Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#526 2011-12-05 21:37:34

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#527 2011-12-05 21:38:15

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Jeszcze nie mam labolatorium, ale w szczecinie jakos mi pobiora w diagnostyce, tam sa az 3 wiec jakas moze wyrazic taka chec jutro bede dzwonil w tej sprawie

Offline

 

#528 2011-12-05 21:40:44

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Pocztex to usługa kurierska świadczona przez Pocztę Polską. Możesz to normalnei załatwić w urzędzie pocztowym, tylko trzeba specjalny druk wypełnić i kupić kopertę bąbelkową- ochronną. Najlepiej wcześniej to wszystko sobie przygotuj bo będziesz musiał włożyć do koperty zamrożony wcześniej wkład chłodzący, surowica musi być przesłana w chłodnej temp. choć teraz jest zima, także sprawa łatwiejsza w wykonaniu smile

Offline

 

#529 2011-12-05 21:45:20

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

to jest tak, mi ta krew wlewaja do tej probowki zamknieta wkladam do koeprty babelkowej i nadaje na poczacie tak? bez tam zadnych srodkow chlodzacych itp? Tylko pytanie, czy oni ja beda wiezli w dobrych warunkach, i czy dojedzie w miare na czac? Mnie doktor poinstruowal, ze jak nie dam rady wyslac w ten dzien to nalezy przechowywac w lodowce, a wiadomo, ze w jeden dzien nie pojedzie moja paczka az do Bytomia..Tak mi sie zdaje, wiec watpie aby byla dobrze przechowywana

Offline

 

#530 2011-12-05 22:21:11

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#531 2011-12-05 23:07:53

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

W tym zestawie od dr jest dołączony wkład chłodzący, należy go dzień szybciej zamrozić i przed wysłaniem wkładasz go do koperty bąbelkowej razem z probówką <--tzn ten qklad dzien wczesniej przechowywac w lodowce, aby byl chlodny?

Offline

 

#532 2011-12-06 07:54:48

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#533 2011-12-06 09:08:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ja wysyłałam bez. Dr TW powiedział, że jest teraz na tyle zimno, że obejdzie się bez wkładu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#534 2011-12-06 09:16:18

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#535 2011-12-06 16:13:21

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Witamy w Polsce, nikt mi nie chce w Szczecinie odwirowac krwi, owszem moga, ale pare minut, a doktor mnie pokierowal zeby to trwalo około godziny! W moim mieiscie w szpitalu byc moze sie uda, o ile zgode wyrazi kierowniczak labolatorium. W innym przypadku trzeba jechac 10 godzin w inna strone, bo nikt nie moze wyswiadczyac takiej ODPLATNEj przys;ugi.

Offline

 

#536 2011-12-06 16:14:33

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dzieki Loni tera mniej wiecej moge sobie wyobrazic jak to bedzie wygladalo, probowka w drodze, czekam teraz na decyzje szpitala w mojej sprawie

Offline

 

#537 2011-12-06 19:28:49

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ja juz bylem w Warszaeir, js teraz bede korzystal z uslug urologa Marcina Slojewskiego, w sumie z tego co widze, to najlepszy urolog w Szczecinie, a juz na pewno lepszy od tych u ktyorych bywalem do tej pory

Offline

 

#538 2011-12-06 23:38:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartek, a Diagnostyka? Oni odwirowują we Wrocku za grosze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#539 2011-12-07 09:23:38

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Diagnostyka, obdzwonilem za 25 zl, moga mi odwirowac, ale...3-5 min...Pytalem sie czy zrobia wyjatek, odplatnie oczywiscie dodatkowo, ale sie nie zgodzili, obdzownilem jeszcze dwa labolatoria, w jednym to samo co w diagnostyce, a w drugim, moga mi pobrac, ale..mi jej nie wydadza..Ide na rozwmowe w tej sprawie do naszego szpitala, mam nadzieje ze mi tam pobiorą. W dalszym ciagu czekam na probowke z Bytomia.

Offline

 

#540 2011-12-07 09:25:41

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

A i wspominialem, ze w innych miasyach wiruja to odpladnie na zyczenie klienta, ale poinformowano mnie ze w Szczecinie takich wyjatkow nie robią

Offline

 

#541 2011-12-07 10:34:15

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Kurcze, glupieje juz od ilosci tych informacji. U mnie w szpitalu odradzono mi badan z krwi w tym kierunku, gdyz tak naprawde nie wiadomo jakas ureoplasma i mykoplasma wychodzi i podobno do tych badan lekarze maja duze zastrzezenia. Pokeirowano mnie abym sprobowal zrobic wymaz z cewki (gdyz tam jest widoczny moj problem) w kierunku tych bakteri z wymazu w Szczecinie. Teraz to juz sam nie wiem co robic, totalny mylnek w glowie, prosze prosilbym o jakas pomoc

Offline

 

#542 2011-12-07 13:19:12

hause
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-31
Posty: 98

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartekkk, jak się czułeś po tym jak sam zrobiłeś wymaz z cewki do diagnostyki bo mnie to właśnie czeka i się trochę obawiam. Zresztą po tym co przeszedłem muszę łykać żurawinke itp wiec nie wiem czy jest sens robić przy stosowaniu leków nawet ziołowych. PS. Co do poziomu laboratorium w Polsce to rzeczywiście duży problem. Czeka mnie masa badań więc chyba najlepiej będzie zapakować się do Pani Doroty, co z tego, że zapłacę taniej na miejscu jak nic mi po tych badaniach nie przyjdzie. Co do Myko i Ureo jak piszesz to sprawa taka, że mi lekarz na NFZ powiedział z uśmiechem żebym się nie wygłupiał bo to i tak nie wyjdzie bo nigdy nie wychodzi. A Mój urolog u którego się lecze prywatnie mówi żebym zrobił te badania - z tym, że z moczu jeszcze z nim porozmawiam jutro.
W cenniku znalazłem coś takiego u mnie w szpitalu. Mycoplasma hominis i Ureoplasma ureolyticus  (mocz, drogi moczowo-płciowe ) 3 dni

Offline

 

#543 2011-12-07 21:58:35

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Pieklo troche ja mialem wymaz dwa razy robiony raz P. Dorota mi robila, drugi raz sam, da sie przezy, ale lepiej jak ktos robi (chyba ze lubisz zadawac sobie bol), uyreoplasme i mykoplasme z wymazu w sumie wszedzie robia

Offline

 

#544 2011-12-07 22:09:16

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Czy moglby sie ktos z kompetentnych osob odniesc do mojej wypowiedzi wczesniejszej? Mnie poinstruowano tak, ze jakim cudem mogra wykryc z krwi ureoplasme i mykoplasme, skoro te bakterie wchodza w komorki?

Offline

 

#545 2011-12-07 22:12:08

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ja się nie znam, ale z tego co podczytuję czasem forum to chyba w krwi widoczne są nie bakterie, ale przeciwciała

Offline

 

#546 2011-12-07 23:36:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

No właśnie. Ktoś chyba Cię źle zrozumiał.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#547 2011-12-08 12:29:18

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

NO więc właśnie, z tymi bakteriami jest totalny obłęd.
We krwi powinny być przeciwciała skierowane przeciwko tym bakteriom--obojętne gdzie one siedzą.
Przeciwciała-a więc badanie immunoglobulin typu IGG. IGA, IGM, IGE (to  chyba to samo co tzw. test Elisa).

Ale , w temacie boreliozy (też włazi w komórki) znalazłem dyskusję,że nawet ten test IGG+M,E, itd , powinno się poprzedzić braniem antybiotyku przez tydzień ,żeby jednak wylazły te bakcyle z komórek i znalazły sie we krwi (rozumiem że ten fakt pobudza organizm do masowego produkowania przeciwciał).

JEDNAK--jednak jest rzeczą pewną, że badanie tej sprawy metodą PCR (PCR -Real time) czyli badanie obecności KODU GENETYCZNEGO bakterii we krwi A NIE IMMUNOGLOBULIN >>>>> wymaga zdecydowanie aby brać najpierw przez 6 dni antybiotyki dla wygonienia bakcyli z komórek. Ludzie biorą np. Unidox+ metronidazol 6 dni a w siódmym dniu oddają krew na PCR.
Zaleca się aby robić w Poznaniu, bo w Lublinie nie wychodzi miarodajnie, a w Łodzi --wątpliwie !!!!!!!
Istnieją też inne badania na to, u nas dopiero zaczyna się to, ale nie wiem czy na wszystkie bakterie tego typu (ART oraz LTT w niemczech).
Sprawa wyganiania z tkanek poprzez branie antybiotyków 6 dni, jest na tyle nową rzeczą,że nawet w labie w Poznaniu jakaś Ziuta robiąca te badania była zaskoczone, że ludzie są po antybiotyku branym w celu wygonienia (panie, jak pan je brał to wybił pan bakterie i ich nie będzie). Ziuty nie rozumieją, że 6 dni to za mało żeby wybić bakcyle tego rodzaju i pieprzą jak za Stalina .

A więc, wygląda na to, że wogółe dobrze jest brać te antybiotyki 6 dni przed wykonaniem jakichkolwiek badań Z KRWI.
Natomiast badanie z moczu lub wymazu----no to nie, tu nie bierzemy nic raczej.

PS. różnica w wynikach PCR po antybiotykach 6 dni, w stosunku do badania PCR bez wyganiania----jest ogromna !!!!
Ponad 50% badań PCR bez antybiotyku ,wykazujących że nie ma bakterii, okazuje sie FAŁSZYWE !!!!!! Ci sami pacjenci po zastosowaniu wyganiania mają PCR potwierdzający że bakcyle są i to dużo !!!!!!!!!!!

Offline

 

#548 2011-12-08 22:59:08

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

czyli bez brania antybiotyku wynik moze byc sfalszowany z krwi?

Offline

 

#549 2011-12-09 00:04:06

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bez brania przez 6 dni antybiotyków, wynik badania PCR z krwi będzie mało wiarygodny---tak bym powiedział.
Natomiast wyniki IGG,A,M,E zwykle są robione bez antybiotyków --------ale ich ogólna przydatność jest coraz bardziej pod znakiem zapytania.Sporo osób miało IG() negatywne a z kolei PCR wykazywało że jest ----więc----dupa !
Ale nie chcę cię podłamywać :-)))))
Poczekaj na opinie innych ---np. Redakcji.................

Offline

 

#550 2011-12-09 00:07:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

U mnie było na odwrót - pcry negatywne, a Ig oraz objawy swoiste - dodatnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson