Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#201 2010-10-26 11:13:47

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Pytam, bo azytromycyna to jedyny abx, który mnie nie uczula, ale wszyscy mi mówią, że ona nie dochodzi do pęcherza, więc nie ma co jej brać (chyba że na chlamę).


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#202 2010-10-26 11:38:42

magdalena
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-01-14
Posty: 3323

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Kurczeja też lubiÄ™ Summamed, nic mi nigdy po nim nie jest w sensie niedobrze czy coÅ› w tym stylu. Jedyne co zauważyÅ‚am to to, że nie czuje smaku potraw  nie caÅ‚kiem ale trochÄ™ znosi mi go. Ale braÅ‚am go na pÄ™cherz na chybiÅ‚ i trafiÅ‚ i byÅ‚o mi lżej.

Offline

 

#203 2010-10-28 15:43:20

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Szanowni PaÅ„stwo wysÅ‚aÅ‚am dziÅ› materiaÅ‚ biologiczny na Badania Uro-Geniatl 24 , mam jednak wÄ…tpliwoÅ›ci. Lekarz, który pobieraÅ‚ materiaÅ‚ mówiÅ‚, że do PCR-a musi być podÅ‚oże suche, poza tym zupeÅ‚nie nie rozumie dlaczego nie ma oddzielnych pojemników do wymazu z pochwy i z cewki moczowej. PowiedziaÅ‚, że w zasadzie jest to niedopuszczalne by wkÅ‚adać materiaÅ‚ biologiczny z dwóch różnych miejsc do jednego pojemnika z cieczÄ… gdzie siÄ™ to wszystko miesza. Zatem  jak to w koÅ„cu jest? W koÅ„cu nie wiem czy to badanie w takiej sytuacji ma sens!

Offline

 

#204 2010-10-28 16:27:56

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Ma sens. Mój wprawdzie nic nie mówił o podłożu (a badanie mi zrobiono, więc chyba ok), ale jakaś transportówka musi być. Co do wkładania - dostajesz dwie wymazówki, żeby sobie wybrać, skąd chcesz pobrać. Oni dopuszczają, żebyś pobrała z dwóch miejsc i włożyła w jedną probówkę. Oficjalnie powinnaś wziąć dwa zestawy i zrobić sobie za podwójny koszt. Jednak labo wychodzi z założenia, które potwierdził mój lekarz, że część patogenów jest stricte ginekologicznych, część urologicznych (więc jak wyjdzie, to i tak wiadomo skąd to było), a część nawet jak nie wiadomo, z której części, to i tak leczy się antybiotykiem ogólnoustrojowym. Więc te 2 wymazówki w 1 to jest ukłon w naszą stronę, żeby się na koszty nie narażać.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#205 2010-10-30 20:08:20

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

mój partner od którego a raczej od nocy z którą zaczął się korowód mojej udręki, poinformował mnie właśnie, że od ponad roku czuł problemy o charakterze bólowym w jądrze obecnie ból stał się przewlekły. Od kiedy nie współżyjemy moje problemy z pęcherzem zredukowały się do 5%. Czym może być spowodowany taki przewlekły ból jądra? Partner mój mówi, że to ma charakter zapalenia. Oczywiście do lekarza nie pójdzie!sad A fakt. że jestem na niego wściekła bo przecież przy pierwszej infekcji mógł mnie poinformować że jest coś nie ten teges sad

Offline

 

#206 2010-10-30 22:43:33

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

A czemu nie pójdzie? Nie zależy mu na tym, żebyście obydwoje czuli się lepiej? Sądzę, że teraz to nie ma większego wyjścia...

Offline

 

#207 2010-10-31 11:35:42

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

szczerze mówiąc myślę, że to jest zwykłe lenistwo i brak wyobraźni i nie będę zastanawiać się nad tym czy mu zależy czy nie... Ja przez rok cierpiałam a ponieważ go pobolewało delikatnie i sporadycznie jakoś nie umiał czy nie chciał łączyć kropek i ewentualnie się dla mnie zbadać! Szkoda czasu i jakieś inne duperelowate motywy. Teraz boli go non stop w związku z czym musiał się podzielić ze mną tą "radosną" nowiną. Tyle tylko że ja nie jestem jego mamusią, żeby wziąć za rączkę i poprowadzić do doktora to dorosły chłop! Jak na razie to ja jestem poszkodowana tym całym mezaliansem. A "kolegę" wielokrotnie prosiłam żeby się przebadał ale miał to w dupie. Pytam co to może być za bakteria ze względu na mnie a co on z tym zrobi sorry!! ale ów pan dowód dostał już kilka lat temu!!!!!

Offline

 

#208 2010-11-09 11:22:19

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

niestety w ferworze badań a co za tym idzie zaprzestania antybiotykoterapii ból mi powoli wraca. Obawiam się, że tym samym moje bakterie zaczynają się uodparniać na zadawaną im poprzednio chemie. Powiem tak, jestem zaniepokojona. Ponieważ swoją nieugiętą i jak się okazuje słuszną postawą co do leczenia, zraziłam do siebie gros lekarzy. Właściwie nie wiem do kogo już iść. Obawiam się, że znowu potraktują mnie jakimś antydepresantem a na to już nie pozwolę. Tym bardziej, że oświadczam wszem i wobec, że z moją psychika jest bardzo ok, gorzej w wyborem drogi, którą teraz powinnam iść. Brakuje mi specjalistycznej wiedzy. Co robić?

Offline

 

#209 2010-11-09 16:59:53

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

no cóz nie widze by ktos miał jakis pomysł sad mi tez sie juz koncza

Offline

 

#210 2010-11-09 20:16:41

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

pieprzyć wiedzę specjalistyczną. Urolodzy to są specjaliści od operacji (chirurgia) i nie mają żadnej wiedzy co do leczenia stanów przewlekłych. Pomysły chcesz ?
1--poczytaj o ziołach jakie bierze magdalena i se walnij to samo razem z antybiotykami.
2----antybiotyki:zaczęłaś dobrze ale było za krótko. w necie pisze że kuracje Wheldona biorą i rok czasu.........jak oni to wytrzymują to nie wiem.
3----mam ja w Warszawie takiego internistę domowego. Facet po prostu ma talent i pomysły jakieś. Jest nieszablonowy i nieobliczalny ale pozytywy przeważają. Forsa oczywiscie wymagana--lubi jeździc do domu ale o ile wiem ma gdzieś metę dla przychodzących (Mokotów). Jak odsyła kierunkowo do ""specjalistów"" swoich pacjentów to oni wracają i mówią że specjalista polecony przez pana jest do D, wiec wróciłem bo pan jest lepszy !!!!
Piszę to aby podkreslić:: wszystko zależy od typu i talentu lekarza !!!!!!!!!!!!! pomysły też.
4----myślę stale o tym kto zacznie jako pierwszy brać lek antywirusowy w chorobie pęcherza........
5---Faceta=narzeczonego wypierniczyć i jego szklankę też. Nie wiadomo co on nosi w hu......./husteczki do nosa.../ :-)

Offline

 

#211 2010-11-10 11:41:35

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Dziękuję Pulkos w sumie trochę się czuje odtrącona prze ten portal bo w zasadzie mało kto się wypowiada już w mojej sprawie i nie wiem czy moje objawy są tak niespecyficzne czy już swoją nieugiętą postawą stałam się solą w oku(oczach) ech jest mi smutno jestem bardzo osamotniona z tym syfem. Nie opowiadam wam ile upokorzeń mnie spotyka od lekarzy bo to w ogóle kwalifikuje się do jakiej książki o znęcaniu się psychicznym na chorych ludziach Tu ukłon w stronę Redakcji (może wymienimy kiedyś wrażenia i powstanie książka z życia wzięta?) generalnie dobiłam do ściany. Nie mogę ruszyć się nawet o krok. Czekam na wyniki badań. Jeśli mi ktoś przepisze to antywirusowe wezmę. Podaj jakiś namiar na tego internistę.

Offline

 

#212 2010-11-10 14:03:32

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

atrakcjo czasem trudno jest już cokolwiek doradzić,ja bym bardzo chętnie pomogła ale tak jak Tobie mi również kończą się pomysły, ale czytam Twoje posty nie martw się smile poczekaj na wyniki, moim zdaniem pulkos ma racje, antybiotykoterapia działa więc trzeba się jej poddać na bardzo długi czas, problem tylko pewnie kto Tobie przepisze na długi czas te antybiotyki??a kto przepisze antywirusowe??
nie rozumiem postępowania Twojego faceta i oczywiście to nie pierwszy przykład takiego zachowania ze strony mężczyzn,słaba wyobraźnia na maksa!!ja się nie dziwię że Ci smutno jest, bo w kim masz mieć oparcie jak nie w nim?? powinien pójść zbadać się,przyduś go do muru!!!!!!jak on sobie wyobraża dalsze życie? jak macie być dalej razem,Ty się wyleczysz a on co?

Offline

 

#213 2010-11-10 14:33:50

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Atrakcjo, bo trochę jesteśmy w kropce. Skupiłaś się na bakteriach, chlamach. Ok. A wirusy? A jakieś inne patogeny? Może one coś robią? Ale to jest, niestety, robota głupiego - wydanie paru tysięcy na badania, z których 99% wyjdzie Ci ujemnie sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#214 2010-11-15 21:43:28

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

zrobiłam sobie hiperpromocyjny zestaw 24 patogenów PCR-em w labo w Poznaniu i okazałam się czyściutka jak łezka niemowlęcia a pobolewania są wiec czy to nie owa coli meczy? czy można ufać tym badaniom? tracę cierpliwość wrr...

Offline

 

#215 2010-11-15 21:47:30

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Pulkos -- a jaki lek p/wirusowy masz na myśli? Bo ja włączyłam przecież heviran do wirusowych powikłań pęcherzowych, to się liczę smile?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#216 2010-11-16 19:08:23

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

kochani zatem tak... w/g poznaÅ„skiego laboratorium cb dna nie mam nic niepokojÄ…cego tyle że mam jedno spostrzeżenie napisali mi: hsv1 mnie nie dotyczy niby ok! tylko o ile pamiÄ™tam tzw zimno mi wyskakiwaÅ‚o a wÅ‚aÅ›nie hsv indukuje owo "zimno" niby nie uleczalne!? zatem w praktyce ja to mam a w badaniach nie mam! nie pojmuje!! pulkos aiuto!! jak to możliwe???  mad a i jeszcze zauważyÅ‚am za każdym razem gdy pÄ™cherz robi ze mnie swój podnóżek bolÄ… mnie stawy! nowa Å›wiecka tradycja

Offline

 

#217 2010-11-16 20:09:24

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Bo to nie oznacza, że nie masz HSV, tylko że nie masz w badanym materiale. Możesz w ogóle nie mieć w pęcherzu (to ważne, bo HSV też indukuje zapalenie pęcherza), a możesz po prostu nie mieć w pobranym materiale smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#218 2010-11-17 11:08:42

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

to znaczy z nawet te badania pcr sa nie miarodajne?

Offline

 

#219 2010-11-17 11:11:27

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

One są miarodajne tak, że jak wyjdzie Ci, że masz, to masz na 100%, ale jak wyjdzie ujemny, to masz ten 0.1% niepewności właśnie dlatego, że rzadko, bardzo, bardzo rzadko zdarza się taka nieszczęśliwa próbka, która nie złapie patogenu. Ale ja myślę, że mogłabyś mieć wątpliwości, gdybyś miała ewidentne i swoiste objawy patogenu, który Ci nie wychodzi, tak to raczej nie.

PS. Dostałaś mój mail?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#220 2010-11-17 11:45:38

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

właśnie maila nie dostałam! sad

Offline

 

#221 2010-11-17 22:43:35

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

redakcjo wyslij  mi jeszcze raz

Offline

 

#222 2010-11-17 23:13:44

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Napisz mi na priv swój adres - może coś zmieniałaś i profilowy jest nieaktualny?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#223 2010-11-22 00:23:10

atrakcja
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-07
Posty: 112

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

jestem skrajnie dziwnym przypadkiem i naprawdę to co mam nie wiem już pod co się kwalifikuje. Właśnie mam czas remisji... jak pamiętacie po antybiotykach było dobrze potem przerwałam i zaczęło iść w tą drugą ciemną stronę mocy no to wzięłam sobie na weekend wzięłam sobie vita-butin mala rzecz a zaczęła działać przeszło mi! ot tak po prostu. Szczerze mówiąc jestem skołowana tyle czasu tyle antybiotyków i nagle bum i nie ma I co wy na to...? Ja wiem ze to może wrócić, że to wcale nie musi byc koniec mojej gehenny

Offline

 

#224 2010-11-22 09:41:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

A co to jest vita-butin?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#225 2010-11-22 11:28:15

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: co to jest ? ic? pomocy!Ciekawe diagnozy i zadnej propozycji leczenia

Ja też tak mam. Czasem są takie dni, jakby powoli wszystko wracało do normy, a potem klapa i tak w kółko...

Żurawina Karolino. (http://www.vitabutin.pl/vitabutin.php)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson