Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-11-03 01:34:58

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Co robic?

Witam i prosze o pomoc.Mieszkam obecnie w Irlandii i to komplikuje moje leczenie,bo tutaj sluzba zdrowia lezy i nie moge liczyc na zadna pomoc.Na nawracajace zapalenia pecherza choruje od kilku lat.Najpierw raz do roku,poznie coraz czesciej i czesciej.Leczylam sie furaginem,palinem potem atybiotykami przepisywanymi mi przez lekarzy po wykonaniu na wlasny koszt antybiogramu-parodia.A bakterie jak sa tak sa-Staphylococcus epidermidis 10^4 i nic ich nie rusza.Zapalenia pecherza dostaje po kazdym stosunku.Porada mojego urologa jest taka ,zebym zmienila meza i mam lykac Ginial.Teraz znowu cierpie ,biegam co chwile do ubikacji z paroma kroplami,pije litry wody z cytryna,jem furagin 2x2 tabletki i nic mi nie pomaga.Mam jeszcze ze soba tu w Irlandii nolicin.Nie wiem co robic,zeby mi przeszlo.Rozwazam z mezem powrot do Polski,ale pomocy potrzebuje juz.Poradzcie co robic,brac ten Nolicin,zwiekszyc dawke Furaginy?Jak dlugo?Bede wdzieczna za kazda rade.
Pozdrawiam
Victta

Offline

 

#2 2006-11-09 19:56:12

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robic?

Victta, Twój wątek, podobnie jak Ifei, znalazł się w kopii bazy, której nie byłam w stanie wydostać przed emeryturą wink od administratorów serwera. Musimy więc odtworzyć rozmowę. Pamiętam ogólne oburzenie i równie zgodną poradę: zmień lekarza. Potrzebny byłby Ci porządny posiew z porządnym antybiogramem, bo branie w ciemno antybiotyków raczej nie pomoże. Nie wiem, do jakich badań i leków masz dostęp w Irlandii.
A dalsze wywody na temat bakterii i antybiotyków to już zadanie dla Skya smile


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#3 2006-11-11 14:55:46

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

no wlasnie niepamietam jak to bylo z nolicinem czy go brac czy nie ale cos mi swita ze tak jesli napeno bylz antybiogramu,wiecej niepamietam jak ta rozmowa wyglaala wiec doradzic ponownie trudno bo malo informacji pozatym ze lekarza napewno powinnas zmienic

Offline

 

#4 2006-12-16 20:19:05

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Pisze po dluzszej przerwie.Zjadlam cala dawke furaginy i skonczylam jesc Nolicin.Zero poprawy.Jednego dnia lepiej ,jednego gorzej,mam caly czas parcie,teraz dolaczyl bol pecherza.
Wyslalam w miedzyczasie mocz moj,mocz i nasienie meza do Polski na Inzynierska.Dzwonilam-Wyszedl mi gronkowiec zlocisty 1^4,maz ma gronkowca zlocistego w nasieniu i E-Coli oraz inne bakterie w moczu.Tyle dowiedzlam sie przez telefon.Robia nam autoszczepionke.Powiedzcie mi jak to mozliwe,poniewaz do tej pory wychodzil mi gronkowiec endodermitis.Robilam trzy posiewy w Katowicach,jeden w Slaskiej Akademi Medycznej ( z zamiarem wykonania autoszczepionki) i im tez wyszedl endodermitis.Zastanawiam sie kto tu sie pomylil,czy to jest wogole mozliwe.Jezeli  nabawilam sie nowego gronkowca ,tym razem zlocistego ,co z tamtym sie stalo.Nic nie rozumiem.
Po swietach mam miec autoszczepionke i ewentualnie dodatkowo antybiotyk ,zgodny z antybiogramem.Poki co nie kieruje mna zaden lekarz.Wszystko robie na wlasna reke.Jestem tym wszystkim przerazona,mam wizje ,ze wytna mi pecherz.Powiedzcie mi co dalej,bo jestem bezsilna.
Pozdrawiam wszystkich i bardzo Wam dziekuje

Offline

 

#5 2006-12-16 20:38:48

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

moze byc tak co sie czesto zdarza(wedlug literatury) ze normalnie wychodzil sobie staphylococcus epidermidis i on byl "podejrzany" jako sprawca zamieszania w prawdziwy sprawca staphylococcus aureus byl ukryty(wedlug literatury czesto tak jest).a czemu tak,mysle ze w tych normalnych labolatoriach uzywaja malej ilosci pozywak do hodowli,bardziej standardowych pozywek i niezawsze bakterie chca rosnac a na inzynierskiej uzywaja chyba 9 pozywek w tym nietypowych i dzieki temu udaje sie wykryc wszytko co w moczu siedzi.a ze teraz go niema,poprostu dal sie wyleczyc tymi lekami co bralas a objawy nieminely bo g.zlocisty byl w "ukryciu" i gryzl.mozliwe ze dopuki g.skorny(epidermidis) byl to jakos trzymal g.zlocistego we wzglednej rownowadze ale gdy juz go niema to g.zlocisty zaczal szaec bardziej i stad ten bol ktory doszedl.moze tez tak byc ze jak dostaniesz antybiogram to okaze sie ze leki ktore bralas powinny wybic zlocistego a jesli tak bedzie to bedzie znaczylo ze zbyt krotko bylo aby ta silniejsza bakterie wybic lub na tyle wybic aby poczuc to.to taka moja luzna interpretacja calej sytuacji ale wedlug mnie jak najbardziej mozliwa no i w jakis sposob poparta literatura wiec prawdopodona sytuacja.super ze udalo sie wyslac "material" z zagranicy,napewno nielatwo bylo ale super ze sie zdecydowalas bo jak sie okazuje warto bylo.moim zdaniem jak bedziesz miec antybiogram to wziasc antybiotyk,tylko trzeba poczekac zeby wiedziec jaki wybrac aby to mialo sens,tak aby opanowac w miare sytuacje i do tego oczywiscie szczepionka jak najbardziej wskazana.a maz mial jakiekolwiek objawy???bo jak na taka artylerie,niemial objawow to jest szczesciarz naprawde.

Offline

 

#6 2006-12-16 21:08:11

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Dziekuje za wyjasnienie.Maz ne ma zadnych objawow.

By wysylac material z Dublina do Warszawy byla przygotowana specjalna akcja i pare osob wmieszanych ,zeby dowiesc go na lotnisko,potem z lotniska ,a potem na Inzynierska.W sumie trwalo to z 9 godzin ,ale oblozylam pojemniki lodem,a w luku samolotu tez jest zimno,wiec mam nadzieje ,ze przez tyle godzin nic sie z tym materialem nie stalo i jakos nie wplynelo na wyniki.

Co do objawow to wyjasniam-pierwszy moj pobyt w Irladii,zakonczyl sie po trzech miesiacach z powodu nasilajacego sie zapalenia pecherza,krwiomoczu i bolu nerek.Wrocilam do Polski zrobilam posiew i wyszedl ten epidrmidis,dostalam antybiotyk i wszystko minelo jak reka odjal.Robilam kontrolne posiewy i wciaz mi wychodzilo ,ze epidermidis siedzi ,mimo ,ze nie mialam objawow.Pelna optymizmu dolaczylam do meza, z tym epidermidisem i po pierwszym stosunku wszystko wrocilo z powrotem.Bol ,czestomocz,parcie.Wyslalm mocz i wyszedl zlocisty ,a po epidermidisie sluch zaginal.Dlatego jestem troche skolowana tym wszystkim.
Aha mam jeszcze gronkowca zlocistego w gardle ,ale on mi nie dokucza.

Offline

 

#7 2006-12-16 21:56:27

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

hmm g.zlocisty z gardla na "dol" moze sie dostrac.co do podrozy "materialu" to jesli jakiejs bakterii tam niebylo to z powietrza sie niewezmie wiec spokojnie,co wyszlo to tam byc musialo.jesli wrocilo po stosunku to albo w czasie stosunku bakteria zostala przeniesiona z pochwy do cewki lub za sprawa meza bakteria znalazla sie w pochwie i sama do cewki przelazla tak czy inaczej bardzo dobrze ze oboje sie przebadaliscie.a jesli g.zlocisty z gardla to ten sam szczep co z dolu to szczepionka zlatwi sprawe a jak nie to nalezy go wytempic antybiotykiem zeby w przyszlosci nieznalazl sie na "dole".

Offline

 

#8 2006-12-25 00:44:43

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Witam
Dostalam wiadomosc z Inzynierskiej i taki oto wynik:

Moj maz:
nasienie -Staphylococcus aureus(obfity wzrost),Streptococcus faecalis(nieliczne kolonie)
mocz-Staphylococcus aureus,Streptococcus faecalis,Escherichia coli

Ja
mocz-Staphylococcus aureus-10^4

Przeczytalam na forum ,ze autoszczepionke najskuteczniej zazywac razem z antybiotykiem.
Mam pytanie czy zazywac to jednoczesnie,czy najpierw a antybiotyk ,a pozniej autoszczepionke.Czy przez caly czas trwania kuracji autoszczepionka zazywac ten antybiotyk?Nie mam pojecia.

A teraz co przepisal nam internista na odleglosc:
Maz-ABAKTAL 0,4 co 12 godz-10 dni,7 dni przerwy i posiew,potem NOLICIN co 12 godz przez 5 dni i potem przez 4-6 tyg 1 tabl. na noc
Ja-ABAKTAL 0,4 co 12 godz-5 dni,gdybym dostala infekcji to ZINAT 250 mg co 12 godz przez 10 dni

wydaje mi sie ze ten ABAKTAL przez 5 dni to za malo,wczesniejsze antybiotyki min.Zinat wprawdzie zlagodzil obajawy natomiast gronkowca nie ruszyl.Powiedzcie czy te 5 dni to nie za malo?

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2006-12-25 11:45:36

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Co robic?

Z gronkowcem zlocistym, to sprawa jest bardzo trudna i leczenie dlugotrwale, mąz objawow miec nie musi, a zakazac owszem może i tu jest caly problem.Antybiotyki moga, a nawet powinny byc brane razem ze szczepionka. Czy ten antybiotyk lekarz zapisal na chybil trafil, czy z antybiogramu? Czy kuracja jest zbyt krótka? 5 dni, to na gronkowca trochę tak wg mnie, ale nie chce wkraczac w kompetencje lekarza. Podczas antybiotyków konicznie nalezy brac probiotyki tj paleczki kwasu mlekowego, aby nie wyjalowic przewodu pokarmowego.dan

Offline

 

#10 2006-12-25 18:12:21

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

Twoj maz to wyjatkowy szczesciarz tzn przy tych bakteriach niema obawow wiec musi miec super uklad immunologiczny.antybiotyk przy szczepionce to tak raczej jako pomoc i raczej jednoczesnie ze szczepionka a jak dlugo to naprawde trudno mi powiedziec,chyba  wedle efektow i uznania ?
wedlug mnie abactalu malutko bardzo bo taki czas to w stanie ostrym moze by pomogl.nierozumiem oco chodzi z tym zinatem tzn w razie dostania jakiej infekcji?wedlug mnie powinnas brac antybiotyk jeden po drugim bez robienia przerwy i maz takze ale to tylko moja sugestia bo przerwa spowoduje ze to co pierwszy antybiotyk wytruje to itak odrosnie w trakcie tej przerwy najprawdopodobniej sad co do reszty to zgadzam sie z Dan

Offline

 

#11 2006-12-25 23:10:24

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Antybiotyk zostal przepisany z antybiogramu.Tez nie rozumiem z tym Zinatem i tez wydaje mi sie,ze kuracja 5 dniowa przy zapaleniu przewleklym to jest nic.Ta pani doktor to jest internista,znajoma tesciow.Jestem pewna ,ze nie ma doswiadczenia w leczeniu tego co my mamy.Ona zgodzila sie przepisac te antybiotyki i tescie przyjezdzajac do Dublina wzieli nam je.Patrzac jednak na sposob dawkowania jestem troche zdezorientowana.
Sky skoto twierdzisz ,ze moj maz ma swietny uklad imunollogiczny to dlaczego nie zwalczy on u niego tych bakterii.
Pozdrawiam

Offline

 

#12 2006-12-26 10:49:03

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

hmm moze i by zwalczyl ale jedna,niewiem ale jak jest kilka bakterii to tak jak by bylo kilka infekcji na raz wiec itak dobrze ze przy tej ilosci nic sie niedzieje i uklad immunologiczny trzyma to "towarzystwo" w rownowadze...

Offline

 

#13 2006-12-28 21:59:35

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Mam prosbe,czy moglby ktos podzielic sie ze mna swoim doswiadczeniem,jesli chodzi o przyjmowanie antbiotykow z autoszczepionka.Jakie mieliscie dawki ,jak dlugo zazywaliscie w trakcie brania autoszczepionki?
Bede bardzo wdzieczna.

Offline

 

#14 2006-12-28 22:18:17

Fala
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-17
Posty: 260

Re: Co robic?

Ja autoszczepionkę przyjmowalam po zakonczeniu kuracji atybiotykami. Także nie wiem jak sytuacja sie ma z braniem tego naraz.

Offline

 

#15 2006-12-29 11:20:50

Julka
Użytkownik
SkÄ…d: Olsztyn
Zarejestrowany: 2006-05-31
Posty: 135

Re: Co robic?

Ja brałam antybiotyk zaledwie przez 7 dni, dawka : 2x 500 mg ciprofloksacyny, po antybiotyku zaczęlam brać szczepionkę.

Offline

 

#16 2006-12-29 13:32:23

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Co robic?

niema przeciwskazan do stosowania autoszczepionki i antybiotyku na raz,przy szczepionce takie info powinno byc.dawka normalna bo niema interakcji pomiedzy szczepionka a antybiotykiem,to dwa rozne "lekarstwa" wiec kazdy bierze sie tak jak w "mono" terapi.inna bajka jest jak bierze sie dwa antybiotyki na raz,wtedy trzeba z dawkami wyluzowac.a jak dlugo?hmm zalezy od efektow.

Offline

 

#17 2006-12-30 00:21:53

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Znalazlam taka strone -moze sie komus przyda
http://www.infekcje.com.pl/linkowanie.php?gdzie=reko4

Offline

 

#18 2007-11-15 21:09:01

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Witam po roku

Pisze o poradÄ™ ,bo  nie wiem co robić  dalej.

Zażyłam autoszczepionke w sierpniu(na Inżynierskiej wyszedł gronkowiec złocisty).Nie wiem czy mi pomogla czy nie,podobno na efekty czeka sie do pół roku.
Przez ten okres cały czas "czuję" pęcherz.Do tej pory załatwiałam to dużą dawka wit C.Teraz ta metoda przestałam działać.
Mam częstomocz i pieczenie cewki.To nowe objawy ,wcześniej tego nie miałam.Zrobiłam posiew w Katowicach i wyszło im bakterii 10^3,wg tabeli ilość bakterii w normie,wiec nie określili rodzaju.
I co ja mam teraz robić? Nie mam pojÄ™cia.BojÄ™ sie iść do lekarzy,którzy mi tylko mogÄ… pogorszyc stan.Jak pójde do mojego rodzinnego to  wyÅ›mieje ten posiew.Tylko ,ze ja cierpie i czuje jak choroba powoli sie rozwija.
Może jeszcze raz wysłac mocz na posiew do Warszawy ,żeby mieć wiarygodne wyniki?Pomóżcie mi ,bo już zgupiałam.

Offline

 

#19 2007-11-15 22:30:06

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robic?

Ja bym powtórzyła w Warszawie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2007-11-16 09:53:17

Victta
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 13

Re: Co robic?

Dziekuje za odpowiedz.
Zastanawiam sie jeszcze nad jedna sprawa.Moim problemem jest gronkowiec -mam go w gardle i pecherzu Czy zatem szukanie lekarza laryngologa i urologa ma sens.Laryngolog mi kaze wyciac migdalki-ok,ale urolog juz mi pecherza nie wytnie.
Jak tylko zaczelam chorowac poszlam to urologa prywatnie ,ale to byl stracony czas i pieniadze i nie chodzi o brak kompetencji tylko o to,ze ten dr leczyl chore pecherze a nie gronkowca.
Co myslicie o pojscie inna droga i poszukaniu bakteriologa i immunologa.U nas w Katowicach jest przychodnia immunologiczna,bakteriologa znalezc nie umiem poki co.

Offline

 

#21 2007-11-16 10:51:38

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Co robic?

Moim zdaniem - jedno nie wyklucza drugiego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#22 2007-11-20 23:58:13

Dotka
Użytkownik
SkÄ…d: Gdansk / Irlandia
Zarejestrowany: 2007-07-04
Posty: 213

Re: Co robic?

no tak - teraz mi sie przypomina: czytalam Twoj watek jakis czas temu... mam nadzieje, ze niedlugo wrocisz do Irlandii smile pozdrawiam


To już ponad trzy lata bólu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson