Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2009-11-21 19:08:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Poczytaj sobie w serwisie w dziale Badania - masz opisane dokładnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#27 2009-11-22 00:49:36

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

na tym opisie się właśnie opieram, ale proszę mi wierzyć dla kogoś kto nigdy nie wykonywał tego badania nie jest to wcale takie zrozumiałe sad
"...najprościej kupić w aptece pojemnik na mocz i odmierzając stumililitrowe porcje wody, wlewać je do słoja i zaznaczać kolejne wielkości..." - nie rozumiem?
z tego co wyczytałam w internecie to rozumiem to następująco: muszę zaczynając od 2-go oddanego moczu w ciągu dnia gromadzić CAŁOŚĆ moczu do jednego dużego pojemnika ( z miarką) kończąc na 1-szym oddanym moczu dnia następnego.. następnie wszystko wymieszać i wlać 100ml do pojemnika i ten pojemnik oddać do badania ( z określeniem ile wynosiła łączna objętość moczu w ciągu doby). Dlatego nie rozumiem po co zaznaczać kolejne wielkości oddanego moczu skoro ostateczną objętość wyczyta się zgodnie z oznaczeniem pojemnika ...
no chyba, że to niewłaściwie zrozumiałam ?
to tak jest jak człowiek nie wypyta lekarza - mój błąd hmm

Offline

 

#28 2009-11-22 13:15:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Proces rozumiesz dobrze, a ta miarka to dla osób, które muszą same sobie kombinować słój (w niektórych szpitalach pacjenci dostają takie specjalne z podziałką, ale ja tak miałam tylko raz - wszystkie inne DZM musiałam robić do "własnych naczyń"). No bo jak będziesz miała w ciągu doby 1350 ml, a zbierasz do dwulitrowego słoja, to skąd będziesz wiedziała, ile oddajesz, jak nie zaznaczysz wcześniej flamastrem na słoju podziałki max. co 100 ml?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#29 2009-11-22 13:36:39

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

aha ... to już rozumiem smile ja właśnie nie dostałam żadnego pojemnika, natomiast jak pytałam w aptece to niestety nie posiadali specjalnych pojemników, ale jeszcze jutro rano spróbuje coś wykombinować !!! a jeszcze jedna kwestia apropo odżywiania tego dnia, czy są jakieś specjalne obostrzenia ? czy po prostu mam jeść to co zwykle ?

Offline

 

#30 2009-11-22 20:01:53

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: proszę o pomoc

Pozwalam sobie na taką refleksję --wynika ona i z mojego dośw. ale i z tego tutaj opisu choroby ::::
Wygląda na to, że urolodzy ABSOLUTNIE nie przywiazują wagi do wyniku rezonansu lub tomografii, i UPARCIE forsują cystoskopię .
A jest to badanie inwazyjne--zwłaszcza u faceta np. I może człowieka dodatkowo zarazić.......
Co to oznacza....? My tutaj propagujemy rezonans jako metodę wykrywającą stany zapalne (nie tylko bardziej patologiczne) a oni ---zdecydowanie pchają kamerę.
Nie wiem z czego to wynika, jakie mają doświadczenia.......czyżby metody obrazowe naprawde nic nie były warte ?
----------------------------------------------------------------
Ponieważ ja także mam pogorszenie od sierpnia........to chiałem zapytać jakie masz wyniki OB oraz poziom białych ciałek w morfologii !>!?!?!?!?!?!?
Bo ja mam świetne wyniki krwi--a objawy jak twoje .......
Czy OB wogóle reaguje na stany zapalne ukł. moczowego ? A leukocyty ? Czy jest możliwe że są one dobre a stan taki jest ?

Offline

 

#31 2009-11-22 20:47:17

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

zatem jeżeli chodzi o Twoje pytanie to nigdy nie miałam problemu ani z OB ani z morfologią krwi, aż do tych nieszczęśliwych badań okresowych ...
wówczas miałam robione zarówno badanie krwi jak i moczu ( był to koniec sierpnia) i wówczas OB miałam znacznie podwyższone, tj. 36 ( ale czułam się wtedy ogólnie źle tzn. przede wszystkim dokuczały mi bóle w dole brzucha i wzdęcia i do teraz nie wiem czego ten ból, który teraz na szczęście pojawia się rzadziej mógł być wynikiem). Dokładnie 3 dni później powtórzyłam we własnym zakresie badanie i wtedy OB miałam już 9.
Natomiast poziom białych ciałek w morfologii miałam w normie, tj. 7.00 tys/ul*. Gorzej z ciałkami czerwonymi oraz hemoglobiną, których ilość jest mniej niż norma ( chociaż zawsze miałam dostateczną ilość czerwonych krwinek!), ale tłumacze to sobie tym krwiomoczem i że dużo krwi przez to tracę hmm i jeżeli wyjaśni się przyczyna to wówczas wszystko sie poprawi.

Offline

 

#32 2009-11-23 23:04:17

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: proszę o pomoc

Czyli, tak jak podejrzewałem, OB  NIE  JEST wskaźnikiem trwającego zapalenia---to znaczy tylko w stanie początkowym (dość ostrym) pojawia sie jako wskazanie zapalenia a potem--gdy forma staje się przewlekła--już jest w normie. Jeszcze gorzej jest z białymi ciałkami w rozmazie !!!
Piszę o tym, bo "moi" urolodzy mówią --pan nie ma zapalenia bo OB i białe c. są w normie----I NIE CHCĄ DAWAĆ MI ANTYBIOTYKÓW !!!! Na nic moje reakcje ,że bóle, że stany podgorączkowe, pocenie się, złe samopoczucie itp-------nie chcą i już. Wariactwo ! Zawsze podstawą powinny być objawy a nie wyniki --gdy są wątpliwe zwłaszcza,.........a są, bo jak pisałem robi się to na automatach nie zaś ręcznie.

Offline

 

#33 2009-11-25 19:08:02

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

witam !
jestem po kolejnej wizycie tym razem u nefrologa i sama już nie wiem co o tym sądzić.
nefrolog pyta "co na to urolog?" a z kolei urolog każe czekać na opinię nefrologa i tak w kółko. Ogólnie zostałam dosyć konkretnie przebadana, ale żadnych konkretów ! Niestety nie skserowałam sobie wyników badań ( m.in. z dobowej zbiórki moczu, ale jak tylko znajdę chwilkę to będę musiala wrócić do Kliniki skserować je!), ale ogólnie badania nie wyszły źle. Tzn. pozostałe parametry są w normie ... Jedynie w dalszym ciągu ogromny krwiomocz i to bardzo zaniepokoiło lekarza, który stwierdził, że to nie jest normalna sytuacja. Jednocześnie trudno mu stwierdzić czego może być wynikiem ten krwiomocz, w jego opinii to nie są nerki, ale że on może być wynikiem leukoplakii i tutaj już jest potrzebna opinia urologa. Tylko w takim razie skąd ta leukoplakia ? skoro bakterii nie mam w moczu. Nie wiem jakie mogą być inne powody tego dziadostwa ???
Ponadto usg jamy brzusznej wykazało, że wszystko jest w normie poza tym, że są pozostałości po przebytym zapaleniu układu moczowego (nie wiem kiedy to zapalenie nawet mogło się odbywać). Z kolei USG pęcherza moczowego nic nie wykazało... tzn. wszystko jest w normie.
Nagorzej, że pojawiać zaczyna się u mnie anemia i nie wiem czy może ona być wynikiem utraty krwi w moczu? Podejrzewam, że tak ...
W każdym razie zmagań ciąg dalszy ... za tydzień urolog za 2 tygodnie nefrolog.
Proszę o opinię, może ktoś ma pomysł na to czego wynikiem może być ten krwiomocz ? Bo ja już naprawdę nie wiem co o tym sądzić !

Offline

 

#34 2009-11-25 20:25:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Wiesz, krwiomocz może być TEŻ objawem alergicznego lub eozynofilowego zapalenia pęcherza. Pod tym kątem na pewno nikt Cię nie badał. Masz eozynofile oznaczone w morfologii? A co w biopsji? Nawet zwykłe IC też może dawać krwawienia (choć krwiomocz raczej nie powinien występować).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2009-11-25 23:05:35

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: proszę o pomoc

Istnieje badanie pt. "cytologia moczu"====badanie cytologiczne osadu komórkowego moczu.
W badaniu tym, lekarz dokładnie ogląda mocz i pisze nieraz że obecne liczne bakterie w preparacie (bez nazwania ich). Jednak----jest to wskazanie do tego, że one WOGÓLE są. a że nie wyszły na posiewie to inna sprawa--błąd posiewu. Cena takiego badania==ok 100 zł. jest to po prostu dokładne oglądanie preparatów moczu przez LEKARZA cytologa a nie przez laborantkę. Określlane są też cechy komórek nabłonka tam znalezionego. Warto zrobić, robią NIELICZNE pracownie--głównie prywatne.

Offline

 

#36 2009-12-06 12:11:14

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

witam po dłuższej przerwie !
jestem po kolejnych wizytach u nefrologa i urologa i niestety nic wiecej nie wiem sad tak jak juz wczesniej powiedzialam nefolog twierdzi, ze to nie sa problmey z nerkami i mam sie skonsultowac z urologiem, na co urolog przekonywal mnie, ze to napewno nie jest pecherz - zapalenie, zakazenie itp. i ze wg niego mam sie nie martwic i skontaktowac sie z nefrologiem ... takze po ostatniej wizycie nie wiedzialam czy plakac czy sie smiac - niestety ! koniec roku sie zbliza, a ja dalej zyje w wielkiej nieswiadomosci sad dodatkowo jestem bardzo oslabiona (nawet mam lekko podwyzszona temperature, a to sie u mnie raczej nie zdarza) takze moj mocz dodatkowo jest jeszcze bardziej czerwony ...
podam moje najnowsze wyniki, bo moze ktos na tej podstawie bedzie mogl cos wiecej napisac... powiem, ze szczerze na to liczę.

zatem wyniki z dobowej zbiorki moczu są następujące: ( na dzien 23/24.11.09)
objętość DZM 2500 ml
bialko w DZM 0,90 g/24h

sód 139
potas 4,6
fosfor 1,25
wapn calkowity 2,33
kreatynina 73
eGFR (MDRD) 91,19
kwas moczowy 250
cholesterol 5,7

(zatem te wyniki wydaja sie byc w normie - co tez mi potwierdzil nefrolog)

następnie wyniki z ogolnego badania moczu z dnia 24.11.2009

MOCZ-ANALIZA OGÓLNA
ciężar właściwy 1,020
leukocyty 25
azotyny neg
ph 5
erytrocyty 300
bialko 125
glukoza norm
kwas askorbiowy neg
ciala ketonowe neg
urobilinogen norm
bilirubina neg
nablonki plaskie liczne w polu widzenia
leukocyty 1-3 w polu widzenia
erytrocyty swieze liczne w polu widzenia
bakterie liczne

(wynik ten mimo wszystko wydaje sie byc lepszy ciut od wczesniejszych)

nastepnie w zwiazku z wizyta u urologa wykonalam kolejne badania ogolne moczu i wyniki byly nastepujące ( dzien:01.12.2009)
azotyny niebecne
bialko 100
bilirubina nieobecna
ciala ketonowe nieobecne
ciezar wlasciwy 1,015
glukoza nieobecna
krew obecna
leukocyty nieobecne
ph 6
urobilinogen w normie
neblonki wielokatne - plaskie dosc liczne wpw.
leukocyty 3-5
erytrocyty wylugowane zalegaja pole wpw.
inne: sluz, liczne wpw.

jeszcze przedstawie wyniki usg jamy brzusznej (zrobione w zwiazku z wizyta u nefrologa)
watrona niepowekszona o jednorodnym odbiciu echa, pecherzyk zolciowy bez zlogow, drogi zolciowe nieposzerzone.
nerka prawa o wym. 11x3,5
nerka lewa 10,5x4,2
obie nerki bez zlogow i cech zastoju moczu. zmiany pozapalne w obrebie UKM.
trzustka niepowiekszona o jednorodnym odbiciu echa.
sledziona niepowiekszona o jednorodnym odbiciu echa.
aorta brzuszna o rownym obrysie scian.

ponadto dodatkowo nefrolog przeprowadzil usg pecherza moczowego i takze nie ma zadnych nieprawidlowosci.

przepraszam za ten obszerny mail, ale moze ktos widzac moje wyniki bedzie potrafil cos wiecej powiedziec, bo ja juz trace sily do tego wszystkiego...
krwi w moczu nadal jest bardzo duzo, a nikt nie wie dlaczego ... pytalam urologa czy moze to byc wynik leukoplakii, ale on twierdzi, ze nie. Stad trzeba szukac kolejnej drogi, aby moc okreslic co moze mi dolegac. Narazie niestety bezskutecznie
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Offline

 

#37 2009-12-06 17:33:32

perkosia
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: proszę o pomoc

Ja natychmiast zmieniłabym lekarzy, bo wyniki nie są dobre. Niepokojąco jest białko, leukocyty, krew i liczne bakterie. Dłuższe czekanie bez leczenia może doprowadzić do uszkodzenia nerek. Nie poddawaj się i walcz o zdrowie jak my wszyscy ale według mnie zacznij od zmiany lekarzy którzy widząc wyniki olewają równo Twoją chorobę

Offline

 

#38 2009-12-06 18:22:01

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: proszę o pomoc

Popieram! Wyniki nie są dobre, ja w moczu ostatnio też miałam białko ale tylko 25 Ty masz 100,miałam erytrocyty w liczbie 10 ale nie mam krwiomoczu, ale za to mój nefrolog od razu zareagował i wie że coś jest nie tak,wyszły też liczne bakterie więc ewidentnie jest tutaj zakażenie!! przepraszam że może kogoś urażę ale co za cymbały z tych lekarzy do których chodzisz.
Moja rada- zmień lekarza i to natychmiast! wyniki ewidentnie wskazują na problemy z układem moczowym.

Offline

 

#39 2009-12-06 18:44:05

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: proszę o pomoc

Cicha, w drugim wyniku nie ma bakterii wymienionych czy zapomniałaś napisać? Leukocyty w normie, ale ten krwiomocz i białko niespecjalnie wyglądają na prawidłowy wynik. hmm Popieram pomysł konsultacji z innym lekarzem - choćby dla pewności.

Offline

 

#40 2009-12-06 21:12:56

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

dziekuje za slowa otuchy. teraz jestem mega zdolowana ... wlasnie wrocilam do domu i mam prawie 39 st. temperatury (nigdy w zyciu takiej nie mialam) a poza tym moj mocz raczej przypomina krew i nie ma nic wspolnego z moczem ( przynamniej z wygladu). mam nadzieje, ze to wynik tego przeziebienia jedynie, bo chyba tak moze byc? co do bakterii to nie wymienili jakie ... ale w posiewie nic nie wyszlo-mocz jalowy.
chce sie wybrac w przyszlym tygodniu na wizyte prywatna do profesora Kokota, co o tym sadzicie? i jezeli sie uda to do dr Bialozyt.
Nagorsze w tym wszystkim jest to, ze te wyniki co chwile sa inne ... i czuje sie co chwile inaczej. Raz jest oki nastepnym razem tragicznie. I nie jestem w stanie zaobserwowac tego czynnika przez ktorego jest mi zle. Wydaje mi sie ze gorzej czuje sie po zjedzeniu slodyczy i czegos tlustego ... Ale czy to w ogole ma sens? Og kawy od kilku miesiecy zupelnie mnie odrzucilo, a kiedys pilam dziennie.

Offline

 

#41 2009-12-07 13:42:57

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: proszę o pomoc

kochana Ty tam nie patrz na następny tydzień tylko szukaj lekarza który Ci pomoże,dla mnie Twój przypadek nadaje się tylko do leczenie szpitalnego, jakby byś była pacjentką mojego lekarza to pewnie już byś leżała w szpitalu, choćby dlatego żeby zrobić badania szczegółowe.

Offline

 

#42 2009-12-07 14:05:54

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

wlasnie wrocilam od lekarza rodzinnego w zwiazku z tym przeziebieniem ... byla nowa lekarka, ktora byla przerazona wynikami i zaskoczona ze do tej pory nie skierowali mnie na szpitalne leczenie! zatem jutro umowilam sie do prof. Kokota rano i liczac na jego wiedze i ogromne doswiadczenie mam nadzieje, ze pomoze mi! i moze mnie wlasnie skieruje na leczenie szpitalne chociaz nigdy w szpialu nie lezalam sad eh masakra! ale wiem juz teraz ze trzeba ... tym bardziej, ze tak jak juz wczesniej napisalam zamiast moczu leje ze ze mnie czysta, sama krew ! i to zdecydowanie wiecej niz podczas okresu sad

Offline

 

#43 2009-12-07 14:44:21

nadia
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: proszę o pomoc

Ubiegaj sie o skierowanie do szpitala. I nie bój się szpitala smile ja prawdopodobnie też idę,w czwartek dopiero mam nefrologa i da mi skierowanie ,nie wiem ile będę czekać. W szpitalu będziesz pod dobrą opieką, zrobią Tobie badania na które pewnie byś czekała z miesiąc lub dwa, i muszą Cię tam wyleczyć bo wątpię żeby Cię z krwiomoczem do domu puścili.
Trzymaj się i napisz jutro po lekarzu.

Offline

 

#44 2009-12-07 16:29:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Nie bój się szpitala, bo szpital to jedyne miejsce, gdzie o tej porze roku można jeszcze zrobić badania w normalnym terminie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2009-12-08 14:14:34

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

jestem już po wizycie u prefosora Kokota. Powiedział, że to najprawdopodobniej kłębuszkowe zapalenie nerek. Przepisał mi xartan i acard (zmierzyl mi cisnienie i mialam 130/90, ale nigdy nie mialam problemow wczesniej z nadcisnieniem) i za 2 tygodnie mam przyjsc do niego z nowym wynikiem moczu. Dodatkowo powiedzial, ze raczej trzeba bedzie zrobic biopsje nerki. Ale to pewnie na poczatku przyszlego roku. Eh jakis postep jest, bo przynamniej profesor się nie bał jakiejś wstepnej diagnozy, a co dalej będzie to zobaczymy ...

Offline

 

#46 2010-02-24 17:21:56

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

witam po tak długiej przerwie ! niestety nadal borykam się z problemem krwiomoczu stąd moja kolejna wiadomość.
jestem po tygodniowym pobycie w szpitalu na oddziale nefrologii i narazie rozpoznanie zmierza ku kłębuszkowemu zapaleniu nerek (w tym najbardziej łagodnym stanie) w każdym razie jest kilka "ale" stąd jeszcze ostatecznej diagnozy nie postawili.
w szpitalu miałam robione szereg badań o których w szczegółach nie będę pisać, ale ważne jest to, że po 1. białko w moczu mi się unormowało a po 2. mam erytrocytów w moczu nadal dużo, tj.300.
W szpitalu wykonano mi usg pęcherza moczowego, usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, zatok, skonsultowano mnie laryngologicznie, stomatologicznie i urologicznie ( w celu wykluczenia ognisk infekcji) i wykonano mi urografie - wyniki wszystkich tych badań są w porządku.
Ponadto skierowano mnie na ponowną cystoskopię  w celu sprawdzenia czy leukoplakia, którą mi poprzednio zdiagnozowano nadal jest. Pani urolog, która mnie konsultowała w szpitalu i która wykonywała później cystoskopię bardzo poważnie podeszła do sprawy i wiele mi pomogła. Okazało się, że leukoplakia wcześniej zdiagnozowana jest niewielka, tj. 4 mm średnicy poniżej prawego ujścia moczowodu i 2 mm średnicy poniżej lewego ujścia moczowodu. Ponadto pojemnosc pecherza prawidlowa, blona sluzowa bez zmian egzofitycznych, ujscie moczowodowe prawidlowe.
W szyi w godzinie 12-3 mm wypustka błony śluzowej. Natomiast szyja pęcherza łatwo krwawiąca przy instrumentacji, jest bardzo krucha.
Czy zatem ten ciągły krwiomocz moze być wynikiem kruchej szyjki pęcherza? jeżeli tak to jak można temu zaradzić, co mam robić ? Czy taki po prostu mój urok ?

proszę o odpowiedź



i wyniki tej cystoskopii są następujące:
"

Offline

 

#47 2010-02-24 18:31:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Może, ale powinni wziąć Ci wycinek na posiew na gruźlicę pęcherza (ta lubi się tak objawiać i naciekać na moczowowody, co kończy się zapaleniem nerek), na obecność eozynofili (pod kątem EC) i na obecność mastocytów (pod kątem IC). Aczkolwiek to ostatnie sprawdzałabym jako pierwsze.
A wynik cysto się nie wkleił.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#48 2010-02-24 18:56:04

cicha_m
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 25

Re: proszę o pomoc

nie pobrano mi wycinka niestety.. a co do gruźlicy pęcherza to nigdy nie słyszałam o czymś takim!
Pani urolog, robiąc mi cystoskopie powiedziała, że wg niej mam przewlekły stan zapalny pęcherza, tylko dla mnie jest dziwne to, że nie skarże się na żadne bóle ani przy oddawaniu moczu, ani nie odczuwam potrzeby oddawania moczu w nocy itp. Jedyne co to boli mnie podbrzusze i mam problemy z tymi wzdęciami, ale to bardziej wynik średniego odżywiania się pewnie.
Co do wyników cystoskopii to przypadkowo wkleiło mi się to zdanie "i wyniki tej cystoskopii są następujące:", wynik cystoskopii omówiłam wyżej:)
a co oznacza ta wypustka błony śluzowej? czy to normalne ?

Offline

 

#49 2010-02-25 14:26:45

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: proszę o pomoc

Gruźlica pęcherza to b. ciężka choroba prowadząca do niewydolności nerek.

Offline

 

#50 2010-02-25 19:41:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: proszę o pomoc

Gruźlicę masz omówioną w serwisie. Tej wypustki nie do końca rozumiem - jaka? jakiego typu?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson