Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#151 2010-03-12 16:01:26

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Witam!

Wyniki posiewu moczu juz otrzymalem: hodowla ujemna, wiec zadnych bakterii, jutro, albo w sobote powinny byc wyniki posiewu nasienia, co raz bardziej się obawiam, ze to rozrost gruczolu prostaty i ze wroce co alfa blokerow i bede tak naprawde zaczynal wszystko od nowa. Na samą myśl, jakbym mial przejsc jakies badania jakiejs urodynamiki czy cos takiego to az mnie ciarki przechodza. Dam znac jaki byl wynik z posiewu nasienia, w poniedzialek robie mocz ogolny, objawy ogolnie sa mniejsze o wiele, alfa blokerow nie biore juz z 2 tygodnie, wczoraj wydalame mocz 7 razy dziennie, wiec w porownaniu do tego co bylo, to naprawde sukces, nie czuje juz ciaglego gromadzenia w zoledziu/cewce, ale przy parciu wlasnie tam czuje, a nie w pecherzu.

Offline

 

#152 2010-03-12 16:52:11

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

posiew to niestety nie modlitewnik...mimo jałowego, nadal nie można wykluczyć zapalenia bakteryjnego. moja siostra ostatnio przyniosła mi rewelacje ze szpitala, w którym pracuje, że coraz mniej miarodajne są badania posiewów. U jednego pacjenta dopiero po pobraniu moczu z głębszych warstw po cewnikowaniu wyszły bakterie. tak więc....trzeba z tym badaniem utrafić. jak wychodzą bakterie, to mamy potwierdzenie dolegliwości zapalnych, a jak nie, to mądry lekarz nie daje się spanikować. Są jeszcze inne metody stwierdzania zapaleń. np. dobre usg- ja u siebie widziałam wyraźnie miejsca, gdzie były ogniska zapalne (nawet niewielkie).

Offline

 

#153 2010-03-12 17:18:10

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

"wczoraj wydalame mocz 7 razy dziennie, wiec w porownaniu do tego co bylo, to naprawde sukces, nie czuje juz ciaglego gromadzenia w zoledziu/cewce"
Tez chialbym zejsc do 7 razy:) u mei to chyba 7 to bylo normlanie - ale chyba czuje tak samo.

Sorki ale ma do Cibei Bartku pytnie - jak radzisz sobei z tym w pracy? Hamujesz sie czy jak? Czy smigsz do toalety keidy Ci sie chce?

Offline

 

#154 2010-03-12 19:31:50

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ja ucze sie w szkole, gdy nie pije niczego to 2-3 godziny mam spokoj i czuje sie normlanie, jak wypije cos, to kiedys musialem od razu leciec do toalety, teraz gdzies po 30-60 min zaczyna mi sie chciec do toalety, nie mam raczej takiego czegos, ze jak mi sie chce siku to musze od razu, da sie czyms zajac to sie zapomni, ale zazwyczaj od razu ide, najgorzej jak wypije wody zwyklej tak 400ml naraz, wtedy 2-3 co 30 min wydalam to "na raty" to znaczy raz w duzej ilosci i np za godzine znowu mnie tak z nienacka zajdzie i znowu w dosc duzej ilosci. Kurde nie wiem co juz mam robic, to moj 4 posiew, wszystkie hodowle ujemne, jak nic nie wyjdzie w posiewie nasienia to juz nawet nie wiem do kogo mam sie zglosic, wczesniej jak robilem ogolny mocz to nie bylo duzej ilosci leukocytow. Ale zrobie jeszcze ogolny w poniedzialek

Offline

 

#155 2010-03-13 12:02:56

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Czym sie rozni posiew nasienia beztlenowy od tlenowego czy jakos tak? To ma jakies duze znaczenie?

Offline

 

#156 2010-03-13 13:59:45

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

zapewne beztlenowy posiew (warunki bez tlenu)na bakterie beztlenowe i odwrotnie.Ale nie wiem czy robienie beztlenowego ma istotną rolę,być może,ale ja nigdy nie robiłam,chodź się nad tym zastanawiałam.Bo z tego co mi wiadomo bakterie beztlenowe mogą bytować w pęcherzu.

Offline

 

#157 2010-03-13 15:29:17

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

No nie wiem ja zrobilem te jeden posiew (beztlenowy albo tlenowy) bo tlwnowy i beztlenowy dwa razy wiecej kosztuje, ale jak nic nie wyjdzie to chyba zrobie ten drozszy

Offline

 

#158 2010-03-14 11:22:15

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Coraz mniej miarodajne wyniki posiewów w szpitalach biorą sie stąd, że jakość pożywek jest tak zła, iż należy pobrać mocz z głębszych poziomów aby coś wyrosło--to znaczy, należy pobrać mocz z tak wielką ilością bakterii (głębiej) że pomimo iż zdechnie na tej pożywce 80 % to jeszcze trochę zostanie i wyrosną w kolonię. Wina jest więc po stronie szpitala a nie bakterii.
-----------------------------------------------
Jeśłi nic nie wyrosło na posiewie w twoim wypadku to prawdopodobnie jest źle zrobiony, albo masz zapalenie na tle wirusowym----ale to ostatnie powinno dawać również wynik dodatni bo wirusy działają razem z bakteriami (zwykle).
Nie ma mowy o przeroście prostaty w twoim wieku--puknij się !! Lekarz -debil coś ci powiedział a ty w to wierzysz---bo to LEKARZ. Gówno nie lekarz, może nie mieć wogóle dyplomu albo ma fałszywą specjalizację--żyjesz w Polsce, zacznij myśleć !!!! Nie wolno brać betablokerów--są szkodliwe.

Offline

 

#159 2010-03-14 11:47:15

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Witam!
Jak już pisałem, posiew moczu wyszedł ujemny. To już mój 4 posiew, tym razem by wykonany w Pomorskiej Akademii Medycznej na odziale Mikrobiologii, wiec wydawało mi się, że troche się do tego przylozą. Raczej był dobrze wykonany, pojemnik jałowy, dokladnie umylem co trzeba przed oddaniem, strumien otworzylem pojemnik polozylem przykrywke od zewnetrznej strony strumieniem srodkowym do pojemnika zakrecilem i reszte do ubikacji, dowiezienie zajelo mi ok 30 min, przy czym od razu sam wlozylem do lodowki na miejscu. Jesli wyjdzie ujemny wynik nasienia to naprawde nie wiem co mam robic, czy isc do lekarza co mi dawal leki na rozrost prostaty, czy robic dalej badania i sie łudzić, że cś wyjdzie, bo jak teraz nie wyszlo, to juz nie wiem gdzie moge to oddac do analizy. Jutro zrobie mocz ogolny, jesli bedzie dobry, to juz raczej nie bede drazyl w posiewy moczu, chyba zrobie jeszcze raz posiew nasienia, jesli wyjdzie znowu ujemny to juz naprawde nie wiem co mam robić. Moźe ma ktoś jakiś pomysl? Umowie sie chyba na wizyte do doktora Marcina Slojewskiego, kolejny "specjalista" z Zachodniopomorskiego, no możę on będzie miał jakiś pomysł co mam dalej robić. Objawy sa o wiele wiele mniejsze niz pare miesiecy temu ale są i mi przeszkadzają, tzn parcie jest dalej w zoledziu/cewce a nie w pecherzu, z mikcją w 80% przypadkach zaczynam od razu, czasem po paru sekundach, w 60% przypadkch wycieka mocz po mikcji, kiedys byly to dosc duze ilosci, dzisiaj skąpe, z zasnieciem nie ma problemow, kiedys po 15-20 razy przed snem, w nocy ostatnio raz mi sie zdarzylo wstac, ale chyba dlatego, ze na wieczor wypilem herbate zurawinową, byl to 3 przypadek w ciagu kilku miesiecy, nic mnie nie boli, cewka wyglada normlanie, nie mam zadnych objaw grzyczych, libido spada, nie mam raczej zainteresowania tymi sprawami, bo wiem, ze "po tym calym" sprawa sie pogarsza, tzn po wytrysku trzeba leciec do toalety po 15-20min czasem taki atak trwa z 2-3 razy. Rece mi juz opadają.

Offline

 

#160 2010-03-15 00:40:13

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Cudów nie ma, po prostu źle zrobione. Należałoby przyjachać na Lelka do Wa-wy. Ale to jest chore żeby człowiek jechał 400 km żeby dostać dobry wynik !!!
No ale co innego pozostaje ?

Offline

 

#161 2010-03-15 20:47:24

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Więc posiew moczu i nasienia wyszedł ujemny, dzisiaj odebralem wyniki moczu ogolnego:
Color: DK. RED
Glu Negative
Bil Negative
Ket Negative
SG >=1.030
Blo Negative PH 6.0
Pro Negative
Uri 0.2 E.U./dL
Nit* Positive
Leu Negative
Nabł wielok. poj okr -
Leukocyty poj
Erytrocyty św - 0-1
Erytrocyty wył -
Wałeczki -
Kryształy -
Inne -

Wczoraj jadlem bialko na kolacje, a dopiero teraz przeczytalem, ze nie wskazane, do tego narzady intymne mylem mydlem, wiec to cyba tez blad, moze dlatego interpretacja tych wynikow jest taka. Prosze o opiniÄ™, bo niestety nie znam sie na tym.

Offline

 

#162 2010-03-15 20:55:28

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Czytam na innych stronach i pisze, ze mozna powinno sie uzywac wody z mydlem i zawsze tak robilem przed badaniem nasienia moczu ogolnym itp, czy robilem blad, bo sam juz nie wiem? Troche mnie nurtuje kolo RED w moim moczu, to chyba wynik pokarmu..

Offline

 

#163 2010-03-15 21:02:27

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

A i widze, ze NIT czyli te azotany mamy positive, ale moglo to wystapic jesli mocz byl zbyt dlugo przechowywany, przechowywalem go 30 min w lodowce oraz jakies 20-25 min w poczekalni a potem sie kladlo na stoliczku, wiec nie wiem po jakim czasie go zabrano (temperatura zapewne nie byla zbyt odpowiednia)

Offline

 

#164 2010-03-19 13:08:29

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dobra postanowiłem, że jade do Warszawy, nie widze innego rozwiazania, pojde do lekarza i co mu powiem? Objawy - tak, wszystkie badania, ktore nic groznego nie wykazaly, wydam 150zl, przepisze mi lek "w ciemno" a ja dalej tak naprawde nie bede mial żadnego punktu zaczerpniecia. Druga sprawa, potrzebowałbym jakiś informacji od osob znajacych z Warszawy, lub osob ktore tam przebywaly, a mianowicie, gdzie najlepiej oddac mocz na posiew i nasienie badanie ogolne moczu? Jakie badania bym musial jeszcze wykonac? I może namiary na jakiegos konkretnego lekarza, tylko nie takiego bardzo drogiego, bo i tak sporo wydam na sam dojazd itp. Proszę o odpowiedz ludzi w temacie.

Offline

 

#165 2010-03-19 15:12:33

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Dzwoniłem na Wole do Warszawy do centrum urgologii, ze skierwanie mozna tam zostac na jednodniowe zabiegi, ale dowiedzialem sie takze, ze można zostac na jednodniowe obserwacje u urologa. Moglbym otrzymac takze skierowanie na rezonans. Moje pytanie brzmi czy jest sens zostawac w takiej placowce? Czy jest moze jakies podobne miejsce godne polecenia, gdzie mozna sie zatrzymac, albo po prostu przejsc tam badania? Oprocz tego chcialbym otrzymac nazwe placowki gdzie moge juz prywatnie w Warszawie dać do analizy mocz i nasienie.

Offline

 

#166 2010-03-19 15:58:50

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

a gdzie to? Na Wroniej, kolo ronda Daszynskiego - tam jak Czyste?

Offline

 

#167 2010-03-19 18:08:11

Amber
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-25
Posty: 446

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Wg mnie jak w Warszawie to tylko na Lelka 26, Badania Bakteriologiczne mgr Doroty Kostrzeńskiej, tel 22 619 23 94 (www.badbak.pl).

Offline

 

#168 2010-03-19 18:40:20

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

wg mnie też tylko tam,bo tam ludzie tu na forum robią badania bakteriologiczne,najlepiej zadzwonić i porozmawiać z panią Dorotką,super babeczka,wszystko powie,wytłumaczy.

Offline

 

#169 2010-03-19 20:34:58

GS87
Użytkownik
SkÄ…d: WWA
Zarejestrowany: 2010-01-14
Posty: 174

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Offline

 

#170 2010-03-19 21:09:47

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Tak slyszalem, ze na Lelka warto robić badania. GS87, widzisz ja juz z wlasnych doswiadczen wiem, ze Warszawa to dla mnie juz chyba ostatnia deska ratunku. Ok, pojade teraz to urologa (60-150zl) za wizyte i co mu pokaze? 4 posiewy moczu i nic, badanie nasienia i niv, w trzech roznych miejscach usg i nic, mocz ogolny nie ma chyba wiekszych zastrzezen (choc nikt nie wypowiedzial sie na ten temat). Pojechalbym wydac tylko 150zł i w sumie otrzymalbym nie pewne diagnozę. Sam naprawde nie wiem co mam robić i gdzie się zglosic i w ktorym kierunku iść. Teraz drugie pytanie, czy ktoś zna jakiś osrodek w Warszawie gdzie mozna sie zatrzymac np na badania lub nie wiem cokolwiek? Np ze skierowaniem? Powyzej pisalem o Centrum Medycznym Wola, tam ze skierowaniem do szpitala chyba mozna się zatrzymac na jednodniowe badania i otrzymac od razu skierowanie na rezonans usg itp, ktoś zna podobne miejsce, gdzie warto zadzownic? Ile się czeka na wyniki posiewu nasienia i moczu na Lelka?

Offline

 

#171 2010-03-19 21:30:10

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

A prosilbym jeszcze o jakÄ…s kompetentÄ… osobÄ™ o zdiagnozowanie wyniku ogolnego moczu, nie wiem skad ten kolor red, jak oddawalem mocz to nie widzialem krwi na pewno, moze dopiero pod mikroskopem byla?

Offline

 

#172 2010-03-19 23:02:25

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Wychodzi, bo na Lelka hodują tydzień i na wielu pożywkach. A w innych labo na jednej, standardowej, tylko wiesz, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Różne bakterie potrzebują różnego czasu "inkubacji" i różnego podłoża.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#173 2010-03-20 00:48:51

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Zaraz, ale ty popełniasz jeden błąd.
do Warszawy masz przyjechać tylko na ul .Lelka 26 na posiewy. Nie należy kłaść się w jakimkolwiek szpitalu nawet na 1 dzień--bez sensu !!
Rezonans możesz zrobić w dowolnym miejscu w swojej okolicy. Na rezonans czeka się ileśtam dni w kolejce-gdy mówimy o pracowniach prywatnych, a w szpitalu to też wątpię żeby tak od ręki.
Przyjeżdzasz z rana na Lelka (to jest w zasadzie przy ulicy Puławskiej dokładnie na skrzyżowaniu z ulicą Płaskowickiej, daleko od wszelkich dworców kolejowych i PKS, popatrz na mapie, tam jest stacja benzynowa i za nią z tyłu są 3 domy i ten zaułek nazywa sie Lelka. Dwa rzuty kamieniem od tej stacji benz.
I tam oddajesz mocz i nasienie na miejscu, i prosisz o przesłanie wyników mailem do siebie. NO i wracasz do domu.
Żadne tam szpitale i żadni tam lekarze-urolodzy bo oni sa tak samo do dupy jak w innych cześciach kraju !
Warto by zrobić USG prącia u docenta Rakoczego, ale tez czeka się około 7 dni.
Co do uzywania mydła---nie ono jest powodem takiego wyniku posiewu--zapomnij.
Natomiast nitrozwiązki pojawiły się z innego powodu a nie przetrzymywania moczu--ty go wcale nie przetrzymywałeś długo.Nie wiem skąd one są..........najgorsze jest to, że u faceta nieraz sperma dostaje się do moczu a jest to białko przecież, i zakłóca wynik zupełnie..........

Offline

 

#174 2010-03-20 08:22:12

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

No wlasnie pulkos, ale koszt takiego rezonansu calego widzialem, ze się waha w granicach 600-1000zł. Dzwonilem do nich, ze gdybym mial skierowanie to na rezonans dostalbym sie za darmo (masz racje, mowili, ze kolo polowy kwietnia), myslisz, ze jakbym dostal od swojego lekarza, to da rade zrobić rezonans gdzies w okolicy, wlasnie ze skierowaniem? 100, 200zl to rozumiem, ale od reki wydac 1000zl, to niestety nie stac mnie. A na czym polega usg prącia i ile kosztuje?

Offline

 

#175 2010-03-20 09:40:33

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Poważne kłopoty z cewką moczową - proszę o pomoc!!!

Ja pojechałam do wawy autem o 5 z rana wink mocz oddałam w domu,pojemniczek wsadzilam do malego wiadereczka,a to wiadereczko jeszcze do większego i nawrzucalam tam kostek lodu,zamknelam wiaderko i recznikiem owinelam,mimo dość wysokiej temperatury,jak dojechalam na miejsce otworzylam wiadereczko to ani jedna kosteczka lodu się nie rozmroziła wink pani Dorota była zadowolona że mocz przyjechał taki zimny.Badania zrobiłam na miejscu,zero kolejki,byłam koło poludnia u niej,badania trwały z 10 minut.Nieistety żadnego lekarza godnego polecenia nie znam w Warszawie. Ale w Wawie wiem że dobre jest to właśnie labo,warto jest pojechać zrobić tam badania.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson