Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2010-10-12 11:05:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Probiotyki są drażniące, jak kto wrażliwy, powodują takie palenia. Cynk i selen - co masz w składzie? (Nb. niektórzy są uczuleni na cynk). Shilington (jakkolwiek to się pisze) to też histaminowiec. Spróbuj po kolei odstawiać i obserwować reakcję.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#77 2010-10-12 13:52:01

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Redakcjo chciałabym Ci zadać parę pytań odnośnie cystitatu. Wyczytałam ze możesz załatwić znacznie taniej od dystrybutora, czy nadal tak jest?wiem ze mam zjechane śluzówki od bakterii i myślę ze ten lek by mi pomógł. Kolejne pytanie czy można te wlewki robić samemu nigdy nie cewnikowałam siebie ani nikogo ale skoro robiłam sobie sama zastrzyki to i może z tym bym dala rade. W Polsce będę od 12 listopada chciałabym to jakoś załatwić w tym czasie. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Offline

 

#78 2010-10-12 15:15:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Można. Cewnikować też, ale powiem Ci, że ja, chociaż sama się cewnikowałam, z cystistatem nie ryzykuję. To jest za drogi interes, żeby zrobić niefachowo sad. Tylko jego się nie podaje, jak ma się bakterie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2010-10-12 18:12:50

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: moj watek czarna 23

Jak już jesteśmy przy Cystitacie, to Karolino, jaki jest mniej więcej koszt? Ile wlewek trzeba zrobić i jak to technicznie wygląda? Tobie pomagał w tym nasz ginekolog? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Offline

 

#80 2010-10-12 19:44:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Koszt oficjalny to ok. 600 zł za wlewkę, realny - zależy od aktualnej promocji zaproponowanej przez importera. Dawny schemat mówił o 12 wlewkach co tydzień, a potem albo co miesiąc, albo wedle własnej potrzeby. Obecnie rekomenduje się 4 co tydzień i potem raz w miesiącu przez pół roku, ale z własnych doświadczeń mówię, że tak to można podawać w pierwszym roku choroby, a nie w zaawansowanym stanie. Żeby w zaawansowanym lek działał stale, trzebaby go brać co max. 3 dni, i to tyle, ile Ci cewka wytrzyma.

Tak, mnie pomaga pan dr, bo jak za pierwszym razem (a wtedy wlewka kosztowała ponad półtora tysiąca) mi nie wyszło i wylała mi się jedna bokiem cewki/cewnika, to się poryczałam, najpierw w domu, potem doktorowi w koszulę, no i od tej pory on mnie, sierocie, robi te wlewki. Niby jestem w cewnikowaniu coraz lepsza (dr pokazał mi taki sprytny patent na niewyciekanie, a drugi lekarz na uszczelnianie balonika w Foleyu), ale primo - to ciągle jest za drogi lek na eksperymenty. Secundo zaś - nasz doktor to jedyny człowiek, który mnie cewnikuje czy bada nie tylko bez bólu, ale np. dzisiaj najpierw pobrał wymaz z cewki, potem męczył mnie usg (bo pani radiolog od RM miednicy "zgubiła" w obrazie moje jajniki, co ją lekko zdumiało, więc poprosiła o obrazy z dobrego usg do weryfikacji) - i fakt, chwilę było niehalo, ale potem nawet na kilka godzin (do czasu zjedzenia czegoś niefajnego) ustąpiło mi uczucie tzw. kropli w cewce (choć ja wolę "okruch szkła w cewce"). Czyżby pan doktor zrobił mi niechcący paradoksalną relaksację wink?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#81 2010-10-12 23:25:52

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: moj watek czarna 23

Hehe, może kto wie. smile Ale ja też muszę przyznać, że badanie i pobieranie wymazów nie bywa bolesne. smile
Ile się to trzyma w pęcherzu? Czyli na początku mówisz mniej więcej o koszcie 1200zł tygodniowo, żeby dało radę, tak? I tak przez jakiś czas, a potem te dawki co miesiąc?

Offline

 

#82 2010-10-12 23:30:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Nie, rób jednak raz w tygodniu, dwóch może Ci cewka nie wytrzymać. Zresztą, zobaczysz, jak na to idziesz, może Tobie wystarczy ten lajtowy schemat?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#83 2010-11-05 13:50:38

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

doradźcie proszę co może powodować okropny ból w okolicach szyjki macicy, nie mogę wytrzymać już z bólu:(

Offline

 

#84 2010-11-05 17:59:06

wiktoria05146
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-10-22
Posty: 543

Re: moj watek czarna 23

ech nie wiem...ja mam tak tylko podczas okresu.

Offline

 

#85 2010-11-06 13:43:46

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

ByÅ‚am wczoraj w szpitalu tutaj w uk i nie wiedza, boli mnie caÅ‚y czas, to nie pieczenie to po prostu ból, z pÄ™cherzem i cewka nawet ok, wzięłam antybiotyki na feacalisa i pije autoszczepionkÄ™. A ten ból to chyba nie od bakterii tak sobie myÅ›lÄ™. Ten ból nie daje normalnie funkcjonować.Trwa od 2 miesiÄ™cy. Usg wyszÅ‚o dobrze i ginekologicznie mówiÄ… ze jest tam ok, hmm a  może mam problem neurologiczny?

Offline

 

#86 2010-11-06 13:54:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Nie musi być problem neurologiczny w sensie uszkodzenia, wystarczy ból neuropatyczny i napięcie mięśni - i już un siada.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#87 2010-11-06 15:14:26

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

biorę baclofen na pęcherz pomaga ale na ten ból nie wiec napięcie mięśni nie wchodzi w gre:(

Offline

 

#88 2010-11-14 08:25:05

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

Już wiem na co choruje od 3 lat. Jest to vulvodynia polaczona z cli­to­ro­dy­nią. Bakterie byly tylko dodatkiem. Trochę późno sie dowiedziałam o tej chorobie ale najwazniejsze że w końcu wiem z czym naprawdę walczę. Zaczęlam leczenie amitryptaliną i baclofenem.

Offline

 

#89 2010-11-14 10:39:59

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: moj watek czarna 23

Jak się dowiedziałaś, że na to chorujesz?????

Offline

 

#90 2010-11-14 11:49:39

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

mam wszystkie objawy zaczelo sie od cewki a wlasciwie to byla lechtaczka trwajace caly czas pieczenia i swedzenie biala wydzielina pozniej doszlo uczucie w pochwie jakby polewanie kwasem bol niesamowity a wszystkie badania dobrze jakbym miala rane a rany tam nie bylo czuje dyskomfort od ubran taka drazliwosc jakbym miala wszystko popuchniete to jest choroba zakonczen nerwowych ktore tak bola wszystkie masci kremy tylko podrazniaja mieszkam w anglii tam sie na tym lepiej znaja ale teraz jestem w polsce ide do neurologa w poniedzialek wiem ze w koncu znalazlam przyczyne tego bolu jesli masz tak samo ale tylko z cewka sprobuj brac amitryptyline

Offline

 

#91 2010-11-14 11:54:51

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: moj watek czarna 23

Ale jakiś lekarz już to potwierdził czarna? Zaczęłaś już brać leki?

Offline

 

#92 2010-11-14 12:02:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Czarna, ale uszczegółów: vulvodynia to stan zapalno-bólowy pochwy. Ale to tak samo jak IC - samo z siebie się nie bierze, jest powikłaniem jakiegoś stanu zapalnego, niekoniecznie bakteryjnego. No i teraz pytanie: czy Ty masz tę przyczynę usuniętą i została Ci już tylko wtórna vulvodynia? Bo żeby nie było jak u mnie - IC, IC, a mi sploty nerwowe wirus zżerał sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#93 2010-11-14 13:09:44

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: moj watek czarna 23

No właśnie potwierdził to jakiś lekarz??? i robiłaś badania na to wszystko, że Ci potwierdziło???
Bo ja mam podobne objawy a nawet takie same;/

Offline

 

#94 2010-11-14 14:29:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Kochane, większość z nas ma vulvodynię lub stany okołovulvodynijne/-niowe. Poczytajcie sobie we współpracującym z pecherz.pl serwisie vulvodynia.pl, czym jest ta jednostka. To jest zespół bólowy o nie do końca zdiagnozowanej etiologii, przebiegający z zapaleniem zakończeń nerwowych rzeczonych okolic. Nb. autor testu o IC twierdzi, że obie choroby - vulvo i IC - wiążą się ze sobą. Ale ten stan zapalny czymś jest spowodowany. Więc jeśli to efekt dawnych infekcji bakteryjnych i wystarczy teraz zaleczyć zakończenia nerwowe i zregenerować tkanki, to będzie ok, ale jeśli dalej jest, ot, nawet głęboko w tkankach, jakiś czynnik zapalny, to będziesz się babrać z tym ad mortuum defecatum.

Jak mawia mój neurolog, a ja się z nim zgadzam - nie ma takiej choroby jak zespoły bólowe. To jest garść objawów bólowych spowodowanych zapaleniem o niezdiagnozowanej przyczynie, bardzo wygodny wykręt dla medycyny smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#95 2010-11-14 14:58:00

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: moj watek czarna 23

Karolino, a jak nazywa siÄ™ wspomniany neurolog, bo nad konsultacjÄ… z lekarzem tej specjalizacji siÄ™ zastanawiam? smile
Poza tym, to co napisałaś brzmi jak najprawdziwsza prawda odbierając to na zdrowy rozum. smile

Offline

 

#96 2010-11-14 15:22:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Andrzej Koralewicz.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#97 2010-11-14 19:15:38

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

u mnie vulvodynie mysle ze spowodowaly zmiany hormonalne po tabletce 72 po i bakterie ktorych sie pozbylam, grzybica, i moze tez uraz mechaniczny od penetracji lechtaczki bo objawy mialam najpierw tam, zostaly mi tylko te uszkodzone nerwy, biore amitryptyline od tygodnia tego wielkiego bolu juz nie ma

Offline

 

#98 2010-11-14 19:22:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moj watek czarna 23

Aha. No to trzymam kciuki za dalszy postęp smile!

PS. Staraj się ograniczyć jedzenie i leki wysokohistaminowe, bo nawet jak nie jesteś alergikiem, możesz mieć nasilenie dolegliwości neuropatycznych (bólowych) z powodu drażniącego działania histaminy na zakończenia nerwowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#99 2010-11-14 20:08:56

czarna 23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 151

Re: moj watek czarna 23

:)nie dziekuje zeby nie zapeszyć. Dam znac o rezultatach mojego leczenia:)

Offline

 

#100 2010-11-14 20:46:46

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: moj watek czarna 23

Moje kciuki też masz!smile A w jakiej dawce bierzesz?
Ja też brałam tabletkę "po" (Postinor), a następnie od razu regularne pigułki anty i potem się wszystko zaczęło, nie wykluczam, że miało to wpływ na mój obecny stan.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson