Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-05-07 17:18:43

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

8 dni przed miesiączką, czyli już po owulacji - czy to coś zmienia?

Offline

 

#27 2010-05-07 17:33:52

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

W tym przypadku nie. Gdyby było tuż przed miesiączką, mogłoby zmienić.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#28 2010-05-08 10:44:24

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: problem od 2 miesięcy...

Redakcjo a kiedy najlepiej zrobić cystoskopie? Czy to takie ważne czy przed okresem czy po????
No i z forum wiem, że trzeba domagać się z biopsją tej cystoskopii.

Offline

 

#29 2010-05-08 11:09:23

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

Ważne tylko wtedy, jeśli jest podejrzenie endometriozy pęcherza, wtedy trzeba zrobić dzień przed miesiączką. A tak poza tym to nie.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#30 2010-05-10 09:25:32

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

Czy endometrioza może powodować stały stan zapalny pęcherza i pieczenie podczas oddawania moczu?

Offline

 

#31 2010-05-10 10:42:34

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

Tak. Przy czym zarówno endometrioza "ogólna" - może być ucisk na pęcherz, jak i endo pęcherza na zewnątrz (implanty wszczepione z zewnętrznej części uciskają) oraz endo samego wnętrza pęcherza. W tej ostatniej wersji wcale nie trzeba mieć wszczepów endometrialnych, bo endo robi się z metaplazji płaskonabłonkowej, która robi się z przewlekłego stanu zapalnego.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#32 2010-05-10 11:07:28

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

Jak można wykryć tą chorobę? Czy lekarz zauważyłby ją podczas cystoskopii? Moje objawy nie nasilają się podczas miesiączki...
I jeszcze jedno: wszystko zaczęło się 2 dni po szczepionce przeciw żółtaczce - czy ona mogła spowodować moje problemy?

Offline

 

#33 2010-05-10 11:59:32

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

Jeśli się nie nasilają, to raczej nie masz. Przy cystoskopii - tylko jeśli miałabyś specjalną biopsję TUR w przeddzień miesiączki.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#34 2010-05-11 13:34:22

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

Wczoraj lekarz stwierdził, iż możliwe że mam IC. Poczytałam już trochę o tym, ale nie znalazłam nigdzie tego co mnie interesuje. Może najpierw co się u mnie działo po kolei:

grudzień 2009
szczepionka WZW Engerix B
Furaginum
posiew: Klebsiella oxytoca 10.3
Nolicin 400mg 2x1 10 dni

styczeń 2010
ogólne moczu – w normie
USG bez zmian
Ginjal, Urosept, Alliofil

luty 2010
wymaz z kanału szyjki macicy: lactobacillus species średnio liczne, staphylococcus epidermidis pojedyncze, flory beztlenowej brak, grzybów drożdżopodobnych brak
ogólne moczu: azotyny, liczne nabÅ‚onki, leukocyty 30-50, erytrocyty Å›wieże 5-10   
posiew: E. coli 10.6
USG bez zmian (pogrubione ścianki pęcherza)
Tarivid 5 dni, Ginjal
CRP <6mg
ogólne moczu: leukocyty 0-1, poj. bakterie
Furaginum 1x1, miesiÄ…c

marzec 2010
Ditropan 2x1, 3 dni → 1x1, 2 tygodnie
Monural 1 sasz.
Sumamed 3 dni
Monural 1 sasz.

kwiecień 2010
badanie ogólne krwi: w normie, OB. 5 po 1 godz.
ogólne moczu: leukocyty 0-1
posiew: 500 bakt.w 1 ml:Klebsiella pneumoniae ssp. pneumon, Enterococcus sp.
wymaz z nosogardzieli: E. coli liczne w nosie
kał na posiew: Enterococcus species liczne, E.coli pojedyncze
cystoskopia: pojemność prawidłowa, ujścia moczowodowe wolne, przekrwienie ujścia wewnętrznego cewki i trójkąta pęcherze, niewielki obrzęk tej okolicy (pogrubione ścianki pęcherza)
Nimesil 1x1, miesiÄ…c
Nolicin 400mg 1x1, miesiÄ…c

maj 2010
FSH, LH, estradiol, Progesteron, Prolaktyna, Testosteron, TSH, fT3, fT4 – w normie
   

Wczoraj dostałam: Bactrim Forte 960mg 2x1, 10 dni, Dicloberl (przeciwzapalny) 50 2x1, 10 dni

Ogólnie pytanie jest takie: czym różni się przewlekłe zapalenie bakteryjne od IC (bo skoro mam niby IC i dostałam bactrim to rozumiem że również w IC są bakterie)?

Offline

 

#35 2010-05-11 13:44:34

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

może dodam że przez pierwsze 4 miesiące było to głównie pieczenie przy oddawaniu moczu, częstomocz i ból tylko przy zaostrzeniu w lutym,
teraz trochę pobolewa mnie gdy pęcherz jest pełny, odczuwam ogólny dyskomfort, pieczenie raz większe, raz mniejsze - niezależnie od dnia cyklu, diety, wypróżniania, pogody itd.

Offline

 

#36 2010-05-11 14:10:42

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

1. To, że hormony w normie w surowicy, nie oznacza, że wiążą się z receptorami tak, jak potrzebuje organizm.

2. Teoretycznie mówi się coraz częściej o bakteryjnej przyczynie IC, tzn. zakłada się, że niedoleczona infekcja powoduje zespół objawów zwanych IC. Ale jeśli masz bakterie, to masz bakterie, i już.

3. Pobolewanie może też być od napiętych mięśni. Nie sugeruj się samą infekcją.

4. Nie można zdiagnozować ani IC, ani prawie żadnej innej choroby, jeśli nie pobrało się z ewidentnie zmienionego miejsca wycinków do histopatu. A lekarz to jasnowidz? Może tam są komórki nowotworowe, może gruźlicze, może naciek mastocytarny, może endometrialny. Czort wie.

5. Masz liczne e.coli w miejscu, w którym e.coli nie ma prawa być, bo i jak. Istnieje zatem podejrzenie, że bakterie wniknęły Ci już w tkanki i - nie wiem? przedostały się z krwiobiegiem?

6. Jeśli chcesz oceniać zmiany dolegliwości, musisz to robić na diecie niedrażniącej. Z własnych doświadczeń wiem, że też nie widziałam różnicy, a dopiero jak zaczęłam stosować dietę antyhistaminową i kiedy usunięcie histaminy zmniejszyło jeden, ale jak ważny czynnik drażniący, okazało się, że jednak widzę różnice.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#37 2010-05-11 14:39:24

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

Ad 4. W cystoskopii lekarz nie robił wycinków bo nie widział żadnych zmian - ani guzków, ani nacieków ani nic. Rozumiem że w IC tak może być? I wyklucza to gruźlicze, nowotwory itd...

Offline

 

#38 2010-05-11 14:46:26

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: problem od 2 miesięcy...

To ciekawe, że nie widział żadnych zmian. Rozumiem, że obrzęk jest dla niego fizjologią...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#39 2010-05-11 15:14:15

anikc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-08
Posty: 19

Re: problem od 2 miesięcy...

Nie no oczywiście oprócz obrzęku. Powinien zrobić biopsję tego miejsca?
Przejęłam się trochę tym IC. Mam 27 lat, planuję ciążę, a to podobno leczy się latami....
Poczytałam trochę postów i mam wrażenie, że objawy wielu chorych są dużo cięższe i dotyczą głównie częstomoczu i ostrych skurczowych bóli brzucha. A mnie przede wszystkim piecze, a ból to bardziej pieczenie/szczypanie/dyskomfort/ucisk - ciężko go określić, ale nie jest skurczowy...
Sama nie wiem co o tym myśleć....

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson