Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2010-09-24 16:37:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Ależ oczywiście - takie choroby jak pps, oab, ic to nie są choroby sensu stricto, tylko zespół objawów spowodowanych jakąś chorobą o konkretnej, choć często niezdiagnozowanej przyczynie. Czyli pps jako dysfunkcja mięśniowa - tak, ale ona ma jakąś przyczynę, w postaci - u Ciebie - infekcji bakteryjnej (lub obecnie tylko powikłania).

Pisałam, ale od roku nie mogę spotkać się z osobą, która robiła dla mnie tłumaczenie - ciężko ją namierzyć sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#202 2010-09-24 18:32:59

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Jesli pomaga to zwracam honor smile

Offline

 

#203 2010-09-25 18:23:36

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

a mam jeszcze małe pytanko - czy te napięte mięśnie miednicy leczy się TEŻ lekami typu vesicare czy driptane? czy one leczą co innego
pytam, bo idę w poniedziałek do lekarza ponownie, spróbuję mu powiedzieć o tym PPS i chcę wiedzieć, czy nie przepisze mi vesicare, a jak wiecie z pierwszego posta w tym wątku moja opinia o tym leku jest bardzo zła, a co za tym idzie nie mam zaufania do całej grupy tych leków

Offline

 

#204 2010-09-25 18:45:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Nie. Te leki blokują częstość i intensywność skurczów, ale na napięcia nie działają. Słabo też działają miorelaksanty, bo to nie są mięśnie szkieletowe, na które te miorelaksanty są ukierunkowane.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#205 2010-09-25 19:00:27

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

droga Redakcjo - pisałaś coś o kwasie GLA, który miałbym zażywać - czy istotnie wpływa na zmniejszenie napięcia tych mięśni?
jeśli tak, to rozwiń proszę co konkretnie masz na myśli - czy ten kwas GLA kupuje się w tabletkach? a może trzeba jeść konkretne potrawy?
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Offline

 

#206 2010-09-25 19:29:51

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Nie, kwas GLA regeneruje nerwy. Na mięśnie najlepsza jest rehabilitacja. Najwięcej GLA jest w ogóreczniku i wiesiołku (kupuj na ebayu, tam są tańsze, większe dawki). Ponoć niezłe są też konopie (nie tylko indyjskie) - właśnie się przymierzam.
Podobno regenerująco działa też mumio i złoto koloidalne, ale tego jeszcze nie próbowałam.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#207 2010-09-26 11:50:54

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

ze swojej strony dodam tylko,ze po dobrze wykonanym masażu mięśni dna miednicy często następuje pogorszenie tzn. latasz do kibla co kilka kilknascie minut. Ale poźniej, pózniej jest ulga i ten ból z którym wczesnej dyskutowałeś ze to niby od prostaty o dziwo mija:) na jakiś czas oczywiście smile więcej masz w książce. Sam masaż jak już ktoś wcześniej Ci takie coś wykonywał nie jest trudny, znaczniej trudniejsza jest relaksacja, oduczenie się pewnych nawyków, jak chcesz uzyskać faktycznie długotrwały efekt, a nawet z tego wyjść. No i dobre nastawienie i cierpliwość, dużo cierpliwości...

Offline

 

#208 2010-09-26 11:53:48

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Tak? Ja mam na odwrót - po zabiegu ulga - do pierwszej wizyty w kiblu sad.

Ale prawda z tą cierpliwością - ja najsilniejszy punkt rozmasowałam (a i tak nie do końca) po 17 miesiącach codziennych zabiegów!


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#209 2010-09-26 12:21:14

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

No ja tak mam, z reguÅ‚y czuje nasilenie objawów czÄ™stomoczu. Lepiej jest potem:) SwojÄ… droga Redakcjo czy próbowaÅ‚aÅ› również relaksować mięśnie  czy tylko je rehabilitowaÅ‚aÅ›?? Wydaje mi siÄ™, że rehabilitacja owszem przynosi ulgÄ™ ale na dÅ‚uższÄ… metÄ™ to stosowanie jednego i drugiego daje porzÄ…dany efekt. Moje dolegliwoÅ›ci sÄ… najmniejsze kiedy jestem zrelaksowany, bez stresu dobrze porozciÄ…gany, kiedy nie myÅ›lÄ™, że coÅ› mi jest. Wtedy mam caÅ‚kowitÄ… ulgÄ™. ZauważyÅ‚em również, że w sytuacjach stresowych czÄ™stotliwość wydalanego moczu zwiÄ™ksza siÄ™ dwukrotnie... No dziwne ale tak jest. Tak jakby ten "problem" rodziÅ‚ siÄ™ również w gÅ‚owie, tzn. zÅ‚e wzorce reagowania na stres, jakbym z automatu zaciskaÅ‚ mięśnie dna miednicy. Ponadto zbyt czÄ™sty orgazm, twardy stolec mogÄ… zwiÄ™kszać objawy. Wszystko to siÄ™ obija o te nieszczÄ™sne mięśnie. I redakcjo nie pps a cpps (chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome) smile A do diety to tak na marginesie mam zgryzkÄ™ jeszcze lepszÄ…: po kawie z ekspresu jest ok po rozpuszczalnej latam co poÅ‚ godz. dopiero po jakimÅ› czasie tzn 3-4 godz. siÄ™ uspokaja. Pepsi mnie nie rusza, witamina C tez nie, nawet wino....piwo oczywiÅ›cie, ale piwo rusza każdego:) Jak nie przeÅ›piÄ™ nocy też jest nie za wesoÅ‚o, na szczęście zdarza mi siÄ™ to raz na 2-3 miesiÄ…ce.

Offline

 

#210 2010-09-26 12:36:02

xmzx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 39

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

A co do tego, ze po pierwszej wizycie w kiblu Ci się pogarsza. Ja staram się "luzować" mięśnie, ja je czuje...Jak Ty idąc do kibelka napinasz się, żeby sobie siknąć, no to może wtedy spinasz mięśnie i wracasz do pnkt. wyjścia. Może dlatego relaksacja nazwana w książce jako relaksacja pradoksalna jest taka ważna i dlatego autor książki poświęcił jej sporo miejsca...trochę sobie tam potłumaczyłem, ale nie jestem na tyle biegły ang., żeby przeczytać to sobie od tak.

Offline

 

#211 2010-09-26 12:44:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

pps - pelvic pain syndrome. Używam tego skrótu, bo u nas lekarze znają raczej zespół bólowy miednicy, poza tym nie zawsze on musi być "chronic" smile. Ale to mało istotne.

Relaksacja - tak, wiem o co chodzi, stosuję przy terapii mechanicznej wink. Przy zabiegu prądowym nie masz na to wpływu, bo Cię prąd relaksuje smile. A co do spięcia to jest tak, że przy tej mojej mioneuropatii i tym palącym bólu, oczywiście, każda pozabiegowa aktywność powoduje jakiś tam powrót do dysfunkcyjnej pracy. Przy czym u osób takich jak ja jest o tyle gorzej, że sama rehabilitacja jest doraźna, dopóki nie uda się naprawić uszkodzeń nerwów. To tak jak u osób z przykurczem po wysiłku a z przykurczami z powodu no. uszkodzeń okołoporodowych. Te pierwsze rozmasujesz, drugie - musisz codziennie, na zawsze.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#212 2010-09-26 13:42:49

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

a jeszcze jedno pytanie: jako, że od 3 lat "zmagam się" z zespołem jelita drażliwego* to czy wzięcie Laremidu może pogarszać mi objawy ze strony napiętych mięśni?

wyjaśnienie*:
zjd nie jest przyczyną mojej choroby, jak wiecie były to bakterie i zapalenie prostaty, objawy zjd pogarszały czasem objawy pęcherzowe, ale nie były ich bezpośrednią przyczyną
nie pisałem o tym wcześniej bojąc sie, że ktoś zaszufladkuje moje objawy jako wynikające z zjd, podobnie jak lekarze szufladkowali moje objawy z góry jako nadreaktywny pęcherz

Offline

 

#213 2010-09-26 14:23:11

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Objawami zjd może maskować się zapalenie jelit, celiakia, nietolerancja histaminy i sto innych cudów. Wszystko, co wpływa na jelita, wpłynie też na mięśnie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#214 2010-09-26 15:30:31

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

a wiesz może jak ma się laremid do obecnej choroby "pęcherzowej"?

Offline

 

#215 2010-10-01 13:53:48

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

no nic nevermind
lekarz stwierdził, że jeśli chodzi o prostatę - jestem wyleczony, jednak roczna choroba spowodowała takie rozchwianie, że trochę jeszcze minie, aż sytuacja unormuje sie całkowicie
póki co ja tę diagnozę potwierdzam
mam tylko na siebie uważać, nie oziębiać organizmu - każdego dnia modlę się o bardzo ciepłą jesień, zimę i wiosnę
jedno mnie niepokoi - caÅ‚y czas cewka jest czerwona -  mimo stosowania Cipronexu, który spowodowaÅ‚, że szczypaÅ‚o mnie coraz mniej to jednak kolor czerwony od spodu i na ujÅ›ciu cewki pozostaÅ‚
nie wiem co z tym zrobić...
wkrótce będę w Warszawie, gdzie powtórzę posiewy na Lelka, jest duża szansa, że będą ujemne
macie dla mnie jakieÅ› sugestie z tÄ… cewkÄ…? pzdr dla wszystkich cierpiÄ…cych

Offline

 

#216 2010-10-01 16:13:55

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Maciek7 kurcze moze poprobuj z tymi ziolami...Jesli vagosan na ciebie zle dziala, parz sobie siemie lniane rumianek i co tam doloz (najlepiej pulkos doradzi) ni i wrecz nie mozliwe zeby zle dzialalo! Tylko jak zaparzysz do odstaw tak na godzine poltorej i mocz w letniej wodzie..Tak to nie wiadomo co doradzic na ta cewke, moze jakies masci?

Offline

 

#217 2010-10-01 19:10:26

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

z maściami jest tak, że po posmarowaniu jest lepiej, nie jest już czerwone, jednak po 3 dniach jest gorzej
chodzi więc o to, że radzę sobie smarując raz na trzy dni, ale chciałbym powrócić do stanu, gdzie nie będzie ani czerwone, ani nie będzie mnie piekło

Offline

 

#218 2010-10-01 19:13:53

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

To może być podrażnienie poantybiotykowe.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#219 2010-10-01 23:48:32

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Offline

 

#220 2010-10-02 11:36:11

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

no tak - czasem jest tylko tak, że przez to pieczenie czuję dyskomfort i parcie, ale od prostaty jest już ok

Offline

 

#221 2010-10-02 12:18:16

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Ale dalej maciek masz problemy z czestym wydalaniem moczu? Wiesz ja swojego czasu takze mialem problemy z prostatÄ…, tzn czekalem na mikcje nawet do 15 sekund, ale jakos samo przeszlo..Co do cewki, u mnie wyglada sprawa, ze jest ona normlana (z wygladu) ale czasem wyczuwam parcie wlasnie na cewke.

Offline

 

#222 2010-10-02 15:07:30

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

Bartek - różnie, generalnie nie czuję się komfortowo, ma to związek z długim trwaniem tej choroby
prostata - jest lepiej, choć nie wiem, czy w 100% dobrze, skoro 1km spacer wywołuje naglące parcie
no a żołądź zaczerwieniony, cewka zaczerwieniona, czasem jeszcze piecze
nie wiem co konkretnie masz na myśli mówiąc o parciu na cewkę
ja generalnie chyba całe życie odczuwałem jakieś "parcie" na cewkę, a nie pęcherz

Offline

 

#223 2010-10-04 15:04:36

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

generalnie jest jednak źle
mam fatalny nastrój, totalny dół
cewka potrafi ostro dać do wiwatu, zrobiłem dziś badania, może jakieś gówno tam siedzi
jest dziwnie - zaraz po wysikaniu się cewka robi się masakrycznie czerwona i mocno piecze, później z biegiem czasu (co męczy) jest lepiej, nie jest tak czerwona, a potem znów to samo
jestem totalnie załamany hmm

Offline

 

#224 2010-10-04 16:47:41

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

wydaje mi siÄ™ Macku ze owe bakterie przeszly tylko na cewke..w moim przypadku jest podobnie, tyle ze cewka wyglada normlanie.

Offline

 

#225 2010-10-04 17:07:06

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Duży problem - żaden lekarz nie potrafi sobie poradzić, pomóżcie

no zobaczymy - wymaz z cewki zrobiony, ciekawe co wyjdzie
trochę mam tego wszystkiego dosyć...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson