Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#526 2012-09-23 22:54:39

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

poprzednie dwa tygodnie byłam na trzech abaxach /doxy,azitro,amoxy/, myślałam że nie wytrzymam tej kuracji ale okazuje się że dość dobrze zniosłam bez problemów jelitowych i żołądkowych.
Teraz biorę doxy, rove i orungal i zaczął pobolewać brzuch, wzdęty, zaparcia i pobolewa mnie żołądek. Ogólnie czuję się nadmuchana, obolała, szumy w uszach, bóle głowy i zastanawiam się czy to się unormuje jeżeli nie to znaczy że takie intensywne leczenie trzeba będzie zredukować, bo to nie leczenie tylko męczarnia dodatkowa przy już występujących uciążliwych objawach ze strony pęcherza, pochwy, podbrzusza i sromu.
Chyba zaczęłam wpadac w dół bo zaczęły męczyć mnie czarne myśli, czy to uboczny objaw abaxów?

Offline

 

#527 2012-09-23 23:34:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Perkosiu, orungal blokuje DAO, nie mogę znaleźć, czy rova jest histaminowcem (w jednym tekście z PubMedzie mam, że nie). Wtedy masz wzrost histaminy i obniżenie enzymu ją rozkładającego, stąd mogą być i problemy jelitowe, i dodatkowe ze strony układu moczowo-płciowego. Spróbuj trzymać się diety niskohistaminowej, brać wit. C i kwas ALA (len, konopie, nie z ryb), spróbuj może, jak dasz jeszcze radę, Telfexo (on nie ma dodatków jak inne tabsy p/histaminowe, a nie powoduje senności) - zobacz, czy to coś da?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#528 2012-09-24 00:16:48

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Karolino dzięki, będę robić co mi się uda, muszę się pozbierać bo zaczęłam się rozsypywać, za dużo abaxów lub orungal to spowodował.

Offline

 

#529 2012-09-24 00:29:42

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

mam pytanie co to sÄ… abaxy /doxy,azitro,amoxy/ to jakies antybiotyki ? ja tez mam e.coli ktora mnie wykancza..  czy nolicin jest histaminowcem ? Wspolczuje Perkosia. Trzymaj sie, to musi kiedyÅ› minąć.

Offline

 

#530 2012-09-24 09:37:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#531 2012-09-24 09:38:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#532 2012-09-24 11:50:43

zdolowana
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-06
Posty: 438

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

ok dzieki, muszr teraz sprawdzić jaka to substancja czynna, ale mam wrazenie, ze jest gorzej od kad lyklam pierwsza tabletke.

Offline

 

#533 2012-09-24 14:05:44

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

abaxy - antybiotyki
doxy - doxycyklina
azytro - azytromecyna
amoxy - amoksycylina

Perkosia, według mnie siada Ci brzuch (litości, tyle antybiotyków).

Jak nie dasz rady (np. dostaniesz biegunki) rób tak: odstawiasz abaxy na 3 dni, pijesz dużo coli light lub zero, odgazowanej na gazie i lekko ciepłej + probiotyki. Brzuch wraca do normy (znam z autopsji smile niestety).
Na biegunkÄ™ ja biorÄ™ smectÄ™ lub laremid.

Tak kazał robić dr.B. Potem wracasz do leczenia.

Offline

 

#534 2012-09-24 14:07:33

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

A, i len odtłuszczony ja pije nawet 2x dziennie tez bardzo pomaga bo chroni jelita. Tylko jak pisała Redakcja ok. 2h od przyjęcia lekulub przed.

Offline

 

#535 2012-09-24 23:05:31

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

iwka trudno powiedzieć czy tylko brzuch siada bo chyba wszystko siada. Dzisiaj w nocy znowu pogorszenie, ostre kłujące bóle podbrzusza. ból i pieczenie cewki i pochwy, oczywiście noc nie przespana. Biegunki nie mam tylko zaparcia i myślałam że jak zacznę brać orungal /dr stwierdził że grzyb/ to sie unormuje ale nie.
Ja nic z tego nie rozumiem tyle abaxów jednocześnie i jeszcze bakcyle nie wytłuczone, chyba zwariuję.
iwka dzięki za radę bo przynajmniej będę przygotowana na taką ewentualność ale póki co to mam zaparcia.
Len sama mielÄ™ i pijÄ™ ale efekty marne.
O mateńko! kiedy będzie odrobinę poprawy.

Offline

 

#536 2012-09-25 10:22:52

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Rzeczywiscie zwariowac mozna, ja mam take objawy prostatowe-pecherzowe ze malo sie nie wykoncze, ale chyba wiem co to moglo byc, chyba chinolony zle na mnie dzialaja, bo od zmiany leku sie zaczelo, dzis jak nie wzielem tarvidu jest ok. Dzis ide do B na przyspieszona wizyte, bo mialem dosc juz tego bolu, ale on mnie naprawde juz zaczyna draznic, mowi co innego niz robi ,nie wiem czy nie zminie lekarza.......

Offline

 

#537 2012-09-25 11:39:37

iwka
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-10-24
Posty: 186

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Dodan ja miałam tak samo po tarividzie! Tak mnie zaczął boleć pęcherz że myślałam że oszaleje, ciągłe parcie i ból....coś jest nie tak z tym lekiem...ja do niego podchodziłam 2 razy i za kazdym razem to samo.....a jak odstawiłam tarivid było lepiej....i to mówiła doktorowi B.

doktor powienien przepisywac 2 laki na wypadek gdyby coś się działo a tak to przepisuje jeden - jest zła tolerancja i znowu trzeba na wizytę za 150 zł....

Offline

 

#538 2012-09-25 12:05:51

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

dokładnie iwka, ja nawet 160 zl place. Ale sam juz nie wiem czy to po tarvidzie bo rano tarvidu nie wzielem bylo ok myslalem ze to wlasnie to, a tu znow zaczelo mnie nawalac zwariowac mozna

Offline

 

#539 2012-09-25 22:14:28

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

słuchajcie ja również nie mogę tarividu brać bo dodatkowo miałam problemy z sercem.
dodan na razie nie zmieniaj lekarza bo w zasadzie nie ma na kogo chyba że dr W ale to za daleko.

Dzisiaj poprawa nawet noc przespałam wstając raz do wc., ale nie włożyłam glob cicatridina to może ona mnie uczuliła i dała takie potworne objawy.

Offline

 

#540 2012-09-26 11:52:51

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Jak chyba wiem dlaczego ten atvid jest do dupy. Bo oflosocyna to jest juz stara substancja czynna i ona dziala tylko na bakterie grama ujemne, a my przy chlamie i innych atypowych mamy oportunistyczne zakazenia glownie grama dodatnie i chyba z tad moze byc taki efekt

Slusznie na razie zostaje z doktorem:-) mam Strattona (doxy, amoxy, azytro). Perkosia po jakim czasie (ilu dniach) te najgorsze objawy ci ustapily od momentu zaczecia Strattona?

Offline

 

#541 2012-09-26 22:57:16

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

dodan mniej więcej ustąpiły po tygodniu ale pod koniec się pogorszyło ze względu na grzyba mimo diety i candidy clear.
Teraz mam doxy, rove i orungal i gorzej znoszę ten zestaw niż poprzedni. Troche inne są objawy ale też dokuczliwe a do tego dzisiaj skoczyło mi ciśnienie i zastanawiam się czy to czasem orungal nie jest przyczyną.

Offline

 

#542 2012-09-27 08:57:59

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

hm, Minie boli prostata jak diabli, nie wiem moze za krotko jestem jeszcze na protokole skoro u ciebie przeszlo po tygodniu, ja w sumie dwa dni jestem moze przejdzie ale nie daje juz rady zastanawialem sie nawet czy nie jechac do szpitala, ale co oni moga mi pomoc, mysle jeszcze o wzieciu tego przeciwgrzybicznego moze to grzyb mnie je, ale przy tych 3 abaxach troche sie boje o watrobe

Offline

 

#543 2012-09-27 22:17:26

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

jeszcze trochę poczekaj to wszystko minie za parę dni. Jak mnie bardzo bolało podbrzusze z cewką też myślałam jechać na dyżur ale brałam p/bólowe i rezygnowałam bo co oni mogliby poradzić jak w dodatku przyznałabym się że biorę trzy antybiotyki jednocześnie.
Na grzyba spróbuj wziąć i obserwuj jak się poprawi to znaczy że grzyb też jest.

Offline

 

#544 2012-09-28 09:11:14

Dodan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-22
Posty: 425

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Dzieki Perkosia tak zrobilem, wzielem czopka diclofenac i jest lepiej, troche mniej juz boli moze abaxy zaczely dzialac. Dzis zrobilem posiew nasienia i moczu takze jesli wyjdzie jakis grzyb to doloze wtedy przeciwgrzybiczny

Offline

 

#545 2012-09-28 23:03:37

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

ok.
Jak bóle są dotkliwe i już sobie nie radzisz to warto wziąć tabl p/bólowe

Offline

 

#546 2012-09-29 02:24:30

antywirus 26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-26
Posty: 13

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

Jesli bedziesz miała czas i chec to mogłabys odp mi na moje pytania. Z góry dziekuje.

Offline

 

#547 2012-09-29 23:11:33

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

antywirus jakie pytania?

Offline

 

#548 2012-10-02 17:50:56

antywirus 26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-26
Posty: 13

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

czy te objawy musza byc spowodowane przez chlamydie? a o tej ureoplazmie tez mi jedna pani mówiÅ‚a  a ja pusciÅ‚em to mimo uszu. ChciaÅ‚bym chociaz wiedziec w jakim kierunku mam sie leczyc bo jak do tej pory to kazdy lekarz twierdzi co innego i oczywiscie kazda porada jest bezzskuteczna.. caÅ‚y czas zastanawia mnie czy moje objawy zgadzaja sie z ta choroba. bo przeciez rzekomo zostaÅ‚a wyleczona...

Offline

 

#549 2012-10-02 17:53:58

antywirus 26
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-26
Posty: 13

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

I gdzie takie badania moge zrobic? i czy sa one kosztowne? Zrobiłem juz tyle badan ze przestałem ufac wszystkiemu. Niby objawy tej choroby nie sa bolesne ale strasznie uciazliwe.. gdy robie jakis dynamiczny ruch czuje ze w cewce cos sie przelewa ale tego nie widac.

Offline

 

#550 2012-10-02 23:23:55

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: moja udręka z e.coli i enterococcus

miałam fatalne pogorszenie szczególnie noc z soboty na niedzielę, już chciałam jechać na dyżur do szpitala.
Wystąpiły potworne bóle podbrzusza, całe krocze obolałe i opuchnięte, ból cewki z parciem i częstomoczem, całą noc nie spałam. Rano jak wstałam to jeszcze na dodatek przez parę minut lewym okiem widziałam mgłę. Wystraszyłam się strasznie ale wieczorem zaczęło być lepiej i jak na razie jest jako tako. Zastanawiam się czy to może jakiś przełom nastąpił w leczeniu chyba że się mylę.
W piątek mam wizytę u dr i zmianę abaxów.

Karolino czy Tobie udało się już całkowicie wyleczyć? Z tego co ostatnio pisałaś to miałaś chlamę, urea i koinfekcje bb czy jestem w błędzie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson