Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#126 2010-02-21 21:37:58

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#127 2010-02-21 21:40:02

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dwukrotnie wiozłam mocz i spermę męża do laboratorium, nie sądzę by od pobrania do dostarczenia minęło mniej niż 30 min, raczej bliżej godziny półtorej.

Offline

 

#128 2010-02-22 15:26:33

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

No wlasnie tutaj Amber dobrze, ze sie wypowiedzialas. Ja niestety kawalek trasy mam do pokonania i nawet jesli oddam probki tu przed wyjsciem to dostarcze je w graniacach 20-30min, oczywiscie, ze wolalbym to na miejscu zalatwic i miec z glowy, no ale Pulkos mnie tu troche sciagnal na ziemie. Zadzowonie i zobaczymy jak to bedzie.

Offline

 

#129 2010-02-27 13:54:57

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

OcenÄ™ semiologicznÄ… wykonuje siÄ™ w ejakulacie po ok. czterech dniach (± jeden dzieÅ„) od ostatniej  ejakulacji. Nasienie oddane drogÄ… masturbacji bezpoÅ›rednio do naczyÅ„ka*należy dostarczać do laboratorium w do 1 godz. lub oddać na miejscu w specjalnym pomieszczeniu.Nasienie transportować w temperaturze ok. 37-38 oC (w przybliżeniu temp. ciaÅ‚a).Na wynik ma wpÅ‚yw: przemÄ™czenie, ostatnio przebyte choroby z epizodem gorÄ…czkowym spożywanie alkoholu oraz zbyt dÅ‚ugi czas abstynencji seksualnej. Po kuracji antybiotykowej należ odczekać ok. 2 tygodnie.
*Naczyńko: jałowy plastikowy pojemnik na mocz.

Ze strony diagnostyki, wiec chyba nasienie moge oddac na miejscu, o moczu nie wspomniano. Mam tu pytanie, ze na wplyw ma zbyt dlugi czas abstynencji seksualnej, a lepiej jest, zeby ten czas byl maksymalnie najkrotszy czy najdluzszy? I mam pytanie, czy posiew wydzieliny po masazu stercza to jest to samo to posiew nasienia?

Offline

 

#130 2010-02-27 15:55:23

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Wysłałam Tobie meila z nr tel do diagnostyki smile

Offline

 

#131 2010-02-27 19:17:47

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ok, dzieki wielkie, zaraz odczytam, w tygodniu zalatwie diagnostyke i jednego z urologow ktorych mi zaproponowalaÅ› smile Jeszcze raz dzieki wielkie.

Offline

 

#132 2010-02-28 00:40:29

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Swoją drogą pierwszy raz się spotykam z terminem ""płyn po masażu stercza"" tak jakby było to co innego niż sperma.
To znaczy-----cudów nie ma----wydaje mi się ,że to chodzi o to samo, z tym ,że
------------pÅ‚yn taki uzyskany przez masaż (to ucisk jest po prostu) może nie mieć w sobie peÅ‚nej iloÅ›ci plemników co akurat jest obojÄ™tne przy posiewie. Bo w wytrysku wyróznia sie kilka faz, a także istnieje pÅ‚yn nawilżajÄ…cy (najpierw)  wiÄ™c w koÅ„cu  nie jest on jednorodny. Ale--moim zdaniem--należy siÄ™----PO PROSTU SPUÅšCIĆ caÅ‚kowicie bo to wtedy idzie caÅ‚ość i na pewno razem z tymi bakteriami które sÄ… w prostacie a nie gdzieÅ› w cewce w kanaÅ‚ach.
--------Ja bym nie robiÅ‚ tego  "masażu"" bo to jest ucisk poprzez jelito i można sobie je zainfekować poprzez zdarcie nabÅ‚onka, a poza tym nieraz nastÄ™puje takie podrażnienie odbytu że siÄ™ to koÅ„czy hemoroidami na tle infekcji !!!!
Prawdopodobnie ""nie uchodzi""  wymagać od pacjenta żeby siÄ™ branslowaÅ‚ (dawne wzglÄ™dy religijne --a jakże--Rydzyk ) i stÄ…d ten pomysÅ‚ ""masażu"" bo jakoÅ› trzeba materiaÅ‚ pozyskać.
Co tu gadać------powinna być cycata pielÄ™gniara - mineciara na peÅ‚nym etacie  .  W V -tej Rzeczpospolitej na pewno bÄ™dzie--sam o to zadbam .
Trzymajcie mnie za ....za słowo chyba......bo ja wiem.......nie powiem nic więcej bo mnie Redakcja zbanuje....
PS----w labie na ul Rutkowskiego w  Warszwie zaczÄ…Å‚em daaaaaawno temu dowcipkować, że ja nie wiem o co chodzi i ""niech pani mi pomoże"" a laborantki miaÅ‚y , mociumpanie , po 18 lat chyba  (ja też ze 22 ) i nie bardzo kumaÅ‚y o co idzie.........oj pÄ™kaÅ‚em ze Å›miechu....To byÅ‚o fajne przeżycie, podobnie jak to gdy podrywaÅ‚em zakonnicÄ™---no to już sodoma panie tego........ale fajnie byÅ‚o......no ale to innym razem........

Offline

 

#133 2010-03-01 15:27:22

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dostalem odpowiedz od Diagnostyki w Szczecinie, ze na Boh Warszawy robie badanie posiewu z moczu, a nasienia w uwaga - GORZOWIE WLK. Kurde mamy XXI a ja musze krazyc po Polsce aby wykonac podstawowe badania, bede dzwonil i sie dowiadywal, moze znajde osrodek, w ktorym wykonajÄ… mi tego typu badanie.

Offline

 

#134 2010-03-01 15:33:31

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Jedynie szpital na Pomorzanach wykonuje tego typu badanie, ale czy jest sens tam zanosić, bo do jakości badania pewnie będzie dużo zastrzeżeń.

Offline

 

#135 2010-03-01 15:43:04

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nie popadajmy w paranoję, że warto się badać tylko w paru miejscach w Polsce - zanieś tam gdzie możesz zanieść. Swoją drogą ciekawe skąd takie cyrki jeśli chodzi o posiew nasienia, że trzeba się pytać przed zawiezieniem czy łaskawie je wykonują.

Offline

 

#136 2010-03-01 16:01:17

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

właśnie zapomniałam,myslę że można zaryzykować ze szpitalem na Pomorzanach,moim zdaniem tam się przykładają do tego typu badań,ale jaki mają sprzęt do tego to nie wiem,ja tam idę na badania.To jest akademia medycyny,uczą się tam studenci;) ale myślę że miejsce jest ok.Podaje Tobie numer na mikrobiologię
91 466 16 51

Offline

 

#137 2010-03-01 16:04:27

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Bo tak na dobrą sprawę można rozpatrzyć jeszcze Micromedikę na ul.Staromłyńskiej ale ja tam własnie często robilam posiewy i nic nie wychodzilo,chodz nie wiem bo wydaje mi sie ze to tez dobre labo,jak zanosisz tam material to babeczka sie pyta w jakim celu,czy sa dolegliwosci, z koleji na pomorzanach tez sie pytaja;)tylko chyba na pomorzanach jest drozej,ale nie jestem pewna

Offline

 

#138 2010-03-01 18:35:50

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nadia i wlasnie dzownilem dzisiaj na Pomorzany aby umowic sie z lekarzem Marcinem Slojewskim, nad ktorym tez sie zastanawialas, ma terminy od 15 marca, jeszcze sie nie zapisylem, bo nie mam zadnych badan, ale skoro mowisz, ze warto zaryzykowac na Pomorzany, to na poczatku przyszlego tygodnia siÄ™ tam wybieram i z wynikami prawdopodobnie do doktora Slojewskiego, lub tego drugiegi ktorego polecilas.

Offline

 

#139 2010-03-08 22:03:27

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dzowniłem do szpitala, ze wzgledu na moj dojazd moge mocz i nasienie oddać rano. Kwota badan dosc droga (35zł mocz i chyba 47zł nasienie) i potem jeszcze od bakteri i diagramu liczone, przerazilo mnie troche, ze na wyniki krotko się czeka jesli wyjda jakies bakterie to mocz chyba 2-3 a nasienie 3-4 dni, to nie jest zbyt krotki okres? Prosze o fachową wypowiedz.

Offline

 

#140 2010-03-08 22:04:38

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

rano na miejscu*

Offline

 

#141 2010-03-09 02:29:38

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

30 lat temu faktycznie hodowano 7 dni. Obecnie (zmiana wszystkiego) wynik jest już po 4 dniach ale w zasadzie nadal hoduje się dalej na wypadek gdyby coś ekstra miało się pokazać--jednak pacjent już ma wyniki, a w wypadku ekstra zostanie dodatkowo powiadomiony----tak powinno być, pytanie czy jest wszędzie..........pewnie nie. Sprawa zależy też od składu pożywek--nie jestem fachowcem aż tak......Jednak na Lelka też jest szybciej niż 7 dni.

Offline

 

#142 2010-03-09 11:19:02

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ok, jutro rano oddam i poinformuje jak to mniej wiecej przebieglo i oczywiscie o wynikach, chyba nic sie nie stanie jakby mocz przewiozl od razu po oddaniu 15 min autobusem (gdzie moze byc temperatura lekko dodatnia)? a i wlasnie czy do oddania nasienia takze musze wyplukac narzad? Nasienie chyba moge oddac o kazdej porze dnia?

Offline

 

#143 2010-03-09 16:08:53

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Oczywiście że mocz można tak przewozić i nic sie nie stanie. Zalecenia są tylko takie żeby był w chłodzie a nie w plus 30 zt !!! Natomiast są ludzie mówiący że trzymanie w lodówce to przesada wogóle........bo za zimno........
Pora oddawania materiału (nasienie) zależy tylko w zasadzie od godzin pracy labu. Czy umyć---tak , ale niewiele to da bo cała procedura trwa ...........dosć długo i bakterie z powietrza mają pełny dostęp. Całe to mycie jest i tak pewnego rodzaju błędem. BO--jeśłi są bakterie w materiale to wyrastają w bardzo silne kolonie i od razu widać że to są inne kolonie niż te z powietrza lub te z przypadkowego zabrudzenia. Widać to na pożywce po prostu.

Offline

 

#144 2010-03-09 17:37:02

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Mało jest laboratoriów które hodują długo bakterie,gdzieś już wspominałam że nie spotkałam się jeszcze z takim miejscem w Szczecinie gdzie posiew byłby robiony dłuzej niż 2 dni ;/ no taka prawda... nawet jak oddawałam nasienie męża na posiew to wynik był już po 2 dniach(szczecin zdroje szpital),mickromedica wyniki po 2 dniach,diagnostyka wyniki po 2 dniach.

Offline

 

#145 2010-03-09 21:13:34

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Fryda, laboratoria instytutów naukowych - 5-7 dni.

Offline

 

#146 2010-03-10 16:12:40

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Byłem dzisiaj zawieść mocz, jeśli nic się nie wyhoduje to wynik będzie już jutro, a jeśli coś będzie to za ok 3 dni. Jutro zaniose nasienie, jednek mam wątpliwosc jakie wykonac badanie, bo powiedzieli mi, ze jest jakies tlenowe i beztlenowe i nie bardzo się na tym znam i nie wiem o co chodzi, za samo tlenowe czy beztlenowe 47zl a za i takie i takie ponad 80zl. Do badania nasienie zawiesc w takim samym jalowym pojemniku jak na mocz? Niestety nie wykonuja tam ogolnego badania mocz, wiec zrobie to juz u siebie na miejscu. Prosze o odpowiedz

Offline

 

#147 2010-03-10 16:15:34

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nawie nie spotkalem siÄ™ z labolatoriami Frydra w Szczecinie, czy ktos cos wie na ten temat? Diagnostyka jest owszem, ale nie wykonuja tam posiewu z nasienia a na tym badaniu najbardziej mi zalezalo

Offline

 

#148 2010-03-10 16:44:13

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Nasienie też w takim samym pojemniczku jak mocz, mocz ogólny też zrobisz w tym szpitalu ale w laboratorium ogólnym,jest niedaleko mikrobiologii, w innym budynku poprostu.Ja też się nie spotkałam z labo Fryda. W Mickromedice wykonują badanie nasienia.

Offline

 

#149 2010-03-10 19:41:34

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Fryda faktycznie tylko na południu Polski, napisałam informacyjnie, że są miejsca gdzie się bada odpowiednio długo. A nie macie tam laboratorium Akademii Medycznej, Sanepidu albo jakiegoś instytutu naukowego? Ja u siebie przypadkiem odkryłam Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego, mają b.dobre laboratorium.

Offline

 

#150 2010-03-10 19:52:19

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Wydaje mi sie, ze szpital gdzie oddalem mocz i bede oddawal nasienie jest zwiazany z akademia medyczna, to jest chyba jedyny albo na pewno jeden z nielicznych punktow gdzie moglem dac nasienie do analizy, no niestety na dzien dzisiajszy nie moge przejechac 300km po to aby oddac mocz, ehh, ale widac, ze w Polsce takie rzeczy sie zdarzajÄ…. Poczekam na wyniki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson