Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-03-06 12:46:32

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Bardzo interesujący nas artykuł znalazłam:
http://www.ayurvedictalk.com/tackle-recurrent-urinary-tract-infections/465/

W skrócie chodzi o to, że jak wszyscy wiemy, antybiotyki zabijają najczęściej nie wszystkie bakterie- reszta chowa się w śluzówce pęcherza. I forskalin wypłukuje je z niej, co sprawia, że znowu są na leki podatne. Brzmi świetnie, ale na Boga, gdzie to Polsce można dostać?

Krótki artykuł polski, nie ma nic na temat zastosowań w leczeniu infekcji pęcherza:
http://www.publikuj.org/forskolin_na_zdrowie_2923.html

Poniżej wpływ na infekcje, ale niestety tylko E. Coli:
http://www.consumeraffairs.com/news04/2007/04/bladder_infections.html

Co wy na to?

Offline

 

#2 2010-03-06 12:49:08

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Oooo, a tutaj kolejny polski artykuł, w którym już wzmianka na interesujący nas temat jest:
http://www.antylicho.pl/forskolin.html
Jak zwykle wygląda, że jest to zioło na wszystko:D Ale lista zastosowań jest aż przerażająca...

Offline

 

#3 2010-03-06 13:57:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Popatrz z dystansem, bo te serwisy to często firmowe serwisy przedstawicieli handlowych/konsultantów, gdzie oprócz rzetelnych informacji są przemycone też te... powiedzmy, bardziej pobożne niż rzetelne.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-03-06 15:21:03

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Masz rację. Ale 3 artykuł, który podrzuciłam to są wyniki badań naukowców nad tą roślinką. Niestety tylko na myszach i przy podawaniu dopęcherzowym. Faktycznie u nas może to zadziałać z goła inaczej, albo wcale. Z tym że działanie jest podane bardzo konkretne, nie są to ogólniki - że odkaża, dobrze wpływa na coś tam. Dla mnie reklamy i zachwyty zawsze były bardziej... ogólne.

Offline

 

#5 2010-03-06 15:46:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Tu masz link do cen:
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=Coleus+forskohlii&_sacat=0&_odkw=Coleus+forskohli&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Może i ja bym się skusiła? Wprawdzie normalna pokrzywa jest wysokohistaminowa, ale ta ma podobno ograniczać histaminę...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#6 2010-03-06 16:23:22

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

forskalin to pochwiatka wink

Offline

 

#7 2010-03-06 16:33:31

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Może lepiej by było na początek w formie herbatki? Mniejsze dawki na początek, na wszelki wypadek. No i musimy pamiętać o jednym - ziółko jest u nas niepopularne, nijak nie możemy przewidzieć skutków ubocznych i interakcji. Na Ebay rzuciłam tylko okiem, czy tam jest preparat tylko z forskaliny bez dodatków?
Wiem, że forskalin to pochwiatka - jest w temacie;)

Offline

 

#8 2010-03-06 19:57:37

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Kochana, połowa Twojej terapii to eksperyment, a u mnie to chyba z 90% smile. Muszę zapytać sprzedawcy o skład. Jakby był znośny, chcesz wejść w spółkę na próbę?
U mnie herbatki odpadają, bo... nie mogę herbatki smile. Poza tym herbatki to pic na wodę, chyba żebyś kupiła sobie naturalne zielsko i je parzyła. Ale tabletka zawsze jest skondensowana, wiesz, skąd pochodzi, bo badana, no i łatwiejsza do przyjęcia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#9 2010-03-06 20:13:47

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Trafiłaś w 10 big_smilebig_smile. Ale tymczasem znalazłam trochę info o interakcjach i jaki skład i przede wszystkim koncentracja forskolinu byłaby przez nas najbardziej pożądana:P Mamy do wyboru koncentraty 10, 18 i 20%.

Adverse Reactions
Reported: Hypotension, tachycardia

Herb-Drug Interactions
Anti-hypertensives: Forskolin may have additive hypotensive effect with beta-blockers, vasodilators, calcium channel blockers, etc. (9).
Anticoagulants: Forskolin may cause bleeding due to additive platelet inhibition (11).
Forskolin can induce CYP3A gene expression and can potentially increase the metabolism of drugs that are substrates of related microsomal enzymes (16) (17)

Tyle z interakcji i działań niepożądanych. Chociaż w sumie nie mam pojęcia co to są za wymienione leki.
Myślę, że bym spróbowała gdyby to nie była mieszanka forskolinu z czymś tam:) Ktoś jeszcze się odważy? Myślisz, że się tym nie potrujemy?

Offline

 

#10 2010-03-06 20:16:34

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Contraindications
Avoid use in patients on anticoagulants, antihypertensives, and vasodilators because of additive effects. Avoid use with ulcers because of stimulation of gastric acid and in diabetes due to stimulation of lipid release and gluconeogenesis.

Forskolin Interactions
May have additive effects with anticoagulants, antihypertensives, and vasodilators.

Forskolin Adverse Reactions
Avoid use with ulcers because of stimulation of gastric acid and in diabetes due to stimulation of lipid release and gluconeogenesis.

Offline

 

#11 2010-03-06 22:38:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Potruć nie, mnie tylko żal kasy, bo ja w 90% przypadkach muszę szybko odstawiać preparat, bo mi nie służy. Tam piszą, że F. może nasilić obniżające ciśnienie działanie betablokerów, tych drugich nie umiem teraz na cito przetłumaczyć, ale wiem, o które chodzi, o blokerów kanału wapniowego. Bo ziółko ma obniżać ciśnienie.
Nie jestem pewna, czy CYP3A to nie jest to, co metabolizuje tabletki antykoncepcyjne i czy nie trzeba uważać (bardziej). Niech się jakaś fizjolożka wypowie smile. Przeciwwskazania przy wrzodach, nadkwasocie, cukrzycy (? - nie rozumiem, o co chodzi z tym poziomem lipidów i "glukozogenezą").

A kondensacja - dawaj najsilniejszą, na mnie słabe nie działają, taki mam metabolizm leków sad.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#12 2010-03-06 22:54:09

perkosia
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-11-28
Posty: 733

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

ja byłabym zainteresowana ale mam pytanie czy to w naszym przypadku chodzi o e.coli to trzeba brać równocześnie z antybiotykiem czy nie?

Offline

 

#13 2010-03-06 22:59:00

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Nic nie ma na ten temat jeszcze i w tym problem:D Ale na logikę, to to ziółko brałabym parę godzin przed antybiotykiem.

Offline

 

#14 2010-03-06 23:39:07

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Generalnie leków nie powinno się łączyć.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#15 2010-03-07 09:36:24

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Offline

 

#16 2010-03-07 20:37:14

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

To jeszcze tylko rozpracować interakcje i przeciwwskazania i jeżeli lek będzie bez dodatków, to ja się piszę. To z glukozą mnie niepokoi.

Offline

 

#17 2010-03-07 20:54:03

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Rozpracować - czyli? Mogę przetłumaczyć jeśli jest potrzeba, a o tej glukoneogenezie znalazłam tyle, że ten proces (na czym polega to już pewnie wyczytałyście) przebiega w sposób wzmożony u osób z niedoborem insuliny a w rezultacie dochodzi do hiperglikemii. Czyli zioło jakby wpływa na metabolizm cukrów, ale ryzykowne to jest najwidoczniej tylko dla cukrzyków.

Offline

 

#18 2010-03-07 21:33:44

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Chciałam wam coś znaleźć w bliższym mi języku i nt. interakcji i przeciwskazań niestety nic, ale wpadła mi w oko informacja, że to ziółko blokuje wyrzuty histaminy. wink

Offline

 

#19 2010-03-07 22:07:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Aczkolwiek mam obawy, że z racji działania p/bakteryjnego i detoksykującego będzie działało moczopędnie sad. Z tą glukozą nie rozumiem, bo ma rzekomo obniżać cukier. A może chodzi o to, że wpływając na poziom lipidów, stabilizuje wchłanianie glukozy i przez to cukrzycy muszą uważać, bo dawki leków mogą im się zmienić?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#20 2010-03-07 22:14:20

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

A możesz pić miętę? Bo wygrzebałam, że mięta również zawiera forskolinę i również jest tradycyjnie stosowana w schorzeniach dróg moczowych, warto też popijać przy antybiotyku. Może to by była wskazówka, możesz czy nie możesz.

Offline

 

#21 2010-03-07 22:15:55

hejtojaa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-31
Posty: 458

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Ono takie p/bakeryjne to chyba nie do końca jest, zabija ich. I w sumie ma tak dokładnie opisane te działania, że chyba byłoby zaznaczone, że jest moczopędne?
Jeżeli ma obniżać cukier, to zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

Offline

 

#22 2010-03-07 22:34:14

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Offline

 

#23 2010-03-07 23:48:03

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

A po polskiemu proszÄ™ smile?

Mięta - lubię, acz nie pijam ostatnio, bo histaminowa. Ale nie wiem, czy to się przekłada na porównanie. A skąd wiesz, że mięta zawiera forskalinę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#24 2010-03-08 15:17:37

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

Ja też dopisuje sie do kupna smile

Offline

 

#25 2010-03-08 15:20:55

nadia
Użytkownik
SkÄ…d: Szczecin
Zarejestrowany: 2007-04-17
Posty: 1061

Re: Zioło wspomagające antybiotyki - forskalin/forskolin/pochwiatka

tylko ciekawa jestem jaka ma waznosc taki specyfik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson