlego nie ma Wszystko w normie.Czy mam parcia naglace ?/ Jasne ze tak .i to bardzo. A NIE DAJ bOZE WYPIC BUTELKE PIWA .tOALETA MOJA JAKBYM WYPIL CYSTERNE .zASTANAWIAM SIE WTEDY ZAWSZE SKAD TEGO TYLE?Zadnego bolu czy innych objawow tylko stale uczucie pelnego pecherza.

Offline

 

#6 2007-10-02 20:47:38

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czestomocz

Przemku moje tez byly w normie, nawet urografia a jak wypijalam szklanke to mialam wrazenie ze zwracam dwie. Widzisz lekarze czesto tak mowia ludziom ze taka jest juz uroda. Ja juz sie nauczylam ze skoro wczesniej nie wstawalam w nocy, nie mialam naglacych parc-  tzn ze moja norma nie jest taka. Zrobilam wreszcie badania w warszawie, Tobie rowniez polecam posiew na inzynierskiej, mocz mozesz wyslac. Ja bym do konca zycia zyla z mysla ze mam typowy nadreaktywny pecherz. Wiesz nawet jak pierwszy raz weszlam na forum to zastanawialam sie czy nie pisac w tym miejscu co Ty. Jesli masz usg w normie to pewnie nerki sa ok. Radzilabym sprawdzic bakterie ale w dobrym laboratorium. Stale uczucie pecherza znam od dwoch lat, choc teraz zdarza mi sie na troche o nim zapomniec.Bolu tez nie mam.  Przemek takie objawy mozesz miec przy zakazeniu przewleklym. Aha wiekszosc ludzi z forum robilo badanie posiewowe w swoich miastach i wychodzily jalowe. Proponuje wiec przemysl sprawe z inzynierska jesli chcesz miec niezafalszowany wynik.

Offline

 

#7 2007-10-02 21:08:02

przemek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 5

Re: Czestomocz

Jak najszybciej pojde do lekarza a moze do urologa i zrobie dokladne badania Juz jestem tak tym umeczony ze musze podjac jakies zdecydowane kroki A jeszcze pytanie czy ,,to,,mozna wyleczyc ?

Offline

 

#8 2007-10-02 21:17:40

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czestomocz

Przemek niby sie da, nie wiem jak pojdzie Twoja droga leczenia ale wiem ze wiekszosc powolnymi krokami zmierza ku zdrowieniu. Urolog na wejscie kaze zrobic pewnie posiew a potem badanie urodynamiczne, ktore pokaze czy masz pecherz nadreaktywny czy neurogenny. I dostaniesz odpowiednie leki, tak wiec nie martw sie

Offline

 

#9 2007-10-02 22:35:07

przemek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 5

Re: Czestomocz

No to zaczynam leczenie  DZIEKUJE za porade Wiem co mam robic.

Offline

 

#10 2007-10-02 23:02:40

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Czestomocz

Przemek, sprawdź na głównej w Dieta w IC (to taka ogólna dieta ochronna dla śluzówek), czy coś poczujesz przy zmianie żywienia.
Skoro dopiero idziesz na urodynamikÄ™, to pewnie poza posiewem nic nie masz?
Jakieś podejrzenie neurogenności?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#11 2007-10-03 08:22:24

przemek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-10-02
Posty: 5

Re: Czestomocz

Ok. Sprawdze wszystko .zostawilem numer gg.Moge tam pokazac wyniki badan i usg.Nic a nic sie na tym nie znam chyba podobnie jak moj lekarz.

Offline

 

#12 2007-10-03 16:13:33

kaja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 26

Re: Czestomocz

Magdaleno , napisz mi jaka jest różnica pomiędzy nadreaktywnym pęcherzem a neurogennym ?

Offline

 

#13 2007-10-03 16:46:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Czestomocz

W neurogennym z tego co mi wiadomo(linki w moim watku) dochodzi do uszkodzenia nerwow a nadreaktywnosc to jakis rodzaj tak mi sie wydaje takiej nadaktywnosci, nadczynnosci nie wiem jak to nazwac. Pecherz neurogenny moze sie wytworzyc na skutek noszenia przez lata bakterii i stan zapalny uszkadza nerwy a i bakterie sa czesto przyczyna nadreaktywnosci. Cos w tym stylu. W obu przypadkach do wykrycia potrzebne jest badanie urodynamiczne. Karolino jesli bredze popraw mnie

Offline

 

#14 2007-10-04 18:05:57

kaja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 26

Re: Czestomocz

Magdaleno, dziękuję za odpowiedź. Dzięki portalowi dowiedziałam się wielu rzeczy o tej chorobie.
Przemku, jak się zorientowałeś takie dolegliwości jakie Ty masz ma b. duzo ludzi. W związku z tym nie powinieneś czuć się osamotniony.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson