Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#551 2011-12-09 22:08:49

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Pobrano mi dzisiaj krew, wysylam w poniedzialek, gdyz tak bedzie lepiej (tak zostalem poinstruowany z doktorem), do tego czasu przechowuje krew w lodowce

Offline

 

#552 2011-12-13 10:53:27

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Krew wyslana wczoraj, dzisiaj dojechala do Bytomia. Poprosilem o badania w kierunku chlamydi trachomatis mycoplasmy hominis i ureaplasmy. Mam tylko pytanie czy mycoplasma hominis i jakas genitalium to jest to samo? Wstepne wyniki mam dostax w sobote oficjalne, to pewnie dopiero po swietach smile Poczta Polska nie nawalila przesylka doszla w b.dobrym stanie na czas, a calosc wysylki miala kosztowac 90zl!

Offline

 

#553 2011-12-13 11:31:24

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#554 2011-12-13 11:54:39

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

niestety loni dalej tak jest..

Offline

 

#555 2011-12-13 11:58:08

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Czy u was w diagnostyce w waszych miastaxh takze nie pobieraja materialu do basdan na miejscu? to chore

Offline

 

#556 2011-12-13 12:05:09

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#557 2011-12-27 21:38:13

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Otrzymałem wyniki badań z Bytomia (z krwi):

Chlamydia trachomatis IGg - wÄ…tpliwy
Chlamydia trachomatis IGa - ujemne
Chlamydia trachomatis IGm - ujemne

Mycoplasma hominis IGg - ujemny
Mycoplasma hominis IGa - ujemny
Mycoplasma hominis IGm - ujemny

Ureaplasma IGg - wÄ…tpliwy
Ureaplasma IGa - ujemny
Ureaplasma IGm - ujemny

Nie otrzymałem jeszcze interpretacji, wiec nie wiem co oznacza "watpliwe", tzn, że to jest, to leczyć, czy jak? Napisałem emaila do pełnomocnika doktora, a on przekazał doktorowi, niedługo mam dostać pełną interpretację. Byłem pewien, że te batkerie mi nie wyjdą ( w końcu nie wspolzylem, a objawy także troche od tego odbiegaja, ale teraz już sam nie wiem), chyba zrobie z cewki chlamydie i ureplasme, aby porownać wynik. Prosze o odpowiedzi osob kompetnentych, moze ktoś mi pomoze rozwiklac to przykra zagadke. Pozdrawiam

Offline

 

#558 2011-12-27 22:12:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Interpretacji dokona dr TW, ale wygląda, że nie masz aktywnej, bieżącej infekcji.

Natomiast ja się dowiedziałam od kilku niezależnych specjalistow (zakaźnicy, diagności), że tymi patogenami wcale nie trzeba zakażać się drogą płciową, że one są kontaktowe i zdarzają się infekcje na drodze diagnostyki urologicznej czy ginekologicznej (nawet podczas standardowych badań w gabinetach ginekologicznych).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#559 2011-12-27 22:14:55

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

ale co oznacza watpiliwe? To znaczy, ze ja to mialem? Ja nie leczylem sie w tym kierunku, wiec nawet nie wiem kiedy bym sie tego pozbyl..widzialem, ze loni miala podobnie jak ja, ale miala dodatnie w tym kierunku i z tego co dotyczalem dostala interpretacje, ze juz nie mam infekcji..

Offline

 

#560 2011-12-27 22:57:20

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartekk moim zdaniem dr Ci odpisze, że wyniki są ok. Poczytaj dobrze swój wynik, na samym dole masz interpretację do wyników.
Skoro IgG masz ujemne tzn, ze nie byłes w przeszłości chory, IgM ujemne oznacza, ze nei masz świeżej infekcji. Wygląda na to, że jest ok, ale poczekaj ewentualnie na odpowiedź lekarza. Pozdrawiam!

Offline

 

#561 2011-12-27 23:00:13

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

wlasnie loni ja mam IGG watpliwe i to jest zagadka...

Offline

 

#562 2011-12-27 23:05:13

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Mam tylko takie coś pod każdym zdjeciem wynikow:

przyklad:

chlmaydia trachomatis 1:320 wÄ…tpliwe
chlmaydia trachomatis 1:100 ujemne
chlmaydia trachomatis 1:10 ujemne

Interpretacja wyniku IGM obecnosc przeciwlcial w miarnie rownym 1:10 wynik dodatni

Komentarz: Wynik oznaczenia IGG watppliwe IGM IGA ujemne. Tylko tyle, nic nie napisane "od siebie"...

Offline

 

#563 2011-12-28 00:41:14

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

W daaawnych czasach , gdy badania robiło się ręcznie przez miareczkowanie, wynik wątpliwy oznaczał że "o dupę potłuc" czyli trudno było powiedzieć czy dany parametr wogóle przekracza czy nie swoją normę.
Bo preparat się zabarwiał (więc jest !!!) a po chwili barwa znikała lub bladła !!! Trzeba było znowu dokropić odczynnika----i znowy podobnie cholera !!! Kolor (wskaźnik) nie chciał zostać na stałe lecz jakby sie zapowiadał a potem wracało wsio do normy. !
Nie wiadomo dlaczego--może odczynniki są zanieczyszczone albo klient jest chory na Tse-tse i to ono wnosi zakłócenia w badaniu..........
W zasadzie należało powtórzyć pobranie krwi i to nie w poniedziałek bo może to borygo jest we krwi albo co........
No takie (przykładowe) rozterki laboratoryjne.......
Więc to chyba oznacza,że coś minimalnie jest ale tak mało, że na krawędzi możliwości odczytu.

Offline

 

#564 2011-12-28 10:25:27

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

No poczekam na interpretacjie doktora, zobaczymy, w koncu on to badal i mam nadzieje, ze kontrolowal co sie tam dzieje

Offline

 

#565 2011-12-28 22:04:08

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Jeszcze mam takie pytanie, od 3 dni miewam bole na dolre w kregoslupie. choc bardzije chyba w nerkach, bol taki cmiejacy jakby, pare lat temu mialem takie cos, samoistnie przeszlo po 2 tygodniach, nigdy wczesniej nie miewam taki boli przy moim zakazeniu, czy to moze byc powiazane? tak by bakterie az z cewki rpzechodzily? (pecherz mam czysty)

Offline

 

#566 2011-12-28 22:09:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Najpewniej napięcia mięśniowe/powięziowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#567 2011-12-28 22:19:42

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

czyli co dziala redakcjo w tym kierunku>? obecnie nic nie biore bo mialem robione te wyniki, ale boje sie ze to nerki i ze sie to calkiem wszystko zawali, fakt, ze opstatnio w pracy takze moglem troche przeciazyc kregoslup, jak wspominam nigdy przy moim zapaleniu tego nie mialem..brac jakis antybiotyk na to czy jak?

Offline

 

#568 2011-12-28 22:20:49

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

nigdy tez nie mialem takiego czegos ze nie dotre do toalety, albo trzymanie jakos moczu po siku, z tych takich spraw miesiowych..

Offline

 

#569 2011-12-28 23:52:59

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nie, to jest niezależne--to pewnie ten pieprzony wirus o którym pisałem--od września ludzi atakuje i robi objawy LUMBAGA czyli jakby korzonkowe. Lekarze maja z tym sodomę z gomorą, są ludzie krórym ładują w dupę zastrzyki przeciwzapalne.
Mnie dorwało już mies. temu , strzeliłem se Zinnat bo wystąpił stan podgorączkowy i lekarz tak zadecydował. Niby przeszło ale nadal kiepsko sie czuję i nawala mi każdy staw !!!!! Co za cholera jest !!!!!!!!! Ale i tak dobrze bo łazić nie mogłem.
PS jednocześnie czuję podrażnione oskrzela jak przy początkach grypy i to już tak kilka tygodni ! Ja to ścierwo obserwuję, ono daje nieraz pryszcze na wardze (czego ja nigdy nie miewam a teraz jest ) i nawet kilkudniowe pobolewanie gardła. To wirus jest ale bardzo lekki przebieg, taki ""wojskowy" żeby nie zabić ale żeby żołnierz nie był sprawny ...........Testują sobie na naszej dupie wraz ze zmianami klimatu---Quźwa-jest 10 stopni ciepła na plusie--was to nie dziwi ? U mnie 10 st. trzyma już 4 dzien !!!!!
PS2. nie spiskowa teoria ale fakty namacalne to sÄ… !!!!!

Offline

 

#570 2011-12-29 13:01:51

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

pulkos, widze troche w tym prawdy, u mnie to tez ma korzonkowe sprawy (tak mi sie zdaje) wygrzewam sie i jest leiej gdy leze, czasem promieniowalo mi na miesnie (a nigdy tegfo nie miewalem)! narazie antybiotyku nie biore bo bede jeszcze robil wyniki, a co do pryszczy na wardze, osatnio mialem taki przypadek ze wlasnie taka gulka ala zimno mi wyskoczyla, po posmarowaniu zelu z antybiotykiem zeszla, a warga byla niezle opuchnieta!

Offline

 

#571 2011-12-29 13:02:52

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

poobserwuje to jeszzcze troche jak bedzie tak samo to tez doloze antybiotyk, ale narazie jakos w miare przechodfzi, chociaz w pracy oczywiscie przy pracy fizycznej bywalo gorzej

Offline

 

#572 2011-12-29 23:52:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Pulkos, u Ciebie zawsze jest "od września/marca wirusy masowo" itd. Wirusy (ale raczej herpesy) można sobie zbadać dla świętego spokoju, ale jak facet męczy się z pęcherzem, bólami itd., to normalne, że ma napięte mięśnie, które uciskają mu nerw kulszowy (czyt. "korzonki") i przenoszą napięcia w dół i w górę, po mięśniach i powięziach (stąd uczucie bólu w ok. nerek). Zajrzyj do Tomka od rehabilitacji, który nam daje rabat, on Ci wyjaśni to bardziej fachowo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#573 2011-12-30 11:12:41

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

a słuchajcie, w wakacje bylem na basenie, plywalem dosc intensywnie i na deugi dzis mialem straszne bole brzucha, nastepnej nocy zaczelo mi ropiec z krwi z pepka i strasznie spuchlo, oczywiscie chirurg zdziwiony dal antybiotyk i kazal zmieniac opatrunki, mimo iz bylem tam jeszcze kilka razy to problem nie minal, tzn nic mnie nie boli nie mam zadnej opuchlizny juz od dawna ale czasami wylywa mi z pepka jakby taka zielona substancja (ktora smiedzi w tym momencie), pepek wtedy jest zaczerwieniony, dzieje sie to tak raz na kilka dni czasem na tydzien, czasem nie zauwazalnie bez zadnych objaw dopiero wieczorem widze, ze cos tam sie dzialo, czy ktos wie moze jak na to zadzaialac? mam zamiar pojsc tym razem do prywatnego chirurga ale to w styczniu gdyz teraz nie bralem nic ze wzgledu na badania. Wymaz da sie jakos zrobic w tym kierunku> Czy talem, ze tam duzo bakterii bytuje i nie wiem czy wystarczy tym patyczkiem pzejechac tylko po okolicy pepka?

Offline

 

#574 2011-12-30 17:47:02

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Redakcjo--ja to wszystko wiem.....:-)) jednak u chorych na pęcherz (i nie tylko) bardzo łatwo dochodzi do DODATKOWYCH infekcji. W Polsce, w zw. z rozchwianym klimatem, pojawiają sie często takie infekcje. W tym wypadku--rozmawiałem z lekarzem i on potwierdza liczne objawy korzonkowe u ludzi PONAD PRZECIĘTNĄ.
Natomiast w  Å›wiecie roÅ›lin to wogóle---co pewien czas caÅ‚e populacje sÄ… atakowane infekcjami (w lasach i na polach).
Identycznie jest w świecie ludzkim (małpowatym).
--------------------------------------------------
Pępkowe takie sprawy są paskudne i cholernie trudne do wybicia.
Ja bym zastosował moją ulubioną maść do oczu :Chloramphenicol 1% oftalm. (ostatecznie może być tańsza wersja--nie okulistyczna = 2%). Naładowałbym maści w pępek i powinno przejść.

Offline

 

#575 2011-12-30 17:49:25

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

PS---------do Redakcji :: Jak to można zbadać wirusy ?
Nie ma badań na wszelkie wirusy tylko na kilka ich gatunków, a 99% nie jest badana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson