Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2010-03-12 00:54:11

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Witam
Mam 27 lat.
OpiszÄ™ co mi siÄ™ dzieje i proszÄ™ o pomoc, poradÄ™.

Od około dwóch tygodni:
- chodzę siku co 20 minut, co 30 minut, max co godzinę, różnie,
- nic mnie nie boli,
- po wysikaniu (normalny strumień, leci normalnie jakieś 3 sekundy) wychodzę z WC
  i mam wrażenie, że znowu mi siÄ™ chce sikać (parcie na pÄ™cherz, peÅ‚ny pÄ™cherz)
  i niestety trochÄ™ mi wylatuje już w slipkach,

W nocy raz idę się wysikać, najgorzej przed zaśnięciem, kilka razy idę, to samo uczucie, parcie na pęcherz i niestety wylatuje mi trochę kropel w slipkach.
Co to może być?

Zaznaczę, że od dwóch lat dzieje mi się tak 2 razy w roku i trwa około miesiąc. Wydaje mi się, że to przeziębienie, ale zacząłem się troche martwić ostatnio.
Pamiętam, jak miałem może 20, czy 21 lat to miałem z dwa razy taką sytuację, że nie mogłem wstać z ubikacji, bo jak wychodziłem to już musiałem wracać się wysikać
i tak cała noc nie przespana, to było straszne wtedy.
Teraz tego nie mam, ale w pamięci pozostało, więc może już wtedy coś było na rzeczy.

ProszÄ™ o poradÄ™.
Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2010-03-12 01:25:13

pulkos
Zbanowany
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-01-27
Posty: 1709

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Moim zdaniem kolejność postępowania powinna być taka.
1----tomografia miednicy--to na pewno trzeba zrobić zeby wykluczyć rozwój jakichś anomalii na przestrzeni lat.
2----jeśłi nic nie wyjdzie (pewnie tak będzie) to dobry posiew z moczu.
3-----teraz iść dopiero do urologa

4----a jak jest z zatokami, katarami, skłonnością do gryp i angin ? Jeśłi są--to posiew z gardła.
================================
niejako po  drodze można i USG pÄ™cherza i analizy krwi podstawowe a do tego PSA (na gr. krokowy).
Najbardziej prawdopodobne jest jakieś nawracające zapalenie od lat, nieleczone, może ze źródłem w zatokach czy migdałach..........
Opisane objawy, ponieważ wahają się w ciągu roku, wskazują na stany zapalne w cewce i pewnie w pęcherzu.To tak jest , że przy jakimkolwiek zapaleniu w tej strefie , wydzielają się krople moczu, oraz--bywa, że wytrysk spermy jest jakby utrudniony i wzmaga on dodatkowo objawy. Możnaby się zapytać---a jakie inne mogłyby by objawy? I odpowiedzieć:: ano raczej nie ma innych tylko takie muszą być w tej sytuacji.
PS. ostatnio bywają przypadki gruźlicy gr. krokowego u mężczyzn . Występiją wskutek epidemii gruźlicy z nędzy w Polsce. Objawy właśnie są takie...wlokące się i trudne do rozpoznania, ale są zaawansowane badania na tę okoliczność ---no ale to na koniec bajki.

Offline

 

#3 2010-03-12 09:57:43

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Ad. 1 - ja bym zrobiła rezonans, dokładniejszy.
Resztę punktów popieram. I weź pod uwagę napięcie mięśni dna miednicy, też dające takie objawy, które może występować samo, a może być skutkiem jakiegoś innego problemu, np. zapalenia.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#4 2010-03-12 11:21:23

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o katar, zatoki, itp., to wszystko jest ok, nie mam gryp, ani angin. Miałem może raz gorączkę w zeszłym roku jednodniową.
Powiem szczerze, że jak rano wstaje, jest wszystko ok, ale po pierwszym oddaniu moczu znowu to samo.
Powiem też, że czuję lekki ucisk chyba w gruczole krokowym (między moszną a odbytem) - tak to się chyba nazywa. Ale to chyba ja lekko uciskam, zeby się mocz nie wydostał, może to akurat psychika.
Co do wydzielania spermy to jestem seksualnie aktywny i myślę, że jest wszystko ok, ale nigdy sperma do końca nie wyjdzie muszę sobie pomóc, więc może jest coś na rzeczy, choć myślałem, że to normalne.
Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2010-03-12 22:30:00

maciek7
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-12-15
Posty: 283

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

andrew - tak na oko objawy wyglądają na zapalenie prostaty (zwłaszcza sugeruje to ból jak to określiłeś pomiędzy moszną a odbytem)
pierwsza sprawa - posiew moczu i nasienia warunek: dobre laboratorium, jesteś może z Warszawy?
druga sprawa - prawdopodobnie urolog do którego się udasz bez badań może stwierdzić, że masz pęcherz nadreaktywny - nie daj sobie nic wmówić, sprawdź posiewy, jeśli wyjdą absolutnie czyste dopiero wówczas urodynamika i szukanie innych przyczyn
lekarze jakoś ostatnio mają dziwną manię przydzielania każdemu syndromu pęcherza nadreaktywnego, bez wykonywania badań i jakoś dziwnie zalecają każdemu vesicare, zupełnie jakby nie robili tego za darmo

Offline

 

#6 2010-03-13 14:41:41

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Najpierw zrobię posiew, tak jak mówicie.
W poniedziałek jadę do laboratorium. Nie, nie jestem z Warszawy, z Bielska.
Zapalenie prostaty? To ma jakiÅ› zwiÄ…zek z nowotworem???

Offline

 

#7 2010-03-13 14:47:02

andrew
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-12
Posty: 6

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Kupiłem dziś UROSEPT, w końcu weekend i lekarze nie przyjmują, a byłem w aptece, nie zaszkodzi.

Offline

 

#8 2010-03-13 15:30:52

Bartekkk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-08
Posty: 532

Re: Wydziela siÄ™ mocz po wizycie w WC

Z nowotworem? Nie, ale nieleczony chyba moze doprawdzic do raka prostaty, choc lepiej niech sie wypowie ktos bardziej kompetentny, sam urosept to ziolowy lek na efekty trzeba dlugo czekac, no ale na pewno odczujesz ze czesciej wydalasz mocz

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson