Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#651 2012-04-11 12:07:44

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#652 2012-04-15 13:52:48

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartek - macmiror dla kobiet? dafuq big_smile ? w sumie macmiror to lek, który brałem najczęściej spośród wszystkich (ale w postaci tabletek), czasem masz tak, że ktoś pisze o leku, ze jest dla kobiet (ale w domyśle - nie tylko), dlatego, że jest to target reklamowy, chociażby w szpitalu gdzie chodzę do lekarza jest reklama: masz nawracające zakażenia układu moczowego, chciałabyś to zmienić itp.

nie czytałem wszystkich wypowiedzi od deski do deski, ale z tego co zrozumiałem, Dodan, twierdzisz, że feacalisem można zarazić się poprzez anal albo brudny papier
kolego, jesteś w poważnym błędzie! brzmisz dokładnie jak najsłabszy lekarz, z którym miałem nieprzyjemność próbować leczenia - on też mówił, że jeśli ktoś ma feacalisa to opcje są dwie - anal bądź przetoka z jelit (WTF?), która powoduje, że brzydko mówiąc gów*o przechodzi nie do odbytu a do pęcherza

feacalis przenosi się także we krwi - wystarczy, że wejdzie poprzez zakażenie do prostaty i masz gotową chorobę, przy czym wbrew temu co paru doktorków ze straganu twierdzi, zakażenie feacalisem czy czymkolwiek innym, nie oznacza, że to są Twoje bakterie, które po prostu znajdują się nie tam, gdzie anatomicznie powinny (bo takie przekonanie wśród doktorków panuje, co zawsze wywołuje u mnie facepalm), wystarczy przez krew wprowadzić bakterie z zewnątrz i masz - u mnie np. była to bakteria z morza, gdzie kąpałem się i leżałem na piasku z otwartą raną (bo tak inny debil w fartuchu, którego powinienem w zasadzie pozwać, stwierdził, że można i nawet, że jest wskazane)

Bartek - żeby się nie przebijać przez wszystkie strony - jak tam samopoczucie? jakaś poprawa?

Offline

 

#653 2012-04-16 10:45:37

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Maciek równie dobrze moze twierdzic ze fecalisa przyniosly ci ufoludki stakiem kosmicznym ale niestety nijak ma sie to do rzeczywistosci, kiedys tez tak uwazalem bo poczatek moje choroby zaczol sie wlasnie 3 dni po wykapaniu sie w rzece, w ktorej notabene jakis chÅ‚op poijÅ‚ krowy, które czasem walaily klocka, ale dzis wiem ze to tylko wymsl mojej wyobrazni i proby wyjasnienia skad ja to mam i dlaczego ja. Setki ludzi kapalo sie w tym morzu i mialo pewnie jakies ranki, krostki itp. i tylko ty biedny sie zaraziles jakims wstretnym fecalisem, tak to widzisz? Jakbys mial tego fecalisa we krwi to na 100% mialbys wysoka goraczke i pewnie zainfekowalby zupelnie cos innego niz akurat prostate. Ja przyjmuje taka wersje zarazen, ktora uwaza kilku urologow znajacych sie na rzeczy, a mianowicie wg ich wiedzy zakazenie nastepuje najprawdopodobniej w skutek 1. niezralizowanej podniety tzn kiedy nie nastapi ejakulacja, nasienie cofa sie do prostaty, i infekuje ci stercz twojmi wlasnymi bakteriami, ktore zawsze bedzisz mial w organizmie. Wiesz ilu facetom w nasieniu wychodza jakies bakterie, a nie maja zadnych objawow? Tak duzo ze lekarze bez objawow tylko na podstawie posiewu  nasienia przestali je leczyc, bo nie uwazaja juz tego za chorobe. I co myslisz ze wszyscy je maja bo kapali sie w morzu czy wycierali sobie cewke publicznym papierem? 2 sposob to pewne uszkodzenia prostaty wyniku, ciaglego siedzenie np kierowcy, urzedasy itp. gdzie tez wskutek tych mikro uszkodzen dostaja sie twoje wlasne bakterie. Oczywiscie mowimy tu o bakteriach takich, ktore sa rowniez naturalna flora, wiadomo bo bakterie atypowe to juz inne zewnetrzne sposoby zarzaenia najczesciej prze kontakt seksualny.  Moge polecic ci ciekawa lekture na temat zakazen prosaty, z serii medycyny niekonwencjonalnej:-) ktora jakis czas temu pojawila sie na rynku rosyjskiej lekarki "Tajemnica ukrytych infekcji", nie ze wszsytkim sie z niÄ… zgadzam ale niektore rzeczy sa ciekawe....

Offline

 

#654 2012-04-16 11:25:18

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

wiesz, ja nie twierdzę, ze na pewno mam rację, ale musi być lepsze wyjaśnienie, niż Ty prezentujesz
gdyby przyjąc Twój punkt widzenia, nie mam bladego pojęcia jakim cudem miałem feacalisa (Bartek zapewne też by się nad tym głowił, dlaczego on też ef złapał) - jestem hetero, w czasie, gdy zachorowałem nie miałem dziewczyny, więc również seksu nie było, a i zawsze o higienę dbałem i nie było możliwości żebym że tak powiem do fiuta dotykał brudnego papieru

czekaj - napisałeś, że nasienie cofa się do prostaty i infekuje ją feacalisem, możesz rozwinąć? w sensie skąd ten feacalis ma się znaleźć w drogach moczowych, skoro go tam w normalnych warunkach nigdy nie ma (jest w jelitach), pytam serio, bez ironii jakby co

no i drugie też jest ciekawe - z tego co piszesz dochodzą mi dwie ewentualności, przy których mogło dojść do zakażenia, jeśli mógłbyś dokładniej opisać ten mechanizm byłbym wdzięczny

a co do morza - może i ktoś kąpał się z małymi draśnięciami, ranami itp. ale ja miałem otwartą ranę wielkości jabłka, z praktycznie odsłoniętą warstwą mięśniową (oparzenie na nodze), też nie twierdzę, że to na 100% morze, ale to jest póki co jedyne logiczne wytłumaczenie (chyba, że przekonasz mnie do którejś z tych dwóch wersji), w teorii mogłem to złapać jeszcze tylko w szpitalu, podczas rutynowej wizyty albo w szpitalu 5 lat wcześniej podczas operacji - pytanie tylko, czy bakteria przetrwałaby nieujawniona tyle lat w organizmie

Redakcjo i Bartek sorry za offtop, ale myślę, że ten problem dotyczy też Ciebie Bartek, w końcu chorujemy praktycznie dokładnie na to samo, więc też będziesz ciekaw odpowiedzi

Offline

 

#655 2012-04-16 12:44:17

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

ok wytlumacze ci to obrazowo na czym polega niezrealizowana podnieta to np stosynek przerywany lub zabawa "malym", czujesz ze nasienie niedlugo wyleci ale sparwia ci to przyjemnosc i przestajesz sie bawic, wtedy nasienie wracajac zabiera ze soba bakterje ktore moga byc  w ukladzie moczowym - dostaja sie tam przez dotyk, nie umyte rece itp, ktore normalnie sa nasza naturalna flora i nie powoduja zadnych objawów, gdy nasienie wróci z bakteriami do stercza stad nastepuje jego zakazenie , Wniosek jest taki: jak sie zacznie zawsze trzeba konczyc, w przeciwnym razie moze nastapic takie zakazenia. Czy miales takie doswiadczenia? A druga mozliwosc to taka, ze prostata nie lubi gniecenia, jesli wskutek uprawianego zawodu caly czas sie siedzi, nastepuja mikrouszkodzenia tkanki gruczolu krokowego, a poniewaz kazdy w odbycie ma jakies bakterie, ktore wtedy wykorzystuja sytuacje i przenikaja przez uszkodzone tkanki. No a trzeci sposob to stosynek analny, wtedy tez moze jak najbardziej dosc do zakazenia. naprawde nie sadze zebys mogl sie zarazic poprzez kapiel w morzu z otwarta ranÄ…, mogbys zlapac jakies zakazenie, gronkowca itp. ale fecalis w prostacie to jak wygrana w totka, mozliwa tylko hipotetycznie:-)

Offline

 

#656 2012-04-16 14:39:33

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

obrazowo to wiem, chodziło mi bardziej o proces, który powoduje zakażenie, spoko, dzięki teraz wiem konkretnie o co chodzi

Offline

 

#657 2012-05-13 21:32:16

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Witam!

Sorry, ze tak pisze rzadko, ale staram sie co jakis czas tu zagladac i czytac wypowiedzi. U mnie bez spektakularnych efektow: bralem Uroflow - oczywiscie nie pomogl, a po czasie jak to bywa z tego typem leku pogorszyl sprawe. Poszedlem do urologa (od razu mowie, ze lekarz ma dobre opinie i podobno nie jednego pacjenta wyleczyl). Ku mojemu zdziwieniu otrzymalem lek..Vasicare, ktore ma podobne dzialanie jak uroflow, ale mocniejsze, bo podobno ja takiego potrzebuje...no tak specjalista nie jestem od spraw urologicznych, dlatego czy ktos takze uwaza, ze to posuniecie nie ma zadnego sensu? Jestem na 99% pewny, ze cos u mnie jest takze w nasieniu, chociaz przy badaniach tam bylo czysto.

Teraz pytanie z innej beczki, chcialbym ponowic badania na mykoplasme ureaplasme i chlamydie z cewki, bo w sumie moim glownym probleme jest parcie na cewke i jej zaczerwienienie, ale w Diagnostyce nie chca mi pobrac na miejscu, czy u was tez tak jest? OSt ja mi urolog pobieral to mnie pieklo przez 3dni przy oddawaniu moczu! A dla porownania na Lelka trwalo to gora 2 godziny i mnie obficie. Kolejne pytanie czy w diagnostyce robia badania z nasienia?

Jakie leki sie stosuje przy leczeniu bakteriami atypowymi, roznia sie one znaczenie od antybiotykow typu penicylina?

Teraz pytanie do uzytkowniak Dodan, staram sie sledzic twoj watek, jakbys mogl napisz mi gdzie wykonywalem owe badania, jaki koszt i z czego byl pobierany material (czy pobieral lekarz), bo cos czuje, ze u mnie moze byc podobna sprawa..

Nie wykupilem jeszcze Vesicare, uwazacie, ze dobrze robie? Skoro przez miesiac jeden lek mi nie pomogl, to vesicare chyba nie da zaskakujacych efektow.

Offline

 

#658 2012-05-13 21:52:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartek, wiesz, co mówią marketingowcy? Że jednym z większych błędów jest otwieranie działalności z danej branży w miejscu, gdzie podobna działalność już padła smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#659 2012-05-13 22:01:49

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Tez mysle, ze to typowe zagranie marketingowe - coz zerowanie na schorowanych ludziach jak widac to dobry sposob na zarobek, w Polsce sie na wszystkim zarabia, niestety taki kraj.

Offline

 

#660 2012-05-13 23:02:23

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartek ja odpowiem nt. leczenia bakterii atypowych, na nie stosuje się inne leki ponieważ penicyliny działają na bakterie posiadajace błonę komórkową, a bakterie atypowe jej nie posiadają stąd te "zwykłe" antybiotyki na nie nie działają. stosuje się przeważnie 2 antybiotyki naraz i leczy się tetracyklinami i makrolidami głównie + co 3 tygodnie Tynidazol albo metronidazol w tzw. pulsach przez kilka dni na rozbicie cyst.
A co do labów to niesttey u mnie też nigdzie nie ma laba z możliwością pobranai materiału do badania, jak narazie spotkałam się jedynie z takim labem we Wrocławiu na Weigla, full wypad, terminal do obsługi- wydaje numerki pacjentom i możliwość poboru materiału na miejscu. Szkoda, ze to taki ewenement sad

Offline

 

#661 2012-05-13 23:03:23

loni
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 1923

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

full wypas miało być smile

Offline

 

#662 2012-05-14 00:52:02

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ale ten full wypad brzmi tak... refleksyjnie big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#663 2012-05-14 15:44:28

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bartek, czesciowo mnie loni wyreczyla wiec nie bede sie juz rozpisywal. Ja robilem badania na chlame i myko tzn na przeciwciala we krwi w diagnostyce. Przy okazji zwracam honor Diagnostyce, bo w orginalach byl zakres referencyjny, tylko jak jestem slepy:-)

Nie rozumiem czemu sie tak uparles na ten wymaz z cewki??? Nie mozesz poprostu strzelic do kubeczka i wyslac to lub pojechac na lelka? Tam ci zrobia badanie i na myko, chlame i urea. A bedzie to pelniejsze badanie, bo raz ze sprwadza czy w sterczu cos nie siedzi, a przca przelatujace nasienie i tak wszystko zbierze z cewki, cokolwiek by tam nie bylo.

Offline

 

#664 2012-05-14 22:01:11

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nie no wiesz Dodan, ja bylem na Lelka w Warszawie, fakt nie robilem tam na atypowe, bo nie wiedzialem, ze moj problem bedzie tak rozlegly, wymaz z cewki dlatego, ze w pecherzu nigdy nic mi nie wychodzilo nawet na lelka, co do badania nasiena, bo tak rozumiem twoja aluzjo o strzeleniu do kubeczke to sie zgadzam, chetnie wykonam takie badanie. W diagnostyce robia z krwi na pzeciwciala? Jak bylem pol roku temu to robili tylko na chlamydie z przeciwcial..

Offline

 

#665 2012-05-15 17:38:26

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Tak oczywiscie chodzi mi o posiew nasienia, w tej chwili w Diagnostyce mozesz zrobic przeciwciala na Cpn i Ctr, a takze Mpn. Poczekaj, bo jesli dobrze pamietam to ty chyba robiles przeciwciala u dr W. w Bytomiu, nieprawdaz? Bo jesli tak, to robienie teraz wymazow nie ma sensu szkoda kasy, bo i tak tam nic nie znajdziesz. A reasumujac jesli to jest bezbaktryjne zapalenie gk, to tylko seria profesjonalnych masazy moze ci pomoc zrobiona przez urologa, ktory ma o tym pojacie. Dobre tez beda terapia laserowe i nagrzewajace. Ewentualnie mozesz jeszcze sprawdzic Borelke i gruzlice gk. Wiecej nic nie przychodzi mi do glowy. Oczywiscie bardzo wzkazane sa cieple kopiele, ale to juz wiesz oraz dbanie o cieplo od pasa w dół.

Offline

 

#666 2012-05-15 21:12:54

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

tak robilem i wyszlo mi mykoplasma i ureaplasma watpliwy w IgG, tzn ze moglem miec z tym stycznosc, warto w tej klasie powtorzyc wynik. Co do nasienia takze go zbadam, czy ktos sie orientuje czy badaja nasienie w diagnostyce? I czy z nasienia takze mozna badac w wyazie bakterie atypowe?

Offline

 

#667 2012-05-15 22:18:43

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Oczywiscie ze z nasienia mozna badac atypowe i to robia na pewno na lelka tak jak wyzej ci napisalem, ale mysle ze w diagnostyce tez powinienes zrobic te badania, a napewno na chleme i myko, nie wiem jak z ueara. Z tym tylko ze bakterie atypowe to bakterie wenatrzkomorkowe i one rzadko wychodza w wymazach,chyba ze jest biezace zakazenie. Na moj gust w twojej obecnej sytuacji niepotrzebnie wywalisz kase a te badania wcale nie sa tanie, faktycznie znacznie lepiej dla pewnsci bylo powtorzyc przeciwciala w IgG - to faktycznie ma sens.

Offline

 

#668 2012-05-15 22:41:48

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dodan, ja nie mam zamiaru robic eszystki badan, ja po prostu ponawiam na stypowe w taj klasie i badam nasienie. Robie to aby wykluczyc bakterie atypowe lub stwierdzic, ze je mam, jesli one mi nie wyjda ponownie - po prostu wracam do anbtybioykow i masc bo innego wyjscia nie ma, jesli wyjda to wiadomo dlugie leczenie niestety.

Offline

 

#669 2012-05-15 23:13:42

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Rozumiem, ja ci tylko chcialem uswiadomic ze jezeli juz robisz badania na przeciw ciala we krwi to w moim przekonaniu nie ma juz sensu robic wymazow

Offline

 

#670 2012-05-20 12:32:20

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Wiec tak udalo mi sie zalatwic badanie  zkrwi na ureaplasme i mykoplasme (co najlepsze w diagnostyce w moim miescie tego nie wykonuja!) Wiec mam dwa pytania, pierwsze czy w przypadku badania nasienia jest jakis okres abstynencji seksualnej? Czy jesli uzywam masci macmirror, moze ona sfalszowac badania z krwi na bakterie atypowe, albo tym bardziej w przypadku wymazu z nasienia? dzieki z gory za odpowiedzi smile

Offline

 

#671 2012-05-20 17:17:42

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

po pierwsze - Vesicare to szajs, przynajmniej u mnie znacznie pogarszał samopoczucie (ale jak to słusznie Pulkos zauważył kiedyś - bo miałem bakterie, nic dziwnego)

po drugie - okres abstynencji seksualnej niekoniecznie, chociaż ja tak dla pewności dzień/dwa przed badaniem nic

po trzecie - tak, maść może fałszować, tym bardziej macmiror (mówię o nasieniu, co to są bakterie atypowe nie mam pojęcia), z maścią lepiej zrobić rzeczywiście ze 3 dni przerwy

u mnie bez zmian jakby co, słabo z tą medycyną strasznie

Offline

 

#672 2012-05-20 17:22:44

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#673 2012-05-20 19:52:44

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

vesicare nie bralem, bralem slabszy lek o ktory pisalem mial podobne dzialanie, niestety pogorszyl sprawe

Offline

 

#674 2012-05-20 21:03:49

Kokoszka
Użytkownik
SkÄ…d: W-wa
Zarejestrowany: 2011-03-30
Posty: 372

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#675 2012-05-20 21:10:46

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

bralem Uroflow, z tego co lekarz mowil jest lzejsza postacia vesicare, z racji, ze lek poprzedni mi nie pomogl, nie zdecydowalem sie brac vesicare

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson