Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#26 2010-03-28 21:24:02

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Dopiero zaczynam...

CzytajÄ…, czytajÄ… Ci lekarze nasze posty i co z tego? Zero jakiej kolwiek reakcji?
Właśnie Redakcjo, a któż niby jest aktywnym na forum lekarzem?

Offline

 

#27 2010-03-28 22:24:14

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Ja oczywiscie spytalam urologa czy slyszal o forum pecherz.pl (zaczal zalewac mnie informacjami nie do konca zwiazanymi z moja dolegliwoscia - wiec chcialam mu grzecznie przerwac i przekonac, ze cos nie cos wiem, wlasnie dzieki portalowi)
Wiec pytam w srodku jego wywodu:
- Czytal Pan kiedyÅ› forum pecherz,pl
Po chwili zajarzyl o co pytam - i odpowiedzial:
- ja? a po co mi to!
smile myślę, że bardzo by sie zdziwił, gdyby tu zaglądnał

Offline

 

#28 2010-03-28 22:28:44

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

no właśnie też to podejrzewa, że oni nie zadają sobie trudu, żeby tak wnikać w te schorzenia. wiedzą najlepiej! szkoda słów. wiecie jak to jest. swoja drogą, gdyby to ich spotkało (lekarzy) to ciekawe, czy czekaliby cierpliwie az samo ustąpi. bo mam mocne podejrzenie, że zaaplikowaliby sobie końską kurację antybiotykami, np. przez pół roku, aż by to wytłukli. moze jeszcze coś....na wzmocnienie. a z pacjentem się bawią w protokoły leczenia, które ktos ustalił. a może czas na zmiany myślenia i postępowania?????? bo jak widać problem pęcherzowy się rozrasta i staje coraz trudniejszy do wyleczenia.

Offline

 

#29 2010-03-28 22:29:21

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Dopiero zaczynam...

Myślę, że nie jeden lekarz jakby przeczytał te wszystkie posty tutaj to by się za głowę złapał! a na pewno by się tłumaczyli tym, że osoby które tu siedzą i piszą są "głupie" bo przecież jak to!?!?!?!
Zamiast iść do lekarza i się leczyć to opowiadają historię chorób w internecie. Dałabym sobię rękę uciąć, że nie jeden lekarz tak by powiedział!
A żeby to było takie piękne iść do lekarza, porobić badania i się wyleczyć. Niestety moim zdaniem mamy naprawdę beznadziejnych lekarzy i dlatego tyle osób się meczy latami, tak jak ja na przykład;/

Offline

 

#30 2010-03-28 22:33:46

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

ja mam zaprzyjaxnionego lekarza i co z tego. on też ręce rozkłada i zapisuje mi krótkie serie leczenia. potem każe czekać. a to znowu zaczyna się pogarszać i tak w kółko. cholera, czy nie można podawać antybiotyków tak długo, jak są dolegliwości? To pieprzenie o zniszczonej śluzówce i że może tak być jeszcze przez kilka miesięcy, do mnie już nie trafia. bo jeśli tak boli śluzówka, a nie bakterie, to jak to tłumaczyć, że po 5 dniach na antybiotyku nic nie czuję??!!! a po odstawieniu mam parcia, pieczenia itd. To znaczy, że potem nagle się ujawnia zniszczona śluzówka???? brednie jakieś.

Offline

 

#31 2010-03-28 22:43:57

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Dopiero zaczynam...

No widzisz Coccinella przecież to wszystko to jest jedno wielkie błędne koło, nie wiem już co o tym wszystkim myśleć naprawdę...nie mam siły na to wszystko, zero szans na zdrowie! Nie wiem czy kiedykolwiek będę miała męża z takim moim postępowym leczeniem!!!!!!
Tak jak większość tutaj osób leki może brać przez kolejne lata i co? minie kolejne 5 lat a nasz organizm jest zajebiście zniszczony a do tego zero efektów!! Jeszcze, żeby były malutkie nadzieję na wyzdrowienie a jak jest!?!?! na tyle osób co tu siedzi, może 5 się udało wyzdrowieć;/
Brak słów:(

Offline

 

#32 2010-03-28 22:46:24

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

rozumiem doskonale! ja też mam inne plany. chcę mieć dziecko, a niestety dobijam czterdziestki za chwilę. też straciłam już na to nadzieję. Było lepiej przez 2 miesiące i znowu to samo. życ się nie chce. żeby nie można było wytłuc bakterii, to się w głowie już nie mieści!

Offline

 

#33 2010-03-28 22:47:55

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Wydaje mi się, że pacjenta nie zawsze traktuje sie jako partnera w rozmowie. jest to raczej kontakt na zasadzie - ja tu jestem jedynym magikiem i tylko ja znam zaklęcia... Jakby taka obawa, że chory móglby wiedzieć wiecej. Czasami wydaje mi sie, że to taka nasza polska nieumiejetność przyznania sie, że czegos nie wiem, że sie pomyliłem. Lepiej gadać głupoty bądź nałożyć skorupę grubiaństwa i w ten sposób uciszyć bądż przegonić delikwenta. Oczywiście nie można generalizować i oczywiście zdarzają się różne przypadki...
O co mi chodzi? - to chyba o wysłuchanie - o wynalezienie jakiegoś (najlepiej skutecznego planu działania wink) w sytacjach idylicznych wspólne przeglądnięcie informacji, które sama wynalazlam na necie wink No nic - w ciągu 15 minut trwania wizyty - trudno wymagac od lekarza, aż tak wiele wink

Mam pytanie czy wczasie kuracji antybiotykowej można uprawiać seks (w prezerwatywie) czy należy przełożyć to na jakiś inny czas?

Offline

 

#34 2010-03-28 22:49:04

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Cocci, nie gniewaj się, ale poprawiłaś mi nastrój - myślałam, że z tych jeszcze niedzieciatych, a chcących jestem najstarsza, a z tego, co mówisz, też masz ten problem...

A co do lekarza - a poczytajcie sobie, kto tu się czasem udziela z wyjątkowo specjalistycznymi poradami (nie, nie mówię o Pulkosie big_smile). Więcej nie powiem, bo tajemnica mnie obowiązuje.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#35 2010-03-28 22:54:58

Mam dosc23
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-02
Posty: 1118

Re: Dopiero zaczynam...

Właśnie ja nie rozumiem jeden rzeczy!!! Czy tak ciężko w tych czasach pomóc pacjentkom wybić bakterie, grzyby etc????!!!!?????!!!! Myślę, że gdyby zająć się indywidualnie każdym pacjentem i skupić cała uwagę na nim i pomoc ze strony lekarzy myślę, że o połowę mniej tu by było osób!

Będę miała na uwadze tego lekarza a forum ( a myślałam o Pulkosie)

Offline

 

#36 2010-03-28 22:55:15

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

to może sam się ujawni??smile byloby miło. a może chociaż wynika coś z tych porad, że np. jest szansa na wyleczenie?! bo to pytanie chyba zadajemy sobie wszyscy tutaj.
co do wieku, niestety czas płynie....no i teraz to sobie myślę, że ja tu jestem najstarsza w tym bigosie:). ale już się pogodziłam z pewnymi sprawami. bez dzieci można żyć, zdrowie najwazniejsze....................................................

Offline

 

#37 2010-03-28 23:00:29

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Offline

 

#38 2010-03-28 23:01:32

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

ja bym odłożyła seks na czas antybiotyków. no ale ja się nie wypowiadam, bo ja już odłożyłam seks zupełnie:)

Offline

 

#39 2010-03-28 23:04:12

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

dzięki Coccinella - trzymam kciuki, że sobie juz wkrótce odbijesz

Offline

 

#40 2010-03-28 23:06:52

Nawie
Użytkownik
SkÄ…d: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 1268

Re: Dopiero zaczynam...

Dobrze byłoby się wstrzymać, żeby cewka nie była dodatkowo podrażniana a miała okazję się leczyć.

Offline

 

#41 2010-03-28 23:10:35

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#42 2010-03-28 23:16:35

Coccinella
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 620

Re: Dopiero zaczynam...

oj Droga Redakcjo, doskonale wiem co czujesz:). Dobrze ze jest to forum- możemy choć trochę się wesprzeć i zrozumieć. bo w moim otoczeniu nie ma wiele takich osób(mówię o niepłodności, tudzież płodności w wieku starszym). a już o pęcherzu to nikt nie słyszał, oprócz mojego.............za jakie grzechy? i akurat to? i akurat w takim momencie?!
Co do matki-polki, obaiwam się ze i ja nie z tych.............nie mam też szczególnego parcia na widok wózków. może to wyparcie:). ale wiem jedno i doszłam do tego po latach- dzieci kiedyś odchodzą, a my zostajemy z tym co jest w nas. wiem, że to górnolotne, ale prawdziwe. mnie nie jest źle, mam swoje pasje, pracę którą kocham, dobrego męża.....cóż więcej chcieć prócz zdrowia???????

Offline

 

#43 2010-03-29 16:42:32

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Coccinella... to bardzo prawdziwe... Widze to po mojej mamie, ktora do tej pory jakos nie moze znalezc sobie rzeczy takich swoich i tylko dla siebie. Jakos jej tak ciezko zaczac myslec w kategoriach "ja" i co to "ja" moze oznaczac. Wychowanie 3 corek zajelo ja na pare lat i zapomniala o sobie.
Co do dzieci... zgadzam sie z redakcja: fajnie jakby to byl moj wybor a nie narzucony przez nature. Dopiero jak uslyszalam slowa ginekologa, ktory usuwal mi torbiele, ze udalo im sie zachowac jajnik, cos we mnie sie ruszylo. Zdalam sobie sprawe, ze nie zawsze zachodzenie w ciaze to taka latwa sprawa...
Poza tym pani ginekolog ze wzg na endometrioze poradzila staranie sie o dziecko juz...
Niestety juz nie moze zdarzyc sie teraz bo powolania nie mam i nie chcialabym moich problemow zdrowotnych leczyc rodzeniem dzieci. (a tak na marginesie to jedna z najczestszych wskazowek dla kobiet z endometrioza - nie do konca zgodna z prawda bo ciaza nie leczy tej choroby)

Offline

 

#44 2010-03-29 18:14:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Janczurek, Ty masz endo? A cystoskopię pod kątem endo pęcherza miałaś?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#45 2010-03-29 19:10:35

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

jakby to powiedzieć Pani Ginekolog stwierdzila, ze to na pewno nie to... nie widze powiazania dolegliwosci z miesiaczka... jak antybiotyki nie pomoga to wtedy bede drazyc dalej

Offline

 

#46 2010-03-29 22:31:17

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Aha. Ale na wszelki miej to na uwadze. A czy to to, tak naprawdę ostatecznie rozstrzyga głęboka biopsja smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#47 2010-03-29 23:16:06

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

biopsja pecherza wskaże czy wewnatrz pecherza jest tkanka endometrialna, prawda? czy za pomoca tej biopsji zbada sie rowniez czy tkanka znajduje sie na zewnetrznych scianach pecherza czy w tym celu trzeba juz wykonać laparoskopię?

Offline

 

#48 2010-03-29 23:31:39

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Dopiero zaczynam...

Ale, zdaje się, tylko biopsja głęboka (TUR) i tylko dzień-dwa przed miesiączką. A do zewnętrznych ścian to już laparo.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#49 2010-03-31 12:29:09

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

Mam pytanie czy antybiotyk Ciprofloxacin (profloxin) 500mg moze wplywac na zwiekszona potrzebe oddawania moczu (parcie na cewke) sad
Zazywam od niedzieli
Dziekuje za odpowiedz

Offline

 

#50 2010-03-31 12:30:49

janczurek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-07
Posty: 64

Re: Dopiero zaczynam...

I jeszcze jedno pewnie glupie pytanie jak odroznic parcie na pecherz od parcia na cewke ...
Dzieki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson