Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-01-13 11:13:00

pinceta8
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-10
Posty: 5

Mój problem.

Mam 60 lat i problemy z pÄ™cherzem. W lipcu ubr. bardzo mnie bolaÅ‚o podbrzusze, w nocy wstawaÅ‚am 3-4 razy aby oddać mocz. Ból byÅ‚ poÅ‚Ä…czony z pieczeniem i jak gdyby kÅ‚uciem  po prawej stronie. PoszÅ‚am do ginekologa, dostaÅ‚am skierowanie na usg dopochwowe. Badanie nic nie wykazaÅ‚o ,lekarz powiedziaÅ‚, że to napewno od krÄ™gosÅ‚upa, ale przepisaÅ‚ mi Furaginum, zjadÅ‚am 2 opakowania i przeszÅ‚o.Zaznaczam, że mam dyskopatiÄ™ krÄ™gów lÄ™dżwiowych. Po tej wizycie poszÅ‚am do lekarza pierwszego kontaktu, (ten ból odczuwam aż w pachwinach). DostaÅ‚am skierowanie na rtg prawego stawu biodrowego, wszystko w normie. W pażdzierniku ta sama historia , ból, pieczenie, czÄ™ste oddawanie moczu i to bardzo duże strumienie. Wizyta u lekarza, furalginum  2 opakowania, żadnych badaÅ„ i stwiedzenie, że to może kamica w nerkach. W pażdzierniku 2008 roku miaÅ‚am robione usg jamu brzusznej, wszystko ok. Teraz od soboty znowu nawrót, sikanie, pieczenie podbrzusza, pieczenie w pachwinach oraz ból pleców i krzyży. Znowu biorÄ™ furalginum, sama bez lekarza. Jakie mam zrobić badania i do jakiego lekarza siÄ™ udać?
Wcześniej miewałam też problem z pęcherzem, ale nie tak często, przeważnie, gdy zmarzłam. Lekarz mówił mi, że mam bardzo wrażliwy pęcherz.
Proszę o podpowiedź.

Offline

 

#2 2010-01-13 11:42:08

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Mój problem.

Wygląda to zwyczajnie na infekcję dróg moczowych. Furagin działa odkażająco. Badanie ogólne moczu było robione? Posiew moczu? Kreatynina z krwi?

Offline

 

#3 2010-01-13 15:04:08

pinceta8
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-10
Posty: 5

Re: Mój problem.

Nie żadnych badań nie robiłam. Ale dlaczego tak często to przychodzi?

Offline

 

#4 2010-01-13 15:45:21

Wrocławianka
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 1874

Re: Mój problem.

Kobiety są narażone na takie infekcje z uwagi na anatomię i bliskość wszystkich narządów. Powinnaś wykonać na dobry początek badanie ogólne oraz posiew moczu, ale to minimum tydzień po tym jak skończysz brać Furaginę, bo ona zaburza wyniki tych badań. Takie skierowania już dawno powinien dać Ci lekarz POZ, no ale cóż. Jeśli one na nic nie wskażą i lekarz pierwszego kontaktu nie będzie miał pomysłów, powinien skierować Cię do urologa. Objawy jakie podajesz są jednak charakterystyczne dla bakteryjnego zapalenie pęcherza, tym bardziej, że Furagina Ci pomaga jak mówisz. Ale badania moczu są bardzo pomocne w tym temacie, i nawet jakbyś chciała je zrobić bez skierowania od lekarza POZ nie należą do drogich.

Pozdrawiam!

Offline

 

#5 2010-01-13 16:04:03

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Mój problem.

Zazwyczaj jest tak że jak kobieta zachoruje raz na zapalenie pęcherza ciągnie się to za nią przez całe życie sad nawracające zapalenie pęcherza można zmniejszyć poprzez dokładne doleczenie się z bakterii, szczególne przestrzeganie zasad typu: ciepły ubiór w zimę, dbanie o kwaśne ph moczu, często pomocna jest żurawina w zapaleniach najlepiej sok naturalny bez cukru, jest na rynku wiele preparatów w tabletkach, ale ja osobiście polecam sok do picia. Można także wypróbować Urosept lek ziołowy na zapalenie dróg moczowych.
Trzeba koniecznie zbadać co jest przyczyną, bardzo się dziwię, że nie dano Tobie skierowania na badanie ogólne moczu, dla mnie to podstawa, widocznie dla Twojego lekarza nie.
Czy odczuwasz podczas mikcji jakiÅ› dyskomfort?
Zanim zrobisz badania odczekaj 7-10 dni od furaginy tak jak pisze Wrocławianka, leki odkażające zaburzają prawidłowe badania.
Przed Tobą wiele możliwości sprawdzenia przyczyny dolegliwości. Ale ja stawiam na bakterie,dlatego prawidłowo wykonany posiew z antybiogramem pozwoli na bardziej skuteczne leczenie i być może wyeliminowanie nawracająch infekcji.

Offline

 

#6 2010-01-13 18:59:31

machok
Użytkownik
SkÄ…d: Marki
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 114

Re: Mój problem.

Witam!
Też mi się wydaje, że to zapalenie na tle bakteryjnym. Pomaga Ci furagin, a on jest właśnie na bakterie. Przede wszystkim powinnaś zrobić posiew.
Dbaj o nogi, stopy - jeśli się wychłodzą to krew (schłodzona), która idzie do góry chłodzi narządy wewnętrzne. I jeśli się zdarzy, że któryś jest słabszy to zazwyczaj polegnie. Trudno jest wyleczyć się z bakterii do końca, stąd kiedy organizm jest słabszy, przeciążony one znowu atakują...

Offline

 

#7 2010-04-27 17:23:27

pinceta8
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-10
Posty: 5

Re: Mój problem.

Dzisiaj zrobiłam badanie moczu, pomóżcie mi odczytać.
Glu negatiwe
Bil negatiwe
Ket negatiwe
SG 1.015
ph 7.0
Pro negatiwe
Uro 0.2E.U./dl
Nit negatiwe
Leu negatiwe
Na wynik badaÅ„ posiewu muszÄ™ czekać 3 dni. I dopiero pójdÄ™ do lekarza.  A  chcÄ™ już umieć odczytać ten wynik.

Offline

 

#8 2010-04-27 18:37:18

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Mój problem.

Zrobić poziom cukru we krwi na wszelki wypadek--to jest tanie badanie.
Zrobić USG jamy brzusznej w dobrej pracowni pod kątem cyst (jajniki)--ja wiem że jakieś już było USG ale to trzeba ponownie w dobrej pracowni prywatnie.
I jeśli to nic nie da--to są to bakterie jak piszą inni. A to ,że wraca co pewien czas--niestety tak będzie ze 2---3 lata aż samo wygaśnie.

Offline

 

#9 2010-04-27 18:43:16

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mój problem.

Jeśli cukier, to OGTT z insuliną. Niezbyt drogie (ok. 20-30 zł), a sam cukier bardzo często wychodzi w normie. Ale w sumie po co sugerujesz to badanie?

Natomiast te kłucia to:

- albo pęcherz/nerki --> tu posiew, mocznik, kreatynina, morfologia, USG jamy brzusznej, chociaż w nerki to ja akurat powątpiewam (dolegliwości znacznie silniejsze),

- albo od dyskopatii
a) powoduje napięci tych mięśni i powięzi, które mam zapisane w opinii rehabilitanta, a których nigdy nie pamiętam, te zaś powodują napięcie mięśni dna miednicy dające objawy pęcherzowe,
b) uciska na nerwy unerwiające pęcherz.
Do tego potrzebny jest RM L-S i seria elektrostymulacji mięśni dna miednicy + masaż L-S;

- albo od niedoboru estrogenów - pod wpływem tego niedoboru śluzówka jest wrażliwsza - tu poziom hormonów, konsultacja ginekologiczna pod kątem HTZ.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#10 2010-05-01 11:15:57

pinceta8
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-10
Posty: 5

Re: Mój problem.

Pod koniec stycznia miaÅ‚am badany cukier wraz z insulinÄ…. PiÅ‚am 75 g insuliny, badanie po godz. i po  dwóch godzinach . Wynik 95.Na  piÄ…tek tj.7.05  mam wizytÄ™ u dobrego ginekologa , prywatnie zobaczÄ™ co mi powie. Po Å›wiÄ™tach zrobiÄ™ badania ,co zasugerowaÅ‚aredakcja.

Offline

 

#11 2010-05-01 19:53:01

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mój problem.

Wynik 95 czego? Na czczo, po godzinie, po dwóch, glukozy czy insuliny?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-05-03 15:50:06

pinceta8
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-01-10
Posty: 5

Re: Mój problem.

Przepraszam, to było na czczo i piłam glukozę.

Offline

 

#13 2010-05-03 16:22:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Mój problem.

Ale co? 95 glukozy, insuliny (w to wątpię, ale pytam)? A pozostałe wyniki, po godzinie i dwóch?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson