Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#76 2010-03-05 18:20:29

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Zapomnialam napisac ze boli mnie jedynie lewa strona podbrzusza tak na wysokosci jajnika i ciagnie mnie az do pachwiny i wieczorami moj brzuch zwieksza swoj obwod moze to was na cos nakieruje.

Offline

 

#77 2010-03-05 18:53:36

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dzien dobry

Anno, a dużo pijesz? Bo ciemny mocz może być przy malej podaży płynów. no i przed miesiączką też robi się ciemniejszy, to normalne. może masz grzybicę skoro ten luźny stolec, albo jakiś ucisk w okolicy jelit....tomografię robiłaś?

Offline

 

#78 2010-03-05 19:22:21

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Ten wałek to normalne, masz napięte mięśnie i powięzi i to rozluźnia (znam to, sama stosowałam odruchowo, jak z bólu nie mogłam uleżeć). Mroczki to też od napiętych mięśni - one się napinają partiami, napięcie przechodzi z jednych na drugie, aż dochodzi do ucisku naczyń, co zaburza ukrwienie siatkówki. Dokładnie Ci nie powiem, ale tak tłumaczył mi wybitny okulista, a o tych mięśniach potwierdzał rehabilitant. Czemu sądzisz, że masz ucisk przełyku?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#79 2010-03-07 11:22:06

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Pod koniec marca mam wizyte u neurologa tak mi zasugerowal urolog ,ze to moze byc cos powiazane z miesniami badz kregoslupem ,tomografii nie mialam nigdy robionej .Moze uda mi sie porozmawiac z lekarzem zeby ja wykonac.Jesli chodzi o to czy duz pije to staram sie duzo pic ,ale tez nie przesadzam bo zas nie czuje sie glodna jak sie opije a to wogole odpada bo waze jedynie 45 kilo.Caly czas czyje taki dyskomfort w dolnych partiach brzucha i mimo tego ze pije to oddaje niezbyt duza ilosc moczu ,i czasami to moglabym nie sikac pol dnia ,na cytoskopii lekarz troche sie zdziwil jak mi wypelniali pecherz woda a ja nie czulam parcia stwierdzil ze mam duza pojemnosc pecherza.Czekam na ta wizyte u neurologa moze on sie zlituje i wezmie mnie na konkretne badania bo nie dosc ,ze ja juz tym jestem zmeczona to moja rodzina i bliscy(mimo ze tego nie okazuja)tez.Nie wspomne ze praktycznie nic nie moge ciezszego nosic nawet okna myje mi moja 60 letnia mama,bo kazdy wiekszy wysilek konczy sie oslabieniem.Co do tego uscisku chyba przelyku to mam to od 3 lat i niewiem co to jest.To jest takie uczucie jakby przy kregoslupie na calej dlugosci ciaglo mnie i nie wiem czy to wlasnie przelyk,bo kiedy tak sie dzieje robi mi sie duszno .To jest takie uczucie jakby ktos sciskal mnie sznurkiem ,dziwne to jest ale to przytym bardzo boli i niewiem co to jest i do jakiego lekarza mam sie ztym zwrocic.

Offline

 

#80 2010-03-07 11:43:20

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Czekaj, to przy kręgosłupie czy przełyku? Z przodu, przy klatce piersiowej, czy z tyłu, przy plecach?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#81 2010-03-07 19:45:09

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

to jest w tyle plecow,kiedy spytalam rodzinnej o ten ucisk to odpowiedziala mi ze to przelyk bo on styka sie prawie z kregoslupem dlatego juz glupieje od tego wszystkiego .Wiem ,ze tez niedlugo stracicie cierpliwosc ,i jestem gotowa ze przestaniecie mi odpowiadac .To jest na dlugosci kregoslupa az do kosci ogonowej ,myslalam ,ze jak spytam lekarza to bedzie wiedzial lepiej wiec pisze ze chyba to przelyk.

Offline

 

#82 2010-03-07 20:27:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

trochę się gubię: opisz dokładnie odkąd dokąd Cię boli i spróbuj to umiejscowić przestrzennie. Najpierw myślałam, że to może objaw astmy albo refluksu, ale teraz ta kość ogonowa mnie zdezorientowała - masz wyjątkowo długi przełyk wink.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#83 2010-03-08 16:13:53

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

To jest trudne do opisania i ciezko lepiej zamkne ten temat bo wiecej szkody narobie .Dzisiaj chcialam zrobic kolejne badanie moczu ale maz mnie od tego odwiodl mowiac ze sobie znowu cos ubzduralam .Niewiele oddaje moczu i jest bardzo ciemny,nic mnie przyty nie boli jedynie ten dyskomfort w podbrzuszu,zmierzylam cisnienie i jest w normie moze rzeczywiscie dostalam juz na glowe i jedyna diagnoza to nerwica lepiej bedzie jak to wszystko zostawie i poczekam na cud ,a wtedy wszystko co ze mna sie dzieje zniknie samoczynnie.

Offline

 

#84 2010-03-08 17:43:22

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dzien dobry

Tak, tak, czekaj. A potem Cię zbeatyfikujemy jako męczennicę. Co ma mąż do Twojego badania? Męża boli czy Ciebie? Co ma ciśnienie tętnicze do ucisku w podbrzuszu? Nie wymyślaj sobie schiz, których nie masz, tylko bierz się do roboty! I opisz mi, gdzie masz ten ucisk, bo ja nie umiem tego zlokalizować. Możesz narysować i wrzucić link do skanu.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#85 2010-03-10 17:20:04

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Witam ponownie pisze bo czuje sie dzisiaj fatalnie wczoraj dostalam miesiaczke ,bolu podbrzysz jako tako niemialam jak ostatnio,rano kiedy poszlam sie zalatwic to omal nie wpadlam w panike niby podpaska z nocy wmiare ale jak sie zalatwialam(lecial taki ciemny mocz znowu)to nie dosc ,ze skrzepy to strumien okropny krwi.Dziwne uczucie mam w tym podbrzuszu jakby mi ktos cos tam wlozyl,niewiem czy te poranne problemy z moczem (nie moznosc go oddania i nie czucia parcia do tego taki ciemny) sa wynikiem jakiegos zapalenia odchodze od zmyslow sama sie chyba nakrecam pomyslalam tez ze to moze przez to ze pije alveo,tylko one jakos mi pomogly mi troche dojsc do siebie i nie jestem taka juz oslabiona .Moglabym tak pisac ale to trudne lepiej byloby na zywo wszystko wytlumaczyc chociaz lekarzom na okraglo mowilam ,pokazywalam a i tak niczego konkretnego nie powiedzieli.Zdnia na dzien mam coraz mniej sily na to zeby chodzic po tych lekarzach ,ktorzy zeby nie pokazac ze nie maja pojecia skad u mnie takie objawy wysylaja do innego .I tak od 7 lat.

Offline

 

#86 2010-03-10 17:28:35

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Offline

 

#87 2010-03-10 17:42:37

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

zapomnialam napisac ze boli mnie i lekko szczypie wejscie do pochwy,i na wargach wiekszych mam takie brodawki ciemne ale lekarz kiedy mu to powiedzialam nic mi nie powiedzia i czesto robia mi sie ropnie(czyraki),i podczas miesiaczek mam tak jakby wszystkie narzady mi sie opuszczaly i jakby za chwile mialy sie wydostac na zewnatrz.

Offline

 

#88 2010-03-10 18:22:41

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Dzien dobry

jeny przecież to straszne to co piszesz,ja nie wiem gdzie są lekarze!!!!Te czyraki to może być objawy zakażenia gronkowcem,ale to tylko przypuszczenia,ale myślę że zakażenie na pewno tutaj jest.

Offline

 

#89 2010-03-10 23:07:07

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Dzien dobry

dla mnie to jest endometrioza w 100% i jest potrzebny dobry ginekolog który pracuje w szpitalu najlepiej ordynator. Potrzebne są konkretne badania a przede wszystkim laparoskopia. Czyraki robią się przy endometriozie to wiem na pewno, i te wszystkie bóle też wskazują na endometriozę bo śluzówka która się wydostała poza macicę też miesiączkuje i jak nie ma odpływu to robią się torbiele i ropnie stąd ucisk na wewnętrzne narządy. Głowa do góry i szukaj dobrego lekarza ginekologa

Offline

 

#90 2010-03-11 13:51:35

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Dziekuje napewno bede szukala jakiegos dobrego ginekologa ,bylam juz u kilku i tylko jeden wspomnial ze mam endriometrioze,ale bez dodatkowych badan.Czyraki najczesciej pojawialy mi sie albo tydzien przed miesiazka,albo zara po jej skonczeniu,raz na rok to robi mi sie taki wielki ze chodzic nie moge i dopiero kiedy po cieplych okladach peknie(a zapach moglby wtedy zabic)i smarowaniu mascia z antybiotykiem goi sie.Kiedy otwieram te strone to przyznam sie ze robie to ze strachu,boje sie ze i wy mnie w pewnym momencie zostawicie.Dzisiaj jest 3 dzien miesiaczki i w toalecie jest poprostu powodz do tego bole podbrzusza tak na wysokosci jajnikow i w tyle plecow,do tego powrocilo te zaburzenia rownoagi ze kiedy poszlam do sklepu trzymalam sie plota raz dusznos raz zimno nogi jakby z olowiu i te dziwne mroczki,a w buzi uczucie metalu.Jeszcze troche to wyladuje w psychiatryku bo psychika mi siadla na maksa bo tak nie da sie juz dluzej zyc.Myslalam o najgorszym ,ale odrzucilam te mysli bo mam syna,ktory widzi codziennie jak sie mecze i stara sie mnie pociszyc ,ale widze ze mu tez psychika moze upasc ,bo jak ozna patrzec na osobe ktora ledwie wstaje z lozka.

Offline

 

#91 2010-03-11 16:24:25

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Dzien dobry

jeny jaka Ty biedna jesteś sad to strasznie smutne a zarazem przerażające. Nie zostawimy Ciebie o to się nie martw. Trzeba znaleźć dobrego lekarza,trzeba sie kłocić z lekarzami co tobie może być,musisz stanowczo powiedzieć lekarzowi jakie są Twoje podejrzenia,ja bym z gabinetu nie wyszła dopóki badania nie poszły by na przód.Z jakiego miasta jesteś?znasz tam dobrego ginekologa?

Offline

 

#92 2010-03-11 20:27:23

monka812
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 915

Re: Dzien dobry

no własnie, przydałby Ci sie taki gin, który by Cie wziął na oddział i przebadał porządnie. przecież to, co Ty piszesz moze człowieka wykonczyć. trzymaj sie


co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Offline

 

#93 2010-03-11 22:57:50

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Dziekuje za wasze slowa otuchy i za to ze wspieracie ,chcialabym wkoncu znalezc lekarza ,ktory by potraktowal mnie w ten sam sposob co wy .Wkonczyc sie mozna ,ale zyc trzeba bo jest dla kogo nikomu nie zycze tego co przezywam i co mnie meczy.Najbardziej martwie sie tym ze lekarze nie traktuja mnie powaznie i ignoruja moje objawy ,ale widocznie tak musi byc .Mam cicha nadzieje ,ze ten neurolog bedzie inny niz wszyscy i mi pomoze chociazby diagnostyka .

Offline

 

#94 2010-03-11 23:06:49

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Dzien dobry

Anno, pisałaś już skąd jesteś? Może ktoś mógłby Ci polecić lekarza z okolicy? A widziałaś "białą listę ginekologów" na forum gazety?

Offline

 

#95 2010-03-12 19:55:02

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Jestem z WÄ…growca ,56 kilometrow od Poznania.Niestety nie widzialam tej listy i nawet niewiem gdzie wejsc zeby ja zobaczyc.Dzisiaj zauwazylam ze jesli usiade i podloze sobie dlon pod posladki to jakby mniej obfitsze krwawienie ,ale to pewnie juz moje zwidy.Jednego jestem pewna ,ze czuje sie coraz gorzej i boje sie zeby to niebyl jakis krwotok  wewnetrzny.bo czuje sie jakby mi cos w srodku peklo i dlatego mam taka miesiaczke najbardziej zdziwilam sie ze w tym miesiacu nie bylo az takiego bolu.

Offline

 

#96 2010-03-12 21:23:09

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dzien dobry

polecam Ci dr Martyńskiego z kliniki na Szpitalnej w Poznaniu (ma stronę www, więc dane znajdziesz). to mój urolog- jest zrównoważony i cierpliwy. może Ci pomoże.

Offline

 

#97 2010-03-15 10:09:23

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Niewiem co mam robic szczypie mnie w klatce piersiowej ,jest mi slabo i robi mi sie ciemno przed oczami,bol glowy moze nie ,az taki okropny tylko takie uczucie jakby mi sie mozg nie miescil w czaszce.Ores niby m sie konczy to znaczy na podpasce jedynie plamki zywoczerwonej krwi ,natomiast kiedy sie podcieram po oddaniu moczu jest taki sluz z krwia.Niewiem co sie dzieje,w buzi dziwne uczucie metalu.Mam inne pytanie czy krew podczas miesiaczki jest jasnoczerwona czy powinna byc ciemniejsza?Szczypie mnie tylko niewiem co czy cewka czy ujscie pochwy,i swedzi odbyt ,moze stwierdzicie ze opisuje zbyt szczegolowo ,ale moze wkoncu ktos wpadnie co mi jest .Mam w domu jeszcz doxycylinum ,moze ja wziasc ,sama niewiem ja juz glupieje .Leki na nadkwasote nie pomagaja ,krople na jelita tez ,odchodze od zmyslow ,poszlabym do rodzinnego ale i tak nie wyknam bdania mczu bo napewno wyjda krwinki ,bo juz sama niewiemczy mi sie okres skonczyl.Czasami mm takie wrazenie ,ze oprocz krwi miesiaczkowej dostaje jakiegos krwotoku.

Offline

 

#98 2010-03-15 10:21:48

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Moze niepotrzebnie panikuje i przepraszam,ze was tak mecze ,wlasnie wrocilam z toalety i oddalam mocz do pojemnika i byl jasny ale plywaly w nim jakie nieliczne biale farfocle,i kiedy sie podtarlam na papierze byla taka dziwna maz jakby ropa z dodatkiem krwi ,cala sie trzese ze strachu ,zamrozenie nadzerki mialo spowodowac ze wszystko minie a tu jest coraz gorzej moze to jakis stan zapalny.

Offline

 

#99 2010-03-15 11:02:11

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dzien dobry

białe farfocle to nabłonek, oznacza stan zapalny. maź po podtarciu na pewno z cewki a nie z pochwy? bo mozesz mieć owulaję....to wtedy ok.

Offline

 

#100 2010-03-15 11:59:08

anna77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 49

Re: Dzien dobry

Dzisiaj jest 7 dzien od rozpoczecia miesiaczki,wiec sama niewiem czy juz sie skonczyla czy nie ale tak szybko byloby owulacja?A jesli to jest stan zapalny czy kiedy oddam mocz do badania to wyjdzie wiarygodny jesli jestem niby po skonczonej miesiaczce.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson