Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2009-12-16 22:11:30

Renfri
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-16
Posty: 1

Ditropan - zaburzenia widzenia - czy odwracalne?

Witam,
Dostałam receptę na ditropan i zastanawiam się czy ją w ogóle wykupić. Na forum jest kilka postów o niekorzystnym wpływie tego leku na oczy. Jednak chciałabym się dowiedzieć czy wszystkie te zaburzenia są odwracalne i po jakim czasie mijają, czy istnieje możliwe trwałe pogorszenie wzroku. Ponieważ badania podstawowe mi wychodzą dobre, a ja cały czas odczuwam dolegliwości - po oddaniu moczu czuję lekkie parcie, chęć dalszego oddawania, ale nie jest to bolesne, tylko takie dziwne uczucie, jakby coś może było w cewce moczowej, tak bardzo nisko. Dlatego dr Zajda stwierdził, że nie będzie robił bardziej inwazyjnych badań tylko da mi ditropan. Mam brać pół tabletki raz dziennie. Czy przy małych dawkach też występują te zaburzenia?

Z góry dziękuję za pomoc

Offline

 

#2 2010-04-21 18:46:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Ditropan - zaburzenia widzenia - czy odwracalne?

Dopiero zauważyłam Twój post. Zaburzenia - to zależy, co Ci jest. Jeśli masz generalnie problemy z siatkówkami, zapaleniami spojówek, zaburzeniami unerwienia, ukrwienia - skonsultowałabym to z kilkoma dobrymi okulistami. U osób z poważniejszymi problemami z oczami wzrokowe skutki uboczne leków mogą (ale nie muszą!) spowodować coś, co pogorszy trwale (np. oddziaływanie na nerwy, odwracalne u osoby okulistycznie zdrowej, u pacjenta z dystrofią nerwów wzrokowych może spowodować dalsze zaburzenia). I wtedy mimo że efekt leku jest cofnięty, to zostaje efekt tej dodatkowej zmiany.
To trochę jak z kontaktami - czy soczewki są szkodliwe trwale? U zdrowego nie, przestaniesz nosić, oko wróci Ci do normy. Ale jak masz uszkodzenia siatkówek czy inną formę niedokrwienia, to niedotlenienie przez czas noszenia może powiększyć dystrofię siatkówki. I mimo że po zaprzestaniu używania soczewek oko będzie dotlenione w porządku, ta zmiana z czasu noszenia zostanie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson