Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-04 10:20:45

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

BÅ‚agam o pomoc:(

Moje problemy zaczęły siÄ™ okoÅ‚o 4 lat temu. ByÅ‚y to wtedy  okresowo nawracajÄ…ce zapalenia pÄ™cherza ( w badaniu wychodziÅ‚y bakterie) , które po zastosowaniu biseptola, furaginum, bÄ…dź innych leków siÄ™ koÅ„czyÅ‚y. ObjawiaÅ‚y siÄ™ zawsze tak samo: parciem na pÄ™cherz i bólem podbrzusza przy ostatnim strumieniu moczu.
Od 2 lat ból w końcowej fazie oddawania moczu odczuwam bardzo często. Badania moczu, posiewy niczego nie wykazują, zawsze wychodzą czyste. Miałam robione USG pęcherza przed mikcją i po i wyszło podobno wzorowo. Sprawy ginekologiczne niby też ok bo w wymazie z szyjki tylko dość liczne pałeczki kwasu mlekowego, cytologia-1, badania na chlamydię nie wykryły jej obecności. W czerwcu zeszłego roku miałam jedynie wykrytą torbiel gruczołu Bartholina, która jest już usunięta.
Także nie wiem skąd ten ból:( Mam wrażenie jak tak trochę obserwuję ten mój organizm, że najgorzej jest w czasie jajeczkowania, przed okresem no i sam okres, ale nie jestem pewna czy to ma jakiś związek. Proszę polećcie mi jakieś badania które powinnam jeszcze wykonać żeby to zdiagnozować cokolwiek to jest. Lekarze nie wiedzą odsyłają mnie od ginekologa do urologa i nic nie wychodzi:( Tracę już nadzieję, że będzie ok:(
Dzisiaj jestem 2 dni przed okresem i znów ból silny przy oddawaniu moczu i wyjątkowo doszło to straszne parcie na pęcherz, którego dawno nie miałam:(
ProszÄ™ o pomoc:(

Offline

 

#2 2010-01-04 11:04:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Czy zawsze pogarsza Ci siÄ™ przed miesiÄ…czkÄ…?

Dolegliwości mogą być od napiętych mięśni dna miednicy - napinasz się, bo masz problem z "wysikaniem końcówki", a napięcie jeszcze bardziej blokuje. Oczywiście, nikt nie zrobił Ci ani urodynamiki, ani cystoskopii z biopsją?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-01-04 11:12:34

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Nie, nie miałam takich badań robionych. Byłam u urologa pytał jedynie , czy muszę wstawać w nocy do ubikacji. Powiedziałam, że nie i skończyło się na tym, że dotykowo przebadał podbrzusze i jelita, które stwierdził, że mam bardo twarde i napięte, no i przepisał ginjal. Może powinnam iść jeszcze raz do niego

Offline

 

#4 2010-01-04 11:13:53

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

A przed miesiączką na ogół zawsze jest gorzej, a w czasie miesiączki podbrzusze boli zarówno przy oddawaniu moczu jak i stolca

Offline

 

#5 2010-01-04 11:26:15

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Jeśli nie wstajesz w nocy, to może to być zespół jelita drażliwego (ale może od tych napiętych mięśni też). Pytam o miesiączkę, bo:
http://www.pecherz.pl/inne-choroby-pecherza.html#Przyczyny-hormonalne

Jesteś może alergiczką, astmatyczką albo masz jakieś schorzenia jelitowe?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-01-04 11:36:20

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Nie mam alergii, ani astmy, a jeśli o jelita chodzi to dość często mam zaparcia i wzdęcia. Nie umiem otworzyć tej stronki jakiś błąd wyskakuje:(. Bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie tym moim problemem

Offline

 

#7 2010-01-04 12:08:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Mnie się otwiera ok, nie umiem się wypowiedzieć. Zobacz zatem w serwisie, w dziale Inne choroby pęcherza --> Przyczyny hormonalne.

Zobacz, czy Ci się ogólnie nie pogarsza np. po zjedzeniu wędzonej makreli, żółtego sera, wypiciu czerwonego wina.

Badał Cię ktoś pod kątem np. celiakii? A testy na alergię pokarmową miałaś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#8 2010-01-04 12:18:04

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Ech nie sądzę żeby to były sprawy trawienne, bo na ogół jem wszystko i nie zauważyłam żeby konkretnie po czymś było mi wyjątkowo źle. Sama nie wiem:(

Offline

 

#9 2010-01-04 13:57:58

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Postanowiłam jechać w piątek do Warszawy do pani Doroty na te badania. Myślicie że to dobry pomysł?

Offline

 

#10 2010-01-04 14:39:42

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

u mnie lekarz na poczÄ…tku upieraÅ‚ siÄ™, ze mam endometriozÄ™ pÄ™cherza, bo mówiÅ‚am, ze mi sie wÅ‚asnie przed okresem pogarsza. ale zrobili cystoskopiÄ™ ( niestety bez biopsji) i nic nie wyszÅ‚o. poczytaj  o objawach i o hormonach na gÅ‚ownej.


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#11 2010-01-04 15:29:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Tylko pamiętajcie, że żeby badanie było miarodajne, musi być robione 1, góra 2 dni przed okresem. Inaczej kicha.

Agi, jechać możesz, ale Twoje objawy raczej nie wskazują na infekcję bakteryjną. Ja bym to badała w drugiej kolejności, a teraz skupiła się na hormonach i cystoskopii.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-01-04 17:48:03

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

ostatnio mi gin dała takie globulki estriol bo mi sie pogorszyło z pęcherzem, tak jakbym zapalenie miała i ona powiedziała, ze to może byc za niski poziom estrogenów i daje takie objawy ze str pecherza. niestety po globulkach nie ma poprawy tzn ze to nie to...


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#13 2010-01-04 18:09:14

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

No właśnie rozmawiałam z tą panią Dorotą i powiedziała mi, że jej zdaniem są to bakterie. Ale kurde no nie wierzę żeby nigdy nie wyszło to w mojej przychodni w której robiłam te badania ze 100 razy:( Ech jutro albo pojutrze dostanę okres także muszę to odłożyć do przyszłego tygodnia, a teraz nie wiem może kolejny raz pójdę do swojej przychodni:/

Offline

 

#14 2010-01-04 18:39:12

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Ja u siebie zauważyłam, że objawy się nasilają w okresie jajeczkowania, przed okresem i podczas, ale na 2 dni przed miesiączką ból uspokaja się, może też powinnam zrobić badania na hormony?

Offline

 

#15 2010-01-04 18:45:28

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Monka, ale to może być też efekt nadmiernego poziomu estrogenów.

Tosia, może, chociaż nie wiem, co oznacza to uspokojenie. Ja mam bardzo dobrego ginekologa i nigdy nie musiałam dokształcać się z ginekologii big_smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#16 2010-01-04 22:02:48

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Mam takie postanowienie noworoczne, że w tym roku uda mi siÄ™ w koÅ„cu zdiagnozować! Powiedzcie czemu tyle z nas ma takie problemy, czemu diagnoza jest tak trudna, to tak mÄ™czy strasznie:( Ja studiujÄ™ jeszcze na kierunku medycznym wiÄ™c bardzo czÄ™sto sÅ‚yszÄ™ o różnych chorobach i potem wszystko to co najgorsze  dopasowujÄ™ do siebie:( Zwariować można

Offline

 

#17 2010-01-04 23:23:17

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Są problemy z diagnostyką w Polsce, bo na studia przyjmowano ćmuli--byleby mieli robotniczochłopskie pochodzenie.
Inteligencję się eliminowało, i to z każdego zawodu !
Teraz ludzie sie dziwiÄ…--skÄ…d sÄ… problemy. A sÄ… one z tego że Darwinizm jest bezwzglÄ™dny--z chama nie bÄ™dzie inżyniera czy lekarza. Spodziewacie siÄ™ myÅ›lenia u potomków ludzi, którzy od pokoleÅ„ (kilka tysiÄ™cy lat) pracowali tylko fizycznie ==egzemplarze umysÅ‚owe umieraÅ‚y w tych spoÅ‚eczenstwach  przedwczeÅ›nie. I powstaÅ‚a drogÄ… selekcji rasa do roboty a nie do myÅ›lenia.
Teraz są to lekarze, magistrowie itp itp , bo studia skończyli jakoś, ale ich mózgi są ledwie poprawne--nie są twórcze ani samodzielne.
Tam gdzie ginie inteligencja (genetyczna) tam ginie państwo.
Natomiast wyhodowanie z nich ludzi wartościowych intelektualnie (z tych ćmuli) zajmie kilkaset lat co najmniej.

Offline

 

#18 2010-01-04 23:32:15

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

edit Pulkos:
jest nadzieja na nowe pokolenie- czyli tych co teraz kończą studia. To już całkiem inni ludzie:). Mogę to stwierdzić po weterynarzu ostatnio. Młody przystojniak rozrysował mi nawet ucho kota i uspokoił..naprawdę. byłam wcześniej u starego ramola i bałam się zadać jakiekolwiek pytanie, bo go to urażało i wszystko kwitował: "naczytają sie w w tym internecie..."

Offline

 

#19 2010-01-05 13:10:31

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Uogólniać nie można, bo dobrzy lekarze też są, ale wyobraźcie sobie byłam u urologa prywatnie specjalnie z pełnym pęcherzem żeby zrobił od razu USG. On mnie tylko oklupał, przepisał ten cały ginjal i kazał iść. Poprosiłam o to USG, a on na to, że następnym razem, czyli za kolejną stówęhmm A sprzęt miał. Jeszcze rozumiem gdyby za mną był tabun ludzi, ale byłam sama na korytarzu:/
A teraz jeszcze odnośnie tego mojego problemu, bo mam dziś jeszcze do tego gorączkę, a ogólnie czuję się dobrze (znaczy bez żadnego łamania w kościach, bólu gardła itd) Może to być od tego pęcherza?, bo dalej jest fatalnie:( Idę jutro jeśli nie dostanę okresu oddać mocz do laboratorium bakteriologicznego u mnie w Katowicach. Posiew kosztuje tylko 20 zł, a tam w tej Warszawie jak pytałam to 130, więc nie wiem skąd te różnice.
Jak mi radzicie iść mimo wszystko jutro do rodzinnego po jakiś antybiotyk czy czekać na ten posiew, czy co robić?sad

Offline

 

#20 2010-01-05 13:32:21

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

najpierw zrób posiew. Różnica cenowa podstawowa między Wawą a innymi miastami to taka że tylko tam, w labo robią dobrze posiew a żeby go dobrze zrobić muszą mieć więcej pożywek,na forum jest dużo o labo z Warszawy. Zapewne u siebie w Katowicach wynik będziesz miała na następny dzień wink w warszawie długo się hoduje bakterie,bo nie wszystkie rosną od razu.

Offline

 

#21 2010-01-05 13:50:30

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Jak zasugerowałam to babce z tej mojej bakteriologii to się oburzyła i powiedziała, że wszędzie są podobne standardy i, że jeśli tyle tam to kosztuje to jest to wyłudzenie. U mnie w zwykłej przychodni zawsze na posiew każą oddawać w tym takim pojemniku co ma już te pożywki. Ta powiedziała, że w zwykłym jałowym tak samo jak ta pani Dorota, więc mam nadzieję, że mają podobne techniki. Napiszę Wam jakie będą efekty. Mam nadzieję, że skoro to laboratorium bakteriologiczne to wiedzą co robią. No chyba, że w tym moczu rzeczywiście nie ma bakteri...

Offline

 

#22 2010-01-05 14:09:15

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

ja Ci radzę zrobić posiew. Bez przesady. Jak ma coś wyjść to wyjdzie. Ja 1.5 roku temu chodziłam z bólu po ścianach i miałam jałowe, a teraz jak jest lepiej to wyszlo e coli w tym samym labo. Nie słyszałam zeby posiew był robiony na drugi dzień, nie wydaje mi się. Ja nawet przy jałowym czekałam ok 5 dni.

Offline

 

#23 2010-01-05 15:28:14

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

coccinella ja jestem ze szczecina, byłam już w 3 labo i wyniki są na 2 dzień mówię poważnie smile

Offline

 

#24 2010-01-05 20:07:15

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Nadia i coś Ci wyhodowali z tych posiewów???? dziwne, naprawdę. Może warto to gdzieś zgłosić....ja jestem z Poznania i nie słyszałam o dobrych opiniach o naszych labo, ale coś takiego pierwsze słyszę! to skandal.

Offline

 

#25 2010-01-06 11:40:31

Agi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-04
Posty: 49

Re: BÅ‚agam o pomoc:(

Zaniosłam dzisiaj mocz na tą bakteriologię. W piątek mam dzwonić i pytać czy coś wyhodowali. Umówiłam się jeszcze do ginekologa na dziś i poproszę żeby mi dała jakieś wskazówki co dalej robićsad

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson