Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#351 2011-04-25 08:33:14

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Maciek, nie wiem, ale objaw gdy  - gdy chodzÄ™ starczy  nimut czujÄ™ ucisk na pecherz a gdy siÄ™ zatrzymam ustaje - to dla mnie też objaw zbyt wysokiego cisnienia w pecherzu.
Miałam tak gdy cisnienie było za wysokie. Ale panowie może prostata uciskajac na pecherz zwieksza cisnienie co?

Po seksie u mnie było tak, ze miałam problem z sikaniem. Mogłam se siedzieć z pełnym pecherzem godzinę i nic, póki nie minęło troche czasu. Tak miałam całe zycie.

Offline

 

#352 2011-04-25 12:24:54

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Pulkos - mówiąc "czuję się lepiej" miałem na myśli: nie uciska mnie prostata, nie czuję takiego pieczenia, nie chodzę tak często szczać
z tym: chodzę czasem co godzinę czasem nawet dłużej
bez tego: co 20 min

Offline

 

#353 2011-04-25 12:28:10

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

tzn koncepcja moja jest taka: prostata jak wiadomo produkuje płyn wchodzący w skład spermy, spuszczając się, ten płyn z prostaty znika, wraz z bakteriami, które tam są (niestety nie wszystkimi), więc prostata się zmniejsza albo / i stan zapalny jest zmniejszony, więc uciska mniej na pęcherz, więc mniejsze dolegliwości są przy chodzeniu i siedzeniu, więc choroba tak nie dokucza
ale skąd zielonkawa sperma? no autentycznie, normalnie jest biała, w sytuacji, którą opisałem jest autentico zielonkawa

Offline

 

#354 2011-04-25 14:10:38

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

niektóre bakterie dają zielonkawe zabarwienie... zrób posiew tej zielonkawej spermy

Offline

 

#355 2011-04-25 14:41:10

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

ok chyba tak będę musiał zrobić

Offline

 

#356 2011-04-25 14:55:28

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Generalnie nie chce mi się czytać 15 stron ale przeglądając je wyczytałem, że:
- zmieniajÄ… ci siÄ™ bakterie w prostacie?
- miałeś kolonoskopie ? która nic nie wykazała
- masz bóle brzucha?
- pochłaniałeś różne antybiotyki przewlekle?
- brałeś autoszczepionki które wybijały ci dany typ bakterii (ile to trwało? po jakim czasie od autoszczepionki dana bakteria znikała?)

Coś źle napisałem?

Offline

 

#357 2011-04-25 17:20:01

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

tak - zaczęło się od poważnej infekcji - miałem enterococcus feacalis i gronkowca, lekarze przez 4 miesiące tego nie wykryli, więc choroba miała czas się rozwinąć
bakterie mam różne - generalnie od jakiegoś czasu w moczu czysto, ale każde badanie spermy pokazuje jakieś bakterie (więc są w prostacie nadal)
kolonoskopia czysta - była robiona w związku z częstymi biegunkami, które miewam od 4 lat
bólów brzucha nie miałem
antybiotyków brałem może z 40? nic nie zdziałały
dwóch pierwszych bakterii pozbyłem się autoszczepionką (pierwszą, trwało to 2-3 miesiące, poprawa w samopoczuciu jeszcze przed końcem kuracji, powiedzmy 2 miesiące po kuracji robiłem badania, które wykazywały brak bakterii)
ale druga autoszczepionka (już na inną bakterię) nieskuteczna
teraz niby bakterii w moczu nie ma, a czuję się cały czas źle, a może nawet gorzej niż na początku choroby - czasem chodzę do toalety co 30 min

Offline

 

#358 2011-04-25 17:33:16

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

probiotyki jadłeś? nadal masz biegunki?
a nasienie czyste?

Offline

 

#359 2011-04-25 19:24:38

Amidala25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 785

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Maciek a pisząc że chodzisz co 30 min masz na myśli że po 30 min bardzo chce Ci się sikać że już naprawdę musisz iść do toalety czy wtedy dopiero zaczyna Ci się tak delikatnie chcieć?

Offline

 

#360 2011-04-25 19:44:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

A rehabilitacja mięśni?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#361 2011-04-25 22:33:31

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Amidala - chcieć to właściwie czasem już po 10-15 min się chce, co 30 min to już idę, bo chce się dość mocno - na tyle, że wstrzymywanie byłoby dużym wysiłkiem, idę, a ilość moczu nie jest wcale duża - klasyczny częstomocz
Redakcja - hmm, mięśnie chyba nie są jednak clue problemu, fakt, po takim czasie pewnie jakaś rehabilitacja będzie potrzebna, ale na razie choroba jest jeszcze w takim stadium, że np. wypicie soku pomarańczowego sprawia, że nie mam życia, w nocy wstaję 2-4 razy, nie mogę chodzić dalej niż 400 m bo już muszę do toalety, parcie po zatrzymaniu się praktycznie ustaje

Offline

 

#362 2011-04-25 23:54:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Pewnie, że nie, ale tylko o tym przypominam. Poza tym regeneracja śluzówki i zakończeń nerwowych to niebagatelna rzecz. Co na to bierzesz i czy pilnujesz, żeby Twoja dieta i leki nie zawierały za dużo drażniącej nerwów histaminy? (Nie musisz być alergikiem, żeby odczuć ją w postaci nasilenie dolegliwości bólowej).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#363 2011-04-26 00:22:42

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

na regenerację biorę kwas GLA, tak jak to obgadaliśmy tutaj wcześniej
dieta - hmm; ostatnio próbuję homeopatycznie leczyć moje dolegliwości, po prostu tonący chwyta się brzytwy - podobno nie toleruję laktozy oraz glutenu
więc: nie jem praktycznie pieczywa, wyeliminowałem większość produktów pochodzenia mlecznego (zostawiłem jedynie tradycyjny żółty ser oraz ser mozarella)
do tego: widzę, że nie toleruję truskawek (i produktów pochodnych), cytrusów - usunąłem z diety całkowicie
ograniczam też jak mogę spożycie Coli, ze względu na drażniącą kofeinę

Offline

 

#364 2011-04-26 00:42:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

W coli raczej drażnią Cię histaminowe dodatki smakowe. Kofeiny to tam chyba już nie ma smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#365 2011-04-26 09:24:39

shift
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 72

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

jedz glutaminÄ™ i probiotyki

Offline

 

#366 2011-04-26 12:35:48

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

co jeszcze zawiera histaminę i powinienem tego unikać? z tych popularnych produktów oczywiście...

Offline

 

#367 2011-04-26 12:37:55

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

dobra znalazłem coś takiego:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Dieta_antyhistaminowa
matko, wszystko praktycznie wykluczone...
to inaczej zapytam: w czym jest tego najwięcej? przecież nie zrezygnuję ze wszystkich pokarmów jakie jem

Offline

 

#368 2011-04-26 13:29:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Maciek, halo, Ziemia do Maćka smile. Widziałeś Ty, w jakim serwisie się udzielasz? A przejrzałeś sobie dział Dieta w naszym serwisie wink? Naprawdę pecherz.pl to nie tylko forum smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#369 2011-05-08 16:50:39

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

masakra
ze wstępnych wyników dostałem info że mam enterococcusa, znowu... od tego się wszystko zaczęło
do tego mam wrażenie, jakby objawy się pogarszały - kiedyś miałem 1 zły dzień na dwa tygodnie, teraz czasem 2-3 na tydzień, wygląda to w ten sposób, że praktycznie ustaje uczucie szczypania i pieczenia, za to odzywa się prostata - czuję jakby wewnętrzny ucisk, pecherz wariuje, czasem nawet co 20 -30 min do łazienki (w warunkach domowych), nie jestem w stanie chodzic dłużej niż 5 min (chodzić w sensie spacerować)
najlepsze, że to wszystko dzieje się dzień po myciu się (zwykle biorę prysznic wieczorem) - przez chorobę musiałem ograniczyć liczbę pryszniców w tygodniu
efekt jest identyczny jak przy opisanym przeze mnie wcześniej zjedzeniu cytrusów
mam się kurde przestać myć? to nie jest normalne
co za popieprzona choroba, totalnie odbiera chęci do czegokolwiek

Offline

 

#370 2011-05-08 21:37:01

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

ZacytujÄ™ Antoniego Czechowa :
""" Żryj co dają ""
(koniec czytatu).
------------------------------------------------
Po myciu się ciepłą wodą (nawet prysznic) pogłąbiają się stany zapalne od wzrostu temperatury (wody). To typowy objaw !!!!!!!!!!!!!!!!! Bo chore rzeczy nie lubią podnoszenia temp.
-------------------------------------------------------
Człowieku--jedz wsio jak leci , no bez wariactwa oczywiście.
Bakterie są nadal bo tak to już jest . Mówiłem kiedyś że to na miesiace sprawa (na lata).
Trzeba powtarzać antybiotyki. NO i warto wyjechać w inny klimat, góry np.

Offline

 

#371 2011-05-08 23:38:13

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

z tym myciem jest tak, że już dawno zauważyłem, że ciepła woda szkodzi, zimnej nie ma co próbować, bo wiadomo jak pęcherz reaguje na zimno
ale taka sama reakcja jest na wodÄ™ dostosowanÄ… do  temperatury ciaÅ‚a! tzw. letniÄ…

Offline

 

#372 2011-05-09 00:44:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Maciek, nie rozumiem z tym myciem - z czym masz problem? Ja np. od czasu choroby myję się w b. ciepłej wodzie, bo moje chore mięśnie i stawy (no i pęcherz) to lubią.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#373 2011-05-09 12:24:17

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Droga Redakcjo - moje ciało przestało tolerować mycie - w jakiejkolwiek temperaturze - do tego zmierzam
najpierw (rok temu) zauważyłem, że szkodzi ciepła woda i okłady z termoforu (tak, wiem, śmialiśmy się z tego wszyscy ;p)
a niedawno (miesiąc - dwa temu) skojarzyłem złe dni z wcześniejszą kąpielą, przestałem więc siedzieć w wannie pełnej wody (letniej) na rzecz prysznica, jednakże tej formy organizm też nie bardzo lubi
nie wiem, może robię coś źle? ale zbieżność złych dni z myciem dzień wcześniej jest aż nadto widoczna

Offline

 

#374 2011-05-09 12:26:15

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

po późno wieczornym prysznicu w sobotę np. miałem tak, że kładąc się godzine później spać, pęcherz nie dał mi zasnąć do 4 rano, chodziłem z regularnością zegarka co 20 min oddając wcale niemałe ilości moczu, przy czym jeśli na siłę miałbym przetrzymać parcie i nawet ból, to przechodziło po 40 min, ale za to pęcherz był dość wypełniony
i podobnie cała niedziela, dopiero dziś od rana czuje się w miarę znośnie

Offline

 

#375 2011-05-09 12:51:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Ale ja dalej nie rozumiem smile. Jak objawia siÄ™ ta nietolerancja?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson