Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-05 15:59:47

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Dzien dobry

Postanowilam napisac poniewaz nikt nie potrafi mi pomoc.Od pewnego czasu w moczu pojawia sie krew ,lekarz rodzinny niewie skad,urolog po cytoskopii kierujre mnie do ginekologa a ten z koleji do urologa i tak w kolko,i nikt nie odpowiedzial mi skad ciagle ta krew w moczu .Boli mnie podbrzusze i plecy w szczegolnosci w ledzwiach i kosci ogonowej.Podam moj ostatni wynik moczu i prosze chociaz mi poradzic co mam dalej robic i do kogo zwrocic sie o pomoc. O to wynik : barwa zolta,odczyn 5,0 ,c. gat.1020 .bialko.glukoza,c. ket. ujemne ,urobilinogen norma bilirubina ujemny,krwe ca15ersc/ul (norma 0-4 w pol widz),leukocyty ujemny ,zw. nitr.ujemny,osad nablonki plaskie pojedyncze,krwinki biale 0-3,krwinki czerwone 1-5-7 ,krwinki czerwone wylugowane 0-2 ,bakterie nieliczne.

Offline

 

#2 2010-01-05 16:09:46

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Podaj opis cystoskopii oraz wynik biopsji. Czy ten krwiomocz jest bolesny? Czy zauważyłaś jakieś zmiany w dolegliwościach przed miesiączką lub w innej fazie cyklu? Czy jak pobierasz mocz do badania, to masz założony płytko tampon, tak żeby jego brzeg dolny stykał się z brzegiem wejścia do pochwy?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2010-01-05 20:03:44

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dzien dobry

Masz w badaniu bakterie nieliczne- i tego się trzymaj. W prawidłowych wynikach nie powinno być bakterii, chociaz lekarze dopuszczają nieiwelkie iliści jako normę i tego nie leczą. Ale jak masz stan przewlekły to trzeba to leczyć, bo organizm sam sobie nie poradzi.

Offline

 

#4 2010-01-05 21:50:13

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Niestety mojlekarz od wrzesniowej wizyty w szpitalu gdzie mialam robiona cytoskopie mi wypisu nie dowiozl.Jedynie na wizycie kontrolnej powiedzial ze mial podejrzenie endometriozy i przetoki ale po tym badaniu to wykluczyl jedynie ze mam duza pojemnosc pecherza .Na tym sie skonczylo i prosil abym zglosila sie do ginekologa.Ginekolog natomiast stwierdzil tylko nadzerke i ja usuna ,i ze moje dolegliwosci typu obfity sluz i czeste infekcje sie skoncza.Mecze sie juz tak ze 3 lata i nikt nie traktuje mnie powaznie martwie sie juz ta krwia bo to nie jest normalne tymbardziej ze bola mnie plecy .Moze ten bol od jelit niewiem bo lekarzem nie jestem ,a oni ciagle nie wiedza dlatego postanowilam napisac na tym forum

Offline

 

#5 2010-01-06 10:35:04

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Niewiem czy to jest wazne ale od wczoraj moj drugi mocz poranny przypomina kolor pomaranczowy i to bardzo intensywnie ,tak jakby byl krwisty.Kolejne porcje moczu oddaje juz prawie normalnie ,jedynie co czuje to lekki bol podbrzusza i pachwin ,przy oddawaniu moczu nie czuje pieczenia ani tez bolu.Jestem tydzien przed miesiaczka i niewiem czy jesli dam ponownie mocz do badania ma teraz sens.Przyznam sie ze zaczynam pomalu panikowac ,bo boje sie ze cos mam z nerkami ,a przeciez wiadomo ze bez nich to organizm nie bedzie funkcjonowal.Mam dopiero 32 lata ,a czuje sie jakbym miala ze sto ,bol jest niedozniesienia brak sily i wiecznie jestem zmeczona,jeden z lekarzy zasugerowal ,ze to depresja i zapisal na nia leki ,ale wcale nie bylo po nich lepiej.Co ja mam dalej robic?

Offline

 

#6 2010-01-06 11:41:41

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Zażądaj NATYCHMIAST wypisu, daj im na piśmie na przekazanie Ci go 48 godzin i zaznacz, że po tym terminie zgłaszasz sprawę do NFZ. Czy cystoskopia była robiona dzień przed miesiączką? Jeśli nie, to g..., a nie wykluczył endometriozę. Była pobierana biopsja? Co jest na wyniku badania histopatologicznego? Czy masz jakiekolwiek badania nerek? Mocz możesz zrobić, tylko zastanawiam się, czy jest sens - przy tej barwie najpewniej znowu wyjdą erytrocyty. Ile pijesz dziennie, a ile sikasz?

Co do depresji - pierwsze słyszę, żeby depresja objawiała się erytrocyturią, no ale ja prosty filolog jestem hmm...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2010-01-06 12:42:26

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Tą cytoskopie mialam robiona 14 wrzesnia a miesiaczke dostalam 27 wrzesnia,podczas tej cytoskopii lekarz ogladajac pecherz nic nie pokojacego nie widzial i pamietam ze zrezygnowal z podania znieczulenia nie wiem czy byla pobierana biopsja na wizycie kontrolnej powiedzial tylko ze urologicznie jest wszystko w porzadku jutro ide do poradni do jeszcze raz zapytam o ten wypis.Czy endometrioze zeby wykryc to trzeba cytoskopie zrobic przed miesiaczka,bo nie znam sie na tym .Co do badan na nerki to mialam przez lekarza zlecone usg i nic nie pokojacego tam nie wykryli, sama zrobilam kreatynine i mocznik ktore wyszly w normie ,i setke badan ogolnego moczu ,maz sie smieje ze jak mnie widza w laboratorium to maja mnie dosyc.Jezeli chodzi o picie to tak litr czystej niegazownej wody i 2 herbaty i jakas tam kawa,co do sikania to roznie bywa raz bylo tak ze chodzilam z 10 razy na dzien i byl przezroczysty prawie bezbarwny,a teraz ide z 5 -6 i te dwie porcje z rana sa odmiennego koloru potem pomalu dochodzi do swojego prawie normalnego koloru ,w nocy bardzo rzadko zdarza sie abym wstawala zrobic siku .Chcialam podziekowac za zainteresowanie ,pialam na roznych forach ale tam nie byli mi wsanie doradzic co powinnam zrobic,mam nadzieje ze moze wspolnymi silami wkoncu rozszyfruje co mi dolega i jakie badania powinnam jeszcze wykonac.

Offline

 

#8 2010-01-06 22:01:29

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Dzien dobry

Ale na razie dajmy sobie spokój z rozważaniami.....Pytanie brzmi : jak się sprawuje to wszystko po antybiotyku jakimkolwiek--np. po ciprobayu albo po zwykłym furaginie.
Jeśli jest reakcja na to--to raczej trzeba sie trzymać stanu zapalnego (nerek to raczej nie---nie ma białka ).
Weź od internisty receptę na furagin, łykaj go np. 3 x po 1/2 tabl dziennie, pij fitolizynę, pij sobie rumianek zmieszany z kwiatem jasnoty jako herbatę,,,i po 7---10 dniach oceń sprawę.
Zawsze to jakieś wyjście. Oczywiście--warto zrobić rezonans (stany zapalne czasem wychodzą na nim jako specyficzne odbicie). co do USG to jak kiedyś pisałem, wszystko zależy od aparatu jakim to robią.
No i dobry posiew, ale jeśli nie jesteś z Warszawy to ..........gdzie znajdziesz dobre laboratorium ? Poczytaj jak userki tutejsze wysyłają mocz na posiew do Warszawy na ul. Lelka 26.

Offline

 

#9 2010-01-07 14:40:42

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: Dzien dobry

Heh ja bym była bardziej przekonana co do endometriozy objawy by sie zgadzały,a endometrioze to tylko laparoskopia w 100% wykaze wie niewiem jakim cudem lekarz wykluczył to po cystoskopi!?!

Offline

 

#10 2010-01-07 16:10:57

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Bylam dzisiaj na kontroli u ginekologa ktory stwierdzil ze wszystko jes w porzadku i ztym krwiomoczem mam udac sie ponownie do urologa i tak wkolko.Mialam latem przepisana furagine ale nie wiem czy dobrze zaobserwowalam (lekarz rodzinny stwierdzil,ze to na pewno nie po tym)ze to furaginie pojawilo sie plamienie.Natomiast kiedy lekarz zapisal mi doxycyline krwinki czerwone na badaniu kontrolnym sie nie pojawily.Dzisiaj kiedy zapytalam sie ginekologowi od czego moga bolec te plecy stwierdzil ze moga to byc jelita albo ciagnie mnie od pecherza bo to napewno nie zwiazane z ginekologia sprawy,a kiedy spytalam o bol brzucha silny podczas miesiaczki to ze zwiazane jest ze zmianami hormonalnymi,nic o endometriozie nie wspomnial tymbardziej ze podczas miesiaczki sikam krwia.Po malu rezygnuje juz z wedrowki po lekarzach bo nikt nie stara sie mnie nawet wysluchac a co dopiero mowic o diagnostyce ,gdybym finansowo stala dobrze to napewno porobilabym wszystkie mozliwe badania poczawszy od rezonansu a skonczywszy na kolonoskopii.Dziekuje naprawde za wasze odpowiedzi chociaz moglam sie z wami podzielic z moim problemem

Offline

 

#11 2010-01-07 17:52:18

Tosia
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-08-14
Posty: 347

Re: Dzien dobry

Jak czytam twój post to krew mnie zalewa. Przypomina mi to moją sytuację i to jak mnie odsyłano od urologa do ginekologa i tak w kółko. Jak lekarz sobie nie radzi z twoją chorobą to cię odsyła. Konowały jedne, bo już inne słowa nie przychodzą mi do głowy, i tyle. Moim zdaniem w twoim przypadku warto zmienić lekarza, może ktoś w końcu ci pomoże.

Offline

 

#12 2010-01-07 18:11:19

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Dzien dobry

anna może skonsultuj się z innym ginekologiem?

Offline

 

#13 2010-01-08 14:25:03

silat
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 70

Re: Dzien dobry

No prosze krew w moczu podczas miesiaczki silne bóle miesiaczkowe to sa główne objawy endo!!!  Zmien lekarza kochana bo z takim konowalem to daleko nie zajdziesz wiem bo tez szukam ciagle nowego gina ostatni mi powiedział ze bole w pochwie sa spowodowane skorczami macicy i na bakterie mam brac nospe!! myslałam ze parskne smiechem!!!!!

Offline

 

#14 2010-01-08 17:49:00

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Ale najpierw zrób badanie moczu z płyciutko założonym tamponem, żeby było wiadomo, czy to krew z pęcherza, czy zwykła miesiączkowa krew.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-01-08 17:53:21

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Dzien dobry

Anna popieram Wrocławiankę, zmień ginekologa, moze i endokrynologa to chyba od hormonów??) odwiedz. poczytaj w moim wątku, mnie tez jeden urolog podejrzewał endo...ale na cystoskopii nic nie wyszło, to i tak mi chciał kuracji hormonalną wcisnąć-jak pomoże tzn, ze endometrioza-dzis wiem, ze niepotrzebnie. za to moja gin kategorycznie odmówiła, powiedzaiła, ze jakies by były slady w miednicy małej, jakies zrosty, guzy a tam nic.
tak, że ja bym sie wybrała do innego lekarza skonsultować to, ja zmienilam lekarza i całe szczęście, bo teraz to nie wiem, na co by mnie leczyli.pozdrawiam


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#16 2010-01-08 17:55:07

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Dzien dobry

http://www.endometrioza.sos.pl/content/view/43/62/


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#17 2010-01-08 19:36:27

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Dziekuje za Wasze zainteresowanie,bardzo podnioslo mnie to na duchu przyznam sie ,ze jak tak dalej pojdzie to psychika mi pojdze.Bylam tez u innego ginekologa i po pokazaniu mu wtedy moj poprzedni wynik moczu to powiedzal ze sie oczyszczam ,ale z czego do dzis nie wiem.Tak sobie mysle teraz albo ja jestem jakims dziwnym przypadkiem ,albo w dzisiejszych czasach lekarze ignoruja pacjenta i skapia na diagnostyce.Mam 32lata ,syna urodzilam 12 lat temu i nigdy nikt nie zbadal mi nawet hormonow.Napisze te wyniki moczu co wtedy sie oczyszczalam bld 10ery/ul,ubg norma,bil neg,pro neg,nit neg,ket neg,glu neg,ph 6,sg  1.010 ,leu neg,nablonki plaskie poj,krwinki biale 0-1,krwinki czerwone 1-2,skl min poj pasma sluzu.Zrobilam tez ogolne badanie krwi  wyszlo dobrze,ob 5,mocznik 29,07(15-45),kreatynina we krwi 0,88(0.5-1.10).Czasami zastanawiam sie czy to moze jakies problemy zoladkowo-jelitowe bo bol plecow w czesci ledzwiowej po wysilku lub czegos dzwignieciu kieruje sie w gore,tak jakby ktos mi przelyk naciagal,wiem to dziwnie brzmi i naprawde moje objawy sa nietypowe i moze dlatego lekarze nie umia ich do zadnej choroby doppasowac.Chyba to nie zaden krwotok wewnetrzny choc to moze smiesznie wyglada ,ale rozwazam wszystkie mozliwe opcje bo wkoncu chce zaczac normalnie zyc.

Offline

 

#18 2010-01-08 19:41:17

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Ana moje pytanie dlaczego stracilam ochote i nie czuje wogole pozadania w sprawie seksu odpowiedzieli mi ,ze wiekszac kobiet ma ten problem i mam szukac w swojej psychice lekarstwa.Czy to rzeczywiscie jest duzo kobiet ,ktore nie uprawiaja seksu

Offline

 

#19 2010-01-08 19:56:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Anna, zobacz, co znalazłam:

http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=1070


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2010-01-08 20:00:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#21 2010-01-08 22:35:26

pulkos
Zbanowany
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Dzien dobry

NO dobrze --ale jak widać Doxycyklina daje rezultaty !!!
A jest to NAJSŁABSZY antybiotyk na te rzeczy (zresztą co ciekawe, działa on szczególnie dobrze na stany wirusowe).
Co do plamienia po furaginie--to nie wiem ile brałaś, ale furagin daje DUŻE zabarwienie moczu na kolor pomarańczowo--zółty intensywny, więc mogło być od niego ! (chyba że widziałaś krew typową--to nie).
Należy wziąć inny antybiotyk--może cipronex (ciprobay) i jeśli nie wywoła  u ciebie zapalenia jelitowego==biegunka 3 dniowa---to pobrać to 2 x 250 mg dziennie (dają nieraz i po 500 mg ale to za mocne jest).
I obserwować skutki !!!!
Jeszcze jedno--------branie antybiotyków pomaga zawsze do pewnego stopnia bez względu na przyczynę pierwszą. Czyli nieraz ""zalizuje"" objawy. Ale ponieważ 99% przypadków tego typu to po prostu infekcja i nic innego----to branie ich ma sens. Jednak koniecznie należy robić równolegle badania (co do kosztów.....najtańszy rezonans = 300 zł bez kontrastu, i w zasadzie to by ci już jakby wystarczyło póki co, na kontrast możesz nie wyrażac zgody żeby nie wchodzic w większe koszty).

Offline

 

#22 2010-01-09 16:24:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Pulkos, wybacz, ale każda baba odróżni plamienie od zabarwienia moczu smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2010-01-19 19:21:25

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Mam pytanie przeczytalam jeden z postow o pojawieniu sie krwi w moczu i padla taka sugestia ze jest to spowodowanie zaburzeniami hormonalnymi chcialaby sie zapytac co to oznacza.

Offline

 

#24 2010-01-19 19:28:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Krwawienie w moczu może być oznaką endometriozy pęcherza (cewki?), hormonalnego zapalenia pęcherza.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2010-01-19 20:35:24

evi.wl
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-01-26
Posty: 2164

Re: Dzien dobry

dla mnie to wygląda jednak na jakieś zaburzenia już na tle nerek! robiłaś usg?? tylko u dobrego lekarza, który Ci będzie robił je przez 30 min a nie 5 min?? powinnaś też zrobić porządny posiew, ale po skończeniu antybiotyków. I pamiętaj jak zaczniesz brać jakiś antybiotyk i masz go przepisanego np. na 7-10 dni to nie skracaj sobie okresu leczenia bo może to spowodować jeszcze więcej problemów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson